0 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Merhaba hanimlar hemen konuya giriyorum esim 7bin maas aliyor ve kredi kartimiz 13bin geldi ayrica 2 bin kredi borcumuz var her ay bu böyle 8 9 10 derken bu hale geldi ikizlerim var 2 aylik sadece mamayla besleniyorlar masaalah iştahları cok acik Allah bozmasin mama bez derken zaten cok masrafli market alisverisimiz 6 bin gelmis zaten ne yapmaliyiz siz nasil yapiyorsunuz akil verin Allah askina kaynananm kaynim kayinpederimde bizle olcaklar artik masraflari düşürmem lazim yoksa adamcağız kafayi yiycek

36 Cevaplar

0 oy
(3,276 puan) tarafından
Kuzum 6 milyarlık ne alıyorsunuz market alışverişinden biraz kıs istersen 6 milyar benim 9 10 aylık masrafım biraz idareli kullan istersen canım az al
-Reklam-
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım sende uygun yerlerden al şimdiden bu kadar gider olursa 2 3 sene ye asla yetişemezsin pahalı marketlere gitme bin a101 den falan al ondirimleri takip et allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Canım valla akıl vermek için ayrıntılı masrafınızı bilmek lazım mesela herhangibi başka yere borcunuz ne kadar faturalar ne kadar bunları bilmeden bisi diyemeyiz ama ben gündüz tv açmaz oldum akşamda tv açık olursa ışık yakmıyoruz suyu az kullanıyorum çeşmeyi şarıl şarıl akıtmıyorum zaten kuaföre filanda gitmiyorum marketten gereksiz şeyler almıyorum artık çikolatasiz yapamayan biriyim ve hergün 2 tl lik çikolata yiyip ayda 60 tl çikolata almak yerine minik çoklu paket çikolata alıyorum 5 tl içinde 35 adet var bu bana en az 10 gün yeter ufakta olsa böyle tasaruf ediyorum eşim tek çalışıyor 2600 tl maaşı var 2 kredi ödüyoruz biri 1300 tl diğeri 380 tl faturalar yeme içme filan toplam gider 2500 ediyor bende mecbur tasaruf yoluna gittim bence biraz dikkat et sende bişey alacağında bunu almam şart mı bunsuz yapabilir miyim diye 2 kez düşün özellikle kıyafet tarzı alırken 3 kez düşün 
0 oy
(111 puan) tarafından
Çok abartmışsın canım. Her şeyin en iyisini alma mesela normal düzeyini al. Bez, kıyafet vs. Kıyafetleri e bebekten Civilden alma. Normal yerel mağazalardan al. Yerel mağazalarda kıyafetler 25 tl civarı. Bilindik yerlerden 1 kıyafet alacağına böylece 2 kıyafet alırsın. Çok da alma 4-5 takımları olsa yeter. Kirlendikçe yıka. Zaten aldıklarını 1 ay ancak giyerler  
0 oy
tarafından
Çok gelirin çok gideri oluyor sni çok iyi anlıyorum ama 13 bin çocuğa gitmez emin ol markete gittiğiniz de evin tüm eksiğini alacak gibi davranma az al ucızunu al eti bol bol alma tavuk al onun yerine uygun markete gidin birazcık sizinde payınız var o paranın tuzlu gelmesinde :)) 
0 oy
(92 puan) tarafından
Canım emin ol 15 bin alan insanda 5 bin 3 bin alan insanda geçim sıkıntısı yaşıyor.Yanliz 15.bin maaş alan kişinin evine tavuk kanadı diğerinin ise evine kemikli  tavuk göğsü giriyor.Birisi marka giyinip takıntı halini getirirken digeri daha klâsik makul giyiniyor.Yüksek maaş ıp geçim sıkıntısı yaşaynların bütün sıkıntısıda burada başlıyor umarım anlatabildim ne demek istediğimi anlarsan sorunun cevabını da bulmuş olursun canım.
0 oy
(772 puan) tarafından
Dua et yine eşin 7bin maaş alıyomuş bide asgari ücret olduğunu düşünsene ki öyle olanlarda var ne kadar gelir artsada giderde ona göre artıyo yettiren nasıl yettiriyo anlamıyorum bende 
0 oy
(263 puan) tarafından
Esim de ben de ogretmeniz. Iki maas arti esim ek ders aliyo. Bebisimiz de oldu 2 aylik. Ama yinede zor donderiyoruz yani ben ikinci donem maassiz izne ayrilcam bakalim ikinci donem ne nane yicez ahahaha :) o yuzden kenara 10 bin en az koymayi planliyorum ocaga kadar belki o bizi idare eder tek maasken
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kuzum ikizlerin bez maması aylık 6 bini tutmaz ki, sürekli eksilen şeyler için markete gitmeyin, aylık ve toplu alın, aylık bez mama  bütün alışverişiniz 3 bini geçmez diğer 3 bin ile 2 bine kredinizi bin tl ile faturalarınızı veririsiniz, biz 4 çocuk toplam 6 kişiyiz 3 aylık büyük alışveriş yapıyoruz bez islak mendil akla ne gelirse 2 bini geçmiyor
(2,078 puan) tarafından
Et balık tavuk kahvaltı pazar haftalık oluyor
0 oy
(867 puan) tarafından
Vallahi eşim 3000 alıyor. Aynı zamanda birikim bile yapıyoruz. Bence güzzel bir düzene koysan rahatlarısın. Çünkü eşin güzel maaş alıyor 
0 oy
(643 puan) tarafından
Cnm markette aldigin şeyler.ne yani çok fazla biz ayda en fazla 1500 veriyoruz 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Canım benim de eşim 3700 alıyor 3000 bin kart var dolu. Bebek bezi 350 civarı ama maması 1000 TL civarı oluyor valla mutfağı katmıyorum bile. Kredi de 4 ay 1200 TL var. Ar mama yiyor 300 gr 50 ye anlaşmış normalde 53 TL ve sadece eczanede var. Eczanesi de oluyor damlaydı vs. Biz şuan komple giyimden kestik gıdayı da çoğunlukla dolaba koyduklarımdan halletmeye çalışacağım. Annemler biraz destek oldu iki aydır. Geçim zor valla. O kadar isim koydun kayınpederin bari destek olsun mutfağa en azından. 
0 oy
tarafından
Canim esim aliyor 2400 mamamis 750 tutuyor bez desen 150 hic anne suti almadi 

900lira 

Ancak aldigimiz versigimize yetiyor ama ben mesela idaremi bilmeyip bisey harcasam gereksiz yere sıkıntı çekiyoruz 
0 oy
tarafından
Kız her ay danayamı giriyonuz çok masraflısınız kimse o kadar harcamaz 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 86 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 178 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 28.11.2020ask (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 2,484 göst.
0 oy
18 cevap 961 göst.
1 Şubat 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Buseğğ ❣️ (330 puan) tarafından soruldu

382,460 soru

11,450,306 cevap

35,025 kullanıcı

...