0 oy
919 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Eşim 2600 tl aylik alıyor ve borçlarımız var 4 aylikda bebeğimiz var aylik hesap yaptım 2500 tl giderimiz var geriye 100 tl kalıyor oda ay sonu gelmedn bi ihtiyaç çıkıyor ve gidiyor nasıl tasaruf yapıp kenara 3 kuruşta olsa para atabilirim bilmiyorum elektrik su ve doğalgazı mümkün olduğu kadar az kullanıyorum su ve elektrik toplam 100 tl yi geçmiyor doğalgazda anca bu ay açtık başka nelerden kısabilirim kızlar ben çalışamıyorum bebeğim çok küçük ve eşim çocuk olmadı bi süre yani birkaç yıl olmadı zor hamile kaldım o yüzden sen çalışma çocukla ilgilen ilginden mahrum kalmasın bakıcıya vermeyelim diyor çalışmamı istemiyor

27 Cevaplar

+2 oy
(122 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Insanlara gecim.icin ayirilan ve yeterli gorulen paraya bak iste gelde deli olma kendileri gecinse ya bu paraya ah canim ne desem bos sen elinden gelenin fazlasini yapmissin kafani yorma suc sende degil bu kadarla gecinebilecegini dusunen sistemde
(1,337 puan) tarafından
Ay sisteme laf söyleme kız yukarda savunma bakani var bi yorumda direk savunmaya geçmiş birazdan burayada gelir bak savunmaya :D
(122 puan) tarafından
Gelsin canim ben acigim yani cok biliyorlarsa sıkıntıdaki insanlara yardim etsinler eli balda olan rahat tabi sistemin bu yönünü kimse savunamaz diger yonlerine karismam o kafada degilim savunduklari sey hakkinda bilgisi olmadan savunuyorlar istee
(1,337 puan) tarafından
Aynen ama silinmiş o yorumlar nedense baya savundu hem ama tok açın halini anlamıyor işte
-Reklam-
+1 oy
(680 puan) tarafından
Valla bu devirde kenara para atmak cok zor gecinebiliyorsak halimize şükredelim her şeye zam gelmiş 30 TL gelen su faturamız 80 TL gelmiş üstelik 15 gün evde değildik ona rağmen bebek bezi pazar falan derken hic bir şey kalmıyor elde
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Bakiciya versen aldigin para ona gidecek bencede gerek yok.

Illaki ufak tefek bozuk vs kalan oluyordur bir kumparaya birktir

(1,337 puan) tarafından
Yok canm ya hatta bu ay hiç para kalmadi pazar günü babamdan 30 tl borc aldm pazar parası
(27,357 puan) tarafından
Rabbim evine bereket versin zor ya
(1,337 puan) tarafından
Amin canım hepimizin inşallah
0 oy
tarafından
Valla canım biz eşim 2 eve baktığı için ay sonuna zar zor yetişiyoruz malesef bazen yetmiyor borç ediyoruz Allah yardımcımız olsun inşallah. Kenara para bi kuruş bile atamıyoruz malesef atabilenler anlatsın Allah yardımcın olsun canım. 
tarafından
Aynen öyle canım gerçekten hayat çok zor ben hayatım da çok çok zorluk çektim gördüm yinede bugünüme hamdolsun çok şükür Rabbime. İnsan rızkını yer her zaman ☺️
(1,337 puan) tarafından
Tabiki canim halimize bin şükür daha kötü durumda olanlarda var
(307 puan) tarafından
Asgari ucrete zam koyacaklar arkasından elektrik su dogalgaz vs onlara da zam gelecek canim değişen bişey olmucak yani Rabbim yardımcımız olsun ne diyimm
(1,337 puan) tarafından
Aynen canim amin
tarafından
Amin inşallah canım Rabbim ihtiyacı olanların rızkını bol etsin inşallah. Yinede halimize çok şükür ❤️
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Valla artık fotosenteze geccicem biraz daha kısarsam. 
tarafından
:D doğru valla
(1,337 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım bide sürekli herseye zam geliyor 3 ay önce elektrik faturam 40 geliyordu bugün fatura 75 gelmiş 35 tl fazla ama kullandığım elektrik aynı yazık valla hepimize
(10,978 puan) tarafından
Cıldırıcam vallaha. Nerden neyden kısayım bilemedim.
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcn olsun canım
0 oy
tarafından

Canım sen 2600 TL geçinen bildiğine göre zaten tasarrufun büyüğünü yapıyorsun daha ne yapabilirsin yemeden içmeden kullanmadan hayat gecmiyoki illaki bı giderin oluyo sen zaten zoru başarılısın Allah yardımcın olsun :(

(1,337 puan) tarafından
Amin Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Marketten pazardan fırından artan bozuklar biriktiriyorum kumbara da. Kira için günlük para biriktiriyoruz. Düzenli maaşı yok esimin babasıyla bir çalışıyor. 2 kredi var  kredi kartları var. Hesaplar zaten ekside hep. Esim ben hallediyorum diyor ama hallolal bisey yok. kendime bisey almıyorum. Su burda ucuz olduğu için fazla gelmiyor, elektrik max.100 tl gelir. Dogalgaz bakalım kaç gelecek. Ne kadar kıssan da illa ki yetmiyor yani kuzum. 
(1,337 puan) tarafından
Aynen öyle 1 yil oldu 1 çift çorap almadım kendime borcumuz var die napsak faydasız valla
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Hiç birseyden tasarruf yaptığım söylenemez canım. Yemeden içmeden asla kismayiz. ama söyle diyeyim eşim 8 bin civarı maaş alıyor. Kendim ayrı atiyorum kenara aklıma geldikçe.  Kalan para da hesabin da duruyor. Onun haricin de tasarruf yapayım diye düşünmedim hiç. Aslında düşünmek lazım.
(1,337 puan) tarafından
Ayy maşallah Allah arttırsın eşinin maaşı bizde olcak altın yığarım kesin ben ama yok işte yinede bunada şükür
(7,118 puan) tarafından
Sen böyle diyince utandim bir valla canım.  Resmen car cur oluyor para. Boş yere çok harcama yapıyorum :( Ben nasıl tasarruf yapabilirim peki .
(1,337 puan) tarafından
Çocuğun varsa ona altın al koy ona alırsan harcayasın gelmez
(7,118 puan) tarafından
2 tane var canım. Onlar icin birikim yapılıyor zaten ama haklısın bir yerlere bağlarsam harcama ihtimali olmaz.  Rabbim herkesin riskini, kazancını artırsın insaAllah.
(1,337 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Daha ne yapacaksın ki canım vala helal olsun evin de kira ise zaten 
(1,337 puan) tarafından
Ev kendimizin canim şükür
0 oy
tarafından
Kenarıya atıyorum ama su sekılde canim suan borcumuz yok esimin maası ıyı ama ev almak ıcın gırıcez ucu ucuna yeter yıne
(1,337 puan) tarafından
Ev almakta zor ya Allah yardımcınız olsun
tarafından
Evimiz var canım memlekette sukur ama coluk cocuk cogalıyoruz yatırım olsun ileri de zolanmqsınlar diye didinip duruyoruz ıste
(1,337 puan) tarafından
Aynen zaten hersey evlatlar için
0 oy
tarafından
Canim.helal olsun 2600 le geciniyomussun daha ne olsun
(1,337 puan) tarafından
Ayy çok yetenekliyim filan :D halimize şükür şaka bi yana :)
0 oy
(702 puan) tarafından
Valla canm kiyafet almiyorum kendime bekarlik elbislermle idare ediyorum market alişverişini abartmyorum abur cubur almiyorum onun yerine gerekli şeyleri aliyorum

Bebegmn bezini a101 soffie bez aliyorum

Petegi sadece akşamlari yakyorum gece kapatyorum gunduz pek yakmiyorum

Kuafore vs asla gitmiyorum
(1,337 puan) tarafından
Bu dediklerini ben hep yapıyorum zaten canım ama daha fazlası lazm ya bunlar yetmiyor
(702 puan) tarafından
Bizde aylk 2000 tl ile geciniyoruz 1000 tlsi krediye gidiyor kalan 500 elektrik su dogalgaz telefon faturasi vs
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canm sizinde
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Seni tebrik ederim canim oncelikle esinde senn gibi tasarruflu bir eşi olduğu icin yatsin kalksin dua etsin benim esim 7bin maas aliyor 2 aylik ikizlerimiz var masrafimiz cok oldu emmediler hic 1 kutu mama 150 lira olmus 3 gun bile yetmiyor yani haftada 400 liraya yakin sirf mama bezi falan saymiyorum yani bize asla yetmiyor kredi kartimjz bu ay 12 bin tl olmus mümkünse sen bana anlat canim tasarruf etmeyi 
(1,337 puan) tarafından
Ben kuaföre hiç gitmiyorum,akşam ışık yakmıyorum tv ışığıyla oturuyoruz hem bebeğim daha rahat uyuyor öyle,makinalar dolunca çalıştırıyorum,ütü gerektirmeyen giysi giyiyoruz ki ütü elektrikle çalışıyor malüm,annemler bana 1 saat uzak yazın haftada 2 kez yürüyerek gider gelirdim dolmusa para vermemek için şimdi 1 kez gidiyorum haftada kendi arabamızla mecbur çocuk için oda,hic alışveriş yapmıyorum,bebeğim 4 aylik ama bez dışında bişi almadm milletin verdiklerini giydirdim hep yani anca bötle tasaruf yapıyorum
0 oy
tarafından
2600 lirayla zaten tasarruf yapıyorsun kuzum üzülme biz arabanın benzinine aylık 2000 lira veriyoruz 
(1,337 puan) tarafından
Hayy maşallah kız arabami o tren filan mı :D
tarafından
Araba kuzum çok yakıyor esim koronadan dolayi ise gidip geliyor birazda onun etkisi var
0 oy
(969 puan) tarafından
Canım eşim 4,5 alıyor ve borclarimjz var inan kenara para atamiyoruz ve yetmiyor bile para insalalh sen atarsın kenara ama çok zor 
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
(591 puan) tarafından
Valla canım benim eşimde ayıptır söylemesi 4000 TL maaş aliyi artı ekstra işlere giderse 300 - 500ordan geliyo ama yinede gecenemıyoruz sasıp kalıyorum vallahi 
(1,337 puan) tarafından
Allah paralarımıza bereket versin :)
(591 puan) tarafından
Amin canım amin paranın cok olması onemlı degil bu zamlı olan seylerı fiyatlarının artık normale cekılme si onemlı bı markete cıkıyo insan 500-600para gıdıyo ama goze gozuken hıc bısey olmuyo
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Valla benim eşim de 2600 maaş alıyor 1000 lira kira elektrik su doğalgaz pazar market çocuğun masrafı zar zor yetiyor değil para arttırmak yetiremiyoruz bile çok zor geçim gerçekten tek kişi calismak hele kira çocuk çok zor nolacak bu durum bilmiyorum 
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
(2,323 puan) tarafından
Amin valla hepimizin
0 oy
tarafından
KocAm cAlismiyo. İki ds çocuğum var seninki dert mi
(1,337 puan) tarafından
Allah yarsımcın olsun canım
0 oy
tarafından
Kocamla ikimiz yapıyoruz aslında aylık 3000 kredi borcu su doğalgaz iki telefon faturası hepsi içinde iskan yok bir senedir elektrik faturası gelmiyor şimdi taksitle oduycez gidip annemle kaynanamda kalıcaz oğlumla eşimde izine gelene kadar vakit geçmiş olur en azından evin masraflarni kişniş olurum
(399 puan) tarafından
Canım iskan olmadan eve taşınabiliyor mu kusura bakma böyle sorduğum için bizde 9 ay oldu ev aldık ama hala iskan almadı müteahhit psikolojimiz bozuldu arrok bir türlü tasinamadik
0 oy
(1,320 puan) tarafından
2600 e tebrik ediyorum iyi geçiniyor Sun sana plaket falan verilmeli bence 

Ben kisiyorum diyorum güya kendime elektirik faturam 600 den aşağı değil 

Bereketli olsun Allah yardımcımız olsun 
(1,337 puan) tarafından
Amin canim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 278 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Merve.01 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
13 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 695 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde yagmur1608 (712 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...