0 oy
892 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kaynanam evinde yemez içmez bekar kızı kocası var. 3 eltiyiz her gün birmizin evinde. Sağlık desen turp gibi hiç bişeyi yok. Ama her hafta sonu temizliğe geleceksiniz mecbursunuz diyo. 9 aylık bebeğim var. 1 buçuk senelik evliyim. Geldiğim gibi hamile kaldım. Oda yazlığa gitti. Geldi falan işte ikidebir sen geldiğinden beri bi camımı bile silmedin diyo. Şimdi de yazlıktan gelecek alttan laf çakıyor. 15 gün temizliğim bitmez. Diğer gelinim ben gelmeden temizliğini bitirmiş bile. Mecbur muyum kızlar?

47 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tabiki de değilsin ne alaka niye mecbur olasın kendi yapsin isini dilleri beş karış 
tarafından
Hemde nasıl dilli. İnan katlanamıyorım kadına
tarafından
Uğraşma bence zaten iyilikten anlamıyor çoğu yapma da değmez. Küçük çocuğun var mecbur da degilsin
tarafından
Yapmayı da düşünmüyorum açıkçası çok hasta olsa düşmüş olsa amenna ama bizden daha diri
-Reklam-
+1 oy
(1,320 puan) tarafından
Hatalı sensin 

Kaynana temizliğini mecbur kılan bunu adet haline getirmeye çalışan kaynanan sizde HAYİR DEMEYİ BİLMEDİGİNİZ İCİN BOYLE TEPENİZE ÇIKAR. 
tarafından
Bende öyle yapmaya çalışıcam geliyor günlerdir dua ediyorum Allah'ım yardım et diye. Diken üstündeyim
(1,320 puan) tarafından
Kendi kizi yapsın niye ona kıyamaz demi ah ah kendi evladını korur el kızından kölelik ister e Allah yok mu sanıyorsun be kadın. Allah büyük ya beter olur o zaten merak etme
(13,202 puan) tarafından
Salça oluyorum da alıştıran yapsın madem hiç zorunda değilsiniz. Dik dur yapmam de. Ben bulaşık bile toplamıyorum ama çok şey yaptım da yaranamadım. Yapsan da yaranamazsın yapmasan da. Ayrıca kuşluk vakti yapacağına akşamdan yapsın. Ay nasıl sinir oldum
tarafından
Ya benim ailem uzakta buralarda gurbetteyim Allah'a sığınıyorum vardır rabb'imin bir kapısı haftaya gelecek yazlıktan diken üstündeyim
(13,202 puan) tarafından
Benim de ailem uzakta canım tek bir akrabamız bile yok. Ben de doğumda burnumdan getirdi diye anneme geldim. Allah herkese kolaylık versin. Ama küçücük çocukla ne işin var senin orda. Sırf bu yüzden eşim de boşayacaksa boşasın zaten. Sen köle değilsin.
+1 oy
(105 puan) tarafından
Daha işim yoktu :) 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Yok yaaa niyemis kendi yapsin 
tarafından
Ben kaynanayım mecbursunuz diyo. Eski zamanlarda hep öyleymiş.
(119,248 puan) tarafından
O eskide kaldi ama yemisim mecburlugunu
(1,320 puan) tarafından
Eski zaman da 10 tane bilezik takıyorlar mis onu da şöyle kaynana eskilerde buda vardı de bakalım işine gelecek mi , işlerine geldiğini adet gosteriyorlar gelinlerde tabi karşılarında el pençe , alnını karislarım valla ne koca dinlerim ne kaynana ezdirmem kendimi asla.
tarafından
En iyisini yapıyorsun canım benimki azıcık karşılık ver sen elini kolunu titretip bayılma numarası yapıyor korkuyorsun bir şey söylemeye
(1,320 puan) tarafından
Hepsi numara bir süre sonra sende benim gibi olacaksın zaten asla inanma göz yaşına gerçi ben aşırı kinli bir insanım kimseye güvenmem ondan da böyleyim
 Sen olabildiğince güvenme kendine eziyet edilmesine izin verme
0 oy
tarafından
Sağlıklıysa deilsin 

Gezmeyi biliosa temizliginide yapmayı bilmesi lazım oldu o tatil yapacak die ben 9 aylık bebekle onun evini temuzlicem 
tarafından
Çok sağlıklı. Zevkine para harcamaya düşkün. Kendini beğenmiş hep kendini anlatıp öveen bi tip. evine kimseyide kabul etmez. Bütün misafirleri gelinlerde
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Hiccçcccte yapmam 
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Değilsin tabiki. Benim ki temizlik hastası ben ne kadar yaparsam yapayım o ben gidince dip köşe bucak yapar 1 buçuk sene beraber oturduk her gün silip süpürüyordum yapıyordum evimi ayırdım kendi yapsın ne mecburiyetim var hem kendi evimi hem onun evini temizlemeye. Yakın zamanda kış temizliği yaptı hamile olduğum için beni istemedi ben yalandan da olsa geleyim mi dedim yok gelme ben yaparım dedi gitmedim kızı gitti yardıma 
(1,320 puan) tarafından
Aynen kendi kızları prenses biz de yerden bitiyoruz sanki  bizim anamız yok . Bogarim valla benim kaynanam da eltimden bekliyor görümcem kenarında oturuyor ben bunları analiz ettim benden de bekleyecek dedim belli , gittiğinde tek çöp kaldirmadim karismadim vermem o tavizi
(2,792 puan) tarafından
En iyisi valla
tarafından
Aslında en iyisi öyle bizimkisi diktatör her şeyi maddi manevi ailemden bekliyor evlendim evleneli devamlı kaynanam ailemin mirasından bahsediyor miras bırakmasından bende istemediğimi söylüyorum
(1,320 puan) tarafından
Gözünü toprak doyursun ne yapacak mirası kalırsa da miras senin hakkın varis olarak devlet kaynanaya devir etmiyor hakkı havlamasin bu kaynanalarin yatacak yeri yok hepsi şeytanla iş birliği yapıyor
tarafından
Ne güzel söyledin.
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Degilsin tabikide sen onlara hizmetçi olmaya gitmedin evin ayri barkın ayrı 

Ha içinden gelir yaparsin o başka 
tarafından
Oğlan da para da onun. Bizim de karnımızı doyuruyolar bu evi o döşemiş. Mecburmuşuz
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Hiçte mecbur değilsin . Bana mecbursun diyen insanın bir çöpünü dahi kaldırmam yerden . Güzellikle rica etse giderim Allah razısi için ama tabi ki her hafta gitmem ayda belki ... 
tarafından
Ev uzak bebeğim küçük. Yemesi içmesi hep bizde diktatör bi kadın
0 oy
(458 puan) tarafından
Yaşlı ve hasta olmadıktan sonra yada yardım istemedikten sonra yapmam genel olarak süpürge tutmayı demiyorum onu yapıyoruz  detaylı temizliğe karışmam .
tarafından
Bu hepsini istiyor. Evinde yese içse yine ama akşmdan akşama gidiyor sadece
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Dinen bakmak zorunda bile degil sin yaslanınca ne temizliği zorunlugu. O fıldır fıldır gezecek ben temizliğini yapcam 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yo değilsin gelemem benden önce kim temizliyorsa şimdi de o temizledim köle miyim de.Kendinizi bu kadar ezdirmeyin.Gitmesen naocak karın bana gelmedi deyip seni mi bosattiracak
tarafından
İki tane boşatmış. Anneye hayır diyemiyolr
(6,203 puan) tarafından
Valla seni anası için bosayan adamdan zaten eş olmaz.O zaman evlenmeselermis anasının dibinde otursalarmis.
tarafından
Anası tembel boğazına düşkün. Bakamaadığı için evlendirmiş ya hep
0 oy
tarafından
10 aydir evliyim bi kere bile kaynanamin temizligini yapmadim misafir gibi gider gelirim en fazla sofra toplama bulasik yikama vs bu kadar
tarafından
Evine kabul etmez ki . Gitmeyiz hep o bizde
tarafından
Kaynanam nerdeyse 7/24 bizi cagiriyo bize de cok nadir geliyo
0 oy
(1,862 puan) tarafından
O neymiş be niye temizliğine gidecekmişsin ki? Hiç öyle bir yaşamadık konusu bile geçmedi yani tabiki mecbur değilsin ne münasebet bir de böyle emrivaki şekilde, çok ayıp bence. Yardım başka bu üslup başka
0 oy
(505 puan) tarafından
O gelsin bana temizlige ayri sehirdeyiz zaten kafam rahat :)  
0 oy
(830 puan) tarafından

Mecbur değilsin eli armut mu topluyor kendi yapsın 2 senelik evliyim altı üstü oturuyoruz bir kere bile dokunmadım 2 tane kızı var onlar yapsın :D

0 oy
(2,722 puan) tarafından
Hic gtmem ben banane bn kendi temizligimi zor yapyom iki cocukla yasli falan olsa giderdim ama o zaman kiyamazdim 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Valla banane ki gitmem yani yapamaz olsa kendi neyse derim bi defa kavga esnasında söyledi bende senin hizmetçi degilim dedim gitmem yanj kendimi niye yipratayim sanki iyilik mi bilecek
0 oy
tarafından
Kaynanalar zaten gelin değil köle alıyorlar işlerini yaparsan senden iyisi yok ama yapmazsan denedikleri laf kalmıyor bebegin var sonuçta mecbur değilsin bekar kızı varmış o ne güne duruyormuş 
0 oy
tarafından
2bucuk senedir evliyim altlı üstlyum.bi kere evini supurmedim camını silmedim orda yemek yenirse arada .yedigim tabağı makineye koyarım temizse makineden çıkarttım o kadar.. başta taviz vermedim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 187 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde H&S (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 658 göst.
8 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 377 göst.