0 oy
758 göst.
Diğer kategorisinde (983 puan) tarafından
Kızım 36+4te 2320 doğdu 2220ye düştü doğduğu günden beri sağıp anne sütü veriyorum şu an 88 günlük (4 gün sonra 3 aylık olucak) 4300 olmuş persentil tablosunda en düşük 4.600 3 aylik bebek icin cok uzuldum mama istemiyo zaten sadece anne sutu aliyo sutum bol sukur ama kilo az aliyo :(

13 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Sütün yaramıyordur canım mama almıyor dedin biberonsuz dene kaşıkla 
(983 puan) tarafından
Mamayi icmiyo sutumu verince iciyo
-Reklam-
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Yavrummm üzme kendini bende cok üzüyodum benimkide mama almiyorum 4 aylikken ek gidaya başladim ama ilk havuç verdim sonra havuç patates.. benim ebem Beni yönlendiriyodu.. ve cocuk doktorum onayladı.
(983 puan) tarafından
Bugunlerde guzel sut icmeye basladi bende dedm kilo almiatir diye 2 bucuk aylikken 4180di simdi 4300 olmus
(4,134 puan) tarafından
Doktor bisey dedimi
(983 puan) tarafından
2 haftada tartiya cagirmisti o zman 210 gr almisti iyi demisti
(4,134 puan) tarafından
Canim benim sana tavsiyem..  her yarim saate bi emzir biliyorum biraz agir gelir ama eger kilo almasin istiyosan öyle yap..
0 oy
(7,186 puan) tarafından
Üzülme canım sağlığı yerinde olsun yeter inşallah toparlar zamanla benim kızım da 2190 doğmuştu prematüre kıyafetleri aldım giydirdim zaman öyle geçiyor ki ayın dokuxunda yaşı dolacak inşallah.   
(983 puan) tarafından
Masallah canim Allah uzun ömür versin cok az 4300 3 aylik olucak doktor zaten yakin takipteydi 2 haftada goturduk 210 gr almisti
0 oy
(10,010 puan) tarafından
Gogsunu almiyormu canim
(983 puan) tarafından
Hic emmedi beni malesef hep sagip veriyorum
(10,010 puan) tarafından
Gogus ucuyla falan denedinmi canim yada arada denesene
(983 puan) tarafından
Denedm her turlu basbas bagriyo memede
(10,010 puan) tarafından
Ah kıyamam ya Allah yardimcin olsun canim
(983 puan) tarafından
Insallah canim sagol sutum bol sukur ama az kilo aliyo
0 oy
tarafından
Benim oğlum 960 gram doğdu.13 aylık hala 8 kilo .

Zaten zayıf doğdular persentile takma kafayı.

Ek gıdaya başlayınca inşallah iştahlı olur toparlar.
(983 puan) tarafından
Insallah ya persentil hesapladm zayif yetersiz diyo uzuldum
(7,410 puan) tarafından
benimde cennet kusum nihanimm 905 g dogmustu. boyle minik dogup yasayan bebeklere ayri seviniyorum canim.
mervecim sende uzulme canim. zaten dogum kilosuna gore cok kotude degil. sagligi yerinde olsunda  zayif olmasi bi sorun degil kuzum
(983 puan) tarafından
Tabi canim sagligi iyi olsun yeter ama yinede uzuluyor insan ayda 330 almis
(7,410 puan) tarafından
doktora goturdun mu canim. yani doktorda skinti gordumu bise onerdimi bunun icin
(983 puan) tarafından
Doktor 2 haftada tartiya cagirmisti canim 210 gr almisti 2 haftada iyi dedi kilo vermesn yeter dedi
0 oy
(193 puan) tarafından
Badem, ceviz gibi kuruyemişlerle sütünüzün kalitesini artırabilirsiniz. Bir de bence emzirmeye çalışın. Sütün yağlı kısmını bebek daha iyi çeker çünkü. 
(983 puan) tarafından
Kuruyemis kurumeyve yiyorum ama emmiyo kesinlikle hep denedm
(193 puan) tarafından
Canım ayakta emzirmeyi denedin mi? Ben de iki aydır meme reddi yaşıyorum ayakta zıplata zıplata zor emziriyorum.
(983 puan) tarafından
Herseyi denedm canim tentene temaz gogus ucu silikon hersey memede basbas bagriyo
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Zamanla alır kilo merak etme sık sık emzir sende ona göre seyler ye
(983 puan) tarafından
Yememe de dikkat ediuorum insallah daha iyi alir
0 oy
tarafından
Sutunun yağ oranını artirmak daha iyi olmuştu gibi sanki... Bol bol kuruyemiş tuket
(983 puan) tarafından
Kuruyemis kurumeyve yiyorum hergun
0 oy
(4 puan) tarafından
Ahh cnm bendede var o sorun bana biraz bilgi verirmisin 34+3 hamileyim ve sadece 2 kilo erken doğumun bebegin gelişimi geride söyledi oldu?
(4 puan) tarafından
Kucuk olduğu için mi erken oldu yazicaktim
(983 puan) tarafından
Hicbir belirti yoktu erken dogum icin birden geldi hamileykende zayifti neler yedim ictim kilo almadi
0 oy
(122 puan) tarafından
Persentil tablosuna bakıp canını sıkma ne güzel meme veriyorsun sennyediklerine dikkat et emzir bol bol sütun yaramıyor diyen bu devirde hala kaldimi ya pes anne sütü Allah in mucizesi gerekirse sağ ve nekadar versigine bak biberon kaşığı var onunla verirsen biberona alışıp meme reddi yapmaz her bebek farklıdır sağlığı yerindeyse minyon olabilir kiloyu sorun yapma sakin
0 oy
tarafından
Her ay ortalama 700gr almış yani bence doğum kilosuna göre normal 
(983 puan) tarafından
Yetmeme ihtimali yok sukur artiyo bile ama yaramiuo mu acaba diye dusunuyorum
tarafından
Yaramama gibi bi durum da olamaz ilk Ay bayağı almış ikinci ay da iyi almış bazen süt olsada bebek az emer kızım öyle canı istediği kadar emiyo zorlayınca almıyo
(983 puan) tarafından
Ben sagip veriyorum canim sukur iyi aldi ilk ay ikimci ayda idare eder istahsizdi bu ara duzeltiuo sukur gunluk 500 ml  tamamlamaya basladi
tarafından
MaşaAllah annesi benim kızım 4 aylık oldu etrafı keşfetmekten zorla emziriyorum yani bazen ara ara emme reddi olabilir endişelenme
(983 puan) tarafından
Benimkide hep bakinmak istiyo
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Yalnız persentil tablosuna bakarsan yanlış görmen normal.

Senin bebeğin 2500 kilo altı olduğu için prematüre sayılır ve normal bebekten geride gelmesi normal.

Şöyle düşün 37 de doğurdun varsayalım. Normal bebekten 3 hafta önce doğmuş. Yani gerçek yaşı 64 günlük yani 2 aylık oluyo.

Sen 2 aylık bebeğe göre takip et bebeğini.

Ki maşallah iyi kilo almış yine.

Toparlar o kendini merak etme.

Ama dediğime dikkat et normal bebek gibi 40 haftada doğmadı senin bebeğin
(1,635 puan) tarafından
Anne sütü alsın da biberonla alsın.
Ben 2 yaşına kadar sağıp veren biliyorum.
Sütün çoksa sıkıntı yok. Yettiği yere kadar anne sütü alır yetmezse geçersin mamaya.
Mama zehir değil. Mecbur kalınca verilmeli elbet.
Bazen dene sen yine belki alışır seni emmeye
(983 puan) tarafından
Sütüm geldikce sagip vericem insallah sukur sut var cok denedm emzirmek icin ama memeye gelince basbas bagriyo sut olsun icsinde ben sagmaya raziyim günlük 450 500 ml iciyo, kilo basina icmesi gereken miktar 150 ml degil mi ?
(1,635 puan) tarafından
Valla o kadarını bilmiyorum. Ben hep emzirdiğim için hiç ölçmedim ve araştırmadım açıkçası
Kendi doyunca belli eder canım zaten ki büyüdükçe de miktar artar
(983 puan) tarafından
Doyuyo sukur doymasa aglar huysuz olur sukur nesesi yerinde sagol canim icimi rahatlattin
(1,635 puan) tarafından
Doyuyosa sıkıntı değil.
Bişey değil canım
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bence gayet güzel kilosu  dert etme 
(983 puan) tarafından
Sagol canim daha alsa diyorum hep az geliyo bana

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 318 göst.
0 oy