0 oy
1,098 göst.
Diğer kategorisinde (462 puan) tarafından

Ben 19 haftalık hamileyim. Beş yıl olmadı benim çocuğum ,öyle oldu . Eltimin çocuğu bir buçuk yaşında ve eşime aşırı düşkün, eşim de ona tabi normal olarak yiğeni sonuçta. Eltim hamile olduğumu öğrendiğinden beri sürekli, oğlunun çocuğumu kıskanacağını, hatta onu döveceğini söylüyordu. Bir kaç defa söyledi, evimiz barkımız ayrı görüşmeyiz ollur biter dedim. Sesini kesti ama bugünlerde yine başladı söylemeye. Özellikle öbür eltimin yanında daha çok söylüyor. Dün akşamki olayı anlatıcam, eşim sen abartıyosun şaka yapıyor, ciddi de olsa dövebilir mi, ya da benim onun çocuğunu daha çok seviceğimimi düşünüyorsun diyo. Her neyse dün akşamki olay.

Kvlere gittim. Çocuk amcasını bırakmıyo, bu aarada çocuğu bende çok seviyorum çocuğum olmadığı için çok bağlandım. Çocuk eşime gelip tırmanıyor seviyor falan, kv de dedi ki ay elanur senin çocuğun olunca bırakın babamı dicek ddi. Eltim ordan atlıyo ilk bir seneye kadar bişi olmaz yani yine, eşim çocuğu sever anlamında. Eltimde(çocuğunn annesi) aynennn diyo bastıra bastra. Ben güldüm geçtim. Sonra bana diyoki ay elanur çocuğum vallahi anca döver senin çocuğunu laf arasında diyo. Çok gıcık oldum. Ses çıkarmadım güldüm geçtim. Şunu farkkettim benim sinirlendiğimi görünce aha çok diyo. Fikirlerinizi bekliyorum. Belki ben abartıyorum olabilir

29 Cevaplar

+4 oy
(6,812 puan) tarafından
Eltine birr hoşt köpekk diyeydinn 
(462 puan) tarafından
Hahahaha bunu deniyim
tarafından
Bak buna çok güldüm :Ddddd
-Reklam-
+3 oy
(12,777 puan) tarafından
Sende de ki terbiye veirrsen şiddetin ne kadar kötü old anlatırsan  dovmez çocuğun onun de de böyle boş boş konuşur isen çocuğun döver yarın benim çocuğumu döver bı şey yaptım sabır öbür gün başka çocukları dövunce dayak yediğinde anlarsın de 
+2 oy
tarafından
Bidaha böyle bisey diyene benim çocuğumu doveni bende döverim bidaha da evime gelmezler de gec ne ugrasiyosun ki 
+1 oy
(3,240 puan) tarafından
Özür dilerim de eltin ne kadar boş bi insan. En azından yazdıklarınla öyle duruyor. Başka işi, fikri, hayat görüşü yok mu! Muhabbet çocuksa onlar kardeş, abisi onu sever vb demesi gerek.

Bi daha derse bağırıp çağırmadan bişey söyle. Nasıl öğretirsek öyle olur gibi. Ya da bi kitap hediye et çocuk gelişimiyle ilgili. Belki faydası olur. 
+1 oy
tarafından
Boşver canım niye takıyon 

O ona abilik ablalik yapar de onlar kardeş de dövüşmezler de 

Herkesin her dedigine neden aldırış ediyon ki insan yerine koyup hayırlısı ile bi dogsa kucagıma alsam de onlar sen sinirlendikçe üstüne gelir şükret boşver  çoçugunu güzel yetişdirmenin hayalini kur   herkesi insan yerine koyup her dediklerini takma gül geç hayırlısı de 
+1 oy
(15,852 puan) tarafından
Benim eltim bana öyle bir şey söylese bende ona cevap olarak o zaman senden benim bebegim doğana kadar çocuğuna o terbiyeyi ver dövmesin derdim 
+1 oy
(25 puan) tarafından
Canım kimse kendi çocuğunu başkasında değişmez bende yeni evliyken sürekli eşimle eltimlere gidiyordum Benim eşimde çok seviyordu çocukların oyle bi öpüyordu oynuyordu onla ki ben bile kıskanırdimm artık sonra hamile kaldım simdi çocuğum dört aylık ve oğlunu okadar seviyor ki hiç yeğenleri aklına gelmiyor eskisi gibi sevmiyo onları hiç oynamiyo şakalasmiyo oğluna çok düşkün olmuş
(462 puan) tarafından
İnşallahh tabi. Ama eltimin söylediklerini istemeden kafama takıyorum
+1 oy
(5,323 puan) tarafından
Doverse sende annesi olarak sahip çık, bu kadar lafına çocuğun dovmeyecegi varsa da döver senin iyi bişey dediğini sanıp de
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Bence ev bark ayrı hiç takma kafana canım degmez 
0 oy
(860 puan) tarafından
Dengesiz bir kadın boşver hele çocuk dogsun sen ozm gör eşin onun çocuğunun yüzüne bile bakmaz senin cocugunda sahipsiz deGil gidip gelsin dovsun 
0 oy
(778 puan) tarafından
Cnm fazla takma bişey olmaz benim oğlum ilk torun amcalari nasıl severlerdi anlatmamam öyle böyle değil ama kendi çocuğu olunca benimkini bıraktılar ha seviyorlar ama eskisi kadar değil kendi çocuğu daha baskın geliyo ve dovdurmezler yani ben dövüşün demiyorum tabi ama sen eltine bakma boş boğaz de kiskandigina yapiyo salla onu
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Valla ben olsam lafı oturturum ona gorur k8m kimi dövüyor
0 oy
(4,040 puan) tarafından
O benim çocuğumu döver de sen engel olmazsan ben de seni döverim diceksin aklında yokken sen aklına sokacaksin de
0 oy
(25 puan) tarafından
Eltiler oyle canım benimde üç ay olmadı eltim hep diyurdu olmuyorsa sorun vardır anca tedavi doktura fln gidersin çocuğu olmuyo diye herkse çocuğu olmuyo onun demişti rezil etmişti beni sonra hamile kalınca oyle bi kötü oldu ki o belliydi yani
tarafından
Ne tuhaf insanlar var ya 3 ay olmadi diye tedaviye mi gidilir dur bi vucut alissin evlilige :)
0 oy
(48,491 puan) tarafından
esin madem muhabbeti biliyo dese ya ben dövdürmem diye
0 oy
(2,840 puan) tarafından

Çocugun kıskanmayacagi varsa bile kıskanır çocuğun yanında böyle şeyler konuşulmaz yanıda konuşulduğu için muhtemelen kıskanirda vururda,sen anlamışsın zaten sen sınır oldukça daha çok yapıyomuş gül geç yanında hem senin çocuğun doğsun esin kendi çocuğundan başkasını görmez bile buna emin ol eltinde bunu biliyor çatlıyor sanırım :D

(462 puan) tarafından
İnşallah. Eşim hep onu sevicek kendi çocuğunu ihmal edicek gibi geliyo
(2,840 puan) tarafından
Canım emin ol öyle olmuyor bende ablamın kızına çok düşkundum evine gidip kalırdım evimize getirirdik kalsın diye daha küçücükken,hala çok seviyorum ama kendi çocuğun olunca sevgin kendi evladına geçiyor
0 oy
tarafından
Eltin cahil bir kadının önde gideni. Hiç ailesinden  görgü bilgi terbiye almamış belli ki. Ama canım sende bu söylemlerden rahatsız olduğunu belirtmelisin.  Bunu nazik bir dille yapabilirsin. Çünkü insan 35 ı geçince ne düşünüyor biliyor musun? Neyden rahatsız oluyorsak aslind a biz izin veriyoruz. Sen duygu ve düşüncelerini ortaya koymazsan o nereden bilecek ki senin ne hissettiğini? Yani akıllı bir insan olsa zaten ne düşüneceğini öngörür ve yapmaz. Ama kadının nasıl olduğu belli gerizekaliya anlatır gibi tane tane kibar kibar anlat. Eğer şimdiden birşeyler yapmazsan ileride o kadar dolmuş ve asabın bozulmuş olacak ki direkt kavga ederek bağırarak söyleyeceksin. O zaman da dune kadar birşey demedi durup dururken ne oldu diyecekler. 

Şimdiden ufak ufak soylemeye başla canım inan çok rahatlayacaksın.
(462 puan) tarafından
Sinirlendiğimi görünce daha çok söylüyor
tarafından
Arsizlara tahammül edildikçe dozunu daha da artırırlar. Onun karakterine göre bir çözüm bulmalısın. Seni arsizlikla pasiflestirmesine izin verme canım. Sen bir annesi artık ve bebisini çocuğunu korumak zorundasın. Kimseye papuç bırakma. Gerekirse aynı perdeden konuş ama konu çocuğunsa asla keyfi davranışına izin verme.
0 oy
tarafından
Şöyle kabalık bı ortamda Kaynanalar herkes varken aaa öle seymi olur kardeş olcak onlar öle şey olmaz bebekler dövülmez herkesin sevgi farklı de cnm o utansın kimse kimseyi dövmez çocuk o aklına sokma de 
0 oy
tarafından
Bi kere eşinin kendi çocuğundan fazla sevmesine imkan yok. Benimde 9 sene üstüne bebeğim oldu. Yegenlerimiz var hepsini de seviyoruz evet eşim biraz abartılı sever ama yine de kendi çocuğu bi yana. Ona bakınca içi eriyor. 

Eltin kafayı yemiş kavga etseler birbirini dövseler hoşuna gidecek yani. Yerinde olsam sorardım uyuzluguna mi yapıyorsun diye. 
0 oy
(119,126 puan) tarafından
Laf olsun diye konusuyo hic takma

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 620 göst.
5 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 566 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Alpmuazz (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 428 göst.