0 oy
2,222 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba kızlar. ben 3 yıldır evliyim, 1,5 yaşında çocuğum var. Çok şükür ayrı evde hatta farklı şehirde oturuyoruz eşimin ailesinden. ama kayınvalide ve görümcem evimize her geldiğinde benim yatak odamdan çıkmıyorlar . elbise dolabımda özel bir şey kalmadı. sanki kendi odalarına giriyorlar , bana sormadan görümcem benim kıyafetlerimi karıştırıyor giyiyor. hatta dışarı çıkıp, balkonda oturup aynı kıyafetlerle bizim yatağın içine girip gündüz uykusunu bile alıyorlar. mesela şuan ben evimde değilim, çocuğumla yurtdışında ailemi ziyarete geldim.kayınvalidem ve görümcem bizde kalıyorlar eşimin yanında. benim elbise dolabımı alt üst etmişler karıştırmışlar bin defa. ben eşime söyledim bundan rahatsız olduğumu , ama o beni suçladı, ben iyilikten anlamıyormuşum, bana iyilik yapıyorlarmış benim kıyafetlerimi elbiselerimi çıkarıp yıkamakla. ben çok rahatsız oluyorum bu durumdan. ve buna nasıl son vermem gerekiyor onuda bilmiyorum çünkü eşim arkamda değil.kavga etmek istemiyorum ama ufacık kelime de söyletmiyorlar hemen alınıp darılıyorlar bana. siz olsanız ne yapardınız ?

44 Cevaplar

+6 oy
(27,183 puan) tarafından

Kaynanla gorumceni bir edep haya mahrem öğreten kursa okula yazdir 

Zamaninda ogretmemisler yada ogretselerde o beyinleri almamış. 

(12,264 puan) tarafından
Hırsız böyleleri 3 sene yaşadım böyle köpekler le
(27,183 puan) tarafından
Allah ıslah etsin ya
-Reklam-
+1 oy
(5,377 puan) tarafından
Allah yarfım etsin ne diyim 
+1 oy
tarafından
Dolapta ki kıyafet zaten temizdir çıkarıp yıkamak ne yani eşinde saçmalamış 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Alınıyorlarsa varsın alınsınlar ama tepkini koy bunu yapmaya hakları yok
(2 puan) tarafından
valla bende bıktım artık çünkü çok ileriye gitmeye başladılar . geçenlerde düğündeki altınları sordular , bi sayalım eksiği varmı diye((
(3,136 puan) tarafından
Yuh yani o kadar da olmaz. Eksik ya da fazla onlara ne belki ihtiyacınız oldu da satıp harcadınız. Eksik olsa ne yapacaklar yenisini mi alacaklar. En nefrwt ettiğim şey yatak odasına eşim ve ben dışında başkalarının girmesi
0 oy
(302 puan) tarafından
Aciksaci bende rahatsz olurdum heleki evde olmadigim zaman yapsalar belki benim ozel viseyim var odada gormemeleri gereken. Niye bakiolarki adamlara gore hersey norml canm.onlar ne bilsin o kafada dusunmeyi
(2 puan) tarafından
görümcem hep boş çantası ile geliyor evimize,kıyafetlerini getirmiyor yanında ,nasılsa benim kıyafetlerim var ya:))
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Et  valla bazen laftan anlamıyorlar
0 oy
(3,107 puan) tarafından

Dolabın sürgülü değilse asma kilitler var onlardan al kilitle anlarlar. Biz yurtta öyle yapıyorduk:D

(2 puan) tarafından
çok mantıklı ama eşimi üzmemek için susuyorum bir şey yapmiyorum
(3,107 puan) tarafından
Esin seni uzerken düşünüyor mu ki?
(2 puan) tarafından
doğru ((
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Yuh artık ya ne demek yatağımda yatıyorlar bu kadar terbiyesiz olmaz bi insan Allah yardımcın olsun valla 
(2 puan) tarafından
normalmiş gibi yatıyorlar valla. hatta şuan benim yokluğumda , eşim salonda iki prenses bizim yatak odasında yatıyorlar
(2,460 puan) tarafından
Oha  vallahi asla yatagimda kimse yatamaz  ancak esim yatabilir
0 oy
(70 puan) tarafından
Yuh gerçekten çok dusuncesizler senin ytaginda yatmak ne ve ne hakla karıştırırlar çok mu samimisin? İster darilsunlar ister darilmasinlar bence yüzlerine rahatsız olduğunu söyle sana ve eşine özel bı yer orası onların bu kadar rahat girip cikmay hakları yok 
(2 puan) tarafından
hakları yok evet ama anlamıyorlar , darılırlar diye üzmeme çalışıyorum ama benim saygıdan sessizliğimi korkaklık zannediyorlar galiba bilmiyorum
(70 puan) tarafından
Sesini cikarmadigin sürece yüz bulurlar ve ilerler bu bence sessiz kalma
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Esinin giyimlerini baska odaya koyup yatak odani kitleyip gideydin keske
(488 puan) tarafından
En mantıklı yorum
(2 puan) tarafından
ohoo öyle yaparsam eşim der sen beni köpek yerine mi koyuyorsun )))
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Eşin le değil direk onlara şöyle orası benim özelim karistirmanizdan rahatsızım de gerekirse evde onlar gelince kitle yatak odani
0 oy
(141 puan) tarafından
O ne saçmalık ben kaynanamla birlikte aynı evde yaşamama rağmen odamın eşiğinden bile girmez çok ayıp ediyorlar 
0 oy
tarafından
Ne hakla.yaa kimse benim.özel odama girip dolabıma bakamaz belki pis biraktim.belki ic camasirim meydanda 

1ay birlik oturdum bende düğünden 17 gün sonra annemlere gittim eşime dedim sakin kapıyı açık.bırakmiyorsun 3 tane ablası da evde kaynanam da var bide evliler ama.dugun için gelmişlerdi istemiyorum sakın dedim oda gerçekten de odaya girerken de çıkarken de kitlemis hatta gazete var di komidinin içinde kaynanam demiş kapıyı aç eşya yerleşirken içinde gazete koymuştuk onu alalım eşim demiş ben veririm kaynanam komşulara demişti gelin gidiyor oğlan kapıyı açmıyor 

Bu konularda çok netimdir kaynanam ile evim yan yana su an kapıya vurur bisey istemek için kapı açık olsa bile girişin içeri girmez ben gel içeri demeden belki pis dağınık 

Sende eşine bunu net şekilde söyle yoksa anlamaz onunda düşünmesi lazım bunları 
(2 puan) tarafından
valla çok iyi yapmışsın baştan belirtmişsin ne istediğini. keşke bende biraz cesaretli olsaydim ilk baştan
0 oy
(141 puan) tarafından

O ne saçmalık ben kaynanamla birlikte aynı evde yaşamama rağmen odamın eşiğinden bile girmez çok ayıp ediyorlar :ermm:

0 oy
tarafından
Açık açık soyle gorumcenle kayinvalidene hiç sevmem şöyle şeyler ceyiz sermesinde olsun  gelin mevlidinde olsun kitledim yatak odami kimse bilmez görmez kendi annem dahi 1 kere bile girmemiştir ki dolabimi karistircaklar ben onlari karışlarım vallahi koy tepkini
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Kavga bile edeceksen söyle haddini bilsin
0 oy
(16 puan) tarafından
Valla canım bir benzeri durum da bende var. Eşimi karşıma alıp konuştum. Ben memlekete gidince yatak odasının  kapısını kilitle derim. Kendisi evi temizlemesi için yeğenine söyler ama en son yeğeni temizliğe gelince çocuğu da dolaba girip damla çikolatayı evin her yerine dağıtmış TV ünitesinin çekmeceleri kanepe altları falan hatta oturma grubunda bile çikolata lekeleri var. Ve ben eşime kesinlikle ben olmadan başkasının evi temizlemesini istemiyorum dedim. Eşinle konuş izin vermesin.  İkinci üçüncü kişilere ne kadar konuşabilirsin ki. 
(2 puan) tarafından
doğru diyorsun konuşacağım eşimle . bu durum hiç hoş değil, bana saygısızlık ..
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Alt tarafı kıyafet o sorun değil de, mahremine özeline saygı duyulmamasi büyük sorun. 
(2 puan) tarafından
evet bende öyle düşünüyorum, bana sorsun istediği kıyafetlerimi veririm ama yeter ki izinsiz karıştırmasın . acaba çok mu şey istiyorum
0 oy
(349 puan) tarafından
Eşinin yanında olması çok önemli bnm kayın valıdede öyleydi çekmeceleri dolapşarı karıştırırdı aferdersin hiç bi özelim kalmadı hatta özel şeyleri görmesine rağmen hiç utanmadı karıştırmaktan ben girme dediğim de oğlumun odası diyodu. Ben de en son o geldiğinde kapısını kilitledim eşimde bana hak verdi savundu. Bubsefer hem eşime küstü hem bana sırf odanın kapısını kilitledim diye. AMAN ÇOKTA TIN
(2 puan) tarafından
cok iyi yapmışsın son çare bu zaten
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bu zaman da buna rahatsız olmayacak var mıdır ki 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 973 göst.
+1 oy
18 cevap 930 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Basak08 (392 puan) tarafından soruldu
0 oy