0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (1,504 puan) tarafından
Kızlar bebisleriniz için alışverişe ne zaman başladınız 30 haftalık olduk birşeyler almak istiyorum ama çevremdekiler sınır ediyor acele ediyorsun çok birşey alma 8 ayı bekle 5 _6 parça bi de hastane çıkışı yeter filan diyorlar gene de birşeyler aldım ama almak da istiyorum eşim de almak istior 

15 Cevaplar

+1 oy
(778 puan) tarafından
Al kuzum o zmn millete ne bakan ben ilk oğluma 8 aylıkken alışveriş yaptim
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
10 haftalık başladım dogdu hala alıyom :D 
(118,902 puan) tarafından
Denizde kum kaynanada para alirsin sen zaten biz garibanlar ne edek
+1 oy
(352 puan) tarafından
Artık alın bence..Be im27.haftada herşeyim hazırdı.. Annem de bana geç kalıyorum diye kiziyodu :))
(1,504 puan) tarafından
Annem de çok hevesli almak istiyor ona da nenemler kızıyor acele ediyorsun diye  :(
(352 puan) tarafından
Bir işe herkes burnunu sokunca hoş olmuyor zsten..Icinizdrn nasıl geliyorsa öyle yapın.. Bebek sizin..Heyecaninizi istediğiniz gibi yaşayın gitsin...Herseyin bası sağlık.. Bunlar tatali telâşlar...Sagligiyla gelsin inşallah...
(1,504 puan) tarafından
Çok amin inşallah hayırlısıyla olsaydı bi
+1 oy
tarafından
Milleti boşver ne istersen al başla bence hastane çantanı falan hazırla geç kalma
+1 oy
(2,039 puan) tarafından
Madem bu kadar karışıyorlar kimseye haber vermeden alın bence daha yıkanması ütüsü çanta hazırlanacak zaten ne kadar alsanda bir eksik çıkıyor filan dinleme sen kimseyi boşver 
+1 oy
(189 puan) tarafından
Kalk gir kocanin koluna git al o aman sanki kimene vay insanlarin niye bu kadar hayatiniza mudahale etmesine müsaade ediyorsunuz anlamiyorm esin istiyo sen istiyosun kalkip gidip alacaksn kuzum bu kadar millete ne yaparken onlar mi vardi sanki onlara ne
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Eşinde almak istiyorsa başkasına ne söylemeyin bile aldiginizi 30 da çantam hazırdı beşik ana kucağı oto koltuğu hepsi hazırdı 
(1,504 puan) tarafından
Haftaya çarşamba kontrol günü beşik bakayım dedim gorumcem duymuş daha erken ne gereği var diyor toplu olunca bütçemizi de yormasın diye parça parça almak istiyorum moralimi bozuyorlar
(3,036 puan) tarafından
Valla 17. Haftada aldık eşimde acaba erken mi dedi ama şuan sanki başkası almış gibi geliyor nerden baksan beşik anakucagi oto koltuğu 1500 lira verdik
(1,504 puan) tarafından
Ya annem verecek parasını ama hani bakın  ona gore parasını ayirayim dedi en azından  fiyatını öğrenmiş oluruz dedi
0 oy
tarafından
Al canım nolacak. Ben cinsiyeti öğrenir öğrenmez almaya başladım. 
(1,504 puan) tarafından
Çok heves ettim geçen iki 3 parca birşey aldım burnumdan getirdiler
0 oy
(527 puan) tarafından
Bebek sizin heyecani telasi sizin kimseyi dinlemeyin alin 30 hafta erken degilki onlar yikanip utulenecek ilerde daha zor olacak hareket etmek siz alin hazirlati  herseyini
(1,504 puan) tarafından
Bide bebek aşağı da devamlı doktor dikkat edelim dedi bende halim varken bakayım alayım istiyorum ne olur ne olmaz diye bide ilk çocuk 3 sene bekledim bebek için
(527 puan) tarafından
O kadar bebek bekleyipde 30 haftaya kadar alisveris icin iyi sabretmissiniz ben ilk bebekte 3 ayda hersey i tamamdi besigi arabasi kiyafetleri
(1,504 puan) tarafından
Işte herkes karışıyor oma da moralimiz bozuluyor beşik bakacağım erken diyorlar zaten ayda bi kontrole gidince ile gidiyoruz ilçedeyiz devamlı gidemiyoruz bende gitmişken bakmak istiyorum
0 oy
(765 puan) tarafından

Ben 30 haftalıkken aldım kuzuu 32de çantamı hazirladim çok şükür kafam rahat etti sonra milleti dinleme bende çok bişi almadım 6tane 5li takım 1tane 10lu zıbın battaniye falan ama 3 6 ay 6 12 ay alacaklarimida aldım az az sende bak işte hangi mevsime geliyorsa almak istiyorsan al millete sormadan çık alışverişine :)))

(765 puan) tarafından
Olurmu ne acelesi var çanta hazirlicam ben ne koyucam çantaya bitane takimmi daha bu alışverişin bezi var şampuanı var
(1,504 puan) tarafından
Öyle demiyorlar işte ne olur ne olmazmış acele etmeyecekmisim  :(
(765 puan) tarafından
Bu insanlar ne değişik ya boşver sıkma canını bı iki hafta daha bekle sonra yap alışverişini agirlasinca zor oluyor hep yatma isteği oluyor uyku düzeni bozuluyor
(1,504 puan) tarafından
Haftaya kontrole ile gideceğim ordan bakarım o zaman ilçe de yok zaten ile de kontrolden kontrole gidiyoruz
(765 puan) tarafından
Öyle yap kuzuu
0 oy
tarafından
Çok saçma buluyorum bu düşünceyi ya hiç kimsenin yarina çıkacağı belli değil ama kendimize 1 yıl önceden kışlık mont alıyoruz tüm yaz boyunca kışlık yiyecek hazırlayıp dolaplarimiza koyuyoruz yani her şey kısmet böyle şeyler söyleyip heves kırmaya yarim bırakmaya gerek yok gelen her şey Allahtan ve insan yoruluyor telaslaniyor son aya gelince o yüzden alışverişini yap hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah 
0 oy
(118,902 puan) tarafından
32 de aldim 33 yikadim 34 uteleyip cantami hazirladim simdiki aklim olsan 20.25 haftalarda alirdim agirlasiyo insan 
0 oy
(14,003 puan) tarafından
Biz öyle parça parça aldık çünkü bebek büyüdükçe ağırlaşıyor insan ama 30 hafta gayet normal yani hadi Rabbim saklasın erken doğum oldu nolcak??
(1,504 puan) tarafından
Bende öyle dedim aliverir geliriz ne olacak diyorlar zaten bebek aşağı da
(14,003 puan) tarafından
Herseye karışmayin siz bi de onlara bebek doğmadan bu kadar karışan bebek doğunca sana nefes aldırmaz şimdiden tavrını koy ben sana söyliyim kimseyi dinleme sen niye onlara kulak asıyorsun bosversene git al ne istiyorsan
(1,504 puan) tarafından
Eşim iki parça takım almış hevesle ablasına göndermiş resmini acelen neydi ayrıca bunlar hiç güzel değil demiş bi boynunu bukusu var esimin oysa aldığı ne kadar güzeldi  :(
(14,003 puan) tarafından
Hiç kimseye birsey söylemeden gidin alın gelin canım insanın hevesini nasıl kursaginda bırakıyorlar sinir oldum niye aldınız derlersede lafını esirgeme çocuğun doğmasını mi bekliyim de
(1,504 puan) tarafından
Ah neler diyorlar tek gorumcem de değil kendi nenemler teyzem filan da annem alacak oluyor nenem kızıyor hemen
0 oy
(860 puan) tarafından
Canım gec bile kalmışsın sakın kimseyi dinleme ileride canın agırlaşacak yıkama ütüleme zor oluyor gercektrn al dursun
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşim hamile olduğumu öğrendikten 1 hafta sonra yatağını ,küvetini,  arabasını 3-4parça kıyafetini hemen almıştı.Bende çalışıyordum her ay bir paket bez almıştım.Milletin dediğine bakmayın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 449 göst.
0 oy
3 cevap 187 göst.
0 oy
1 cevap 57 göst.
0 oy
9 cevap 120 göst.

376,795 soru

11,276,118 cevap

34,665 kullanıcı