0 oy
726 göst.
Aile kategorisinde (194 puan) tarafından
Kızlar belki bileniniz vardır 2 haftalık bebeğim var ilk çocuğum eşim işi gereği Arabistan'a gidicek ve tam 6 ay gelmiycek bana akıl verin lütfen eşimi göndersem mi bilemiyorum bende eşim gelene kadar köye kaynanamın yanına gidicem eğer o giderse tabi napayım ben gitme desem gitmez ama paraya ihtiyacımız var henüz kendi evimiz yok eğer giderse ev almak için paramız olucak ama ne bileyim hiç eşimden bu kadar uzun süre ayrı kalmamıştım üstelik köy ortamına alışık değilim küçük yavrucuğumla 6 ay dayanabilirmiyim bilmiyorum lütfen akıl verin siz olsaydınız napardınız

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canim her tarafli dusun 6 ay benim icin az sure degil hem ozlersin esini hemde kaynayla anlasirmisin rahat edermisin sence orda?amma maddi durumda cok onemli kararsiz kalirdim bende senin gibi arabistanda cok uzak 
(194 puan) tarafından
Kaynanam melek gibi bir insan ama bir eltimle kalıyor bende onların yanına gidicem ve o elimden nefret ediyorum bilemiyorum napıcam bende offff
tarafından
ALLAH yardimcin olsun canim bana gore zor bi karar olurdu
(194 puan) tarafından
1 ay içinde karar vermem lazım çok zorrrr
tarafından
Her sey bir yanada ozlemeden dayanamazki insan ben 2 gun ayri kalsam aglarim kotu olurum icim bi buruk olur hep
(194 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim eşime biraz fazla düşkünüm onsuz yemek bile yemiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşin gitsin aama tek kal köyde napıcaksın kış geliyor zaten yarın birgün hastaneye nasıl gideceksin
(194 puan) tarafından
Bende yeni 19 yaşıma bastım inan hiç bir şey bilmiyorum çocuk ile ilgili kaynanam da gelmiyor yanıma illaki sen gelcn diyor eşimle kaldığımız ev kira birde
(442 puan) tarafından
Evinde kal, kayınvalide gelsin
(194 puan) tarafından
Gelmiyor işte koca karı kaldığım ev apartman dairesi ve etrafta hiç bir tanıdık yok kaynanamın da dizlerinde problem var her daim yürümesi lazım oda ben orda kime gidicem de nerede yürüyeceğim falan diyor
(442 puan) tarafından
Evin içinde yürüsün  sanki nedir
(194 puan) tarafından
Bende dedim kabul etmiyor işte bence dizlerini bahane ediyor komşularından kankilerinden ayrı kalacak ya ondan
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Aslında kaynanam iyiyse belki idare edebilirsin canm bu devirde para kazanmak o parayı değerlendirmek o kadar zor ki yani hiç birşeye yetmiyo para olası pislik şey hem o gelene kadar çocuğun da büyümüş olur kaynanan yardımcı olur bakmasında falan da ama özlem çok ayrı birşey ben o kadar kalabilirmiydim.bilemiyorum açıkçası zorr bir karar ya
(194 puan) tarafından
Beni zora sokacak olan şey özlem zaten dayanabilirmiyim yokluğuna bilmiyorum
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Canim ben olsam gondermezdim ya dayanamam o kadar uzun suree..burda işi gucu normalsa gonderme..
(194 puan) tarafından
Bilmiyorum yaa offf kafam çok karışık
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Kaynanan yanına gelsin canı. 6 ay uzun bir süre köyde kalamadım ben kalabalıkta ne olursa olsun para kolay kazanılmıyor daha iyi bir yaşam istiyorsan gidecek eşin 6 ayda dayanacaksın sonra hep yanında olacak 
(194 puan) tarafından
İyi diyosn güzel diyorsun da kaynanam yanıma gelmiyor şehir hayatını kabul etmiyor mecbur ben gideceğim
(3,823 puan) tarafından
Rahat ederim diyorsan git bişey diyemem benim kaynanam da melek gibiydi ama ben kalamam öyle
0 oy
(3,233 puan) tarafından

Karamsar konuşacağım ama gerçekler bunlar: 6 ayın her günü burnundan gelir. Hem gideni düşüneceksin ne yapıyor vs hem eşler birbiri olmadan yaşamaya alışacak. Büyük problem.

Kaynanayla yaşamak... Melek de olsa istediğini giyemez, isteklerini söyleyemez, yanında uzanamaz vs. Küçük ama devamlı olduğunda yorucu. Yemek bulaşık temizlik çamaşır hepsine müdahale eden etmese bile gelinsin diye elini atman gerektiğini düşünecek ya da yapmazsan da burnundan gelecek. Daha bir sürü yazabilirim üma bebek uyanık.
Velhasıl o şartlarda mutlu rahat olmak mümkün değil. 
(194 puan) tarafından
Haklısın Bi yandan ama beni yanlış anlama ama ben biraz sert bir gelinim yani kaynanam eltilerm falan hep benden çekinirler ben istemediğim sürece asla bana bişey yaptıramazlar hele ki emir asla veremezler öyle ki benimle konuşmaya bile korkuyorlar çabuk tersleyen bir insanım kolay kolay muhattap olmuyorum hiç biriyle marifetmiş gibi anlatmıyorum yanlış algılama bu yüzden o konu da rahatım hiç bir şeyime karışmıyorlar
(430 puan) tarafından
Canım annen gelsin yada sen annenin yanına git kaynanana gitmeye mecburmusun sanki
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim esim de yurtdisina gidecekti yolladim en fazla 1 ay dayandim sonra geldi bizi aldi  kolay gozukuyor ama çok zor oluyor soyleyim pişman olursun bence 
(1,939 puan) tarafından
Asiri zorlaniyorsun ve kaldogin yer de evin gibi rahat edemiyorsun tabiki biz de ev almak için yollamıştık ama simdi bende geldim yanina sende git esinle
(194 puan) tarafından
Ben gidemiyorum işte skntı o yoksa hayatta tek gönfermezdim
(1,939 puan) tarafından
Iyi düşün o zaman cunku kolay olmuyor
(1,939 puan) tarafından
Bak benim altımda araba istedigjm her yere gitmeme rağmen zorlandim
(194 puan) tarafından
Haklısın hemde çok
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Siz olsaydınız napardınız demişsin ya;benim eşim evlendikten bi kaç ay sonra askere gitti 6 aylığına bende kaynanamda kaldım,sonra geldi bi müdet sonra polis okuluna gitti yine 6 aylığına ve ben yine kaynanamda  kaldım,ve şehirde büyümüş yetişmiş olmama rağmen bende köyde kaldım. Başlarda yapamam edemem diyordum ayak uyduramam diyordum ama yaptım,eşimin geleceği günü bekledim hep o umutla kalabildim aslında,1 sene dile kolay eşle ayrı kalmak yani

Allah yardımcın olsun canım,ama yapamam deme yaparsın geleceğinizi düşün 
(194 puan) tarafından
Off sende çok haklısın geleceğimi düşünmem lazım hem 6 ay kışa denk geleceği için çabuk geçer kışın günler çok kısa dimi
(2,792 puan) tarafından
Evet aynen öyle,gerçekten sabredince geçiyor bide sende çocuk da varmış onunla da vakit çabuk geçer kayanann da iyiymiş bende çocuk yoktu geceleri zorlanıyordum mesela yalnız olunca,bide kışın sürekli evin içindesin gelenin gidenin de yok rahat olursun yani
(194 puan) tarafından
Haklısın walla ama yine de çok zor bir durum
0 oy
(855 puan) tarafından
Biraz annende biraz kaynanda kal bence 
(194 puan) tarafından
Aynen oda olabilir
0 oy
tarafından

Benim esimin bir arkadsi iş için gitmiş.

Ordaki erkekler 4 5 tane kadına alışık olduklarından ona 1 tek mı var deyip şaşırıp başka kadın isterse nikahlayabileceklerini söyledikleri günden beri oralara iyi gözle bakmıyorum.

Resim falan göstermişler hatta adama ben çok kızdım bu duruma eşim de diyor oralarda normal 2. 3. Kadın 1 tane duyunca sasırmışlar. 

Sinir bozucu bir durum bunlar senin kocanın da aklını yıkamasınlar sonra.

(194 puan) tarafından
Zaten kafam karışıktı çok saol
0 oy
(201 puan) tarafından
Benim eşim de görev gereği Suriye ye gidiyor. Ama ben o olmayınca annesine gidip kalmıyorum sadece arada ziyarete gidiyorum. Gerçekten zor bir durum helede hamilelik doğumdan sonraki zamanlarda insan çok özlüyor. Geçen kış bizi de götürdü Kilis te kaldık ama bu yıl pandemiden dolayı gidemedik. Seni götürebilmek imkanı yok mu
(194 puan) tarafından
Maalesef götüremez beni keşke gidebilsem
(201 puan) tarafından
O zmqn sabırla bekleyeceksin. Bende bekliyorum Allah yardımcımız olsun. Köye de klma arada gider yqret edersin. Gidip kalırsan alışır lar ve sürekli beklerler
0 oy
(878 puan) tarafından
Ben dayaniyorum sende dayanirsin eşim askeri personel evlendik 1 hafta sonra gitti hiç tanimadigim kaynanamlarla alışmak zorunda kaldım daha evlilik ne anlamadan severek evlendik severek katlaniyoruz 4 ay içinde sadece 15 gün yan yana kalmisizdir hamileyim de üstelik ama her şey bı gün rahata ericek emin ol arada sevgi olduktan sonra mesafeler halt etmiş canını sıkma 
(194 puan) tarafından
Çok motive ettin beni saol kuzum
(878 puan) tarafından
Rica ederim gönlüne göre olsun inşallah her şey
(194 puan) tarafından
Saol canm senşnde
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Kaynanayı falan boşver bir şekilde geçer biter o günler. Özlem zor eminim ama işin sonunda ev sahibi olmak var enine boyuna iyi düşünüp karar vermen lazım 
(194 puan) tarafından
Aynen haklısın işin sonunda ev sahibi olmak var
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Eşim yanımda olsun da kirada oturalım, diye düşünürdüm. 6 ay uzun süre. Çocuk bile babasından o kadar ayrı kalmamalı bence. 
(194 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyordum ama gideceği yerden baya yüklü miktarda para getrcek Bi evim olsun çok istiyorum hep kira nereye kadar
(2,692 puan) tarafından
Yine de tercihim gitmemesinden yana olurdu. Ama herkesin kendi kararı tabi.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 945 göst.
13 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 329 göst.
0 oy
8 cevap 348 göst.
19 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 867 göst.
26 Mart 2020 Aile kategorisinde Sevgim04 (381 puan) tarafından soruldu