0 oy
1,058 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar burda her gün akşam menülerini soruyoruz ya ek gıda anneleri bebek menülerini de alalım mı? Mesela bugün bebeğinize hangi çorbayı Yaptınız ya da ne yedirdiniz gibi? Hem birbirimize fikir olur. Ben her gün ne pişirceğimi şaşırıyorum. Mesela ben bugün domatesli şehriye çorbası yaptım. Kahvaltıda da peynir cicibebe yedirdim bebeğim 10 aylık. Gece yatarken de muzla pirinç unu vercem aralarda da meyve yedi :) 

31 Cevaplar

0 oy
(14,081 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Evwt cok guzel fikir 
tarafından
Her gün yapalım mutlaka bence
(14,081 puan) tarafından
Sen post açarsın bizlerde tavsiye alip verelim
tarafından
Olur canım inşallah unutmazsam
(10,388 puan) tarafından
Elhamdülillah bebeğin kaç aylık cnm
-Reklam-
+2 oy
(5,573 puan) tarafından
Valla, ben ogluma özel yemek yapmıyorum biz ne yiyorsak o da onu yiyor yemek olmazsa cicbebe yogurt lu ekmek yada, hazır corba falan veriyorum 
(22,072 puan) tarafından
Kaç aylik canim bnmkide 13 aylik ama hic hazır corba vermedim
(5,573 puan) tarafından
16 aylık olduk canım ilk zamanlar bende vermedim son Bi kac aydır veriyorum
(22,072 puan) tarafından
He buyuksun bazen yemek yapmadigim gun oluo sirf kizim icin 2 cesit yemek yapiom bnde deneyim bari arada bi :) cok saol canim
tarafından
Ben yapıyorum canım ayrı benim eşim acılı seviyo yemekleri bebeğim daha küçük o yüzden salçasız tuzsuz acısız çorba yapıyorum her gün bir de daha bi tane dişi var o yüzden her şeyi yiyemiyo
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Bende burda bekliyimm iyi fikir 
tarafından
Her gün yapsak çok güzel olur bence
0 oy
(44,604 puan) tarafından
10 aylik benimkide sabah menemen yedi peynir yedi tahinli pekmez yedi oglen kasik mamasi aksama dogru yogurtlu ispanak dunden kalmisti mercimek corbasiyla onu yedi aksamda simdi patares kizarmasi ve corba yicek yogurt felan da olur
tarafından
Oh maşallah ne güzel dişi var mı bebeğinin canım? Benim bebeğimin 1 tane var dişi
(44,604 puan) tarafından
4 tane var canim ama bir dislenkende sulu yemek menemen kreo felan hep yiyodu benimki damak lariyla hallediyodu bogazdan babaya cekince:)))
tarafından
He iyi maşallah şimdi meyveleri falan damağıyla ezip yiyo ama diğerlerini vermedim korktum ben de veriyim bari :)
0 oy
tarafından

Uzun süredir yoktun sanırım canım :D

Sabab muhallebi yedi 

Uyuyacağı sıra yoğurt yedi 

Öğle yemeğinde tel şehriye yapmıştım onu yedi 

Elma yedi 

Uyku saati cici bebe yedi 

Uyanınca tekrar çorbayı içti :D

Uyutmaya çalışıyorum şuan 

tarafından
Evet canım Bayadır yoktum :) oh maşallah iyi yemiş seninki biz diş çıkartıyoruz iştahı yok
tarafından
1 aya yakın bizde yemedik sadece emdi ve şu içiyordu 1 haftadır iyi şükür
tarafından
İyi çok şükür sevindim canım kaç aylık bebeğin
(14,004 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğiniz
0 oy
(13,761 puan) tarafından

18 aylık kızım. Sabah kahvaltıda peynir , zeytin , patates kızartması , mantar kavurması yedi. Sonra muz yedi  ara öğün olarak. Öğlen börek ve çorba . Sonraki ara öğün yoğurt ve kestane yedi. Akşama da balık yiyecek.:)

tarafından
Oh maşallah maşallah afiyet olsun prensese :)
(13,761 puan) tarafından
Sağol canım , senin bebişe de afiyet olsun :)
tarafından
Teşekkür ederim canım :)
(2,692 puan) tarafından
Afiyet olsun bebişe :)
Ya kestaneyi nasıl yediriyorsun ben yedirmedim sert geliyor :/
(13,761 puan) tarafından
Sağol canım. Kendi yediğimiz gibi yapıyorum , çizip tavada pişiriyorum . Geçen sene de yedirmiştim , o zaman eziyordum öyle veriyordum. Artık ezmeden normal veriyorum.
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Özellikle kahvaltı için değişik fikir istiyorum varsa 
tarafından
Ben cicibebe ıslatıp yanına peynir zeytin haşlanmış yumurta reçel vs ne varsa onları veriyorum mama masasının üstüne küçük küçük koyuyorum kendi yiyo ama krep menemen falan hiç vermedim denemek istiyorum
0 oy
tarafından
Bende değişik çorba tarifi arıyorum hergun şaşırıyorum bugün pirinç çorbası yaptım 
tarafından
Geçen gün sebzeli pirinç çorbası yaptım oğlum çok sevdi
0 oy
(4,911 puan) tarafından

Oğlum 21 aylık anne sütü almıyor 

Sabah kalkınca meyve veriyorum direkt kahvaltı hazır olana kadar onu yer

Kahvaltıda yumurta  haşlanmış patates domates salatalık zeytin vs ne yersem veriyorum 

Bi iki saat sonra yine meyve veriyorum içine ceviz ya da fındık geçiriyorum robottan yiyip yatıyor 

Kalkınca çorba ya da hangi yemek varsa onu yediriyorum 

Ara öğün elinde ya elma havuç üzüm oluyor kendi yiyor

Biz yerken bi daha yiyor akşam yemeği 

Çay içerken cayın yanında yiyebileceklerinden veriyorum

Yatarken hafif yemek varsa onu veriyorum yoksa ballı muhallebi yapıyorum meyve püresi yoğurt ya da

Böyle geçiyor günler :)

tarafından
Ay ne güzel maşallah canım :)
0 oy
tarafından
Sabah kalkar kalkmaz anne sütü alıyor 

Daha sonra kahvaltısını veriyorum peynir yumurta pekmez falan 

Öğlen atıştırmalık meyve üzüm mandalina gibi 

Daha sonra sebze çorbası yada mercimek şehriye çorbası falan hangisi olursa akşamda cici bebe meyve ceviz veriyorum bazen yatmadan önce muhallebi gibi mamalar var ondan yapıyorum yesin diye veriyorum yatırıyprum. Ayrıca gün içerisinde normal bizim yediğimiz yemeklerden de yiyor karışık oldu ama biraz böyle. İşte. 
tarafından
Bizde de genelde böyle canım
0 oy
tarafından
Ben irmikli mama yaptım çok sevdi 

3 tatlı kaşığı irmik 

Bir buçuk çay bardağı su 

Bir tatlı kaşığı pekmez

Pekmez sevmezse azıcık şeker katabilirsin çok güzel oluyor 
tarafından
Elmalı irmikli mama yaptım ben onu da çok sevdi
tarafından
Evet Elmalı da var
tarafından
Yarın yapiyim bari
0 oy
tarafından
Benim Bebeğimde 10 aylık sabah kahvaltısında yumurta sarısı domates ve tereyağı ile menemen yaptım yanında da Ihlamur verdim öğlen yemeğinde pancar patates havuç kabak şehriye ve et suyu ile bir sebze çorbası yaptım püre haline getirip yanında yoğurtla beraber yedirdim Akşam üzeri de evde kendi yaptığım cevizli kekten 2 dilim yedi Biraz önce de meyve yedirdim Gece yatmadan önce de ben de yap pirinç unu ile muhallebi veririm ya da devam sütü içirip yatırırım
tarafından
Emiyo mu canım
tarafından
Hayır emmiyor malesef
0 oy
(716 puan) tarafından
Bugün pek birşey yemedi desem yeridir dişi çıkıyor hem ishal hem iştahsiz kahvaltı yemedi yoğurt ekmek vereyim dedim iki üç kaşık yedi ara öğün şu ve süt karışık icirdim uyuttum uyanınca çorba yaptım yedi. Biraz oynadı yine uyudu şimdi kalkti erişte yaptım üstüne ya yoğurt yada çorba suyundan koyup vericem yatmadan ya muhallebi yada cicibebe verip yatircam
tarafından
Diş huysuzluğı bizde de var malesef
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Havuç püresi verdim yatarken yogurt vericem daha yenç geçtik :D 
tarafından
İyi Canım yavaş yavaş başlayın :)
0 oy
(590 puan) tarafından
18 aylik 

Krep yapiyorum cok seviyor ya peynirli yada otlu

Yumurtali ekmek cok seviyor 

Peynir salatalik pekmez yumurta bunlari rutin her sabah yer 

Pogca kekk yaparim ondan yer 

Aksamlarida bizle ne yemek varsa yer 

Oglen meyve gec kaltigi zaman aksam bizle yer meyve

Brokoli sevmiyodu ben un yumurta haslanmis brokiliyi eziyodum zeytinyagi dokup krep yapiyodum cok seviyodu onu yaoabilirsiniz

Patates rendeleyip icine peynir zeytinyagi az un katip tos makinasinda veya tavada krep yapiyodum onuda cok seviyor
tarafından
Çok güzel menüler canım teşekkür ederim afiyet olsun bebişe
0 oy
tarafından
Sabah biz ne yiyorsak ondan yedi kahvaltı yumurta patates kızartması falan öğlen yoğurt kuru fasulye pilav ikindi muhallebi yedi şimdi uyuyor uyanınca meyve veririm onun peşine çorba veririm 
tarafından
Maşallah canım afiyet olsun bebişe
0 oy
(374 puan) tarafından
Aynı zamanda emiyor mu bebeginiz
tarafından
Evet canım emiyo
(374 puan) tarafından
Iyi masallah
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Cok makbule gecer valla
tarafından
Her gün açalım o zaman canım
0 oy
(62 puan) tarafından
Benimki buğün çok bişey yemedi sabah muhallebi yedi öglen yogurt yedi ikindin tavuklu tarhana çorbası akşama kuru fasulye pilav yedi bu arada 1 yaşında bebegim 
tarafından
Kız daha ne yesin :)
0 oy
(4,995 puan) tarafından

Oğlum 18 Aylık:angel:

Sabah :

Menemen

Patates Kızartması

Meyve Suyu

Ekmek

Öğlen :

1 Kase Çorba Ekmek İçi Yoğurt

Yada Herhangi Bir Yemek Yanına Meyve Suyu

İkindi : 

Bebe Bisküvisi veya Fındık Fıstık Vs

Meyve 

Ayran Meyve Suyu

Akşam :

1 Kase Çorba Ekmek İçi Yoğurt

Yada Herhangi Bir Yemek Yanına Meyve Suyu

11 Buçuk Gibi De 1 Kase Çorba İçer Ekmek İçi Koyuyorum Sabah 10 Buçuğa Kadar Yatıyor :) Sonra Kahvaltı :)

tarafından
Oo o kadar uyuyorsa ne güzel bizimki 7 de uyanır daha ona kalsa errkn uyanacak da zorla uyutuyorum :)

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 441 göst.
29 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Zelihaanne (729 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 187 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Muhammed 39! (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 230 göst.
24 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Begonya (7,519 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 289 göst.
20 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Haticeozcan (37 puan) tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...