0 oy
394 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba hanımlar covid-19 için verilen sabah 8 akşam 8 ilacını kullanan varmı. Herhangi bir yam etkisi oldumu yada ilacı kullanmadan iyileşen oldumu 

9 Cevaplar

+1 oy
(8,081 puan) tarafından
Bize ilaç falan getirmediler 3 gün içinde gelcek dediler ama gelen giden yok 
(381 puan) tarafından
Sırt eklem agrısı öksürük bas agrısı test verdik sonuç bekliyorum bebeginde nasıl anladın peki cok korkuyorum
(8,081 puan) tarafından
Canım benim bebeğim yok. Rabbim korktuğuna uğratmasın, inşallah hafif atlatırsın bol bol su iç ve vitaminli seyler ye
(381 puan) tarafından
Sagol canım Allah razı olsun kızıma bulasmasın da ben kendimi unuttum valla sonucu diken üzerinde bekliyorum
(8,081 puan) tarafından
Çocuklar çok kolay atlatıyormus canım bünyeleri kabul etmiyormuş o yüzden sıkma canını belki de hiç yoktur bile
(381 puan) tarafından
İnsallah canım bi kac saate cıkar sonuc lar ama ben kötüyüm yani  kesin ben  pozitif im nasıl yapacam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(16,489 puan) tarafından
İlacın adı ne cnm 
(2 puan) tarafından
Favircovid olması.lazim
(16,489 puan) tarafından
Evet o çok kötü bi ilaç
Eğer astım ve bronşitin varsa öldürme derecesine getirir. Eltim kullandı ölümden döndü ilacı bıraktığı gibi ileşti
(2 puan) tarafından
Iltihapli romatizma ve tuberkiloz var. Bilmiyom kafanmiz karisik yemezse hastalık ilerlemi ciğerlerine.
(16,489 puan) tarafından
Hayır ilerlemez
Ama bol bol su iç
Soğan sarımsak ye
Bide sigara iyi valla bu hastalığa :)
Ciğere inmesini engellio
Ztn tad ve koku kaybı tekse hiç içmeyin gerek yok
(2 puan) tarafından
Bilmiyom kafanız karışık bi yakınımda içmedi iyiyim diye karantina bitince birden öksürmeye başladı. Hastaneye yatırmışlar tüberküloz olmuş vitus cigerine inmiş. Şimdi yemezse onada aynısı olur diye korkuyoz
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Emziriyo dum hiç ilaç kullanmadan atlattım çok sukur
(2 puan) tarafından
Eşimde çıktı. Bi kaç gün tag ve koku alamdı. Sonra test yaptı.potif çıktı. Aşağı yukarı bir haftadır böyle tag ve kokubyerine geldi ilaç getirdiler. Ilaç ta kimine dokunuyormus
(3,888 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişiyor bende 1 hafta tat koku alamadim ben güvenmiyorum pek o ilaçlara
(381 puan) tarafından
Seda bende emziriyorum testim galiba pozitif gelecek belirttim cok nasıl atlattın sen cnm ben cok korkuyorum kızıma gecer diye
0 oy
(764 puan) tarafından
Anneme vermişler sabah 8 akşam 8.

Annem çok sersem gibi olmuş kafamı kaldıramıyorum diyordu. Ama eşime ilaç getirdiler ona sabah 1 akşam 1 demişler. Neye göre veriyorlar anlamadm. 
(764 puan) tarafından
Bende atlattım canım oğlum 2.5 aylık onunda benimde pozitif çıktı emzirdiğim için ikimize de ilaç vermediler. Bana kalırsa ilaç kimse kullanmasın ama kimseye de diyemiyorum hem yanlış anlaşılırm hem de ilacı kullanmazsa hastalığı ilerlerse diye. Çok karışık bi durum.
(2 puan) tarafından
Evet çok zor bir durum. Hiç bir rahatsızlığı yok aslında sadece tag ve koku kaybı yaşamıştı şimdi onlar yavaş yavaş yerine geliyo ama ilacı kullansamo kullanasami bilemiuorum
(381 puan) tarafından
Gülistan canm nasıl atlattın 5 aylık bebegim var tüm belirtiler var bugun hem kızım hem ben test verdik kızımda belirti yok ama bende var nasıl attınız  nasıl emzirdin bebek huzursuz muydu bilgilendirirseniz sevinirim
(764 puan) tarafından
Biz o sırada hastanedeydik canım idrar yolu enfeksiyonu vardı oğlumda. Oğlum bazen huzursuzdu çok nadir öksürüyodu bi de ishal oldu ishali hala devam ediyor. Ama çok antibiyotik aldı ishali ondan mı bilmiyorm bağırsakları bozmuş olabilir. Bende halsizlik çok oldu bi de tat alamadım. Oğlum bazen iyi emiyordu bazende ağlayıp emmek istemiyordu. Ama pes etmedim hep emzirmeye çalıştım. Pozitif çıkalı 2 haftayı geçti 2.testi yaptırmadık ama negatife dönmüştür diye düşünüyorum bakalım şuan ishal dışında bi şeyimiz yok çok şükür.
(381 puan) tarafından
Ay allah yardımcın olsun kuzum rabbim sifa versin bebeğine Bende sonucu bekliyorum kızımda hiç belirti yok ama bende  var
0 oy
tarafından
Kullan canım ciğerleri falan korumak için veriyorlar o ilaçları 
0 oy
(913 puan) tarafından
Ablam ve eşi covid. 

5 günlük vermişler bahsettigin gbi 8 +8 16 tane kabız bulantı bazen ishal uyku hali halszlik yapmış canım geçmiş olsun 

İçilmez ise ne olur bilemiyorum onlar içtiler
0 oy
(913 puan) tarafından

image

Ablam ve eşi covid. 

5 günlük vermişler bahsettigin gbi 8 +8 16 tane kabız bulantı bazen ishal uyku hali halszlik yapmış canım geçmiş olsun 

İçilmez ise ne olur bilemiyorum onlar içtiler

(2 puan) tarafından
Eşimde bu şekilde kullanıyo oda mecbur içecek içmezse belki daha kötüye gidecek bilemiyom kafam karisik
(913 puan) tarafından
Canım var mı herhangi bi rahatsızlığı benim ablam sigara alkol kullanıo ama rahat atlattı pozitif sonuçtan sonra bugün 7. Gün ablam köşe bucak temizlik yapio tatlisina varıncaya kadar mutfak isini. Ama eşi şeker hastası kendisi Yeşilayci hiç kötü madde kullanmio ama bugün hastaneye kaldırdılar kötüye gtti durumu bı hftada
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benimde 7 günüm bana da ilaç verdiler ben çok zararlı olduğunu duydum içmedim birde onu icersem bebeğimi emziremiyordum bu tehlikeye onu atamazdim eğer emzirmeyi bırakırsam daha beni almazdı o yüzden kullanmadim sadece parol ve vitamin ilaçları aldım şuan iyiyim sadece sırt ağrısı ve öksürük kaldı 
(2 puan) tarafından
Kullanmayinca daha kötüye gitme uhtimalide var
(3,681 puan) tarafından
O ilaç sadece agri kesici korona ilacı değil ve internette çoğu kişi o kadar doz ilacdan sonra organlarında çeşitli hastalıklar yaptığını yazmışlar onun yerine ben parol kullandim çok şükür 4 gün topladım kendimi ve bebeğimi de emzirdim eşimde şuan pozitif oda aynı şekilde kullanmiyor
0 oy
tarafından
Ben kullandım bağırsaklarımı komple yara yaptı 
(2 puan) tarafından
Benim bir yakınında kullanmadi virus cigerine indi ve tuberkiloz oldu. O yüzden cik kararsısiz
tarafından
Sen bilirsin tabi 2 aydır tedavi görüyorum her gün lavman kullanıyorum kortizon ilacı kullanıyorum ve çok zor günler atlattım ölümden döndüm diyebilirim günde hiç abartmıyorum 15 defa tuavlete gidiyordum uyku yoktu çünkü ishal oldum ve gece gündüz tuvalette yatıp kalkıyordum yemek yiyemiyodum çok çok kötü değilsen ilacı kullanma derim ama sen bilirsin ben karışamam
(2 puan) tarafından
Geçti sayılır.  Pekala bu ilaçtan dolayımı oldu
(2 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin
tarafından
Midem rahatsızdı ama bağırsaklarım komple yara oldu doktora sordum kullandığın bir ilaç varmıydı dedi Bende kovid ilacı kullandım dedim sonra durdu durdu hmm tamam dedi yani ilaçtan olduğu bariz belli

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 160 göst.
22 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Filozof (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 167 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Ebrusmsk (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
23 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde byebruss (57 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı

...