0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Eşim benden hep saygı bekler, ona bağırsam, sesimi yükseltsem hemen küser ve aramıza soğuk duvar örer. Biz 6 senelik evliyiz, ve hala böyle sorunların olması beni üzüyor. Yani onu kırcak bisey yapnamaya çalışıyorum ama her gün aynı olmayabiliyor bazen ağızdan istemediğin bir kelime çıkıyor veya ses yükseliyor. Bukadar çok alıngan olması az sevmesindenmi geliyor anlamadım. Yillardır bir çocuk gibi benden aşırı bir şekilde saygı beklemesi beni yordu. Ne yapicam bilmiyorum...

7 Cevaplar

0 oy
(1,165 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani tam anlamadım sakalasmaz misiniz hiç. Resmi birisi mi eşiniz. Saka yaptiginizda da alınır mı. Açıkçası özgüven sorunu olabilir eşinizin. Çocukluğunda çok ezilmiş olabilir gibi geldi.
(4 puan) tarafından
Şakanın içinde bir kırıcı kelime olunca şakada sorun olabiliyor, mesela ***** kelimesine bile alınıyor. Evet özgüven sorunu var, bende farkındayım. Yani çok eşler görüyorum, ***** manyak kelimesi normalleşmis, ama bizimkine şaka olarak bile söyliyemem. Ben böyle çok ciddi biri değilim, arada ağızdan ***** kelimesi çıkıyor ama onda çok dikkat ediyorum. Ne yapicam herzamanda dikkat edemiyorum.
(1,165 puan) tarafından
Bence sen arada onu çok sevdiğini belirt. Belki ona özgüvenini sen verebilirsin. Malesef özellikle erkeklerde bu çok gurur meselesi olabiliyo. Keşke kimlik gelişimlerimizi tamamlasak da birbirimize olan guvenimiz tam olsa. İşte o zaman bazen ağızdan kaçan yanlışlıklar tolere edilebilir. Artık sen de eşine göre bı tavır belirlemen gerekir canim. Ama sevgi eksikliği varsa geçmişten gelen bunu kapatmaya bol bol sevgini göstermeye calis.
(4 puan) tarafından
Evet haklısın, sevgimi daha çok göstermem gerekiyor, tabiki çocuktan işten zaman kalırsa. Ama tam olarak eşime nasil bir tavır belirlemem gerekiyor bilmiyorum...
(1,165 puan) tarafından
Her durumda onu anladığini ama insan olduğun için bazen hata yapabileceğini soyle. Zamanla sana güveni tam olunca düzelecektir. Ama ona özel biseyler yapmaya çalış ki kendisini ihmal edilmiş hissetmesin. Çocuk önemlidir evet ama mutlu aile olursak çocuğumuza daha iyi anne baba olabiliriz. Yoksa eksik büyütmüş oluruz.
-Reklam-
0 oy
(442 puan) tarafından
Saugi guzel seydir evlilikte
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Demekii alingan bi yapisi var 6 senedr ayniysa degismesinide bekleme bence
0 oy
tarafından
Kelin ilaci olsa kendi basina surermiş canim
0 oy
tarafından
Saygı çok mühim bişey eşiniz nasıl biri ki resmi mi
tarafından
Bu konu hakkında hiç konuştun mu eşinle niye böylesin de falan belki anlar
(4 puan) tarafından
Çok konuşuyorum. Ama ona göre bu saygısızlık tolere edemezmiş. Ama ben herzaman aynı olamam, morel bozuk olur, ama benden herzaman güler yüz, ses yükseltmeme,  laflara dikkat etmemi bekliyor. Yani ben onun yanında çok rahat olamıyorum ben olamıyorum
tarafından
Bilemedim ki canm şimdi Allah yardımcın olsun işin zor o kendinde hatayı bulamaz artık sürekli hata sende onun gözünde öyle tabi
(4 puan) tarafından
Evet, her kavganın sebebi böyle şeyler olması çok yordu. Ceviz kabuğunu doldurmuyor. Ama bendede sabır kalmıyor her defasnda alttan almaktan yoruldum
tarafından
Tabiki insan yorulur belli bir süreden sonra sabır kalmaz sende o küstüğu zaman yalvarma bırak ne hali varsa görsün
0 oy
(27,184 puan) tarafından

Evlilikte saygi edep sevgi olmazssa zaten eksiklik olur ve huzur olmaz. Esin kotu birsey istemiyor zor birseyde degil saygi göstermek cok zor olsaydi senin icin 6 seneye kadar gelmezdiniz emin ol demekki  yapinca oluyor 

Önemli olan daim tutmak.

(4 puan) tarafından
Bencede bunlar hepsi çok önemli, ama benim için onun aşırı kırılgan olması ve soğuk olmasi zoruma gidiyor.
0 oy
(267 puan) tarafından
Bence senden beklediği saygının aynısını sana veriyorsa bu muhteşem birşey 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 378 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 908 göst.
29 Temmuz 2020 Aile kategorisinde leman novruzova (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 531 göst.