0 oy
921 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Eşim 2600 tl aylik alıyor ve borçlarımız var 4 aylikda bebeğimiz var aylik hesap yaptım 2500 tl giderimiz var geriye 100 tl kalıyor oda ay sonu gelmedn bi ihtiyaç çıkıyor ve gidiyor nasıl tasaruf yapıp kenara 3 kuruşta olsa para atabilirim bilmiyorum elektrik su ve doğalgazı mümkün olduğu kadar az kullanıyorum su ve elektrik toplam 100 tl yi geçmiyor doğalgazda anca bu ay açtık başka nelerden kısabilirim kızlar ben çalışamıyorum bebeğim çok küçük ve eşim çocuk olmadı bi süre yani birkaç yıl olmadı zor hamile kaldım o yüzden sen çalışma çocukla ilgilen ilginden mahrum kalmasın bakıcıya vermeyelim diyor çalışmamı istemiyor

27 Cevaplar

0 oy
(449 puan) tarafından
Ne kadar para girerse o kadar harcıyorsun, hiç kendini sıkma bence
(1,337 puan) tarafından
Sıkmak zorundayım canım 2 kredi birden ödüyoruz en azından biraz para biriktirip birini kapatmamız lazım yoksa dahada zor durumda kalcaz
-Reklam-
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Eşim veteriner o yüzden el emeği diyorlar ordan para gelir iki üç bişey onu korum kenara biriktiririm bazen maaşten artar onu koyarım öyle 
(1,337 puan) tarafından
Allah arttırsın canım
(3,821 puan) tarafından
Amin canım cümlemizinkini
0 oy
(263 puan) tarafından
Tek maaşla ne birikim yapması :))) bizde tek maaş asgari ücret ve kiradayız. İki oğlum var büyük 11 yaşında küçük 5 aylık. Valla zar zor geçiniyoruz. Keşke yapabilsek birikim. Ha sadece büyük oğluma hesap açmıştık kumbara sında birikeni bankaya yatırıyoruz. 
(1,337 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım herkese
(263 puan) tarafından
Amin canım.
0 oy
(657 puan) tarafından
Bu devirde geçinmek zor borç bitmiyor ben evden tasarruf yapmam 3kişiyiz ne kada r masrafımız olacak kıyafetten kısıtlarım her istediğimi almam baktım bu ay çok sıkıntılıyız gezmemden kısıtlarım bebeğimden evimdrn kısıtlamam
(1,337 puan) tarafından
Malesef ben bebektende yeme içmedende kısıyorum yoksa kredi ödeyemicez canım
(657 puan) tarafından
Olmayınca mecbur kısıtlanıyor kim istemez elinde olup her istediğini almayı hayat şartları rabbim olmayan herkese versin
0 oy
(391 puan) tarafından
Kardeşim valla bu maaşla gecinebilerek mucizeyi yaratıyorsunuz eşim 7 ben 6 alıyorum biz bile zor atıyoruz sizlere Allah yardımcı olsun inşallah 
(1,337 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Doğruyu söylemek gerekirse fazla kısamıyorum ben . Eşimin işinden dolayi en lüks şekilde telefon da kullaniyor ütüsüz asla giydirmiyorum çamaşır makinesi felan sık kullanıyorum elektirik 110 felan geliyor su 35 40 lira 350 aidat doğal gaz 45 civari gidiyor eşim 50 100 ne verirse kumbaraya atiyorum bende o şekilde kirada oturmuyoruz o en büyük nimet zaten bir markete gidince en az 500 lira tutuyor bu zamanda tasarruf çok zor
0 oy
tarafından
Ağlamayana mama yok canım ben çalışmıyorum ama eşim ek iş yapıyor. 

Ek iş yapsın cnm 
(1,337 puan) tarafından
Burda normal iş bile bulamıyorlar ek işi nasıl bulsun ki hem sabah 7 de gidip akşam 9 da geliyor eve ek iş yapmaya vakit hiç yok

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 83 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 298 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
13 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 696 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde yagmur1608 (712 puan) tarafından soruldu

382,965 soru

11,463,653 cevap

35,057 kullanıcı

...