0 oy
1,093 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 3 aydir babamin evine gitmiyorum oğlumdan dolayı şimdi gezmeye gidicem yani babam gelip alıcak beni. Simdi sorum şu esim asgari ücretle çalışiyor kira 1600 çok zor geçiniyoruz zaten. Buraya da yazdim yeri geliyor oğluma mama alcak para bulamiyoruz ben annemden yada eşim arkadaşindan borc aliyor. Eşimin dayısı oğluma 4 kutu mama almış sağ olsun. Oğlum da tek mama içiyor 3 günde bir mama bitiriyor. Eşim dedi ki he iyi sen babandayken bende bir iki kutu mama daha alır kenara koyarim yedek olur oğluma. Ama şimdi maması 80 tl 3 günde bir 80 tl bende çekiniyorum açıkçası ama babamların durumu da iyi yani 10 gün kalsam 4 kutu mama gidicek falan anladınız ne demek istediğimi ne yapsam sizce akıl verin bana

36 Cevaplar

+1 oy
(1,327 puan) tarafından
Bnce olmaz oyle yani ben yapamam icim rahat etmez durumlari iyi de olsa. Onlsr teklif ederse kabul edilir.boyle yaparsan diretmis olursun.sen uc gun kalcam de. Bi kutu mama gotur. Illa kal derlerse. Mamasi bitti dersin zaten aliriz derler anneannesi ve dedesi.
tarafından
Peki senin durumun yoksa da yapamazmıydın.
(1,327 puan) tarafından
Yapmazdim zaten ona gorr yazdim yorumu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani baban sorun edecek bir insan degil se eğer annen derki bey torunun maması kalmamış alsana hatta bi iki kutu fazla ak der anneler sirdasimizdir sen ona söyle 

Tabi sorun etmeyeceklerini biliyor isen
tarafından
Yani babam sorun etmez ama insan çekiniyor yine de maması da ucuz değil 80 tl 3 günde bir ağır gelcek diye utanıyorum
tarafından
Yok kuzum utanma yaa annene anlat durumu sen o babana söyler merak etme
Ben de gidicem bi kaç güne annemlere şimdiden diyorum dedesi bak geliyoruz bisiklet al bize yemeklere götür bizi  diye bide 2 taneler benim kızlar
tarafından
Doğru söylüyorsun canım da ben çekiniyorum işte
0 oy
(9,890 puan) tarafından
Eğer baban lafini yapmaz sende cekinmezsen ben olsam mamasini unutmusum derdim
tarafından
Anneme şakayla dedim bak biz masraflıyız gelmeyelim istersen diye mamayla mı korkutuyosun beni ama 3 günde bir olunca insan çekiniyor
(9,890 puan) tarafından
Valla canim durumlarinin ne kadar iyi olduguna bagli. Olmadi 1 kutu gotur. Gerisini onlar karsilasin
0 oy
(426 puan) tarafından
İmkan varsa kendim götürürüm ama yoksa anneme babama söylerim yabancı değiller sonuçta
tarafından
Canım biz de zar zor geçiniyoruz bazen mama alcak paramız olmuyor ama orda da bir bebek var onun da maması var.
(426 puan) tarafından
Canım şimde sen aileni daha iyi tanırsın biz ne desek boş aslında benim ailemi göz önüne aldığımda anne alamadım sıkışığım desem annem hem onun yanında olduğum süre hemde sonrasında bebeğimin mamasını alır ama dediğim gibi aileni en iyi sen tanırsın istersen bir kutuyla git sonrasını alırlar onlar
tarafından
1 kutuyu alayım o zaman en azından 4 kutu mama almazlar 3 kutu alırlar
(426 puan) tarafından
Yani sende daha rahat hissedersin kendini
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben yeni geldim kuzum annemden iğneden ipliğe o karşıladı sağolunsun. Aranızdaki iletişime bağlı. 
tarafından
Ya benim babam da karşılar canım ama ben çekiniyorum. Maması da pahali olunca
(13,203 puan) tarafından
Bizim de 53 TL kutusu 300 gr. 1.5 gün gidiyor. Ben de çekindim aslında ama kendi taşıdı eczaneden.
tarafından
Ya benim babam da öyle yapar ama insan çekiniyor işte
(13,203 puan) tarafından
Öyle valla. Sen olanı götür sorarsa lazım mı diye bitti dersin
0 oy
tarafından
Ben giderken herşeyimi götürürüm ama ablam gelirken bez dahi getirmez herşeyi babama aldırır varsa durumu götürme bence 
tarafından
Canım durumu var  ama orda da bir bebek var maması da ucuz değil çekiniyorum sanki
0 oy
(3,816 puan) tarafından
bebelac falan alsaniza canim indirimdeyken ,  1 hafta giderdi bize o buyukboylar  3 gunde 80 tl batar insan 
tarafından
Canım bebelac denedim aptamil denedim sma denedim hepsi oğlumu kabız yaptı. Hatta alışır dedim kabız olmasına rağmen kullandım ama yavrum tuvaletini yaparken çığlık cığlığa ağlıyordu
(1,424 puan) tarafından
Bebelac verirken zeytin yağı koy içine ozaman kabız yapmaz canım s3n ne kullaniyorsun
tarafından
Hipp kullanıyorum canım zeytinyagı koyunca olmuyor mu öyle deneyim yani gönül istiyor ki en iyisi olsun ama işte 3 günde bir 80 tl çok zorluyoe
(1,424 puan) tarafından
Canım bebelacda güzeldir şeker oranı diğerlerine göre daha az. Ben kullandım onu. Içimde hep zeytin yağı koyardım ooh güzelce cırtlardı:)) hem 50 tl 500 gram. Bu arada bebeğin kaç aylik
0 oy
tarafından
Annen durumu biliyor sonuçta. 1 kutu al git bitmek üzere annene söyle mama bitiyor diye aldırır herhalde. Mama olarak ne kullanıyorsun?
tarafından
Canım hipp kullanıyorum beblac aptamil hepsini denedim daha uygun fiyatlı diye ama hepsi kabız yaptı oğlumu hatta bir süre belki alışır diye kullanmaya devam ettim ama oğlum çığlık çığlığa ağlıyordu tuvaletini yaparken
tarafından
Anlıyorum canım bende hipp kullanıyorum haklısın. Bizim de iflahımız sökülüyor ama yapacak bişey yok. Alırken büyük kutu alıyorum daha ekonomik oluyor. Diğer mamalara göre de en pahalı mama. Hiç doğru düzgün indirim de olmuyor Allah yardımcın olsun.
tarafından
Biz büyük kutu alamiyoruz onlar çok pahali geliyor yani küçük olani da ucuz sayılmaz da bir kerede o kadar para olmuyor geneldi
0 oy
tarafından
Götür  canim yaninda yinede almak istermisler o ayri ama götür esinde götur demeliii
tarafından
Canım bizim de durumumuz hiç yok bazen mama alcak para bulamıyorum bu 4 kutuyuda eşimin dayısı aldı. Babamlarımın durumu da iyi esim de diyor ki baban alır zaten bende biraz daha almaya çalışırım mama yedek olur biraz rahatlarız
0 oy
tarafından
Bem kendim diyemem canım ama 9 ay babamlara durdum bırkez mama almadım ama demeden babam alırdı hatta kavga ederdik sen alcan ben alcam diye bilemiyorum ki sımdı annene de belki o babana der
tarafından
Canım yukarda yorumda da yazdım oğluma yaramıyor
tarafından
Ek gıdaya baslayınfa ınsallah biraz daha rahatlarsın canım ama baban sonucta alır ne var ki bunda onunda torunu
tarafından
Zaten her zaman almıyor 3 aydır gitmiyorum babamlara diyorum kendi kendime ne olcak alırlae herzaman mı alıyorlar sanki diye
tarafından
Alırlar csnım dert etme sen
(702 puan) tarafından
Minibalin annesi sendemi mama verdin ogluna
0 oy
(449 puan) tarafından
Yaninaa yedek al cnm mamayı. Bitince aldır çekinme söyle cnm.zor günde annen babandan almayacaksın da kimden alacaksın cnm.ne olur olmaz bebeğin aç kalmasın bir kutu yanında bulundur bence.
tarafından
Evet bir kutu yedek alayım. Mamasi bitince bir kere babama aldırırım sonra yedek mamayı açarım en azından biraz zaman geçip alır
(449 puan) tarafından
Cnm işte aldır utanma bebeğin önemli her şeyden. İnşallah düzelir durumlarınız.
tarafından
İnsAllah canım amin çok sağol
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canım hangi mama kullanıyorsun istersen ara sıra pirinç unundan mama yap 
tarafından
Bende vereyim o zaman 3 günde bir çok zorlanıyoruz çok
(4,860 puan) tarafından
Şöyle yap canım günde kaç kere hazır mama veriyorsun sen
(12,794 puan) tarafından
Annem de bana dedi çoğu kişi mama verirken pirinç unu da veriyordur diye Manaya para yetişmez diye
(4,860 puan) tarafından
Annen doğru diyor canım gün içinde üç yada dört kere pirinç unu ver annenin evine gidince anne pirinç unundan mama yapalım mı de illaki nasıl yapılır biliyordur
(1,011 puan) tarafından
4 aydan sonra cicibebede veeilebilir. Bence cicibebe filanda ver. 3 gündw bir 80 tl napıyon bacım aşırı pahalı. Durumu olan kişiyi bile batırır yani bence. O yüzden mesela 4 ölçek mama koyuyorsan 2 ölçer koyarsın biraz cicibebe koyarsın. En azından 3 gün gitmezde 1 hafta gider maması
0 oy
(3,275 puan) tarafından
Bence yanına 1 veya 2 kutu al öyle git bitmeye yakın eyvahhh ben yeter dedim ama yetmicek yanımda pek para da yok de onlar müdahale eder ztn☺
tarafından
1 kutu alıcam canim benim de durumum yok istiyorum eve gelince yedekte olsun zaten zar zor alıyorum mamasını
0 oy
(1,840 puan) tarafından

Onlarında bizimde durumumuz iyi çok şükür hatta babamlarin durumu bizden iyidir. Ama onlara gittiğimde mamamı bezimi götürürüm hep. Ama babam kıymasına onuna bununla kadar zaten her seyi alir ogluma. 1 kere uzun sure kalmistim o zaman baba bez alir misin demistim. Onlar zaten arada mama falan alırlar?

Ama durumumuz yok diyorsun aranız nasıl bilmem ama dersen alırlar bence 
tarafından
Hipp kullaniyorum canim
tarafından
Çiçekçi bende hipp kullaniyorum 67 tl ye aliyorum sen nerde yaşıyorsun cok pahaliya aliyormussun canim ya
tarafından
Nasıl 67 canım istanbul fatih de oturuyorum bütün eczanelerde marketlerde 80 tl sen nerden alıyorsun ki
tarafından
Ben istanbul kagithane de oturuyotum toptancidan aliyorum bazen de e bebekten orda da 72 tl
tarafından
Benim oturdugum mahallede marketlerde 85 eczanede de 91 tl
0 oy
(105 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ya çok üzüldüm. 80 liralık mamaya dağ olsa dayanmaz, üstelik asgari ücret ile.. Ne desek bilinmez babanızın karakterine bağlı bence de bir kutu götürün bitince onlar teklif ederse aldırın ses çıkmazsa döneyim bebeğin maması bitti dersiniz. Sütünüz mü gelmiyor? Facebookta emzirme akademisi grubuna üye olun orada çok yardımcı oluyorlar sütü sonradan gelen çok kişi duydum. 
tarafından
Canım daha uygun mamaları denedim kabız yaptı oğlumu hatta belki alışır diye bir süre daha denedim oğlum tuvaletini yaparken çığlık çığlığa ağlıyordu mecbur hipp alıyoruz. Sütüm zaten çok az geliyordu zorunlu kürtaj oldum simdi ilaç kullaniyorum 1 ay daha  bu şekilde devam edicez sütüm de bitti ama o dediğin sayfalara bakıcam hemen inşAllah tekrar gelir
(105 puan) tarafından
Bu arada bebeğiniz sanırım 4 aylık olmuş bazı doktorlar ek gıdaya yavaştan 4 aylıkken başlatıyor. Happy Kids uygulamasında ve burada görüyorum siz de bir doktora danışıp ek gıda süreci oluşturabilirsiniz. Ama beklerim 6. Ayı derseniz de zaten çok bir şey kalmamış. :)
tarafından
4. Ayda ek gıdaya başlanılır mi nasıl başlarım ki ne verebilirim
(105 puan) tarafından
Dediğim gibi kafanıza göre başlamayın sakın bir doktor önderliğinde başlayın. Almanya 4. Ayda ek gıdaya geçişi uygun görürken Türkiye 6. Ayda uygun görür genellikle. Fakat mama alan bebeklerde yavaş yavaş doktorlar 4. Aydan itibaren tadıma geçebiliyor. Unutmayın ki bu bir tadım olacaktır yani bebek %70 oranında anne sütü veya formül mama almaya devam etmelidir. Size yol gösterecek bir link bırakıyorum. https://www.gurmebebek.com/beslenme-dosyalari/4-aylik-bebek
0 oy
(1,625 puan) tarafından

Bence babana aldır ne olacak torunları sonuçta ben annelerden uzağım oğlumla 40 gün kaldık 10 tane falan bez götürmüştüm babam aldı hemde severek sevinerek yani durumları iyise sıkımtı yapma :)

tarafından
Ya alır babam alır da ben çekiniyorum işte ya
(1,625 puan) tarafından
Çekinme canım şakayla karışık bizim mamamız pahalı mamaızda az kalmış gbi konuş onlar anlar zaten :)
0 oy
(814 puan) tarafından
Hangi mama o 80 tl hipmi
tarafından
Evet canım hipp
(814 puan) tarafından
Hipin normal olanini denedinmi cnm 50 tl olan hipin 2 si bebim bebegimi kabiz yapti aptamile gectim bence annenede en azindan yarimda olsa bi mama götür aonrasini alırlar
tarafından
Şuanda yarım ktusu var bir kutu daha alcam yanıma daha rahat ederim öyle
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Valla canım  bizmde  ev aldik tadilat falan baya  para gitti  kizmda mama icen biri  bende soyeldim biizimklere  verdiler para aldim  4 günden beri burdayiz  esimle  eşim yemege geliyodu  dogalgaz  acilmadgi ıicn  annemledee kaldim  yaani baban sorun etmez saniirm  4 kutu maamadan batmaz bunda cekincek brisey yok  oda senin ailen yapicak birşey yok bem bile istedim  yami ailemden para kızma mama iicn  yani
tarafından
Işte cekiniyor insan ama diyorum kendi kendime her zaman mi alıyor durumu da iyi birşey olmaz
(2,067 puan) tarafından
Yaaa cekincek brisey yok  canim alıcak tabi oda  dedesi  sonuçta brisey olmaz  yaaa
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  ben giderken  1 kutu  götürürüm  bitince  aileme  aldırırım ne olacak ki onların da  torunu durumunu biliyorlardır sonuçta  lafını  etceklerini sanmam 
tarafından
Laf etmezler ben biliyorum da çekiniyorum neden se
(5,949 puan) tarafından
Hiç  çekinme canım  annene söyle halleder o
0 oy
(5,492 puan) tarafından
1 kutu götür canım bitince babandan iste ayıp olmaz bence
tarafından
Oyle yapcam simdi yarım kutusu var birde tam kutu alcam daha rahat edicem öyle
(5,492 puan) tarafından
Rabbim inşallah sizi de düzlüğe çıkarsın. Kesenize bol bereket nasip etsin.
tarafından
Aminn canım aminn

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 863 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 917 göst.
8 Eylül 2018 Aile kategorisinde Fatmammmm56 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 175766 (269 puan) tarafından soruldu