0 oy
658 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Benim gözümde Kadın 

Ne olursa olsun eziliyo evlenince kocasının eline bakıyo bu bana çok koyuyo bazen çok yoruluyorum insanlardan hayattan kopuyorum:(

16 Cevaplar

0 oy
(3,763 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Zor her şart da zor kadın olmak ister baba evi ister koca evi
tarafından
Demi canım valla güzel özetledin
(3,763 puan) tarafından
Öyle  yapacak bisey yok maalesef
-Reklam-
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Kendini niye öyle hissediyosun? Eşin mi öyle hissettiriyo?
tarafından
Eşim kaynanam
Yani eşim alıyo istediğimi ama kendimi ona mecburmuş gibi hissediyoeum yada bazen kaynanamın kendi kartı var bişey olsun benim kart benim kart deyip duruyo bişey konusunda şaka yapılsın
Kocamın kartıyla öderim diyorum hepimizin kartı diyo hemen çok sinir oluyorum artık :(
(1,320 puan) tarafından
Hep beraber mi yasiyoesunuz
tarafından
Maalesef ki evet ilk bahara evinizi ayırcam dedi şimdide yok diyo o olmazsa eşimle biz boşanır geçinemezmişiz
(1,320 puan) tarafından
Niye yok diyor evde hizmet eden biri var nasıl olsa oh rahata alıştı hiç bırakır mı sen güçlü ve kararlı ol. Kendi yuvanın sıcaklığını kur eşinle ayrı yere çık kaynana ile olmaz. Onun evinin düzenine neden Alisasin sen kendi evinin düzenini kur. Ve asla inanma kendin çabala çıkın eşinle evden rahat edersin
tarafından
Öyle yapıcam bundan sonra ne kadar herşeyi oluruna bırakırsam o kadar tepeme çıkıyolar
0 oy
tarafından
İşe girme ihtimalin yok mu ?
tarafından
Yok canım 3 aylık kızım var emiyo sadece ve benden başkasında durmuyo onuda geçtim bırakacak güvendiğim kimse yok yoksa şimdiye kadar girmiştim
0 oy
tarafından
O evlendiğin kişiye göre değişir canım ben ezilmiyorum mesela her kadın eziliyor diye bir şey yok
tarafından
Hiç mi seni maddi veya manevi yönden ezen olmadı
tarafından
Hayır olmadı saolsun eşimin öyle huyları yok şükür
tarafından
İnşallah hep öyle olur canım
0 oy
tarafından
Işte sırf bunun için öleceğimi bilsem bile iki kızımı rabbim ömür verirse bana okutucam  kendi mesleğini kazanıp elin erkeğinin 5 kuruşuna muhtaç olmasın annesi gibi olmasın  annesi gibi mecburiyetten yurumeyen evliligi yürütmeye çalışmasınlar güçlü olsunlar benim gibi güçsüz olmasınlar diye  kızlarımı okutucam  
tarafından
Benimde kızım var Bende öyle düşünüyorum kendi ayakları üzerinde dursun kimsenin eline bakmasın bazen insan kendini çok yalnız hissediyo sonuçta başka eve başka bi hayata gelen biziz korunması gereken muhtaç olmaması gereken biziz ama biz eziliyoruz
tarafından
Benimde kızım var Bende öyle düşünüyorum kendi ayakları üzerinde dursun kimsenin eline bakmasın bazen insan kendini çok yalnız hissediyo sonuçta başka eve başka bi hayata gelen biziz korunması gereken muhtaç olmaması gereken biziz ama biz eziliyoruz bazen çok yoruluyorum
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Bence eşe göre değişir bu 
tarafından
Hıhh bende aynısını yazdım yukarıda
tarafından
Değişir ama ömür boyu bi gün bişeyler başına kakılmıcak diyede bişey söyleyemeyiz ki
(14,027 puan) tarafından
Söyleyemeyiz tabi insan oğlu beşeridir sasabilir buda biraz şans
0 oy
(8,317 puan) tarafından
Valla canım maddiyat aytı bişey ama cocuk ev yemek düzen tertip ben bunlarla bogusurken eşimin oturup araba yarısı vs ızlemesı çok sinirimi bozuyor.Evdesin kımseye bı faydası olmayan bır seye saatlerını verecegıne görüyosun dardayım bi yardım et bi el at bıseylere.Valla bugun cok doluyum günüm araya gitmiş gibi geliyo
tarafından
Bazen bide o kadar şey yapmama rağmen ne uaptın ne yapıyosun sanki diyo
(8,317 puan) tarafından
Aynen bnmm esımde öyle bırakıcan eve bebesıyle gorecek gununu
0 oy
(894 puan) tarafından
Hiç birşey için geç değil okuyup da çalışabilirsin yada bir becerin varsa ticaretini yapabilirsin. Kosgeb kredileri var yanlış hatırlamıyorsam 28 yaş altına belli bir miktar hibeli veriyorlardı o şekilde işletme kurabilirsin. Bence girişimci kadınlarla ilgili araştırma yap
tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
(326 puan) tarafından
herkeste böyle degildir bence bu. Eşte çok önemli şahsen kimseye ezdirmem kendimi karşimdaki kim olursa olsun zaten Allaha sukur benden once eşim ezmez ezdirmez 
tarafından
Bişey olsun Eşim bana sen küçüksün sus diyo ama haklıyım niye kendimi savunmayım 1 kerw olsun beni savunduğunu görmedim kocamın parasını harcıyorum kaynanam laf sokuyo eşimde kaynanamdan bana harcadığı paraları saklıyo
0 oy
(487 puan) tarafından
Tabiki de her yönden zor ama erkeklere sorsan erkek olmak daha zor buda benim sinirimi zıplatıyor sanki çalışmaktan başka ne yapıyorlarsa
tarafından
Bende anlamıyorum çalışıyolar akşam geliyolar yemekleri kahveleri çayları meyveleri herşeyleri hazır ona işten gelince kalk kendi yemeğini kendin hazırla diyen yoktur
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Öncesinde çalışıp şu  an bebeğin icin çalışmıyorsan oyle hissetmen normal benim de gücüme gidiyor eşimden para almak ama allah razi olsun 1 dediğimi 2 etmiyor hakkını yiyemem...

Kendini ezdiren kadın vardır 
tarafından
Kendimi ezdirmesem bile zorma giden şeyler oluyo ama yarı kadın da eziliyo sesini çıkartamıyo
(7,654 puan) tarafından
Kiz niye kendini ezdiriyosun sen adamı evlat sahibi etmissin kendinden ödün vermişsin
Zoruna bile gitmesin kiymetini bilsin senin.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla Corona olana kadar eşimin eline bakmıyorum ha diyelim baktım bana bakmak zorunda ve hicbir zaman da kendi mi ezdirmem keriz miyim?Ağzım var sonuçta o diyorsa ben beş derim ***** yok karsisinda
tarafından
Diyorum ama kendimi ondan para istediğim için kötü hissediyorum bazen duygusal anıma denk geliyo
0 oy
tarafından
Sen çalışmıyorsan eşin senin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda çalışsan bile o parayı harcamak senin insiyetifine kalmış bir şey sıkma canını küçük bebeğinde varmış çalışma durumunda yok eşinde istediklerini alıyormuş zaten takma kafana bence 
tarafından
Sizler böyle konuştukça ben rahatlıyorum içim daralmıştı artık :(
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kendi ayakların üzerinde durmadin mi hiç evlendin evleneli calismadin mi ekonomik özgürlüğun yok diye boyle hssedyosun istersen bebeğin büyüyünce kreşe gidince ya da bakacak anne kaynana varsa ise girebilirsin eminim iyi gelecek hem maddi hem manevi 
tarafından
Rabbim o günleri gösterirse 5 sene falan çocuk düşünmüyorum kendime iş kurmak için uğraşıcam kadın isterse herşeyi yapar :)
(2,323 puan) tarafından
Bence de neden yapmasın ben hep calsyodum kızım doğdu doğalı çalışmıyorum 13 aylık oldu emmeden kesilir kesilmez ise girmeyi dusunuyorum bakalım
0 oy
tarafından
Işte bu yüzden kadın çalışmalı her zaman çalışmasa bile diplomasi olmalı kenarda dursun onun  varlığı bile yeter bi kavga da ben okudum diplomam var istersem şuan çalışırım dersin daha bisey diyemez 
tarafından
Haklısın canım salaklık yaptım işte
tarafından
Ben hemşireyim mesela çalışmıyorum evlendiğim den beri,bisey olsa en azın dan okudum diplomam var diyorum sesi çıkmıyo o zaman
0 oy
tarafından

Valla iyiki kadınım eşim çalışıyor. Maaş kartı bende kendi maaşım var bi ev işi yemek sabah 9 a kadar akşam yemeğim bile hazır.   Sonra biniyorum arabaya önce kızımın mezarina gidiyorum. Sonra canim nereyi isterse. Oraya doğru sürüyorum eşim 7 de geliyor.  6 buçuk ta evde oluyorum. Tek verdiğim hesap gittim yerdeyken adam ben burdayım demem yeterli 

tarafından
Bizimkide dertmi Allah yardımcın olsun
Kızın ne kadarlıktı
tarafından
3 günlük. Teyzesi.  ❤️
tarafından
Oy kuzum benim Allah yardımcın olsun kardeşim
tarafından
Allah razı olsun inşallah ❤️.  Rabbim kimseye evlat acısı göstermesin inşallah ❤️.  Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ❤️
tarafından
Amin canım aminn <3 <3

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 920 göst.
0 oy
44 cevap 1,310 göst.
+1 oy
12 cevap 420 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
19 cevap 206 göst.