0 oy
629 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim eşimin halası var bebeğim çok ağlıyodu hiç durmuyodu onların yanındaydık  bunda nazar var dedi bana döndür dedi döndürdüm baya bi okudu okudukça esnedi bunda baya nazar var dedi okuduktan sonr başka yere baktırdı ben nazara inanıyorum sizce yanlışmı inanmamam mı gerekiyo bebeğimide sürekli okurum surelerden falan okurum .

37 Cevaplar

+7 oy
(119,456 puan) tarafından
Nazar deveyi bile mezara goturur bacim nazar haktir
(1,025 puan) tarafından
Aynen özellikle kuzeylere çok değiyor :D malum çok güzeller
(119,456 puan) tarafından
Valla yaa
tarafından
:)Demek ki yanlış bişey değilmiş inanmam bazı kişiler batıl inanç diye tepki gösteriyor tedirgin olmuştum
tarafından
Kiz sevda oyle deil o insani mezara deveyi kazana sokar olcak o :D
-Reklam-
+3 oy
tarafından
düzenlendi

Var olan şeyi ne haddimize inkar edip inanmiyorum diyorsunuz kendinize gelin.......

Sözde Müslümanız ama dile gelince hadisi yok sayıyorlar olan şeyleri inkar ediyorlar hesabı Allahu teala ya vereceksiniz ama önce neyin ne olduğunu iyi bilin. 
tarafından
Canım bazıları yok ya ne nazarı şöyle böyle diyor ama ben inanıyodun v2 sürekli sure falan okuyodum
tarafından
Onlar neye inandığı ı bile bilmıyolar bacım bide kendılerini haklı zannedıyolar yazık
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
Nazar zaten var batıl bişey degilki 
tarafından
Evet var emin olmak istedim :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben kendi fikrimi söyleyeyim ben inanmıyorum nazara.Esimle,kaynanamda okur üfler bebeğime onlar da esner ama bilemiyörüm.Ben bir şey olacağı varsa olur kafasindayim
tarafından
Canım tabi uslup konuşma önemli ama arkadaş ayette bile nazardan bahsediliyor o zmn ayete de mi inanmıyorsun demiş.. Seninde dediğin gibi herşeyi nazara bağlamak yanlış ama nazar tabi ki var.. Ama başı ağrısa nazar diyip doktora gitmezsen o ağrının sebebi migren mi tümör mü veya küçük bir kist mi veya gerçekten nazar mı bilemezsin..
(6,203 puan) tarafından
Ayeti ilk yazan arkadaşa zaten benim fikrim demişim diğerinin ağlamasını sebebi ne
(4,136 puan) tarafından
Canim 2 si ayni ama ..
Nazar ayete yazdigi icin bizde sımsıkı inaniyoruz ..hepmiz kardeşiz yanliş bilgimiz olabilir
Eger kuranda nazara karşı bi ayet varsa ozaman nazarda vardir.. laflar carpışiyo ama ayni kapı .. ama nazar  var ve Rabbim hepimizi korusun inşaAllah nazardan hasetli gözlerden   ..
tarafından
Amin canım amin rabbim hepimizi korusun
tarafından
Allah nazar var demiş inanırsın inanmazsn sana kalmış ben kötü bi niyetle demedim sen kötüye cekıyosn
0 oy
tarafından
Dinimizde nazar  diye birşey zaten var canım tabiki inanıyoruz 
tarafından
Halası telefon dan sesinç duymuş ağlarken o zaman anlamış nazar olduğunu
0 oy
(16 puan) tarafından
Canım tabiki inanmalisin bu peygamber efendimiz zamanında da var olan bir şeydi nazar duası sus diye çıkmamış :) :) :) vallahi esimle biz çok fazla nazara geldik çocuğum hala.yok maalesef esimle kendimi bile artık fotolarimizi hiç bir yere atmıyorum herşeyimizi gizli yapıyoruz kimselere söylemiyoruz bile o derece korkuyorum nazardan ölen insan var Allah korusun
tarafından
Bende inanıyorum da bazen bişeylere tepki verenler çok oluyoya ya tedirgin oldum canım :)
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben kesinlikle olduğunu düşünüyorum. Araştırdım hep okudum da. Mesela kızıma veya kendime bile ne zaman ağırlık çökse,kötü hissetsem hemen Nas,Felak,Ayet'el Kürsi'yi okurum. Rahatlarım. Nazar insanı mezara götürür deniliyor. Duadan zarar gelmez.
tarafından
Hep dua ediyorum sure okuyorum canım
0 oy
tarafından
Nazara inanıyorum canım. Benden önce olan ablam nazardan çatlamış ölmüş annem dedi. 1 yaşındaymış. Çok çok güzel bir kızmış annem bile bakarken nazar değecek diye korkuyomuş komşuları görmüş maşallah bile dememiş 2 3 gün icinde durmadan ağlamış ve sonunda ölmüş malesef. Ki bende coğu kez yaşadım gözlerimde arpaçıklar cıktı yüzüm mahvoldu elbisem bile caaart diye yırtıldı gözü kalmıştı kızın. Neler cektim nazardan ya
tarafından
Bunlar olabiliyor kuzum. Annemin anlattığına göre aşırı güzel bi kızmış ablam. annem bile bakarken cok korkarmış nazar değer birşey olur diye. Nazar cok fena birşey kem gözlüden korusun Allah.
tarafından
Şuan içim çok tuaf oldu canım :(
(817 puan) tarafından
Ya kadını da korkuttuk :( sen içini ferah tut duanı oku hiçbirşey olmaz Allahın izniyle
tarafından
Rabbime güvenim sonsuz dualara surelere herşeye kalpten içten inanıyorum canım
tarafından
Kız korkutmak icin demedim valla bak. Ama bunlar yaşanan olan şeyler bol bol dua oku bebeğe kendine evine. Evini daima sirke ile temizle mesela. Sirke cok cok faydalı birşey evde mutlaka kullanılması gereken birşey.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yani müslüman olduğum için inanıyorum tabiki nazar ayetleri boşuna gonderilmemis

Nazar danayi kazana insanı mezara sokarmis

İyi göz de nazar olablr annenin cocuguna nazarı gbi
tarafından
Evet canım da çocuğu kimden saklayım ve ne zamana kadar saklayım elimde olan bişey değil ki
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Evet inanıyorum . Bir yerde nazar değse aşırı esneme tutuyor halsizlik bulantı gözünü açamiyor insan .
tarafından
Evet halam okuduktan sonra gözleri açıldı çok kötüydü kızım
0 oy
tarafından
Nazar insanı mezara sokar kuzum nazar haktır 
tarafından
Aah kuzum nazardan çok korkuyorum
0 oy
(671 puan) tarafından
Nazar vardır canım hakkında hadisler bile vardır Allah'ın rasulu diyor inanmamak haddimize mı 
tarafından
Bunun için sürekli okucaz
0 oy
tarafından
Tabi ki nazara inanıyorum var olan bişey nazar insanı öldürür kötü bişi gerçekten sürekli okuyorum bende çocuklarımı çok nazarlanıyorlar 
tarafından
Öyle canım bunun farkında olmayan bile vardır
0 oy
(434 puan) tarafından
Nazara bende inanıyorum ama bazen bebek yabancılıyor yüzleri öyle de olabilir 
tarafından
Kaynanam ben sürekli okuruz  bide banada nazar değmişti zayıflayıp hasta olmuştum
0 oy
(739 puan) tarafından

Nazar İnsanı mezara deveyi kazana götür  derler nazar olmasa nazar ayetleride olmazdı:)

tarafından
Haklısın canım :)
0 oy
tarafından
Tabiki nazar var bire bir şahit oldum ve zamanında aynı kişide annemde şahit olmuş hatta anlatayım bizim evin bahçesinde erik ağacı vardı ilk sene baya baya meyve verdi o dediğim kişi görünce küçücük ağaç nasıl meyve vermiş bu kadar dedi ve o ağaç bir daha öyle meyve vermedi ve beni. Yeğenim 7 aylıkken baya tontiş ti o kişi bizim eve gelmişti ne kadar kilolu tosun dedi bir kaç dakika sonra yeğenimi üstüne çay suyu döküldü yandı çocuk annemler in daha eskiden iste kuzuları varmış o kişi kuzuyu görünce çok etli baya iyi demiş ertesi sabah annem ahıra gidince kuzuyu ölü bulmuş o kişi aslında iyi bir insandı Allah rahmet eylesin ama göz vardı işte onda da belki farkında değil di yani demem o ki kesinlikle nazar var zaten nazar ayeti de var
tarafından
Allahım bebeklerimizi ailemizi nazardan korusun
Benim eşimin teyzesimin çocuğunada nazar değmiş ölmüş öyle anlattılardı
tarafından
Amin inşallah boşuna dememiş peygamberimiz nazar insanı mezara götürür diye
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben inanıyorum  canım  bazı  insanların  nazari  çok  değer  en çok  da anne ve  babanın  değermiş o  yüzden  hergün  okurum bebegime  ve rahatlar  
tarafından
Bende okurum canım çünkü içten bakıyoruz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Nazar haktır tabiki inanmak lazım nazar duası nazar ayetleri boşuna mı var. Allah korusun inanmamaktan 
tarafından
Amin canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Nazar olmaz olur mu ya var tabi bnm oğluma çok nazar değer 
tarafından
Rabbim beterinden korusun
0 oy
tarafından
Bende çok inanirim kuzum
tarafından
Çok ağlıyodu bi yeri ağrıyo sanmıştım halam okuyunc rahatladı