0 oy
972 göst.
Aile kategorisinde (92 puan) tarafından
Kızlar kaynanamlar sehir disindan geldi 2 saatlik mesafeden.Evime girer girmez bu yemek çok acı olmuş yiyemem dedi başka birşey yaparmisin dediTamam anne dedim yaptım.Birbirimizi sevmedik hiç ama saygıda kusur etmedim 2 yildir. 2 gün bizde kalip kizina geçti sonra köye ,en son dün  buraya gelmek için 2 kere beni aramış.(bende biraz önce ki postta yazdığım gibi 2nci ye hamile kaldığımi öğrenip darmadigin olmustum aglayarak uyumusum telefonu dahi duymadim) sonra uyandim saat 6 gibi mesaj atmış babanla oraya geliyoruz bize şu yemegi yap diye.)belki sinirlenmekle haksizjm belki hakliyim bilmiyorum ama esimi aradim annen niye böyle yapıyor dedim hep emirvaki konuşuyor bana koleymisim gibi davranıyor dedim.Oda halimi bildiği icin mesaj dedi rahatsızım diye.Ben de attim rahatsızım gelin beraber ne istiyorsaniz yapayim beni kayinbabama söylemiş biz gelmiyoruz dediler.Bende actim agzimi o sira ne kadar anlayissiniz felan diye.Suan durumlar paylasiyor ***** saygisiz diye.Ben hic cevap vermedim ama suclu ben miyim terbiyesiz olan benmiyim kızlar

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Köle olmadığını onlara gayet güzel göstermişsin çokta iyi yapmışsın. Eğer canı bişey istiyorsa sana emretmesin ya rica etsin yada kendi yapsın. Ohh vallahi iyi olmuş 
(92 puan) tarafından
Ağzına sağlık.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sanırım emirvaki yapmalarına sınır olmuşsun zaten psikolojinde iyi değil oda patlama noktan olmuş biraz abartı gibi geldi ama iyi olmadığın için normal bir durum zaman olsa yapmazsın böyle 
(92 puan) tarafından
Tabiki yapmam ama şöyle birşeyde var bişey isteyecekken hep e.s.se.k gibi davranir afedersib sanki yapmak zorundaymisim gibi yapsr artik tak etii..
tarafından
Öyle davranıyorsa eline sağlık benim kaynanamda der öyle bazen ama öyle değil malzemen varsa yapabilir mısın kız durmuyosa ben gelince yaparım der bazende yap der sinirlenirim ama bir sey demem
+1 oy
tarafından
Ya ne bilim biraz herşeyi fazla gözümüzde büyütüyoruz ben kaynanamin mahalledeki kankalarina tam 9 ay boyunca karnim burnumda yedirip içirip doyurdum siz birbirinizi benimseyememissiniz bence. Biz gelinlerdede hata cok var nolmus yani Bismillah diyip kalksan tamam anne gormemisim aradigini elimden geleni yaparim desen ne kocani üzmüş olursun ne kendini he ona rağmen aksiyse bilemiyorum o sıkıntı iste
(428 puan) tarafından
Ozlemcim bence takibi sende iyisindir yoksa tek taraflı olmaz ama işte senin bizi anlayamamanin sebebi karşımıza çıkan insanların farklı olması, sen yakan duysan iftaraya uğrasan iftira derken mesele demedigin şeyleri dedin dese eşine sürekli şikayet etse, çevrendekiler hakkında yalan söylese aran bozulsun diye, kendi söylediğini inkar etse, bak her şeyine karışma seni yönlendirmeye kalkma sürekli iş bekleme, falan filan onları hiç demiyorum ama ötekiler insanı soğutuyor tehlikeli insan Allah tan korkan insan bunları yapar mı Allah muhafaza boşanmaya götürür uzak durmaktan başka çare bulamazsın ben işte bu durumları yaşıyorum, ve hiç değişmiyor bı konuşmada diyor sen bana bunu dedin yaptın eşime diyo halbuki öyle bir şey yok
(428 puan) tarafından
Bu arkadasin durumunu demiyorum ama bazen bazı insanlar hak ediyo uzak durmayı başkası olsa benim yerimde küser bile ben yine eşim için Allah için bağını kesmiyorum
tarafından
Ozaman tabiki cok ayri bi mesela ben arkadaşın meselesi icin yorum yaptim sadece tabiki senin kadar ağır seyler yasamadim anliyamam bence arkadasin durumunda abartilcak bisey yok onu demeye calisiyorum. Yoksa benimde tonla tanıdığım cirkef kaynana cok yani o ayri bi mesele tabi
(48,731 puan) tarafından
kızlar benimde kaynanam iyi bir is beklemez bendd hamileykende simdide sorun iyi kaynana kötü kaynana değil insan olana inssn olunur anlamak icin kaynanadan çekmeye gerek yok
tarafından
Bencede öyle insan gibi davranana davranirsin ama cirkeflere yapacak bisey yok
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Sen haklisin kuzum.. Kaynanan da tam kaynana yani..bizimde gelnimiz var annem arar musaitse oyle gider gittiginde de sofra kurmasina vs yardim eder yani ne demek sunu hazirla geliyorum terbiyesizler
(92 puan) tarafından
O kadar ahlaksiz bir kadın ki Allaha havale ediyorum kendisini zatej hicbirseyden hicbirsekilde mutlu olmayan bir kadın hep şikayet hep elestiri bikitrdi artik
(1,326 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim :(
0 oy
tarafından
Suçlu onlar misafir geliyor bide şu yemeği yap diyor niye saygısız oluyorsun hiçte kafana takma telkini göster ses etmedikçe tepene binerler
(92 puan) tarafından
Çok haklısın agzina saglik
0 oy
tarafından
Tabıkı sen terbıyesız degılsın onlar hadsiz saygısız. Kucuksun dıye terbıyesız sen olamazsın. Yasını basını almıs ınsanlar ama ınsanlıktan uzaklar sen canını sıkmagayette haklısın saygılısın ne guxel demıssın hastaym bırlıkte yapar yerız dıye. Ben olsam ters bseybderdım heralde. Sen onu da yapmamıssın. Bida yuz bulamasnlat bosver hıc mhatap olma
(92 puan) tarafından
Muhatap olmuyorun durum paylaşıyor habire hakaret ediyor esime gizlemis sadece bende görünüyor durumlar
tarafından
Eşine gostwr sende. Hamılesın rahatsızsın. Bıde bu terbıyesızlık nedır babanla gelcez bıze su yemegı yap. Sen köle mi aldn hayrdır. Mısafır umdugunu degl buldugunu yer. Haddini bılsin once sonra saygı beklesın. Saygı her yaşta lazım kac yasında kadın sana ezıyet etmeye hakkı yok oglu var dıye
(92 puan) tarafından
Gosteridm canım esimden hic sakinmam gizlemem de ama onun elinden de bisey gelmiyor..
tarafından
Eşimi arayıp emrıvakıde bulunma eşime karşı  hosgorulu ol hamıle kadını uzmeyın bırdaha dıyebılır
0 oy
(1,217 puan) tarafından

Ben derdim ayy anne gelin valla bende rahatsızım bana yemek yaparsın hem :D

(92 puan) tarafından
Oyle desem dunyayi yıkarsdi heralde
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ben rahatszm birlikte yapslım desem ya ben gider evimde yerim o zaman  der yada gelir kendi yapar hangi saatine denk geldiysem o an salla cevap verme görmede 
(92 puan) tarafından
Öyle bir kaynana nasip olmadi..
(1,908 puan) tarafından
Tanısan istemezsin emin ol çok tehlikeli biridir aslında
0 oy
tarafından
Ayip etmissn
(92 puan) tarafından
Tahammülüm kalmadi..
tarafından
Hamilelik hormonlarindandir
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Hiç de ayıp etmemişsin onların yaptığı ayıp. Eski çağda değiliz gelin olmak da kölelik değil sen de insansın. Gelmeyin de dememişsin gelin beraber yapalım demişsin. Ki gelmeyin de diyebilirdin her dakika elinde tepsi millete hizmet edeceksin diye birşey yok. Bence çok iyi yapmışsın sen de insansın ve değişik bir dönem yaşıyorsun tepkimde sonuna kadar haklısın. Hadlerini bilsinler. Büyüklük yapacaklarsa gelip sana moral versinler yemeğini yapsınlar.
(92 puan) tarafından
Hadlerini hiçbir şekilde bilmezler hep kirip dururlar ama.elden ne gelir atilmiyorki atasin herşey esim icin ah ah..
0 oy
tarafından
Fazla tepki vermiş gibisin sonuçta hee zaman gelmiyorlarmis belki üslubu öyledir mesela bende hiç sakin konuşamam değiştirmeye çalışıyorum ama degistiremiyorum belki kaynanada rica edemiyordur bu kadar tepki vermene gerek yoktu  bence. Kendi annen senden isteseydi aynı tepkiyi verir miydin düşünmelisin bence? 
(92 puan) tarafından
Kendim annem de asla böyle bir karaktere burunmezdi evime gelir evine giderim asla birsey yaptırmaz hem yardımcıdır her konuda helede ben böyle kötü bir donem geciriyorken..
0 oy
(48,731 puan) tarafından
ufak bebeginle sana yemek yap diyene kadar alsin dışardan biseyler getirsin bir insanda önce merhamet olacak merhameti yoksa istediigin kadar yontmaya çalış yontulmaz. esindede hata bisey demicektiniz geldiklerinde esin diyecekti ben biseylr alip geliyorum ismin her neyse o yapamiyor diye
(92 puan) tarafından
Eşim gelene kadar catlar.olurdum heralde esim bir ok sefer uyardi ayni konuda onu tinlamaz guler grcerler tum eziyetleri bana
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Sakın laf üstüne laf katma

Kudursunlar

Senden bnu görmek için zaten direnmisler resmen iyi yapmışsın ağzına sağlık.
(92 puan) tarafından
Kuduruyorlar zaten de hep hakaret ediyorlar bana şuan eşim arayacagim diyor tutuyorum
0 oy
(575 puan) tarafından
Herkesin bi esref bi essek saati olur derlerya sizinde durukunuz malum zaten iyi degilsiniz paikolojik.olarak esinizde ne guzel sizi desteklemis takmayin kaynananizida onun anlayisszligi siz dogru olani yapmissiniz bazen insanin tahammulu olmayabiliyor 
(92 puan) tarafından
Çok sağol canım öyle gerçektende..
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Niye gelin diyosunki sen rahatsizim biraz yatıyorum başka zaman gelin de
0 oy
tarafından
Valla kuzum benim kayınvalidem de arar şuradan geliyorum çok acıktım şunu yap bunu yap der yemek yoksa der yaparım hani bunda bişey yok bence ama siz baştan uyuşmamissiniz birbirinizle benim kayınvalidem söyler ama ben onun niyetini çok iyi bilirim yani hiç yanlış anlamam sende öyle bişey olmadığı için birazda abartı olmuş tepkin hem hamileyim diye nie ağlıyorum kendini üzüyorsun rabbim herkese versin evin neşesi o çocuğun küçük olabilir tabiki zorda olcak illaki ama şükür et dua et sağlıklı olsun sıkma canını ki yanındaki de kar indakide üzülmesin onlar senin evlatların şu hayatta ne için yaşıyoruz ne için fedakarlık yapıyoruz ne için susuyoruz ne için kendimi unuttuğumuz oluyor hepsi evlatlarımız için onların canı sağolsun herşey yoluna girer ne güzel beraber arkadaş olurlar birbirlerine yoldaş olurlar hiç üzülme canım benim
(92 puan) tarafından
Bak canım sen demişsinki ben onun iyi niyetini cok iyi bilirim demişsin..Bende niyetini çok iyi bildiğim için ve artik tahammülüm kalmadığı için öyle bir tepki verdim..
tarafından
Tabiki orası öyledir birazda öncesinde üzgünsün oyuzden de herşey üst üste gelmiş olabilir ama bence çocuk için üzülme onun için yazdım zaten rabbin herşeyi bu yola koyar sen çaresiz kaldığında ne zaman Rabbim senden elini çekti öyle düşün kayınvaldwnide olduğu gibi kabul et gene mesafe köy saygı göster eşin için ama gene gerisini akışına bırak derim
0 oy
(428 puan) tarafından
İyiki ayrı şehirdesin benim kaynanam bı mahalle aşağıda oda çok beterdir, şükret beraber değilsin çok haklısın iyi yaptın
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bu sizin aranızdaki sevgiye ve iletişime bağlı şahsen benim kaynanam bana dese size geliyorum şu yemeği yap ben mutlu olurum ve seve seve yaparım. Sizin aranız iyi ol adıgı için konu buraya gelmiş yoksa ortada büyütecek bşy yok 
0 oy
(79 puan) tarafından
Kaynananın emretmesi yanlış allah herkese el de vermiş ayak da vermiş herkes eşit başka birine emir verme hakkı kimsede yok ki zorunda da değilsin tek zorundalığın eşindir onun da sen olduğun gibi kızı yapsaymış bildiğin gıcıklığa yapmış ama sende biraz fevri davranmışsın gelseydiler sende yapmasaydın bilmiyorum nasıl ıstedigini deseydin alttan laf sokup kızındaki bilmiyo orda yemedin deseydin 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 247 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 221 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Koalam (240 puan) tarafından soruldu
+2 oy
28 cevap 770 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,010 soru

11,406,689 cevap