0 oy
674 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Merhaba hanimlar hemen konuya giriyorum esim 7bin maas aliyor ve kredi kartimiz 13bin geldi ayrica 2 bin kredi borcumuz var her ay bu böyle 8 9 10 derken bu hale geldi ikizlerim var 2 aylik sadece mamayla besleniyorlar masaalah iştahları cok acik Allah bozmasin mama bez derken zaten cok masrafli market alisverisimiz 6 bin gelmis zaten ne yapmaliyiz siz nasil yapiyorsunuz akil verin Allah askina kaynananm kaynim kayinpederimde bizle olcaklar artik masraflari düşürmem lazim yoksa adamcağız kafayi yiycek

36 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Abooo 13 bin benim bir sebelik kiram :O

(1,113 puan) tarafından
Ben kira vermiyorum bide versem demekki off
-Reklam-
0 oy
(10,054 puan) tarafından

Kredi karti 1 aylikmj 13.000 geldi canim :O

(1,113 puan) tarafından
Evet hic sorma hep böyle
(10,054 puan) tarafından
Çok fazla geldide canım Allah kolaylik versin. Benim esimde biraz fazla kazaniyo. 1500de kira veriyoruz ama kredi kartı o kadar fazla gelmedi hic :)
0 oy
tarafından
Ikizler olunca bide mama haliyle  normal kiz  tasarruf olmaz bezleri kiyafetleri hersey cifter cifter sonucta
(1,113 puan) tarafından
Valla bisekilde biyerden kismam lazim 7 bin maas 13bin kart borcu nedemek battik
0 oy
(153 puan) tarafından
Gideri kısıtlasan gelirin baya güzelmiş bende ikiz annesiyim aylık 3 bin alıyor eşim oda düzenli değil 
(1,113 puan) tarafından
Allah yardim etsin canim sen kesin tasarruflusundur biz kiymet bilmiyoruz galiba
(153 puan) tarafından
Yok canım ya gelirimiz kadar harcıyoruz bi birikimimiz falan hiçbir zamn olmuyor :)
(1,113 puan) tarafından
Bizimde yok keske olsa onu gectim hep eksideyiz
0 oy
tarafından
Canm marketten değilde mamayı bezi internetten alsan dha uyguna olabliyo markettte hep pahalı. Bide a101 bim tarzı yerlerden alışveriş yap onların kendi markaları dha uygun oluyo. 
(2,678 puan) tarafından
Tmm cnm bnmm bnmm çorumda yunus market varda şubeleri falan o yüzden dedim :)
tarafından
Aa kesinlikle fark eder canım bim 101 ikiside çok uygun en basiti bulaşık makinesi tableti 17 tl 50 tanesi mesela.
(1,113 puan) tarafından
Ben 30 tanesini 50ye almisim hep ya
tarafından
Ya bak en basit örnk bu canım
(1,572 puan) tarafından
Ay ankara yunus market görünce atladım kusura bakmayın ama yunus markete niyeyse güvenemiyorum gimsa da uygun oluyo tavsiye edebilirim ben de ankaradayim
0 oy
tarafından
Bıraz fazla gıbı geldı bana 

Eşım 2. 400  alıyor

5 tane çocuk ben eşım ettı 7 kışı 

İdare ediyoruz çok şükür 
(1,113 puan) tarafından
Bizde zaten sıkıntı ondan sordum canim
0 oy
(264 puan) tarafından
Aynı biz 7 bin maaş ev kira değil 1 bebek var bizde ay sonu zor geliyor 
(1,113 puan) tarafından
Bizimde ev kira degil şükür 2 bebek olunca maas yetmiyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
6 bin tl ye ne yiyonuz çok merak ettim 
(1,113 puan) tarafından
Allaha şükür herkesin yedikleri ekstra mama bez var icinde
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Canım bizde sizin gibiydik kredi kapatmalı kredi çekip bütün borçları ödedik sadece bankaya 1750 kredi borcu ödüyorum kira falan çıkınca aylık ortalama 2000 bize kalıyor 
(1,113 puan) tarafından
Ayy ne guzel ya bende bu ay bebeklere toplanan altinlari bozdurcaktim kapatmak için sansima altin düştü kapanmiyo bile
(3,823 puan) tarafından
Canım bütün borcu hesaplayın kredide dahil ona göre tekrar kredi çekin zati 2000 ödemiyonuz mu kredi yine aynı ödeme planı yaparsınız borçlar kapanır ondan sonra ayağınızı yorganına göre uzatirsınız
0 oy
tarafından
Ilk önce kredi kartını kapatın benim annem aşırı alışveriş yapıyo diye babam soba da yaktı sınır den paran olunca alıyosun olmayınca almıyorum ama kredi kartı öyle değil aldıkça batîyosun uygun şeyler al mesela illa marka takılma 
(1,113 puan) tarafından
Yaa baban cok hakliymis biri de benim kartimi yaksa keske
0 oy
tarafından
Cnm vallahi eşim 11 ile 13bin arası degisiyo göreve mesaiye göre işte bizde de 3uncu çocuk oldu kızım okula gidiyo oğlum 5yasinda bende baya baya harciyomusum fark ettik bı liste yaptım kredi kartı iki tane kredi ev kirasi çıkardık bı liste yaptım hayatımdan fazlalıkları çıkardım huziri ne varsa çıktı ortaya alışverişe liste yaparak cikiyorum  pazara öle bir şeyi iki kere düşünüp öle karar veriyorum bu ay mesela oyuncak ayı öbür ay mesela kıyafet vesayre diye ayırdım abur cubur hazır yemek yok tek çeşit yemek sebze pilav yada yemek makarna gibi masraf görülen ne varsa çıktı hayatımdan birikimim oldu böle
(1,113 puan) tarafından
Insaalh bende yapabilirim
0 oy
tarafından
Kız naptın sen öyle aylık 6 bin çok fazla asgari ücretle geçiniyomuş gibi yap bence o zaman kara geçersin
(1,113 puan) tarafından
Keske en basta oyle yapsaydim
0 oy
tarafından
Biraz fazla canım hemde baya 6 bin lira market ıcım cok ucuk bir rakam hıc yazdan dolaba bırsey frlan atmadın mı
(1,113 puan) tarafından
Yok canim koymadim maalesef
tarafından
İste canim bunlar onemli ben dolabımı doldururum salca mı herseyım yaparım kısın para vermem elinden geldıgınce yap bunları markettende bımden al elektrik konusunda tasarruf yap
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Alisveris yaparken temel ihtiyaclarini one cikarip hesap uyaparak almalisin bnce canm bi evde hersey olmak zorunda degil diye dusunuyorm temelini al cok ihtiyacin oldugunda parca parca digerlerini alirsin zaten para kalirsa ikizlerinn masrafi aylik 1500j buluyodr eminim benim bebiste mama icyo 600 masrafi var aylik 
0 oy
(119,434 puan) tarafından
Kardesimin 3 aylik maasi kuz bez mama o kadar tutmaz yaa en fazla aylik700 desek 5300 ne yenirki
0 oy
tarafından
Sanki biraz fazla harcama yapiyorsunuz hic duymadim 6bin market alisverisi 

Kredi karti gelmis 9bin aylik ne aliyorsunuzki okadar 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Altın al taksitle ode hemnkisma hem birikim :)
0 oy
tarafından
Kız 13 bin ne ya ben o parayla bir sene evi idare ederim 

Mutfakla başla az harcamaya bak 

Yemeklerini dökme 

Bişeyleri fazla fazla alma

Az az al 

İdareli kullan herşeyi su bile 

Çocukların büyükse iştahları açıksa yemek vermeyi dene mamayı azalt yada kes 
0 oy
tarafından
Herşeyi en kaliteli almayın benim kaynanam gider markette hangisi pahalıysa onu alır ben genelde bim a101 gibi yerlerden alışveriş yaparım indirim takip ederim mesela yağ alırken ihtiyacım 2.5 litre ama 5 litrenin litre fiyatı daha düşükse onu alırım nasılsa lazım olacak çay şeker yağ kuru yiyecek bunları toptan alın indirime gelir bunlar bozulan şeyler değil yıl geçse de durur. 
0 oy
tarafından
13 bin nasil harcadiniz anlamadim 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 86 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 178 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 28.11.2020ask (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 2,477 göst.
0 oy
18 cevap 959 göst.
1 Şubat 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Buseğğ ❣️ (330 puan) tarafından soruldu

380,618 soru

11,396,045 cevap

34,913 kullanıcı

...