0 oy
920 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar eşim 2.500 alıyor asgari ücret yani evimiz kira değil kaynanam diyo ki size nasıl yetmiyor 1 oğlum var faturalar kışın hariç 300 ü buluyor normal mi aşırı bi yere de gitmiyoruz malum korona var iki bisküvi alıyorlar oğluma abur cuburunu biz alıyor diyo onu 1 gün de yiyor oğlum çok mu harcıyorum kafama takıldı 

39 Cevaplar

+1 oy
(12,510 puan) tarafından
Hayat çok pahalı.. 
-Reklam-
0 oy
(96 puan) tarafından
Hayat cok pahali  en ufak seyler bile cok pahalu artk korkuyoruz bise almaya hemen para bitiyor 
tarafından
Evet ya eski den 150 liraya neler alıyodum şimdi 7-8 parca anca
(96 puan) tarafından
Aynen canim bi bebek kıyafeti bile 50den basliyo nerdeyse
0 oy
(2,259 puan) tarafından

Sen çok harcama yapmıyorsun hayat çok pahalı malesef :(

tarafından
Anlamıyor işte bende mi sorun var diye düşünüyorum bazen de çoğunlukla indirim takip ederim ama işte olmuyo bazen
(2,259 puan) tarafından
Geçen markete girdim 3-5 bir sey aldım 160 tl tuttu hani poşet bile dolmadı yani her şey pahalı alısveris elektirik su dogalgaz ekstra ihtiyaçlar derken elde bir sey kalmıyor. Sana gıcıklığına diyorlardır boşver konuşsunlar
tarafından
Doğru vallahi herşeye o kadar zam geliyor ki bi yumurta olmuş 17 lira daha ne olsun
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz normal valla bi yag olmus 55 lira ne bekliyonki normal yani 
tarafından
Kız biryagı 59.99 a aldım en son 43 hatırlıyordum şok oldum
(22,070 puan) tarafından
Aynen ay cok pahali valla
0 oy
(307 puan) tarafından
Tabi ki de hayat pahali yaa bi teneke yağ 50 tl olmuş o da an ucuzu 1 ay bile gitmiyo nerdeyse gerisini sen hesap et artık konuşmak için konuşmuş kaynanan kusura bakma da yani
tarafından
Öyle zaten onlar toplu alıyor herşeyi yağı filan 20 teneke alıyo çuvalla şeker un pek gideri olmuyo ondan bana öyle diyo biz yiyoruz küçük oğlum var sonucta
(307 puan) tarafından
Aç mı yaşıcan yicen tabi kuzum boşver salla sen onu he anne biz çok harcıyoruz de geç açıklama yapip ağzını bile yorma bence
(7,935 puan) tarafından
Ee öyle toptan alıyorlarsa sizle paylaşsalar ya ileri geri konuşacağına canım kaynanan
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Yook ya kaynanan abartıyor bziede yetmiyor çok fzla masraf gidiyor yeme içme çocuk faturalar . Kaynana söyle yetmiyor biz eşimle zaten hesap kitap tutuyoruz de.
tarafından
Diyorum da anlamıyo hala nasıl yetmiyo diyo kendisinin 3 yerden geliri var kendiyle bir tutuyor
(1,517 puan) tarafından
Sende söyle yüzüne. Anlamıyorsa onun sorunu ona hesap vermek zorudna değilsin. Bn sürekli ogf bir sürü masraf geçen gittik 300 gitti markete . Ayy yok bez mama tek aldik 120 ttutu filan sürekli söylenirim ki anlasınlar masraf gidiyor
tarafından
Oda farkın da aslın da da gunde 1 kek 1 kavanoz mama alıyo bide çikolata ona diyo ki ayılık abur cuburunu alıyoruz bu çocuğun sütü var cici bebesi var kıyafeti var daha neler neler görüyo aldıklarımızı ama işte işine gelmiyor
(1,517 puan) tarafından
Bn o demeden sürekli ayy bu kdr pahali ay bunalr aldım şimdiden maaş yarisi gitti derim öyle böyle fark eder.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Hayat çok pahalı canım birde çocuk var bezidir ihtiyaçlarıdır meyve sebze vakliyat faturalar derken elde var sıfır. 

Bizde aynı durumu yaşıyoruz
tarafından
Bizde öyle eşim mesai yapmasa ay sonu kalırdık valla orta da oda her zaman olmuyo
(3,136 puan) tarafından
Valla bu zamanda 4 bin altı maaşla geçim çok zor. Eşim 3000 civarı alıyor ev bizim olduğu halde yetmiyor. Ay sonuna para kalmıyor. Bir ev tek maaşla zor dönüyor
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Hayattt çok pahalı tabiki ya biz 3800 ile zor yetiriyoruz ev kira değil ama araba bar kredi var 
tarafından
Arabanın masrafı ayri bide biraz eski olunca daha çok masraf çıkartıyor ama arabasız da olmuyor çocuklu bi aile de araba sart
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Valla canım bu devirde asgari ücretle geçinenlere helal olsun bize memur maaşı yetmiyor yeri geliyor eşime hep diyorum asgari ücretle geçinen insanlara helal olsun İyi geçiniyorlar 
tarafından
Hayat çok pahalı gerçekten Allah yardım ediyor  eşim çok dert ediyo ben pek etmiyorum
(2,054 puan) tarafından
Adamlar öyledir canım adamda hakli zor valla herşey para bu devirde maalesef ki
0 oy
tarafından
1 ay markete çıkmadım 15inde market ihtiyacım 520 tuttu manav kışlık sebze aldım biraz birde normal sebze meyve 144 tuttu ben şok oğlumun bez ıslak mendili hariç birde kışlık kıyafet alicam resmen 1000 TL bir ay normalde bu kadar harcama yapmam obyuzden kisiyorum 
tarafından
Bende manaca gitmiyorum pek pazardan alıyorum daha uygun iyisi olsun diye biz kısmasak hiç elimiz de bisey kalamaz valla
tarafından
Eşim görevde yalnız yaşıyorum eşim olsa bende pazara giderim de oğlumu ablama bırakıp gidiyorum eşimde izin vermiyor uzak hem hemde  virüs vs. gidip manavdan alıyorum taksiyle dönüyorum hemen yokluğumu fark ediyor maleseff oğlum için artikk onuda göze alıyoruz
0 oy
(119,150 puan) tarafından
Normal bacim para yetmiyo
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Zor valla cnm kaynanan bos yapmasin..baslarlar konusmaya biz bu paralarla 2 ev gecindirirz muhabbetlerine..zaman eski zamn degil her sey cok pahali..anneannem anlatiyo diyo ki annenler agladi mi sekerli ekmek verirdik diyo..zararli fln bilmiyolarmis ki dikkat etsinler..simdiki anneler daha bilincli..kac yasina kadar seker vermiyoruz..hep saglikli seyler vermeye calisyoruz bunlar da masraf hep market alışverişi demek..
tarafından
Aynen öylee şimdikiler bizim verdiğimizi begenmiyor eski çocuklar kalmadı şimdi bi yumurta olmuş 17 lira yağ olmuş 55 daha ne olsun hayat pahalı
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kız 2500neye yeticek, kaynananın haberi yok dünyadan heralde
0 oy
(924 puan) tarafından
Hayat pahalı canım. Eşimde aynı maaşı alıyor üç çocuk var markette 1000 lira gidiyor kredi su elektirik araba gazı benzini doğalgaz aylık geçim parası zaten ekxra harcamaya para kalmıyor gençlik elden gidiyor hiç bol harciyamadim:)
tarafından
Doğalgaz hariç bide kış gelince hepten 0 zaten bi fatura en düşük 300 geliyo doğalgaz yakınca bide ısınsam gam yemiycem
(924 puan) tarafından
Öyle canım bizde aynı en dusukte yakıyoruz yine çok geliyor
0 oy
(778 puan) tarafından
Vala kuzum hayat pahalı bı markete gitsen 500 TL gidiyoe direk oda daha ana ihtiyaçların yarısını aliyorsun hayat pahali
tarafından
Aynen öyle bacım yumurta olmuş 17 lira yağ olmuş 55 10 kurusa alınan sakız bile 25 krş olmuş daha ne olsun
(778 puan) tarafından
Aynn canim  oğlana bı bez bı mama bı ıslak mendil alıyorsun 250 TL vala da hiç bı ihtiyacın yok yemek icin
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ahhh ahhh bizde ayniyiz valla yetmiyo bacim yetmiyo hayat cok pahalilasti heleki su illet virusten sonra 100 tl artik 10 tl gibi bisey 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Valla istersen multi milyarder ol yinede hersey cok pahali geçim zor ALLAH tüm ümmeti Muhammede(sav)yardim etsin rızkımızı versin inşallah ☝️
tarafından
Amin bacım aminnn
0 oy
tarafından
Valla canım hayat aşırı pahalı 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Nefes almamız bile paralı olucak bacım hayat pahalı
0 oy
tarafından
Bende çocuk yok kira yok su yok. Biz iki kalinlasmis 4 bin lira ile tam geçiniyoruz. 2500 su devir icin gidecektim icin az bile( elhamdülillah bunu bulamayanlar var ama)
tarafından
Birde ulkemizde fakirlik siniri 3400 tl
tarafından
Bide hep indirimli seyleri takip ettiğim halde lükse gitsem biraz pahalıya ay sonunu hiç göremem
tarafından
Yani aldığın maalesef belli zaten

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 409 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 475 göst.
31 Aralık 2018 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 759 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 221 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sena98 (100 puan) tarafından soruldu

378,353 soru

11,324,755 cevap

34,776 kullanıcı

...