0 oy
1,094 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 3 aydir babamin evine gitmiyorum oğlumdan dolayı şimdi gezmeye gidicem yani babam gelip alıcak beni. Simdi sorum şu esim asgari ücretle çalışiyor kira 1600 çok zor geçiniyoruz zaten. Buraya da yazdim yeri geliyor oğluma mama alcak para bulamiyoruz ben annemden yada eşim arkadaşindan borc aliyor. Eşimin dayısı oğluma 4 kutu mama almış sağ olsun. Oğlum da tek mama içiyor 3 günde bir mama bitiriyor. Eşim dedi ki he iyi sen babandayken bende bir iki kutu mama daha alır kenara koyarim yedek olur oğluma. Ama şimdi maması 80 tl 3 günde bir 80 tl bende çekiniyorum açıkçası ama babamların durumu da iyi yani 10 gün kalsam 4 kutu mama gidicek falan anladınız ne demek istediğimi ne yapsam sizce akıl verin bana

36 Cevaplar

0 oy
(2,241 puan) tarafından
bir kutu goturursun canim biterken annen gorur aldirir babana zaten . bende her kalmaya gitmeme mamasi olmasina ragmen babama aldirirdi annem hatta bezini falan da alir gelirdi saolsun anneler dusunur boyle seyi 
tarafından
Doğru söyluyorsun canım bosuna bu kadar stress yapıyorum kendime
(2,241 puan) tarafından
aynen canim baktin almiyorlar yaninda para bulundur cik al sen mama almaya gidiyorum desen bile tutarlar seni yollamazlar :)
tarafından
Evet öyle yapayim ben doğru soylüyorsun canjm sağol :)
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Babanlarla aranda sorun yoksa 

Annen farkeder ztn bittiğini babana aldırır 

Yada söylemese sen söyle kuzum

Ayıp bişi yok bende 
tarafından
Yarım kutusu var zaten bir kutu daha alıcam daha rahat ederim öyle
0 oy
tarafından
Unutmusum de canım 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bi kutu götür kalanınıda baban alırya torunu sonuçta nolcakki.
0 oy
(983 puan) tarafından
Hic cekinme canim ailenin durumu iyise alir tabi sen nasil evladini dusunuyosan sende onlarolin evladisin seni de bebegini de dusunurler ihtoyacini karsilarlar utanma seni bu yasa getirmis ailen onlar senin yabancin degil hicte üzülme Rabbim her kişinin rızkını verir 
tarafından
Doğru söylüyorsun canım
0 oy
tarafından
1 kutu götür evden annene dersin mama bitti anne babam alır mı diye torunu yani alır bence 
tarafından
Ya alır de ben çekiniyorum 3 günde bir 80 tl diye
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canm 
tarafından
3.5 aylık canım
(3,750 puan) tarafından
Daha küçükmüş ya biraz büyük olsaydı pirinç unu kullanabilirsin diyecektim
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Gitmeseydin mecbur alacaktın bence teklif edilmeden alın denmez onlarda da yoksa aldırırım diye ya ac kalırsa en iyisi mamasini da al yanina
tarafından
Öyle mi yapayım
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Ben de 1 kutu mama götür  diğeri evde kalsin markalık bir iş olunca mamamız bitti dersin alırlar bence
tarafından
Evet öyle yapcam canım
0 oy
(702 puan) tarafından
Bmm ailem almaz açikcasi bezini bile almamişlardi 1 hafta kalmştim durumlarida cok iyi hep eşin ne işe yaryo derler
tarafından
Ya benim ailem öyle demez biliyorum maması bitti diyince de alır ama ben çekiniyorum 3 günde bir diye birde mamasi pahalı diye
0 oy
tarafından
Canım asgari ücretle 3 günde bir o mamayı nasıl alıyorsunuz birde 1600 kira demişsin çok zor yani
tarafından
Vallah canım o kadar zorlanıyoruz ki anlatamam yemiyoruz içmiyoruz gerekirse geçen pandemi icin 1000 tl aldık birde doğum ve süt parası cok iyi geldi de bu ay ortada kaldık ne kirayı ne faturalara bir lira kalmadı.
0 oy
(22 puan) tarafından
Bebegin kac aylık canim 
tarafından
3.5 canım
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Baban söyler zaten ihtiyacın ne diye ozaman dersin ama eşin iyi düşünmüş canım sen kendi yedeğini al yanina
tarafından
Evet canım 1 kutu alıcam yarım kutusu da var zaten ya babama söylediğim de alır sorun yapmaz ama ben çekiniyorum iste
0 oy
tarafından
Ne kadar pahalıymış mamalar yaa Allah yardım etsin inşallah. 
tarafından
Vallah canim cok pahalı daha uygunlari denedim kabız yapti oğlumu 3 günde bir 80 tl baya zorluyor bizi
tarafından
Kim zorlamaz ki canım hiç kolay değil belediye mama yardımı yapmaz mı çünkü asgari ücret ile sadece mama alırsınız böyle olunca onun dışındaki masrafları nasıl hallediyorsunuz başka bi gelir yok mu
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sen gotur alirsa yine alir ailen canm 
tarafından
Yarım kutusu var bir kutu da oyle alıcam canım 2 kutu da alırlar artik sonucta her zaman almiyirlar diye düsünüyorum
(2,722 puan) tarafından
Aynn oyle yap bitti de alsinlar senin durumunda belli hic goturmemekte olmaz
0 oy
(702 puan) tarafından
Canm ben 3 bucuk aylikken yogurt veriyodum bugday unlu corba yapip iciriyodum bi sorunda olmadi
tarafından
Yaaa ama sağlık ocağın da ki hemşireye sordum büyüyünce sıkınti olur demişti
(702 puan) tarafından
Mama cokmu sıkintisiz canm bunlar ev yapimi dogal seyler yogurdu hafif ılk suyla sulandir kaşikla ver
tarafından
Deneyim o zaman yani 3 günde bir 80 tl o ladar zorlaniyoruz ki anlatamam
(702 puan) tarafından
Dogrudur kuzum ben 15 gunde 1 aliyorum ama onda bile zor buluyorum parayi

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 866 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 923 göst.
8 Eylül 2018 Aile kategorisinde Fatmammmm56 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy