0 oy
922 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar eşim 2.500 alıyor asgari ücret yani evimiz kira değil kaynanam diyo ki size nasıl yetmiyor 1 oğlum var faturalar kışın hariç 300 ü buluyor normal mi aşırı bi yere de gitmiyoruz malum korona var iki bisküvi alıyorlar oğluma abur cuburunu biz alıyor diyo onu 1 gün de yiyor oğlum çok mu harcıyorum kafama takıldı 

39 Cevaplar

0 oy
(5,134 puan) tarafından
Hayat pahalı canım bir markette gidiyorsun sepeti dogru düzgün doldurmuyorsun dünyanın parası tutuyor sonra sepete bakıyorsun hiç birşey yok :)
-Reklam-
0 oy
(863 puan) tarafından
Ah canım ne bilsin evine asgari ücretten fazla giren insan bizimde evimiz kira değil kayınbabamın evi durmadan diyorlarki birikim yapın eşim 2300 maaşa çalışıyor 1 tane çocuğum var 2. Yolda geliyor faturala ayda 600 u buluyor zaten çocuğun ihtiyaçları belli başlı bide bu parayla birikim yapın diyorlar halbuki boğazımıza dahi yetmiyor 
tarafından
Aynisi  bizde var evlendiğiniz den beri ne aldınız kenara ne ata bildiniz 1 bilezik den başka diyo 3 geliri var konuşmak kolay bacım çocukla birikim olmuyo malesef çocuk olmayınca anca oluyor bizim de kayınpederin  evi kira da dursanız ne yapıcaktınz diyo klasik laf duymaktan bıktım
(863 puan) tarafından
Ben takmıyorum artık valla kimseyi kaçtıkça huzur kalmıyor insanda
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Hayat çok pahalı eşim asgari ücret alsa yetiremezdik net
0 oy
(5,909 puan) tarafından
Biz 700 lira kirada oturuyoruz eşim aynı şekilde 2500 kazanıyor faturalar kredi borcu evin gideri geliri cocuk derken ay sonu sıfıra sıfır oluyoruz hayat gercekten cok pahalı 
0 oy
(84 puan) tarafından
canım bi evi artık 2 maaş zor geçindiriyo sen yapamıyorsun bile aslında 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Hayat pahali canim 
0 oy
tarafından
Kuzum benim eşim  Vestel servisi ayına göre kazancı değişiyor yanında 20 tane işçisi var aylık 100 bin kazaniyosa 20 bin işçilerin maaşı sigortasına gidiyor sonra arabalarin benzin parası var 3 tane ev var ayrı ayrı masrafları var kıramiz yok çok şükür ama  20 kişiye yemek yapiyo bitane abla her ay 1500  bin ayiriyolardi yemeğe şimdi 3000 bin oldu herşey aynı kaldı maliyet arttı istede böyle oldu ticarette de giyimdede markattede yani hayatı zorlastirdilar iyice ben sorun yaşamıyorum ama yan komsuma çok üzülüyorum evi kira çocuğu var eşi kuaför pandemide evdeydi kuru ekmeğe muhtaç kaldılar okadar zorki asgari ücretle geçinmek heleki evin yoksa aç kaldin
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Malesef paranın değeri kalmadı allah yardımcımız olsun
0 oy
(6 puan) tarafından
Çok düşünme cnm hayat pahalı rabbim bereket versin inşallah korona belası mahfetti bizi
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Hayat cok pahali canimtabi ama kiranda yoksa ayda 2500 biraz fazla hepsini harciyirsan (borc falan odemiyorsan eger az buçuk ta olsa atmaya calis kenara canim 3 5 kurus), ama paranin degeri gercekten kalmadi hersey ates pahasi...
0 oy
(71 puan) tarafından
Valla tek market alışverişi aylık 700 800 den fazla tutuyor. Asgari üstü eşim ama fatura bez gıda giyim derken Bi bakmışsın bitiyor. Hayat çok pahalı bir koli yumurta 20 TL olmuş bir ekmek 2 tlolmuş ne yapalım 
0 oy
(790 puan) tarafından
Bu devirde ev kira 2500le kim gecinmis ki bide kisin daha artiyo dogalgaz elektrk vs valla cnm o parayla gecinen varsa helal ha gecinilir ama kirk kaanat gercktn okdr calismaya cocugun eline verir gbi o parayai layik goruyolrya vsy diyemyrm 5cocuklu aileler napsn bir cocuk kiyafeti mamasi oyuncagi hadi onlri gectm bi pazar alisversi marketi para geldigi gbi gidiyo allah yardm etsn hepimize cok zor sartlrda yasiyoz kayinvalden halt yemis yardm etcgine bide laf mi ediyo ne kdr art niyetliler ya gercktn herkes 5bin tlye az dyp gecinemiyo emin ol biz kadinlr her yonden tutumluyz ne insanlr var birgn de o parayi yiyo
tarafından
Aynen öyle bacım her halimize şükürler olsun Allah yardım ediyo gerçekten biz hep sıkıştığımızda Allah yardım ediyo tam sıkıştık eşim.avans alacaktı pandemi parası cıktı hep diyorum oğlumun şansına gerçekten doğan rızkı ile doguyor
0 oy
tarafından
Bu para size nasıl yetmiyor değil nasıl yetiyor demesi gerekiyor. 
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Benim eşim 3000 aliyor 1000 odememiz  var evimde 500 kira faturalar  hariç yani rahat gecinmeniz  lazim 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Hayat pahalı oruçoğlu yemek yağı 60tl olmuş.Elektrik su faturaları 100tl nin altına düşmez olmuş.
0 oy
tarafından
Hayat pahalı insanlar ucuz adalet yok!!! 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Normal canım hayat çok pahalı ona bakarsan bizdede kira yok fatura yok asgari ücret alıyoruz şöyle böyle 3ü geçiyor harcamamız aylık 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 411 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.
31 Aralık 2018 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 759 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 224 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sena98 (105 puan) tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,223 cevap

34,863 kullanıcı

...