0 oy
1,616 göst.
Aile kategorisinde (6,827 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hic derdim bitmiyor hicc ben bisey yaptim amaa iyi mi ettim kotu mu ettim hic bilmiyorum valla 3 saattir kafayi yicem basima agrilar giriyo insallh iyidir bu yaptigim suan oylece oturup saatlerce aglamak istiyorum tek istedigim bu kizlarr bilen biliyor babamin durumunu oyle icim parcalaniyor ki inanin cok caresiz yaa cokk dayanamadim artik koskaca 45 yasindaki adam bildigin coxuk gbi boynu bukuk kaldi benden ceyrek aldi demistim adamin hic birseyine dermen olmadi bankaya kredi karti borcu sonra disardan arkadaslarindan aldigi borc gecen gun arabanin sigortasi olmadigi icin onu aldilar onun borcu evin dogalgaz aidat borcu bunlarin hepsi ust ustte geldi benden bilezik istedi ilk basta vermek istemedim annene soyleme dedi tamm dedim amaa 2. Defa istedi artik yok diyemedim oturup kalkip dusunmesine vicdanim el vermedi ve bende bilezik verdim amaa pisman oldum sanki cunku esim 50 gun sonra gelcek yaa ozmana kadar yaptramazsa hadi bi sekilde annemlere koydum daha guvenli derim amaa yaa bozduralim derse cunku esya alcaz ozmn naparim ben naptim ben bilmiyorum cok caresizim eger esim farkina varirsa beni birdaha asla annemle babamla konusturmaz annesinin yanina birakir naparim ben yaa naptim ben neden buraya yaziyosun diyen olursada anlatmasam kafayi yerim cunku anlatacak guvene bilecegim kimse yok

32 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Hayırdır ne oldu 
(6,827 puan) tarafından
Offf offf ne sen sor ne ben soyleyim 2 gundur kafayi yemek uzereyim cok az kaldi
tarafından
Anlat bacim anlat ki bizde anlayalım
-Reklam-
+1 oy
(318 puan) tarafından
Ne yaptin ki
(6,827 puan) tarafından
Postta bak canim
+1 oy
(797 puan) tarafından
Ne yaptın canım 
(6,827 puan) tarafından
Postta bak canim
(797 puan) tarafından
Okudum canım çeyrek verdim diyen demi sendin öncelikle herkesin başına gelebilir Allah'ım hayırlı bir yol açar inşallah Allah'ın izniyle düze çıkarlar canım eşine de gelince inşallah anlayışla karşılar Allah kimseyi Darda birakmasn üzülme
(6,827 puan) tarafından
Esim asla anlayisla karsilamaz insallah farkina varmaz insallh valla beni aileme gostermez bile vee guveni sarsilir
(797 puan) tarafından
Anladım canım
+1 oy
tarafından
Ne yaptın kiz bu kadar kafaya takacak
(6,827 puan) tarafından
Canim postta birdaha bak duzelttim
+1 oy
(7 puan) tarafından
aynı şekilde babam olsaydı gözüm kapalı verirdim canım yanlış yapmadın senin yerinde eşin olsaydı oda ailesine verirdi bence takma herşey olacağına varır düşünme derim 
(6,827 puan) tarafından
Esim verir vemesine canim inan bana dedi ki ilj babam ondan oara isteyince niye dedi senin baban bilmiyo mu bizimde ihtiyacimiz oldugunu dedi halbu ki kendi annesine gonderdi bende dedim sen annen bilmiyomudu diye sesini cikarmadi kendilerine gelince cok iyi bixe glince kotu
(7 puan) tarafından
Sıkma kendini bu kadar babandir iyi ettin yanlış yapmadın eşine uygun dille soyle.anlayissizsa bide demesin arkamdan iş çevirdin geldiğinde yüz yüze soyle
(6,827 puan) tarafından
Valla sesiz sedasiz yapilirda yerine konulursa hic agzimi dahi acmam amaa yapilmassa artik konusurjm ne yapiyim amaa cok kotu oldu sanki aram bozulacak gbi geliyor
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bide neye bu kadar dert ettiğini söylesen???
(6,827 puan) tarafından
Postta bak canim
0 oy
tarafından
O dertle gelmedin dünyaya ve o dertle de olmiyceksin niye takiyosn ki boşver 
(6,827 puan) tarafından
Canim posttu duzelttim bi bak
0 oy
(332 puan) tarafından
Hayırdır canım ne oldu üzülme hiç birseý bu kadar üzülmeni gerektirmez en son çeyrek paylaşımını görmüştüm yazamamıştım onunla mı ilgili ? 
(332 puan) tarafından
Ama sonradan duyarsa daha kötü olacak canım onu düşün o yüzden şu an daha iyi olur sonradan duymasından
(6,827 puan) tarafından
Sabaha kadar saglikli bi sekilde dusunmem lazim valla hamileyim yaa o kadar kotu hissediyorum ki kendi mi sucluyorum
(332 puan) tarafından
Kendini suçlama canım sen de arada kalmışsın annene söyledin mi peki bu durumu
(6,827 puan) tarafından
Anneme soylersem evi ayaga kaldirrir ayagaa csaret edip soylemem ki napcam.ben ya
(332 puan) tarafından
Dua et canım inşallah babanın işleri biran önce yoluna girsin
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Canim senin baska kardesin veya buyugun yokmu onlar yardim etse ailene birazda
(6,827 puan) tarafından
Benn oo annesine lara verdi diye zamninda demedigimi birakmadim simdi hangi yuzel kalkip ben babama verdim deyim
tarafından
Yaaaa zamanında yediğin hurmalar şimdi tırmalar ...
(3,446 puan) tarafından
Ha şimdi anladım ben kac gundur sizin kivranmanizi siz eşinize bu konuda ailesine destek olmuş diye burnundan getirmişsiniz diye korkuyorsunuz...ee kelebeğin dediğine katılıyorm hurmalar tirmalar durumuna..
(1,064 puan) tarafından
Ama fadime bu konuda hakli benim esimde hep ailesine yedirdi bende cok soylendim resmen maasini teslim edyordu ama simdi benim babamin da ihtiyaci olsa verirmi blmyorum vermez galiba o kadar cok soylendimki. Cunku ailesi yuzunden hic bisey yapamadk kendimize. Keyfiii para yedirdi onlara
(6,827 puan) tarafından
Kivranmiyorum tamm mi esimin ***** sacma sebeplerden dolayi para yedirmesiyle benim vermem coj ayri bisey yine olsun yine lafini yapsrim ona versigi paranin neden biliyomusun cunku kiyafet yeme icme icin sacma sapan seylere para gonderdi esim sirf kaynanamin zengin durusu bozulmadin diye madem boyle destk degilde kostek olacak cozum yazcaksiniz kendinize kaldin yorumunuz herkesin kendine gore derdi var birde sizin yaziklariniza morelimi bozamam beni anlayan insanlar var zaten burda
0 oy
(887 puan) tarafından
Esine uygun bir dille soyle .yalan soyleme sonradan ogrenirse daha kotu olur .vermissin bi kere esine esine so vermemen daha doru olur du ama olmus bi kere esine yalan soyleme uygun bir dille anlat umarim sknti yasamazsn 
(6,827 puan) tarafından
Esime uygun bi dille anlatmak mi anlatamam anlatsam anlamaz kirk kere soyler bu onun icin bir firsat olur
(887 puan) tarafından
Ailene karsi biraz tepkili anladigim kadariyla.o zmn babanla konus cnm ilk firsatta yapmtirmaya baksin bilezigi . Rabbim yardimcin olsun .inan imkanim olsa bn yaptirirdim suanki caresizligi o kadar iyi anliyorum ki
(6,827 puan) tarafından
Allah bin kere razi olsun hepinizden canim duaniz yeter bana cok saol
(887 puan) tarafından
Senden de cnm sen yine de esine soyle kizar eder ama sakli gizli is tutugunu sonradan ogrenmesinden iyidir diye dusunuyorum yinede senin kararin
0 oy
tarafından
Diger postlarinida okumustum kuzum ya ceyrek neyse ama bilezigi vermesen iyiymis baban calismiyo calismasini da sevmiyo bi dunya borcu var annen desen kadin hangi birine yetiscek esin herseyde laf sokan birisi herseyi basina kalkan keske vermeseydin be kuzum
(6,827 puan) tarafından
Girsin canim girsin amaa ne bilim ben hem cokk kziiyorum hemde cok uzuluyorum
tarafından
Sen onun evladisin bi parcasisin uzulursun tabii ama daha onceki postarinda babanin isi sevmedigini calismayi sevmedigini soylemistin yanlis hatirlamiyosam kendine kizma bi sekilde hallolur hersey ceyrek verdigini biliyo mu annen
(6,827 puan) tarafından
Annem hic birseyi bilmiyo canim bilse basta beni iyice oyar yani nasil kizar nasil anlatamm simdi bozdurdugu bilezikten ceyregi yaptrcak
tarafından
Off keske ceyregi yaptirmasada bilezigi geri verse
(6,827 puan) tarafından
Valla ceyrek bana cok kolay gelmisti 1 hafta sonra ben yaptrabilecek durumdaydim ben bile yaptirirdim amaa bilezik iste az degil uz degil nasil olacak bilmiyorum kafam sisti
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Canım bende babama böyle bir konu yardım ettim kolyemi verdim ama eşimin haberi var ona sordum birlikte karar verdik sonra verdik bende 3 aydır vermişim babam hala yapmadı kardeşimin düğünü vardı yapamadı ve bizim de şuan pek durumumuz yok ev alacağız bende diyorum ya eşim blr gün derse babana söyle yapsın kolyeni ne diyeceğim ona düşünüyorum eşim pek bilmiyor ama babamın durumu da iyi değil borcu var canım 
(6,827 puan) tarafından
Aynen oyle canim suan aglamamak icin zor tutuyorum kndimi
(4,759 puan) tarafından
Seni öyle çok iyi anlıyorum ki kuzum bende ailem babam o halli aklıma geldikçe üzülüyorum kendimi tutamıyorum canım
(4,759 puan) tarafından
Ama onu verdim ya adam ne kadar mutlu oldu dua etti resmen mahçup oldu gibi ona bile üzüldüm ya
(6,827 puan) tarafından
Zor zor galiba anne baba olmanin en kotu ve zor yani bu olsa gerek
(4,759 puan) tarafından
Aynen canım benim rabbim onları başımızdan eksik etmesin inşallah aminnnnnnnnn
0 oy
tarafından

ya bu baba babaaa. Nekadar kotu sorumsuzda olsaa baba buu.

Esin nekadar anlayissiz bi insann. Benim ailen benden tum bileziklerimi isticek ilk once esim verir benden oncee. 

Onun annesi istedi bizden borcu vardi ben verdm kendim neden vermeyeyim yaa ana baba duasi almak kadar guzel bisey varmii insan canini verir onlar icin. 

Bence esine anlatmalisin boyle sakli gizli olmaz birbirinizin arkasndan gizli sakli is yapilmaz evlilikte. 

Kendi ana babasi olsa verir ama esin :angry:

(6,827 puan) tarafından
Ahhh ahhh kendilerininkine gelince bklarini yiyolar
0 oy
tarafından

Canim anliyorum seni kiyamiyorsun babana kimse kiyamazdi ama esininde buyuk bir tepki verecegini biliyorsun huzurunda bozulacak sana blki guvememicek daha keske ona soyleseydin canim ya  insallah anlayisli olur nolursa olsun haber vermen gerekiyorsu kuzum:(Rabbim yardimciniz olsun

(6,827 puan) tarafından
Guvenmez ki canim inan ki ailemle bile beni konusturmaz annesinin basina atar gelir beni sonra cek cileyi
tarafından
Aynn ya bikac yil surer ancak duzelmemiz bnce anneninde haberi olmaliydi bnce esine anlat bn cok yanlis birsey yaptim sana soylemeyerek de blki gelene kdr siniri gecer
(6,827 puan) tarafından
Ayy bilmiyorum sabaha kadar dusunmem lazim birden soyleyip herseyin kotu olmasinada sebep olabilir tabi iyi olmasina da bilmiyorum
tarafından
Hayirlisi olsun cnm hakkinda
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Eşinden gizli vermeseydin keske canim. Insallah farketmez ederse de insallah anlayisla karsilar . Allah yardimcin olsun insallah. Ama hepsiden once insallah baban bilezigi 50 gun icinde geri alir insallah.
(6,827 puan) tarafından
Amin insallh canim insallhhh valla esimle hic sorunum yok gbiydi bunun yuzunden aramiz bozulmaz inslalh
(1,567 puan) tarafından
Amin insallah canim. Esle huzursuzluk cok kotu. Insallah bozulmaz. Allahim yardim etsin insallah.
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Canim keske esinden gizli vermeseydin bu durumda sen zor durumda kalicaksin baban yardim etmek istiyosun illaki ama sonuç olarak esinden gizli yapman kötü olmuş. Insallah bi an once yapabilir tekrardan Allah yardimciniz olsun 
(6,827 puan) tarafından
Amin canim amin sanirim burda arada kaynayan ben olcam valla nasil korkmaya basladim simdiden heralde bilezik yapilana kadar 40 dogururum
(2,768 puan) tarafından
Ay öyle deme. Babanla konuş elinden geldigince yapmaya calis kocamla kotu olmayim de oda anlar zaten. Dua et Rabbim yardim eder
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Esine sormadan nie hareket ettn ki bende annemin birine bilezik borcu vardi bilezik 5000 tl feln tutuyordu 2000 i eksikti bnmde kenarda dogum.icn ayirdgm para vardi anneme teklif ettm esinede sole sknti olmazsa ver maasmda iade ederm dedi. Esime soledm esmde vermessede cani sag olsun dedi ole seyin lafini yapmaz verdik 2000 tl yi aradan 3 hafta gecti annem maasini aldi verdi cok sukur skntida olmadi bole seyler esden gizli yapilmaz canm bnce esine anlat icim el vermedi ben sana solemeden bole bisi yaptm hayatim kusura bakma de adamin haberi olsun yarin birgun nerde dedginde sknti yasama. Haber vermessen sknti yasarsin
(6,827 puan) tarafından
Iyice icime icime kurt dusurdun kizz napim billemedim valla
(2,351 puan) tarafından
Vala haber vermessen adam kizar ve kizmakta hakli olur. Ama en azndan bole bole yaptm de haberi olsun ki senin gonlun ferah olsun cekincen kalmasn canm
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Bu durumu eşin yapsaydi senden habersiz annesine yardimci olsaydi eminim ortaligi ayaga kaldirirdin canim o yuzden suclusun ve esin ogrenmeden sen soyle yoksa daha kotu olabilir
(6,827 puan) tarafından
Cok haklisin valla kaldirirdim o da emin ki ogrendigi an kaldirir
(2,484 puan) tarafından
O yuzden elinden geldigince alttan al ne derse hee de agla zırla insallah fazla yükselmez eşin sana
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Senin kalbin rahat olsun emin ol sen içinden gelerek ailen için yaptın bunda hiçbir yanlış yok ki emin ol benim ailem olsun. Bu şekilde kırk yalan atsamda sonuç olarak altın benim altınım muhakkak veririm baba sonuçta seni bu yasa getirene kadar neler cektiler ya. Niye dert ediyorsun eşin gelse dese oyalarsin yine istedi filan yine oyala olmadı çok korktum söylemeye ama aslında güvende olsun diye götürürken kaybettim de ağla sızla hiç farkına varamadım de. 
(6,827 puan) tarafından
Icim parcalandi yemin ederim bakk iyi ki ettim kotu mu bilmiyorum
(1,517 puan) tarafından
Bence hiçte kötü etmedin herşeyin yeri doldurulur bunlar geçici şeyler zor zamanlarda ailen hep yanında olacak hep onların sadece içi yanar unutma . Söylediğim gibi yaparsın eşine asla söyleme verdim aileme hiçbir zaman erkek milleti farklı mantığa sahip bende olsam bende veririm uzatır uzatır bahane bulurum sonra kaybettim derim bir.kac ağlama geri gelmiyecegini bilir üzülmeni istemez
(6,827 puan) tarafından
Soyleyemm zaten  elimden bisey gelmiyo ben napim biktim usandim ikili oynamaktan
(1,517 puan) tarafından
İşte bazen mecbur kalınıyor ne yapalım suç eşlerde anlayış gösterse yanında olsa ikili oynanır mı anlayış empati çok önemli
0 oy
(186 puan) tarafından
Canım kendini niye sıkıntıya soktun yanlış degilsem çeyrek verdin çeyrek şimdi 400 lira bir şekilde eşin geleseye kadar ayarlardın yerine koyardın sıkıntı olmazdı ama bilezik kaç liralık bilezik verdin bilmiyorum ama onu haberi olmadan yerine koyman mumkun degil heralde  babanın durumuda kötüymüş   valla en mantıklısı eşin kızsada söylemeek olacak bence eşinin kızmasıda haklı bence keşke  vermeden önce eşine sorsaydın babanada eşim izin vermiyor diyebilirdin üzerindeki yük giderdi ama sen vererek kendi kendine  sıkıntı yaratmıssın Allah yardımcın olsun
(6,827 puan) tarafından
Ayyy okuyamicam yorumlari gercekten cok kotu oluyorum cok pisman oldum simdi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 215 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 89 göst.
2 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 634 göst.
8 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu