0 oy
328 göst.
Aile kategorisinde (817 puan) tarafından

Gebelikten itibaren hiç kolay değilmiş bir evlat sahibi olmak ve onu büyütmek. Uzaktan göründüğü gibi değilmiş. Arkadaşların çocuklarını uzaktan bir iki sever bebek bakmayı gördüğümüz kadarıyla bilirdik meğer neler çekiyorlarmış.Gece hiç uyumayanlar,sürekli hastalananlar...Ben artık baltığım her kadına farklı bakıyorum , saygı duyuyorum gerçekten . Yaşını, tecrübesini,neler yaşamış olabileceği ve neler yaşayacağını düşündükçe saygı duyuyorum. 

5 Cevaplar

+1 oy
(881 puan) tarafından

Ben daha hamileyim ilk gebeliğim. 5 haftamda kanamam falan oldu düşebilir dediler kalp atısını duyduk daha sonra ama doktorlar hep en kötüye hazırladı bizi. Ben annemi aradım o an. Anne ben kalp atışını duydum ama düşebilir diyorlar ben bu kadar yıprandıysam seni küçükken nasıl yıprattık hakkını helal et dedim annelik duygusunu tasıyorsun ama düşme korkusu var rabbim kimseye yasatmasın şükürler olsun atlattık o günleri ama daha kucagına almadan onun için üzülmek bile değişik oluyor 

-Reklam-
+1 oy
(9,652 puan) tarafından

Gerçekten de anne olunca anlarsın dedikleri kadar var annelik.. ve anne olunmadan anlaşılamıyor çoğu şey.. ben anneme kızardım bazı konularda şuanda tüm kadınlara annelere karşı çok daha tolernsliyim ev de evin işi bitmiyor ne gece ne gündüz kendilerine ayırdıkları vakit hiç yok denicek  kadar az.. boşunda denmiyor cennet anaların ayaklarının altında diye.. fıtrat geregide kadınlar daha sabırlı daha güçlü aslında erkeklerin yapamicagi seyi yapıyoruz ve anne olamadıkları için erkekler bizi hiç anlamıyorlar:)

(817 puan) tarafından
Vallahi öyle ben hiç takmazdım bile o lafı anne olunca anlarsın dediklerinde bi kulağumdan girer öbüründen çıkardı .
+1 oy
tarafından

Kesinlikle dogurdugum gun hastanede tam anlamiyla  anladim bebegin sarilik uc gun flan kalabilirsiniz hastanede dediler ben nasil uzuldum agladim zaten minicik ne yapilcak flan esimle annem sakinlestirdi anneme sarildim ben kanser tedavisi gorurken siz nasil dayandiniz annem diye bi agladim sorma yani kendimi kaybettim anne baba oyle oste yavrum dedi :(

+1 oy
tarafından

Bu cümlenin altina imzami ata biliirm o derce doğru :)

+1 oy
tarafından

ben ilk gebeligimde cok az pembemsi leke geldi sabah hemen doktora gittik doktor dusuk tehliken var dedi o andan itibaren cok agladim annemin yanina gittim oyle agliyordum annemde yaa bak gordun mu yavrum ben sizin yuzunuz asik bi sekilde gorsem bile icim eriyor diyordum da inanmiyordum daha opmeden koklamadan adam akilli hissetmedin bile kaybedicem diye agliyorsun yeni basliyorsun annelige demisti. neyse eve gittik aksaminda bi anda kanamam artti acile gittik bebegim dusmus 8 haftalikti. annemi aradim ama konusamiyorum aglamaktan kadin telasla noldu dedi bende bebegimi kaybettim annneeee diye bagira bagira aglamistim telefonun diyer ucunda da annrmin hickirik sesleri geliyordu. sonra 2 ay sonra bi daha hamile kaldim bu bebegimde 5.5 aylik olmustu esim isteydi annem aradi cok sancim var dedim annem hemen araba bulmus kapiya geldi gidiyoruz dedi durumu anlattim olamaz erken dogum olacak dedi aglamaya basladi bildi anne. hastane yatisimi verdi dogumu durdurmaya calsiyorlardi ne esim ne kaynanam ne ablalarim hic biri basimda durmadi annem durdu 3 gun boyunca ac susuz uykusuz oyle namaz kildi dua etti agladi erken dogum olmasinda yavrum cocugunu kaybetmesin diye ki kendisi de yeni ameliyat olmustu 2 hafta oluyordu nasil dayandi bilmiyorum. ama bu bebegimi de kaybettim sonra benden cocugun esi dusmedi dogumu normal yaptim ama es dusmedi ameliyata aldilar 1gun yogn bakimda kaldim. ben bebegim gitti diye aglarken annemde kizim ya sana bisey olsaydi ben napardim diye agladi... gercekten anneler kutsallar ya anlatirken bile yeniden gozlerim doldu :( 

(225 puan) tarafından
Okurken gozlerim doldu ve cok üzüldüm su an tekrar hamilemsn blmyorum rabbim bidaha yasatmasin.  Bende ona benzer bisey yasadim bebegimi 7 haftalkken kaybettm sandm nasil agladim ama sukur ki bisey olmamis. Smdi 8 aylk oldk anneme dyorum canim annem bitanem hakkni helal et senin degerini cok iyi anladim dye zaten cok duygusalm nerdeyse her gun agliyorum hormonlarm yüzünden.  Rabbim senin yuzunude guldursun insallah kardesim hersey allahtam üzülme.  Seni senden daha iyi dusunen canin cigerin annen var. Bebeginde olmayck diye bisey yok rabbim hayirli ve saglkli evlat nasip etsin insallah
tarafından
su an hamile degilim ama annem diyor ki bi daha hamile kalirsan sana bi bardak su bile verdirmiycem yanima alixam burda 9 ay boyunca sana bakicam yavrun olsun diyor. dua et de hamile kalayim gulum
(225 puan) tarafından
Insallah canim rabbim hayirlisini versin kafana takma stres yapma ki hamile kalabilesin canm benim

İlgili sorular

+2 oy
32 cevap 693 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,751 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
3 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmagul81 (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
14 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Neyleyim (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra3509 (265 puan) tarafından soruldu

377,735 soru

11,305,503 cevap

34,731 kullanıcı

...