0 oy
772 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından

Kızlar merhaba dertleşme amaçlı yazıyorum. 22 gün önce seseryanla prensesimi kıcağıma aldım. Çok şükür ikimizde iyiyz. Eşimin herşeyiydim.sarılırdı operdı benı sevdiğini bakışından hissederdim. İşe gittiğinde arardıkaç kere. Ama doğumdan sonra bişey oldu kocama. Sürekli bebeğin yanındayım nasılsın düye bile sormaz oldu. Sürekli tv başında. Bugün bana bebeğin eldiven ınde saç var al dedi gözlerim bozuk bira z göremedim diye oyle bir bağırdı ki tokattan beter geldi bana.

Deli gibi sevdiğim kocamı doğumdan sonra tanıyamaz oldum. 

14 Cevaplar

0 oy
(1,012 puan) tarafından
Benim koca da doğumdan sonra ilk birkaç gün bebeğim ememedi aç kaldığı için de ağladı durdu çocuğu aglatiyon diye bagirmisti sonradan dedim galiba bı bana ait bu çocuk falan diye de ağzının payını alınca kesti sesini ama ilgi konusunda daha da arttı bana ilgisi canım kocanla bı konuş bakalım acaba sende doğum sonrası hepimiz yapıyoruz kendini saldin mi biraz belki ondan öyle yapiyodur 
(367 puan) tarafından
Yok cnm hiç salmadımkendımı konuştum ama yok virüs var ondan yaklşamıyorum falan diyor. İlgisiz oldu bildiğin.
(1,012 puan) tarafından
Bilemedkm canım ya
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Belki bı sorunu derdi vardır iş de başka konuda senden çıkartıyor dur hıncını bence bı kahve yap ak karşına sakince bı dertles konuş eleştirerek değil de neden boylesin iyimisin diye 
(367 puan) tarafından
Yoj cnm bi sorun olsa bilirim. Tamamen değişti adam 30 yıllık evlıyız gibi davranıyor. Ya diyorum  ya  gözümğn içine bakardı. Şimdi sürekşı bir ailesinin yanında rencide ediyor bide
(12,777 puan) tarafından
İşte bence bı derdi vardır yoksa da bu durum dile getirmen lazım yaptığı davranışın farkında değildir
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kac oldu buna benzer post görüyorum..noluyo bu adamlara anlamadim..aslinda tam tersi daha cok yaninda olmasi lazm..lohusa sendromuna onlar mi giriyo biz mi anlamadim
(367 puan) tarafından
Bide evladı tel başlarına yapmış gibi böbürlenme. Yok süreklı kendı tarafından birine benzetme
(3,901 puan) tarafından
Cocuk olayinin nasil oldugunu hala idrak edemediler cünkü çoğu..sperm tek basina yetmiyo ama bilmiyolar sanrm..buyudukce kime benzedigi cikck ortaya zatn sen takilms ona
0 oy
tarafından
Canım hem losulalik psikolojisi hemde eşinin pskilojisi çünkü çocuk geceleri ağladığı vs için babada ister istemez  yorgun olabiliyor o yüzden bu günlerin geçecek hassas donemindesin erkeklerde de zatenn anlayış vs. Beklemek çok saçma çünkü erkekler kadınlar gibi düşünmeyor kırılır mı üzülürüm diye
(367 puan) tarafından
22 gündür bir kere çocuk ağladığında gel bak demedim hep bn baktım hem amelıyatlıyım hem uykusuz geceler geçiriyorum onun böyle yapması çok zoruma gidiyor
tarafından
Sen bakıyorsun ama  bebeğin sesi onu uyandırdığı için yorgun oluyor işten dolayı birde  dediğim gibi canım erkekler malesf anyalisli degiller ilerleyen zamanda sende dinleneceksin
(367 puan) tarafından
Hiç anlayışlı değiller   çok zor sankı eşine güzel bişey soylemek herşeyi geçtim anlayışlı olmak
0 oy
tarafından

Canım yıl 2020 olsa da erkekler hala evrimsel acıdan ilkel denebilecek davranışlara sahipler. Benzerini hay vanlarda görmekteyiz. Dişi yavru sahibi olunca erkek hemen onu kıskanır. Biz kadınlar doğuştan annelik içgüdüsüne sahip olarak yaratıldik.  Ama erkeklerde babalık içgüdüsü denilen kavram çocuğu benimsedikten sonra oluşur. Yani erkek baba olmayı sonra öğrenir. Empati yapmayı bilen bir erkekte bu süreç hızlı gerçekleşirken bunu bilmeyen bir erkekte sancılı geçecektir.

Hulasa esin odunluk etmiş. Nolur böyle dedim diye kızma çünkü seni üzdüğü için sinirim bozuldu. Bazıları böyle tatlım. Ama bunları yazma nedenim esin değişecek merak etme. Bu onun çok yabancı olduğu bir süreç. Adapte olduğu an o eski adama yeniden kavuşacaksın.
(367 puan) tarafından
Hiç kızmadım. :) şu saatte yazıyorum benı kıran kocam dakıka sürmez yanıma gelırdı o kadsr bağırdı  bana ne geldi ne bişey bide mutfaktayken utanmadan su istiyor
0 oy
tarafından
Ah kuzum ah doğum sonrası degisiyrilar maalesef 
(367 puan) tarafından
Gördüm gerçekten. Adammdoğum öncesi ve sonrası diye ikiye ayrıldı. 3 günde muhteşem değişim
0 oy
(582 puan) tarafından
Ay başlıcam öyle kocayada  doğum yap bir sene gebe kal o piskolojyi  yasa sonra bebek bak alt üst ol yorgunluktan birde koca kaprisi çek.

Hiç çekemem o şekilde olan kocaya bakmam bile umursamam bebeğimle ilgilenirim yedi yirmidört . 
(367 puan) tarafından
Bnde oyle yapıyorum. Umurımda değil. Bide bizim evimizde ses yükselmez bugün oyle bağırdıki kendini yırttı konuşmıcm bir süre
(249 puan) tarafından
Ayyy sende bagirsaydin keske ona cunku insanlıktan anlamiyolar bazi odunlar asabim bozuldu valla bende yeni dogum yaptim 47gunluk oldu bebegim gazli kolik bebek agliyo diye onun yaninda birakmiyorum sabah geliyo işten normalde odada yatan adam artik kendi odamizda yatiyo cunku 1 2 defa yastigi yorganini attim ustune tv karşısında uyuyodu muhabbet yok bisi yok isyan ettim sonunda sonuc ben kazandim :)))
(367 puan) tarafından
Bendede az kaldı patlamalara
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Bnm eşimde doğumdan sonra ilk zmnalr sanki o lohusa onun tribi soğukluğu vardı. 

Bazı erkekler baba olduğunda ona sorumluluk ve çok farklı geliyor alışmamiyorlar ağır geliyor. Tepkileri çok farklı oluyor bu yüzden. Onlar doğurmuşya bizim hassas olmamız lzm onlar bizden beter. Bnde zor zmnlar geçirirdim seni çok iyi anlıyorum. Bir süre böyle devam eder. 
(367 puan) tarafından
Ay gerçekten baba oldular ya ülkenın sorumluluğunh almış gibi davranmaya başladı. Bide çocuk kendı başarısı gibi davranıyor :)
(1,517 puan) tarafından
Ayyy tüm çilesini biz çekiyoruz :D onlar soğuk davranıyor ağır geliyor . Tek yaptıkları eve ekmek getirmek
0 oy
(449 puan) tarafından
Evlat olmadan önce tüm ilgiyi eşinize gösterihordunuz şuan ise sadece evladınıza yönelmiş durumdasınız muhtemelen ondandır eşinizde size karşı aşırı sevgi var ve henüz onu evladıda olsa kimseyle paylaşmak istemiyor
(367 puan) tarafından
Olabilir bu da bi ihtimal ama gelip kızını sevip bana da hiç bişey demeden yanımızdan gidiyor. Eskiden her fırsatta sarılırdı operdi
(449 puan) tarafından
Çünkü artık sende sadece kızını seviyorsun yani sorunun asıl sebebi sensin herşeyin olan adam bi anda hiçbirşeyinmiş gibi davranmaya başlafın ona
(367 puan) tarafından
Off oylemı hissediyorkı
(449 puan) tarafından
Evet kuzum suçlusun
0 oy
(591 puan) tarafından
Bu kocaların götleri kalktı zaten cıldırtıyolar insanı lafa gelince alır giderim cocugumu bakmaya gelınce icraat yok 
(367 puan) tarafından
He bide şakayla karışık çocuğu bırak git diyor
(591 puan) tarafından
Huyları oyle canım bırakıp gitsek sanki bakabılcekler
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ayy bunlarin hepsi tuhaf zaten benimkide ikizleri birak benimle ilgilen diyo resmen gel yanımda otur benimle yat cwy icelim disari çıkalım sanarsin ben dogurmamisim aynen onunla devam etcem hayata yemek bile yemiyor ben sofraya oturmazsam eskisi gibi olsun istiyor bence bunlar bizden beter lohusa
(367 puan) tarafından
Aynen cnm bana geçen anmesi gilin yanında diyorki evi toplamışssın başına taş mı düştü diyor.doğumdan önce 2 günde bir temızlık yapıyordum şimdi 5 günde bir falan fırsat buldukça. Artık dedim kim topluyor bnm evimine manyak manyak konuşuyon dedim
0 oy
tarafından
Ilk gunler alisamiyorlsr bizimkide oyleydi duzeldi ustune gitmecocugu uzaklastir pesinizde gezer baska odada otur ben oyle yaptim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 87 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Asilomm (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde dheudheje (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 58 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 199 göst.