0 oy
365 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (817 puan) tarafından
Ben hep postlarda goruyorumki siz aksama 2-3 cesit yemek yapiyorsunuz amma biz Azeriler coğunlukla 1 cesit yemek yapariz sadece ozel gunde yada misafir geldiyinde 3-4 cesit yemek yapariz 

Simdi siz 2-3 cesit yemey hepmi yapiyorsunuz????? 

17 Cevaplar

0 oy
(2,874 puan) tarafından

Evet canım biz hep yaparız tek yemek yetmez:)

(817 puan) tarafından
Hayir ya ben 1 cesit yaparim yaninada salataa
(2,874 puan) tarafından
Bend iki çeşit yapıyorum çoğunlukla misafir gelecekse çok yaparım ama iki çeşit yemeğin yanında illa bişey olur salata yoğurt vs
-Reklam-
0 oy
tarafından
En az 2 cesit her gun yapiliyor valla :)
0 oy
(1,494 puan) tarafından
Ben şahsen yapmiyom. 3 4 yemek. Bir ana yemek oluyo. Yanina da onu tamamlayici ya corba ya pilav veya icecek tarzi oluyo. Ama kuru fasulye pilav gibi birde ayrılmaz ikililerimiz var tabi. 
0 oy
tarafından
Kız tek yemekle nasıl doyuyonuz. En az 2 cesit mutlaka olur hatta 3 4 bile olur yani. Anca doyuyoruz :)
0 oy
tarafından
Canım bir sulu yemek birde yanına pilav makarna tarzı yemekler yapılır genelde yanına da salata cacık meze fln olmalı  ☺️ evet kazak arkadaşlarımda hep tek çeşit yaparlar Kazakistan Kırgızistan da tek çeşit yaparlar genelde ☺️
0 oy
tarafından

Valla çoğunluk ben de tek cesit yaparim cok nadir 2 3 cesit yemek yaptığım cunku yenmiyor ben iki.cesit yemek yapsam 3 gun ayni yemegi yeriz:D

0 oy
(653 puan) tarafından
Heaa biz bı çeşitle doymuyoz açız biz ac ;))) kültür alışkanlık canm yaaa 
0 oy
(903 puan) tarafından
Bende tek yada iki çeşit yapanları okuyunca şok oluyorum valla :) hergün en az 3 çeşit yemek + salata börek meyve vs ekliyoruz yanına biz böyle alışmışız demekki alışkanlık meselesi 
0 oy
(735 puan) tarafından
Bence biz her defasında et yemeği yapıyoruz onun için tek çeşit yapıyoruz :)) 

tarafından
Bidene yemeyi axsam bir teher bisirib catdirirq 2-3 denesine catdirmaqda olmaz valla:))
(735 puan) tarafından
Vallah eledi men bide bezirəm çox bişirəm ki iki dəfəyə olsun :Dd
tarafından
Bizde boyat yemir bular ona gore bisirenmirem cox erkirem mende yimek isine cox
0 oy
(12,509 puan) tarafından

Evet öyle yapıyoruz milletçe açız:D

0 oy
(15,582 puan) tarafından

Biz türkler 1 yemek yaparsak ricim ederler :D o yüzden illa ara ana öğün olacak ki doysunlar

0 oy
tarafından

Hayır şöyle söyleyeyim cnm örneğin fasulyenin yanına bizde pilav yapılır ki zaten pilav bile yemek sayılır o sofradan onun yanına yakışanidir o yüzden çeşit gibi gelir ancak gelin damat gibidirler biri digersiz olmaz:);)

0 oy
tarafından
Hergun mutlaka çorba olur kızım çok seviyor bizede bi ana yemek salata yada yoğurt fazla abartmam kızımla birlikte 3 kişiyiz yetiyor 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yani evet genelde 2 3 çeşit şey oluyor hiç tek çeşit görmedim ben 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Evet canım kışın 3 çeşit yazın 2 çeşit 

Yanı çorba muhakkak olmalı

Sulu yemek varsa pilav makarna da olur

Yada kişinin alışkanlığına kalmış 

Fakat misafir gelecekse bizde çeşit sayısı alır başını gider 
0 oy
tarafından
Evet canım çorba ana yemek yanına pilav makarna falan salata cacık tatlı öyle işte 
0 oy
(5,646 puan) tarafından
Sofrada 2 çeşit yemek olmazsa eşim söyleniyor kaynanam öyle alıştırmış mesela bugün kuru fasulye pilav salata, yaptım tek başına kuru fasulye yapsam asla, yemezdi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 112 göst.
20 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 114 göst.
3 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 121 göst.
11 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 141 göst.

377,712 soru

11,304,857 cevap

34,729 kullanıcı

...