0 oy
757 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,390 puan) tarafından

Ben doğumdan önce fln asla açmam izletmem derdim ama öyle olmadı. Kızım 13 aylık olmak üzere

Gün içinde genelde tv açık oluyor trtçocuk açıyorum. Bazen radyoya geçiyorum izlemesin oynasın diye. Kapatıyorum da. Ama gün içinde açık oluyor. Kızımla oynuyoruz da. Ama 5 10 dk bişeyler ilgilenip dönüp hemen bana koşuyor. Yemek yapmama müsade etmiyo önüne bi sürü oyuncak malz koyuyorum iki bakıp bacağıma yapışıyor. Biraz nefes almak iyi geliyor işte.. 

İzletmeyin diyorlar biliyorum ama bir yandan da hepimiz böyle büyüdük bişeyimiz  problemimiz olmadı diye düşünüyorum. Hata mı ediyorum :ermm:

..... Lütfen kimse yargılamasın..... 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benimki izliyor valla 

(1,390 puan) tarafından
Benim kız da seviyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benm kızım 9 aylık izliyor hatta orda köpek havhav demiş onu diyor havhah diye
(1,390 puan) tarafından
Kızımda öğrensin öyle şeyler eğitici olmayan şaçma sapan şeyleri pek açmıyorum ben de.
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O kadar dikkat ettim nerdeyse hic acmadim gunduzleri zaten pek tv izlemiyorum ama esim isten gelince mecbur aciyoruz canim gozu takiliyor 10 dk 15 dk izliyor daha hic cizgi film falan acamdim ama benim oglumun idaresi kolay oyuncak duskunu araba sevdalisi arabalarini wer saatlerce oynasin ama bu ara babasinin telden araba bakarken gormus surekli teli getirip ayaba ayaba dior dikkatini dagitiyoruz baska yere cekiyoruz ama ne kadar esirgeyeceksin devir telefin televizyon devri 14 ay 6 gunluk bu arada 
(1,390 puan) tarafından
Haklısın. İlk zamanlar bende hiç açmadım ama büyüdükçe zorlaştı açıyorum. Kayınvalideme anneme gidiyoruz tv açık kapattıramazdım da
(6,053 puan) tarafından
Oyle canim yapacak bisey yok hepimiz tv le buyumusuz Allah esirgesin
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Bende izletmiyorum ama istediğimizi yapalım buna engel olamayız artık ödevler telefondan tabletten tv den yapılıyor adım başı tv var şimdi ne yaparsak yapalım ilerde illa ki bağımlı olacaklar 2 3 yaşındaki çocukların ellerinde teledon var 
(1,390 puan) tarafından
Çok haklısın bağımlı olmasın dozunda izlesin yeter. Kapatınca mızıklamıyo açmam için uğraşmıyo daha
(1,472 puan) tarafından
Hemen unutuyosa ne güzel benimki de bakmak için can atıyor ama daha çok küçük o yüzden göstermiyorum çok ısrarlı olncada tv yi kapatıyorum
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Çizgi film izlemiyor, normal televizyon kanallarını da sevmez. Ama YouTube dan çocuk şarkıları falan açıyorum. Hem eğitici de oldu. Onların yaptığı şeyleri yapmaya falan çalışıyor, sevip sevmedigi şarkılar bile belli. Değiştir diyor resmen :D çok olmamak şartıyla izliyor arada

(1,390 puan) tarafından
Bizimki de öyle :D sevdiği şarkı olunca gülüveriyor
0 oy
(7,206 puan) tarafından
İki yaşından önce izletme canım biraz sabırlı ol beyin gelişimi açısından çok önemli . Bizim evde TV yok şükür . Eline de hiç izlemesi için vermedim telefonumu.  Bir yaşında benim kız da . Hoşlanmıyorum çocukların elinde telefon tablet olmasından. 
(1,390 puan) tarafından
Bizim evde var, kayınvalideme gidiyoruz orda açık, anneme gidiyorum orda açık. Ben de elinde sevmiyorum arada alıyo eline kapatıyorum tvden açıyorum
0 oy
tarafından
Henüz 5 aylık izletmiyorum gündüzde kapalı tv ben bişe izlerken telefondan flan açıyorum o görmüyo. İlerde de açmam sanırım işler beklesin çok önemli değil işler. 2 yaşa kadar çok önemli tvden uzak durması lazım tabiki 10 15 dkka izletileblir ama fazlası zarar. Beynin yüzde 85 gelişimi 3 yaşa kadar tamamlanıyor.bu süre onlar için çok önemli yani. Elinden geldiğince izletme derim ben. 
(1,390 puan) tarafından
Allah Allah çok mu hareketli canım
(776 puan) tarafından
Hiperaktivite tanılı
(1,390 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım ilacı car diye biliyorum kullanmıyor musun
(776 puan) tarafından
Ilaclar beynini etkiliyor depresif icine kapani bir hale ceviriyor pek cok cocuk bu yuzden intihar etti allaha büyük konusmayim da kullanmam o enerjisini atmasina  yardımcı  oluyorum parkur yapiyoruz kovalamaca oynuyoruz kedi ablasiyla oynuyorlar babasi gelince güreşirler bir de supurgeye bayiliyor veriyorum sadece sapını ev süpürüyormuş baya oyalanir yorulur onunla
(1,390 puan) tarafından
Anladım Allah korusun canım bilmiyordum hiç
0 oy
(434 puan) tarafından
tv  açıyorum izliyor oda reklam izlemeyi çok seviyor sadece çizgi film izlemiyor açtığımda ilgisini çekmiyo o kadar kısıtlanmamali tabi herşey dozunda güzel 
(1,390 puan) tarafından
Katılıyorum canım
0 oy
tarafından

Çocukların çizgi film izlemelerine karşı değilim ne Tv den ne Telefondan.

Sadece bağımlı hale getirilmelerine karşıyım
(1,390 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Benim oğlumda izliyor TRT cocuk özellikle başka türlü oyalanmiyor :D
(1,390 puan) tarafından
Ne kadarlık canım. Benim kızda aynıı
(4,853 puan) tarafından
10 buçuk aylık canm baya ilgisini çekiyor çoğu isimi oyle halletmeye çalışıyorum
0 oy
tarafından
10 aylık izliyor abisi var malum trt çocuk açık sürekli
(1,390 puan) tarafından
Anladım canım abi olunca mecbur ona yasak yok artık :)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
youtube dan çocuk şarkıları açıyorum. Onu haricen de ilgisini çekmiyor pek normal kanallar.
(1,390 puan) tarafından
Benim kızında TRT çocuk dışında ilgisini çekmiyo pek
0 oy
(912 puan) tarafından
Kizim 1 yasina girecek ayin 11 inde. Tv izletmiyorum butun gun evin icinde dolaniyor, bacaklarima yapisiyor,iyi kotu yapabildigim kadar islerimi yapiyorum. Tv acsam aksama kadar izler dikkatini cok cekiyor son zamanlarda. Bnde esimde tv bakmiyoruz kizim uyanikken o uyuyunca netten bakiyoruz öyle.
(1,390 puan) tarafından
Anladım canım. Ben o kadar sabırlı olamıyorum demekki..
(912 puan) tarafından
Olsun canim arada kafani dinlersin o islerken uzun tutmassin tv izlemesini bisey olmaz.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Valla suan 5aylik daha izletmedim bakalim ne zmna kdr dayancam
(1,390 puan) tarafından
Dayandığına  kadar dayan bende o zamanlar açmadım :(
0 oy
tarafından
Herkesin tercihi farklı ben izletmemeyi tercih ediyorum.  17 aylık daha hiç izletmedim . 
(1,390 puan) tarafından
Ne güzel canım ben başaramadım malesef..
0 oy
(776 puan) tarafından
Oglum hiperaktiviteli 5 dk durmaz mi bir cocuk yok odaklanma sorunu var uzun sure oyuncak oynamaz hemen sıkılır istiyor ki surekli güreş tutalim sarki soyleyelim oyun yapalım bende isterim ama olmuyor 5+2 ev 2 kedi onların tüyü sil süpür bebeye 6 ogun yemek hazirla yedir bulaşık çamaşır yapmak zorundayım yoksa gene ona zarar günlük 1 saati gecirmemeye çalışıyorum o da sabahtan akşama kadar toplam süre 13 aylık oğlum 
(1,390 puan) tarafından
Anladm canım Allah kolaylık versin zor işin
0 oy
(119,456 puan) tarafından
Ben kendim izlemiyomki baby boyum izlese valla biz tlf takiliyoz
(1,390 puan) tarafından
O da güzelmiş
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Of kımse de bisey diyemez fazla olmadığı sürece ne olcak benimki de 10 15 dk bakar sonra mutfaga yanıma kosar
(1,390 puan) tarafından
Aynenn benimkide öyle açıyorum az bakıyo doğru yanıma bacağıma yapışıyor. Ay odada tv açıkken dönüp bakmıyor ama yanıma gelmiyor
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Benim oğlum oyuncaklarla falan uzun süre oynamıyor sürekli beni bi yere çağırıyor bazen yorulunca acıyorum mecburen. Ya da yemek yaparken, kendine Allah korusun bir zarar vermesindense izlesin diyorum . 
(1,390 puan) tarafından
Bnde aynı canım
0 oy
tarafından
Ya haklısın gerçekten çünkü ev işi yemek derken yeri gel iyo yapamıyoruz 
(1,390 puan) tarafından
Öyle valla canm

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 331 göst.
4 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Daisy786 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy