0 oy
1,198 göst.
Aile kategorisinde (394 puan) tarafından
Onunda dükkanı var benimde var dün o kavga dan sonra aldığımız karar eve bir kürdan alınsa bile ortak alınacak biz bu dukknlri evlndıkten sonra kendi emegimzle actık ne bilim böyle bir duruma gelmek beni üzdü dün ben bez aldım cocga oda mama aldı elektrik onun su benim kiralar ortak ne bilim tuaf bir duruma düştük ya şaka gibi gercktn dun aksam marketten cips almya gtti 5 tl o koydu 5 tl ben bu evde yapılan temizlik iş çamaşır bulaşık yemege kadar aynı bir gun o bir gün ben iyimi oldu kotumu oldu bilmiyorum ama bir tuaf durumdyz zaten gecen günden kırgınım ona gönlümü aldı ama o aldgını sanıyor sadece ben Hala paramparçayım 

35 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ev değil de de ticarethame gibi bir yaşantı samimiyetten uzak... Siz işi evde yaşıyorsunuz bu çok yorucu ve soğuk birşey normal de herşey ortak okur onu sen öde bu kadar para sen var ben verim lafı kısacası para muhabbetleri ilişkiyi hep terse götürür bence uyguladığınız sistem çok yanlış 
(394 puan) tarafından
Baska çözüm bulamadık Malesf böyle bklm nasıl olck
-Reklam-
0 oy
(568 puan) tarafından
İnsan ne için evlenirki çok saçma olmuş para mevzusu çok yıpratıcı ya 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Niye öyle alistirdiniz ki kendinizi biriniz harcardiniz birinizde yatırım yapardiniz
(394 puan) tarafından
Bnm dukknın parasını car cur edıyo dıye şimdi ortada kln para bırıkck
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Alman bı arkadaşım var onlar kültür olarak böyle davraniyorlar ev arkadaşı gibi. Ama saçma yani. Herşeyin hesabı yapılarak yaşanmaz ki. Bence daha fazla bu duruma dayanamazsiniz
(394 puan) tarafından
Dayanmzsak bozarız eski sisteme devam edrz
0 oy
(13,777 puan) tarafından
Siz ortakmısinız yoksa kari koca mı ? Bence cok saçma olmuş. Madem oyle ortak hesap açıp ikinizde oraya yatırin paranızı ve ordan harcayın yada ikinizde aylık ikişer bin koyun orfaya ve herşey ordan harcansin. 
(394 puan) tarafından
Ortak hesabmz var zaten ama dedgnz gibi olmuyo işte yeri gelyo ben 0 kazanıyorum o 4 5 bin kazanıyor yeri geliyor Bn oyle o sıfır kazNıyo
0 oy
tarafından
Yarısını sen yarısını o mu veriyor çok saçma geldi yaaa
0 oy
tarafından
Ev arkadaşı değilsiniz ki evlisiniz ilişkinizi yıpratabilir böyle hesaplarla sürekli uğraşmak 
0 oy
tarafından
Bence iyi olmuş kesinlikle olması gereken bu evlilik tamam ama bi taraf çok harcıyor diğer yitaraf tasarrufluysa bu durum insanı sinir ediyo hiç takılma bi süre böyle devam et hiç taviz verme
(394 puan) tarafından
Bencede cnm Bn az harcayan tarafım buda beni sinir edyo o yüzden Bn kendimden kısarkn esimin dağıtması
tarafından
Bizde de durumlar öyle ve ben çalışmaya başlıcam ben en başta o şekilde başlamayı düşünüyorum yoksa eşim kendi parasının hepsini abisine yedirip benimkini de eve harcar
0 oy
(3,282 puan) tarafından
E canım kazançlarınızı birleştirmiyo musunuz öyle bişeye ne gerek varkı tamam ev işinde bi gün sen bi o yapsın sonuçta ikinizde çalışıyosunuz bence birinizin ki dursun birnizin kini harcayın bi yerden birikim yapmış olursunuz  bi  evin içinde yani çok saçma geldi  kuzum  karı kocasınız sonuçta
(394 puan) tarafından
Ah canım öyle birkmyo işte hepsi harcanıyor
0 oy
(553 puan) tarafından
Bence evi eşin gecindirmeli sıkıştığı nokta olursa destek olurdun senin kazandığında gelecek için ortak hesapta bulundurmanız daha mantıklı para konusu sorun olmamalı hem öyle olunca eş kendini küçük görmez diye düşünüyorum cnm
0 oy
tarafından
Evinde ortadan ikiye boleydin.... Olmaz ki boule kuzum eşinle konuş birinizin maaşı eve harcayın diğerini birikim yapın aynı evde yabancı gibi olursunuz 
0 oy
tarafından
Iyi olmusl  emegini  somurdugunu  soylemstn
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bu biraz ev arkadaşlığın dönmüş cnm, tamam ortak olmalı ama bu şekilde değil bence
0 oy
(146 puan) tarafından
Sizin iliskinizde sanirim maddiyat daha onde bu kadar parayi önemsemeyin doğru olan bir evde yaşıyorsunuz ortak bur hayatiniz var sende oda ay sonu hayatim bu kadar kazandim bu ay deyip ortaya koysaniz sonrada aylik planinizi yapsaniz bu durumlar boyle olmaz o kadar sacmaki ne ben o alinandan yiyebilirim nede huzurum kalir bunu kim baslatti bilmiyorum ama hanginiz para para demisseniz o sebep olmustur eminim biran önce başka bi yol bulmazsanız iliskiniz ortaklik gibi devam eder lütfen yanlıs anlamayin kirmak icin soylemedim ama bu boyle
0 oy
tarafından
Siz bi aile bile olmamissiniz öyle şey mi olur benim kazancim senin kazancin
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Evlilik ortaklık değildir ki, baştan o kararı alırken yanlış yapmışsiniz
0 oy
tarafından
Kız daha neler öyle şeymi olur karı koca değilde iş ortağı gibi bence bunu bir an önce düzeltmelisiniz yoksa çok yıpranırsınız 
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Bence mantiken kazanılan para ortak bir hesaba atılır ordan harcanır bana bu tavrınız yalnış geldi bence çok yorucu 
0 oy
(3,275 puan) tarafından
Normal bir durumda bu yapılan çok saçma evt ama dün eşinin sana yaptığından sonra mantıklı bir karar olmuş sanki sana 1 ekmeyi hor görüp para yok deyip kendi kebap salonlarında yiyecekse herşeye ortak olsun ozaman 
0 oy
tarafından
Sizinki ev arkadaşlığına dönmüş

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 939 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 668 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 804 göst.