0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından
7 aylık bebeğime izletmiyorum zaten uzmanlara göre 3 yaşına kadar izlememesi gerekiyor dil gelişimi, beyin gelişimi vb gibi nedenlerden dolayı. Eşimin falanca çocuğuna izletiyor filancanın çocuğu şöyle yapıyo gibi konuşmalarına dayanamıyorum ve hemen tartışmaya başlıyoruz. Sizin fikirleriniz nedir? 

28 Cevaplar

+3 oy
(22,070 puan) tarafından
3 yaşına gelene kadar napalim dort duvara otur otur adam insan sklir valla izliyo benim bebe 22 aydir devm :d
(57 puan) tarafından
Ne zaman izlemeye başladı
(44,758 puan) tarafından
:))))
tarafından
Ne güzel yazmışsın söylemesi çok kolay nasıl oyaliyacagiz bu çocukları onu hiç diyen yok
(22,070 puan) tarafından
Banami dedin anlamadim
-Reklam-
+1 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnde izletmiyorum ama izleten insanlar biliyorum hem tablet verip hemde izleten şimdi cocuklari tıkır tıkır konuşuyor bnmki dogru dürüst konuşmuyor bnce uzmanlar çok boş yapiyorlar 1 saat izletmenin bi sakincasi yok uzun sure izletmeyin yeter.
(3,895 puan) tarafından
Dil gelisimi cocuktan cocuga değişir her cocuk farklidir.
tarafından
aynen oğlum çoğu kelimeyi çizgi filmlerden öğrendi
tarafından
Bende 3 yaşına kadar izletmedim yinede geç konuştu kızım.
+1 oy
tarafından
Doğdu doğalı izletiyorum hem tv hem tablet hem telefon ellerinde
0 oy
(2,387 puan) tarafından
İşim olunca izliyor mağalesef yoksa hiç bir iş yapamıyorum zararlı olduğunun farkındayım hiç bir anne istemez ama mecbur kalıyoruz
(57 puan) tarafından
Kaç aylık yada kaç yaşında
(2,387 puan) tarafından
1.5 yaşında
0 oy
tarafından
Bizimki mamayi vidio acmazsan icmiyor valla mecburen açıyorum telefondan;((
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Ben açıyorum ama uzun süre pür dikkat izlemiyor oyuncaklarıyla oynuyor .Şuan 22aylık.7-8aylıkken de fazla izlemezdi oyun halısı ve çıngıratlarıyla oynardı
(425 puan) tarafından
Aynen belli süre zaten izlemiyolar oyuncaklarıyla oynuyolar sadece sesini dinliyolar çünkü bazen kapatınca acmagimi istiyordu benim cocuklar
0 oy
tarafından
Gelir şimdi hayır asla izletmiyorumcu mükemmel anneller 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cok uzun sure izletmedim cnm en iyisini yapiyosun..sadece tv  izleyen cocuklar bisey ogrenmiyo esine sole..kitaplardan da cok sey ogreniyolar..oglum suan 21 aylik ve ne ogrendyse kitaplardan ve bizden ogrendi..cok cok zorda kalmadkca tv hala açmıyorum..bikac gunde bir biraz açıyorum skyosam..
0 oy
(938 puan) tarafından
Bir yaşından beri izliyor bende izliyorum gayet de gelisimi güzel normal yani ya telefona bakacak ya televizyon azaten bı yere gidemiyoruz 
0 oy
(215 puan) tarafından
Hiç bir anne bilerek çocuğunu tv karşısında bırakmaz zaten en azından bilinçli anneler. Benim kızm açıkken göz ucuyla bakar geçer öyle klasık yemek yerken 5dak bakar toplasan günde yarım saat bile etmez. Mümkün olduğunca tvden uzak tutun eşiniz neye istinaden diyor bilmiyorum ama izlemese daha iyi 
0 oy
tarafından
Tv açık oluyor hep ama öyle oturup saatlerce pür dikkat izlemiyorlar hiç oyuncaklarla oynuyorlar ben onlarla oynuyorum sürekli izlemiyorlar yani 
0 oy
(44,758 puan) tarafından
İzliyor çünkü ablasida bakiyo ilk cocukta bende izletmiyodum dikkat ederdim 2)3 yaşında engel olamadım artık kendi bile aciyodu şimdi ikinci cocuguma izlemiyo değil çünkü önünde ablası var oda izliyo
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Tv gun icinde acik oluyor genelde ama oglumun baslica reklamlari vardir bir tek onlar cikinca bakiyor muzik aciyorum sevdigi bi sarki calinca hemen kosar onunde dans eder bitincede hizla uzaklasiyor diger seylerle pek ilgilenmiyo yani gec otur izle desemde oturup izlemez 16 aylik oglum genelde yaramazlik yapmayi tercih ediyor kendisi :D

0 oy
(2,069 puan) tarafından

Çizgi film izlemeyi sevmiyor ama zeynos ile adiş şarkılarıni kukuli şarkılarını dinliyoruz 11 aylık bu arada uzmanlar öyle diyor ama faydaları da var bence. Bay bay öğrendik, alkış yapmayı öğrendik. Bazen ağlama krizi tutuyor anca şarkılarla sakinlesiyor. Yada mutfakta isim oluyor illa açmak zorunda kalıyorum ama öyle pür dikkat ekrana maruz kalmıyor dinlerken oyuncaklar ile falan oynuyor o şekilde :)

0 oy
tarafından
Çok komik gelecek ama benim arkadaşım kızına daha 1 aylıkken telefondan küçük kurbağa işletmeye çalışıyordu sürekli Dalin reklamı felan şimdi çocuk 3 aylık TV nin karşısına koyuyor çocuğu oda anlıyor mu da bakıyor anlamıyorumu da bakıyor bilmiyorum da pür dikkat bakıyor TV ye ve sen en güzelini yapıyorsun bacım Rabbim sağlıkla evladımı kucağıma versin ins bende sen gbi dusunuyorm eşimde TV telefon 3 4 yaşına kadar yok dışarıya çıkar çok agladiginda vs diyor hatta esim
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Malsef izletyorum mecbur 4 cocugum var heosi kucuk bi sekilde durdurmam lazim onlari
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Bebekliğinden beri izliyor. Çok krizlere girdiği zaman kırmızı balık şarkısıyla sakinleştirebiliyordum. Çocuk şarkılarıyla başladı şimdi niloya falan izliyor ama trt çocuktan başka kanalın çizgi filmlerini izletmiyorum. Kızım erkenden şarkılara falan eşlik etmeye başladı. Şuan 23 aylık takır takır konuşuyor :)
0 oy
(425 puan) tarafından
İlk çocukla neysede 2 3de ne yapılır bebek izetmeyim dersen büyükler izlemek ister alipda öbür odayada keçilməz kaç saat tutacan odada çocuk kapatır baba gelir işdən izlemek ister doğru diyil belki ama ben tutamam  vala
0 oy
(1,161 puan) tarafından
ben izletiyorum.. vallahi. cunki gercrkden aglayan bir  bebeyi dort  divarin icinde  saklamak cok zor. bence  bununla  hic ilgisi yok yani. sabahdam aksama. izletmesen onemli bir  ik isaatla  hic bir sey olmaz  zaten. 
0 oy
(851 puan) tarafından
Basta izletmedim suan 15 aylık izlesinde bnde azicik yannda uzanayim ama yok hic izlemiyo

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 759 göst.
6 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 709 göst.
28 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 471 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Simsek21 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 313 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (580 puan) tarafından soruldu

381,374 soru

11,417,717 cevap

34,970 kullanıcı