0 oy
779 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (31 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar, kızım doğdugundan beri kayinvalidemle beraber yıkadık bebişi 2.haftasinda ben atıldım tamam öğrendim tek yıkarım diye sonra yok kulağına su kaçar orta kulak iltihabı olur ilaçlar tedaviler yok çocuk hasta olur üşütürsün dedi dedi cesaretim gitti şimdi de kayinvalide gitti gezmelere aşı olduk 5 gün geçti çocuk kirlendi artık kayınvalideyi de bekleyemem bana bi cesaret tavsiye verin, orta kulak iltihabi felan öyle bisey yasayan oldu mu ?

Bebiş 2 aylık 

Kızlar güncelleme yapıyorum bebişi eşimle beraber güzelce yıkadık çok şükür saçınıda kestik kayınvalidem kestirmiyordu hazir yokken onuda kestik :D hepinize çoook teşekkür ederim sizden cesaret aldım valla Allah razı olsun hepinizden <3 

43 Cevaplar

0 oy
(14,025 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birebir sanki beni anlatmışsın sürekli onun gelmesini beklemekten öyle sikilmistim ki biliyor çocuğun yikanacagini illa benm çağırmamı bekliyordu tamda 2 aylıktı valla bir cesaret soktum banyoya kaynanamda hep aglardi bende hiç ağlamadi bile yavrum Allah à dua ede ede yaptırdım banyosunu 2 3 dakika sürdü zaten kaynanamda baktı ki çağırmiyorum geleyim de yıkayalım dedi yok anne sana gerek yok artık ben yıkıyorum dedim suan 7 aylık o gün bugündür tek yikarim hiçte korkacak birsey yok seni korkutanlar halt etmiş o kadar da zor değil yıkamak inan ki Rabbim yardım ediyor banyo dan önce karnını güzelce doyur bütün eşyalarını hazırla suyu güzelce sonra yaptır banyosunu Rabbim sana yardım edecektir korkma korksarsan yapamazsın 
(31 puan) tarafından
Kaynana terörü bugün bitecek :D
(14,025 puan) tarafından
Biz geleceğin kaynanaları bitirecek :D
-Reklam-
+2 oy
tarafından

İstemsizce gerildim :angry: anneleri rahat bırakın biraz ya

+1 oy
(2,765 puan) tarafından
Yok canim hic korkma oncelikle sen onun annesisin senden daha iyi kimse dusunemez omu bunu sakjn unutma ben dogdugunun 7 gunu kaynana yikamak istedi yikatmadim sen yokken ben nasil yikiycam dedim benim alismam lazim dedim kimselere vermedim kendim yikadim
(121 puan) tarafından
Bende aynısını demiştim. Şimdi ne derse ben hallederim anne sağol zorlanır sam haber veririm diyorum :)
(31 puan) tarafından
Keşke en başında bende kestirip ataydım 2 aydır onu cagiriyorum habire
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bebeklerin kulak zarları kalın oldugu için kolay kolay su kaçmaz canım korkma ben oğlumu yıkarken kulağını kapamoyorjm bile dire suyu döküp elimle siliyorum başını yüzünü hiçte bşy olmadı 
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bugün yıkayacağım insallah korkmuyorum artık hepiniz içimi rahatlattınız
tarafından
Bende 40 indan beri kendim yıkıyorum kulağınıza kapatmıyorum çok şükür hic bisi de olmadi arkadaş korkmasın hic
0 oy
(790 puan) tarafından
Hic bsy olmz cnm ben 3haftalkti kendm yikiyodm artk daha gzl yikadm kaynanadn hemde kulagnda iltihap onlr yikaynca olmuyo mu onlr kulagina tapami takiyo oyle bsy yok  cnm korkma hic 2aylik hayli hayli yikarsn banyodan snra sac kurutmayla kurut gzlce kulaklrda kuruyucu var su oyle kolay kolay gitmiyo  sen annesn guclu ol hersyi yaprsn herzmn biri olmuyo malesef
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bugün yıkayacağım insallah korkmuyorum artık hepiniz içimi rahatlattınız
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Canım ben ilk doğduğu zamandan beri hep kendim yıkarım kimseye ellettirmem büyük kızım 3buçuk yaşında herhangi kulak sıkıntısı yok ben banyodan önce kulaklarına pamuk tıkıyorum o şekilde yıkıyorum sudan çıkardıktan sonra o pamukları çıkarıp yeni pamuk tıkıyorum sende öyle yapabilirsin 
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bugün yıkayacağım insallah korkmuyorum artık hepiniz içimi rahatlattınız pamuk koymayı deneyeceğim çok teşekkür ederim
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Yavaş yavaş yika hem sen hem o inan çok mutlu olcaksınız 
(31 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum valla Allah kimseye muhtaç etmesin
0 oy
(121 puan) tarafından
Canım yalan değil olabilir havalar da soğuk ama kulağına vazelin li pamuk koy öyle yıka çıkınca da önce kulaklarını kurula sonra pamukları at, arada pamuklar çıkıyor elinle suyunu sık tekrar tak ben öyle yapıyorum Allaha şükür bişey olmadı 5 aylık olcaz. Bide banyodan sonra şapka falan takıyorlar ama ben kurumayı yavaşlatır diye takmıyorum 
(31 puan) tarafından
Canim Vazelin zarar vermez mi kulağına
(121 puan) tarafından
İçine gitmiyor ki vazelin su da tutmaz bişey olmaz yani sonrasında kulak pamuğuyla dışını siliyorum
0 oy
tarafından
Esinle beraber yıkaya bilirsin benim oğlum prematüre olduğu için ben ilk 4 ay hiç yıkayamadım 5 aydan sonra tek basima yıkadım bu küvetin üstüne koydukları şey var ya onunla yıkamak daha rahat olur küçük çünkü elinin sabunlu olmamasına dikkat et bebeği çevirirken birseycik olmaz
(31 puan) tarafından
Kolay yikamak için hersey var cok şükür ama korkuttular ondan cesaret edemedim
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Yıkandın mı canım.   
(31 puan) tarafından
Aksama doğru yikiycam insallah bu cesaretle :)
0 oy
tarafından

Kuvezden çıktığında 12 gunluktu. Hiç yardım almadan tek başıma yıkadım. Ayaklanip da kaçmaya çalışan kadar. O zaman eşimden yardım istedim. İstersen yaparsın. Kimsenin yardımına ihtiyacın yok:)

(31 puan) tarafından
Aynen öyle kimsenin keyfini beklemeyecegim bugun yikicam insallah bu cesaretle
0 oy
tarafından
Sırf kaynanadan bağımsız iş yapma diye abarttikca abartıyorlar şimdide yok işte ne olacak hadi koksun mu çocuk kermelensin mı yap suyunu güzelce ac elektrikli sobayı bir güzelce yıka hiç bir seycik olmaz kulağına kulağına su dökecek değilsin başına bir damlacik şampuan yeter zaten güzelce sabunla elinle su döke döke durula hiç bir şey olmaz sanko kendileri analarından doğarken çocuk yıkayarak çıktılar 
(31 puan) tarafından
Aynen öyle canım keyfine gelince kaçıp gidiyor Allah kimseye muhtaç etmesin
tarafından
Amin amin kimseyede muhtaç değilsin zaten canım hazır kimse yokken yıka kafana göre çocuk senin çocuğun sonuçta her ihtiyacını sen gidereceksin birinde olmaz ikisinde olmaz üçüncüde mutlaka öğrenirsin hiç  korkma
0 oy
(9 puan) tarafından
Yok olmaz merak etme yika 3 çocuk büyüttüm hepsinde tek başına yikadim şükür bisey olmadi
(31 puan) tarafından
0 oy
(442 puan) tarafından
Kendilerine muhtac olasin diye seni korkutmuslar. Dr kulağına kolay kolay su kacmaz dedi bana. Korkma sen. Ben hep kendim yikadim. Kimseye vermedim. Kim benden daha iyi yikiyabilir ki bebeğimi
(31 puan) tarafından
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Bebeklerin kulağına kolay kolay su kaçmaz canim ben doğduğundan beri tek başıma yikiorum 3 aylik oldu suan hicbir sorun yaşamadın 

Hem sende daha sakin ve güvende hisseder.
(31 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Olmaz hiç bişey merak etme korkuyorsan çocuğun kulağına pamuk tıka kafasını da en son yıka bişey olmaz 
(31 puan) tarafından
tarafından
Ben de korkuyodum ama emin ol küçükken yıkamak daha kolay şimdi kaçıyor benimki banyoda elimden düşürüp bi tarafını acıtcam diye çok korkuyorum
0 oy
tarafından
1 kere oda ilk annemle yıkadım şuan 16 aylık ve hep tek yıkadım kimsenin lafina bakma 
(31 puan) tarafından
Aynen valla Allah kimseye muhtaç etmesin
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Hic bisey olmaz bebegim 15 günlüktü tek yikamaya basladim suan 21 aylık kafasindan suyu dökerken kulaklari kepcesinden iceriye dogru kapat o zaman su kacmaz ha cok korkuyosan siperlikler var bebekler için kullanabilirsin ama bi tek onlar anne değil  sende annesin ve bebeğini herkesten daha cok düşünürsün 1 kere cesaretini topla ve yıka  zaten bir daha kimseye ihtiyacin olmucak 
(31 puan) tarafından
Deneyeceğim canım insallah bu cesaretle yikayacagim bugün
0 oy
tarafından
Canım bebeklerin kulaklarına su kaçmıyo  yıka çocuğu rahatlasın ben hep tek  yıkadım valla hiç.birşeyde olmadı
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bugün yıkayacağım cevapalarla cesaretlendim valla
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Uc kizim var ikisinde kayinvalidem hep korkuttu beni ikimiz yikadik vee soguk usur die haftada bir gun yikdai kışın. Sindi bebegim 45 gunluk gun asiri yikiyorum kendim filesine koy mis gibi yika karisanda yok oh mis hicbirseyde oomaz canm merak etmee 
(31 puan) tarafından
Bende öyle yapacagim valla kimsenin keyfini bekleyemem

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
0 oy
4 cevap 103 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde byebruss (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 248 göst.
6 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Seddy (915 puan) tarafından soruldu
0 oy