0 oy
4,099 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

image

Kızlar instagramdan bir sayfa buldum evde sabun paketleme. Tanesi 1 tl 2500 tane yolluyormuşlar. 2500 tl yani çok iyi ama biraz konuştum diyor ki ben daha önce birilerine kaporasız yolladım ürünlerimi aldılar yollamadılar 250 tl kapora yollarsanız kaydınızı oluşturabilirim. Diğer postlarimda da yazdım inanın o kadar ihtiyacim var ki çocuğuma mama alıcak para bulamıyorum bazen annemlerden istiyorum. Tamam annem veriyor ama bir iste iki iste insan çekiniyor bir süre sonra birde uzakta oturuyoruz yakın olsak daha farklı olur. Güveneyim mi sizce 250 tl şu yoklukta dolandırılırsam kahır olurum. Oğlumun mamasından kıscam gerekirse yok başka çarem yok kafayı yemek üzereyim. İnanin bir tane kıyafetim kalmadı doğum dan sonra kilomu veremedim dışari cıkcağım zaman ne giyceğimi şaşırıyorum kendime bir iğne alamiyorum eşim desen sakal tıraşı olamıyor yokluktan havalar soğudu 3.5 aylık bebek doğal gazı çalıştırmıyorum yavrumu kat kat giydiriyorum üşümesin diye  yada sizin yaptığınız bildiğiniz güvenilir yer var mı ? 

19 Cevaplar

+1 oy
(3,750 puan) tarafından
Güvenemedim para istemesi tuhaf ha ev bilgisi olabilirdi ama ücret istemesi tuhaf oldu madem, 1 lira tek ürün 100 tane yollasın baktı güvenmedi karşı taraf ona göre hareket edilmeli 250 lira çok yani 
tarafından
Bende dedim ben size nasıl güvenicem. Diyor ki bu konuşmalar hepsi delil zaten öyle düşünüyorsanız benimle is yapmayın
(3,750 puan) tarafından
Böyle konuşuyorsa, hiç bulaşma ozaman dolandırıcı olabilir evine yakın hediyelik eşya peçete doğum günü eşyası satan yer var ise oraya sor onlar veriyor eve paket işi
tarafından
Sordum canım sordum verdiğimiz kişiler var zaten işler yok gerek yok dediler. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşAllah ama kafayı yemek üzereyim artık yokluktan
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben güvenemiyorum yaaa benim de ihtiyacım var evde paketleme işi ama bilemedim yaa
tarafından
O kadar ihtiyacım var ki artık ne yapıcağımı saşırdım ya
tarafından
Doğrudur canım ama bu sefer daha da kötü duruma düşme eşim bu ay 1 milyar maaş aldı 600 kiraya verdik 300 lirada faturalara verdik elimizde kalan parayla eşim 15de para alacak o zamana kadar idare etmemiz gerekiyor 100 lira ile
tarafından
Allah hepimizin yardimcısı olsun
tarafından
Aminnn inşallah cümlemizin yardımcısı olsun
+1 oy
(5,492 puan) tarafından
Canım sayfanın adını bi atsana bakalım bi neymiş ne değilmiş
tarafından
Bak canım resim paylaştım
(5,492 puan) tarafından
Sayfa dolandırıcı canım, baksana yorumlar kapalı, müşteri memnuniyeti kısmında hiçbir kullanıcı adı yok. Bence bu sayfadan iş alma. Olan 250 tl de boşa gitmesin
tarafından
Evet bende dikkat ettim onlara ama insan yokluktan acaba mi diyoe
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun canım bence sakın gönderme yalan vben o kadar iş aldım hıc para veremedım 
tarafından
Bende sancaktepe de
tarafından
Sen nerden iş aliyorsun canim
(3,669 puan) tarafından
Ben esenyurt ta otuyorum  parası degmedigi İcin bıraktım 1000 tane 14 TL
(3,669 puan) tarafından
Gec girdim bugun kusura bakmayın
tarafından
Oo baya düşükmüş fiyatı
0 oy
tarafından
Ben dolandirma mağduru olarak kesinlikle inanma bnm elimde avucumda yoktu kardeşim den aldım şerefsizler parayı aldılar beni engellediler hiçbir şekilde ulaşamadm sakın inanma ve alma hepsi sahtekar 
tarafından
Yaaa siz ne kadar verdiniz peki
tarafından
250 cnm
0 oy
tarafından
Onlar dolandırıcı sakın para falan göndereyim deme 
tarafından
Yokluktan artık insan ne yapıcağını şaşırıyor hayır biraz cevrem olsa avon falan satcam ama yok
tarafından
Bu paketleme işinde sizden para isteyen hoc kimseye güvenmeyin hepsi dolandırıcı gerçek iş yapan önce az bir ürün yollar dener beğenirse devam eder beğenmezse devam etmez
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bu işlerde hep kapora isteniyor ben de nereye baksam kapora diyor ilk başta güvenmedim korktum ama bilmiyorum risk almak iyi olur mu acaba, 
tarafından
Yaptınız mı peki
(1,862 puan) tarafından
Yok yok güvenip yapmadım yani para isteyene güvenilmez diye düşünüyorum ama her ilanda bunu görüyorum. Baksana gönderenler dolandırılmış
0 oy
(165 puan) tarafından
Bende çok araştormıştım bunları yapmak istedim ama yalan sakın aldanma parayı alıp sonra gelmedi diyip ikincisini istiyorlar sen karşı çıkınca paranı geri isteyince de engelliyorlar seni her yerden. Parana yazık zatrn mantıklı değil o parayı istemesi. İnternette yaz dolandırılanları oku hep aynı hikaye.
tarafından
Okudum bir kaç yerde ben de dedim ben size nasıl guvenicem bu konuşmalar size delil diyorlar
(165 puan) tarafından
Bilmiyorum artık benden söylemesi.. sen bilirsin.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bence böyle bir hataya düşmeyin güvenilir gelmedi, benim annem çok yaptı bu işi fakat hiç para istemediler annemden.
tarafından
Anneniz nerden yaptı hâla yapıyor mu
(4,698 puan) tarafından
Yapmıyor canım bıraktı
tarafından
Annen nerde oturuyor canım istanbuldaysa en azından güvenilir bir yer belli annen yaptıysa bende bi ulaşayım onlara
(4,698 puan) tarafından
Canım annem Ordu'da yapıyordu.
tarafından
Anladım canım sagol yine de
0 oy
(28 puan) tarafından
Canım güvenme öyle yerlere bu devirde 250tl az para değil durumun iyi değilse oturduğun ilçenin belediyesine gitmeni tavsiye ederim set yardımı diye bir yardım var çocuklara yapılan Bi yardım tek seferde 1000 yada 1300 TL veriyorlar gitmeni tavsiye ederim 
tarafından
Gittim canım gittim o kadar yardım başvurusunda bulundum biz uygun değilmişiz. Eşim sigortalı calisan ya sanki evimiz arabamız var hiç bir yardım da bulunmadılar
(28 puan) tarafından
Benimde eşim sigortalı ama ben iki defa aldım set yardımından
tarafından
Ne zaman aldın canım
0 oy
tarafından
Sakin ama sakin verme ben verdim aynı dediğin gibi çok ihtiyacım vardı bana da dediler 250tl yolla yolladim hemen engellediler daha önce burda paylaşmıştım sen hatırlamıyorsun demekki sakin verme gerçek iş gereklerin hiç biri para istemiyle 
0 oy
(361 puan) tarafından
Yok CNM yalan sakın para yollama paranı alıp cevap vermezler
0 oy
tarafından
Arkadaşım inandı yolladı ama dolandirdilar 
0 oy
(302 puan) tarafından
Cogu kisi kapora verfim dedi snradan ulasamamslar satfaya bu tur sayfalar dolandirici canim oyle visey olsa niye insanlardan para istesinler
0 oy
(582 puan) tarafından
Hayır güvenme. Para isteyen hiç bir siteye :).
0 oy
(327 puan) tarafından
Senin yerinde olsam para vermem paraya ihtiyacım var diyorsun senden para istiyorlar inanma derim
0 oy
(7 puan) tarafından
Sakin inanma bunlara gecen burdan biri dolandirilmis parayi almislar birdahada iletisime gecememis bence sen hic bulasma 
0 oy
tarafından
Sakın inanma böyle dolandırılanlar çok var seni her yerden engeller giden paran olur bizim burda kadınlar temizleme işi yapıyor kazak temizliği yani çoğu tekstil veriyo bi araştır bence yakının da ki konfeksiyonlara sor
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Güvenme canım

O güven bekliyor da sana nasıl güven veriyor..

Asla pişman olursun

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 29 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prenseees Annesi (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 228 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hilalhicran (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 16 göst.
11 Aralık 2023 Aile kategorisinde Hilalhicran (5 puan) tarafından soruldu
0 oy