0 oy
1,200 göst.
Aile kategorisinde (394 puan) tarafından
Onunda dükkanı var benimde var dün o kavga dan sonra aldığımız karar eve bir kürdan alınsa bile ortak alınacak biz bu dukknlri evlndıkten sonra kendi emegimzle actık ne bilim böyle bir duruma gelmek beni üzdü dün ben bez aldım cocga oda mama aldı elektrik onun su benim kiralar ortak ne bilim tuaf bir duruma düştük ya şaka gibi gercktn dun aksam marketten cips almya gtti 5 tl o koydu 5 tl ben bu evde yapılan temizlik iş çamaşır bulaşık yemege kadar aynı bir gun o bir gün ben iyimi oldu kotumu oldu bilmiyorum ama bir tuaf durumdyz zaten gecen günden kırgınım ona gönlümü aldı ama o aldgını sanıyor sadece ben Hala paramparçayım 

35 Cevaplar

0 oy
(3,887 puan) tarafından
Evlilikte paranın lafı olmaz niye böyle yapıyonuz anlamış değilim. Sanki öğrencisiniz ve apartta kalıyonuz arkadasinla ortak yapiyosun herşeyi gibi ne saçma 
-Reklam-
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Evlilikte paranın lafı olmaz niye böyle yapıyonuz anlamış değilim. Sanki öğrencisiniz ve apartta kalıyonuz arkadasinla ortak yapiyosun herşeyi gibi ne saçma olmuş 
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Evlilik bu degildir tabikide insan birbirine yardımcı olur para konusunda ama 5 tl sen 5 el ben olmaz yanlış bi karar bence bu sizi zamanla yipratir
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Bence senin açından çok iyi olmuş canım bir simit i sana çok görüp kendisi donerciye giderken iyiydi hiç değilse elinde paran kalır ne harcadığını bilirsin.bziim de herşey ortak alınır ama öyle bir kavga sonucu falan olan bir durum değil ikimizde memuruz ay başı gelince faturaları o öder kirayı ben öderim ev sahibim arkadaşım ben kendimden gönderirim sonra ev giderleri için ortaya ortak para koyarız evin bütün ihtiyaçlarını ordan harcarız geri kalan da kendi maasimizi kim nasıl harcarsa kimse kimseye karışmaz biriktirirse biriktirir yerse yer ben tabi biriktirme. Gibi bir huyum yok harcarim
0 oy
tarafından
Eşimin en çok korktuğu şey mesela benim param olsun hemen benim param diyorum ister istemez ben aldım filan diyo sen çalışsan bana para vermezsin mesela şöyle yapa bilirsin çocuğun varsa onun ihtiyaçlarını sen al kendi ihtiyaçlarını geri kalanı birikim yap eşinin parasını da kira fatura mutfak masrafı diye harcaya bilirsiniz
0 oy
(84 puan) tarafından
Benim bildigim erkek kazanir gecindirir esininde para varsa birikim yapar zaten zor durumda veriyoruz eslerimize.Sizinki cok sacma ve bas agritici bisey olmus.suan bende kazaniyorum benim hesapta birikiyo yeri geliyo esime aktariyorum sorun esinizde bence ev gecindirmeden bir haber
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Eşinin sana bakması lazim bu dinde de böyle.Senin dükkanın olmasaydin eşin napcakti?
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Nedem oyle gunlere boldunuz biz gelisi guzel oyle plan yapmak  yorarki esim cogu zmn herseye yardimci olur butun faturalarida oder bi dogalgaz onun karta olmuo die bana yaptık  kendi faturami kavga etmstk bide kendi fsturam var 5 senedir hepsini kocam ödüyodu bende calisiyorum biraz tuhaf olmus sanki kavganız neydi blmiorm ama 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
O ne ya ev arkadaşı gbi .. bence inatla verilmiş bı karar yoksa böyle bişey ilk kez duydum öyle başa çıkılmaz evlilikte...
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Cok samimiyetsiz olmus

cipsi bile ortak almak insan komşuna verir o 5 TL yi , 

Farkli bir sistem.dusunun bu evliligi bozar hos degil 
0 oy
(442 puan) tarafından
Onun parasi benin param olmamali evlilikte.. siz ev arkadasi degilsniz kari ve kocasiniz aranizda oyke seyler olmamali
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Bence hepsini ona ver böyle kafaniz karişmıyomu?

Ona ver o sana verir inşaAllah 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Bence biraz saçma olmuş olmamış canim tekrar oturun bı konuşun sende olmaz o verir onda olmaz sen karı kocasiniz siz 
0 oy
(418 puan) tarafından
Yok artık cips parasını bölışecek kadar mı? Asla yaşamak istediğim bir şey değil...
0 oy
tarafından
Kazandığınız paraları ortak Bir yere koyup yani birleştirip harcamalarınızı ordan yapsanız daha mantıklı olur 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 939 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 674 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 809 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 290 göst.