0 oy
755 göst.
Aile kategorisinde (386 puan) tarafından

Tetanoz aşısı için sağlık ocağı beni çağırdı iki gün sonraya. Ben daha 17. Haftama bugün girdim.  Ayrıca özele gidiyorum doktorum hiç bahsetmedi aşı hakkında. Haftaya kontrolümüz var bunu sormak istiyorum öncelikle doktoruma ama sağlık ocağıda iki gün sonra çağırdı beni vurdurayımmı şimdi?  Kan testimi sağlık ocağında yaptırmıştım beni takibe almışlar meğer

24 Cevaplar

+3 oy
(597 puan) tarafından

Bu ası doğum sırasında mikrop kapıp başınıza daha kötü şeyler gelmesini engellemek için ayrıca aile hekimliğinde kaydınız olması zorunlu çünkü çocuğun aylık aşılarını aile hekimliginiz yapacak takipli olması gerekiyor 

-Reklam-
+1 oy
tarafından

Evet persembe günü yaptirdim. Neyle karsilasicagimizj bilemeyiz dogumda bi cok kesici alet kullaniyolar sagligin icin cok onemli

(386 puan) tarafından
17 erken değil dimi canım sağolasın
tarafından
Benim gec dollenmeydi saglik ocagindan aradilar asiniz var 19 görünüyo kaydiniz dedi. Gec dollenme olmus dedim olsun bi bakalm dediler. Gittigimde 17+3tum ama yapildi yinede. Hem kan alindi hem tetanoz yapildi
+1 oy
(336 puan) tarafından

Ben 18.haftamda saglik ocaginda vuruldum..1 hafta sonra doktor kontrolunde doktorum her ihtimale karsi tetanoz asisi yaptir dedi bende yaptirdim dedim tamam dedi..bence yaptir ne zararı olabilirki?? Sonradan ah vah edicegine ol aşını..sen elinden geleni yapta tevekkulu allaha birak..

0 oy
(638 puan) tarafından

Ben daha kayıt bile actirmadim sağlık ocağına:D

(638 puan) tarafından
Olmadım olmayı da düşünmüyorum canim o asi benu hasta etmişti ilk gebeligimde hem
(386 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi canım çok üzüldüm. İşte eşimde gerek yok onlara eskiler taş gibi diyor ayrıca kimyasal içinde ne olduğu belli olmayan aşılar diyor ilaçlarada karşı eşim bi folik asit doğru düzgün içtim
(638 puan) tarafından
Benim eşimde oyle doktoru filan hic sevmez
(225 puan) tarafından
Bence hata yapmissin saglik ocagina gitmemekle. Cunku kadin doguma gidince her zaman kan testi şu bu yapmiyor sadece ultrasondan cocuga bakiyor ama saglik ocagi aylik yapiyor ben bu sayede tiroit m oldgnu ogrendim ve her ay duzenli olrk kan aldryorm ilacimi da kullanyorum 8 aylik oldm . Kan vitamin tiroit herseye bakiyorlar bence gitmelisin
(638 puan) tarafından
Fırsatım olmadi kayıt açtırmaya demistim zaten
0 oy
(1,949 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Doktor vurmadığı için kendisi bahsetmiyor sağlık ocağında vuruluyor. Ben iki sefer vuruldum bir 20.haftamda birde 20.haftamda sende vurun tabi ki doğumda paslı bıçaklara karşı.

0 oy
(1,722 puan) tarafından

Evet bnde üç gün önce vurundum 21 hafataya kadar vurunma zamanı varmış. Sağlık ocagı izlem için çağırıyo aşı kan testi bebeğin kalp atışına falan bakıyolar bence ihmal etme bu aşıyı bi kaç kez daha olcaz 

0 oy
tarafından

Ben kizm dogduktan snrada kalan asilarmi tamamlamştm etksi 10 sene süruyomus o yuzdn bu gebelgmde hemsirem gerk kalmadgni dedi

0 oy
tarafından
Hastane olarak gebe oldugun vesaire saglik ocagina gidiyor, tam ayi zaten doktorluk birsey yok canim yaptır. Ben 2, bucuk aylik dusuk yaptim, bir hafta sonra saglik ocagindan aradılar, gebe oldugunuz sistemimize düştü. Kontrole çağırdı bende düşük olduğunu soyledim.
0 oy
(545 puan) tarafından

Hayir canim.ne tetanoz nede seker yuklemesi yaptirdim cok sukur saglikli bir erkek evladim.oldu saglik ocagindaki hemsireyle sirf bu aramalari yuzunden kavga bile  ettim kadin sapik.gibi ikide birde ariodu yaotirmicam dedigimm halde en sonunda canimin sıkkin oldugu bi gun actim.agzimi yumdum.gozumu anca oyle anlayabildi. Bence gerek yok bu gibi uygulamalara ama yinede sen bilirsin yaptiran cok var.

(386 puan) tarafından
Yaa canım benim bende çok kararsızım vallahi inanki
(545 puan) tarafından
Valla ben cok arastirmistim zamaninda ve ogrendigim.kadaroyla yararindan cok zarari olabilio ben o riski goze alamadim en sonunda yaptirmadim zaten canim zaten tetanoz riski eskiden populermis simdi en kiytirik hastane bile steril oluyir allaha emanet he olucagi varsa zaten asi falan koruyamaz allah yeterki hayirli yazilar yazmis olsun gerisi bos. Ama yinede dedigim.gibi cok yaptiran var burada karar sana dusuo icine siniosa yaptir tabi kuzum
(386 puan) tarafından
Çok haklısın canım benim ya ben aşının içindeki kimyasal ne olduğu belli olmayan maddelerden dolayı istemiyorum ilaç bile kullanmamaya çalışıyorum.
(545 puan) tarafından
Iyi yapiosun kuzum. Bende 9 ay ne acilar agrilar cektim ona ragmen hic ilac kullanmadim bebege yazik allah sagsalim saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah
(386 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah canım benim aminn tüm annelere sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah Rabbim ❤️❤️
0 oy
(12,852 puan) tarafından

Ben ikisini de yaptırdım düzenli olarak sağlık ocağına takibe de gidiyorum doktorum da aşı yapılması taraftarı ki bu aşı sadece doğum esnasında gerekli olan bi aşı değil normal hayatımızda da bizi koruyan bi aşı 

0 oy
tarafından

ben yaptirmadim tatanoz asisi

0 oy
(85 puan) tarafından

Ben oldum iki doz üçüncü de Ocak ta onuda yaparım inşallah bunu doktor soylemiyor sağlık Ocakları takibini yapıyorsa onlar arıyor canım doğum da sezaryen de üstümüzde okadar alet kullaniyorlari o yüzden mikrop kapmiyalim

0 oy
tarafından

Ben özele gidiyorum doktorum 3 hafta öncesinden bilgilendirme yaptı şu şu haftalarda seni aile hekimliğinden ararlar aşı için diye. Fakat benim vücudum ilaç ve etken maddelere karşı kurdeşen döktüğü için doktorum yaptırmazsan daha iyi ama diyorsan ki ben köye giderim, yada mutfakta çok çalışırım sürekli risk altındayım her an bi yerimi kötü bi aletle keserim o zaman yaptır dedi. Benim öyle bir yaşantım yok. Kendisi de hastane adına teminat verdi ve not aldı tetanoz yapılmadı diye. Böyle gelişti velhasıl 

(386 puan) tarafından
Nasıl yani canım kurdeşen dökmek nedemek niye böyle oluyorki vücudun?
tarafından
Ben folik asit kullanırken fark ettim canım vücudum kaşıntı eşliğinde döküntü yaptı. Doktor tekrar göze alamadı başka bi ilaçta aynı şeyi yaşarsan senin için de bebek için de iyi olmaz diye tetanoz yaptırmayabileceğimi söyledi. Tıpta ürtiker diye geçiyor belki o adıbı duymuşsunuzdur alerjik bişey
(386 puan) tarafından
Yaa anladım canım benim ya Allah yardımcın olsun inşallah zor bir durum hiç ilaç kullanamıyorsun yani
tarafından
Deneme yanılma yapıyorum canım şuan kullandığım bir vitamin ve bir kan ilacı var. Önceden kullandığım kan ilacı da kaşıntı yapacak gibi oldu bıraktım değiştirdim. Ama aşı öyle değil vücuda girdi mi çıkmaz o yüzden deneme yapamayacağım için hiç kalkışmadık çok teşekkür ederim
0 oy
(56 puan) tarafından

Ben bugün ikinciyi oldum canım inan ikinci canını hiç acıtmıyor ilk biraz acımıştı 

0 oy
(340 puan) tarafından

20.haframda oldum 1 ay sonra bdaha olcam 

0 oy
(4,875 puan) tarafından

Aşı takiplerini sağlık ocağı tutuyor  bende ayın 16. Da gidip hem tetonoz hemde hepatit aşısını  yaptırıcam 

0 oy
tarafından

Ben 12 haftalikken yaptirdim iki kere yapiliyo bu asi yine yaptircam gerekli bence enfeksiyonlara karsi ne olur ne olmaz yani yaptir bence canim :)

0 oy
(1,146 puan) tarafından

Benim ocakta suan 11+6 yim arkadaşı aramış lar sağlık ocağından 2 gün  önce vurulmuş gidip kayıt actirmak  gerekiyor çünkü sağlık ocağından numarani falan alıyorlar sana ait sayfa  aciyorlar hemen zaten ben 7haftalikkken  acmislardi aşı tarihini yazıp verdiler bana

0 oy
(246 puan) tarafından
Önceki hamileliğimde yaptırdım aradan 2 sene geçmiş olacak o yüzden tekrar yaptırmam zaten 2 doz vurmuşlardı. 
0 oy
tarafından

Doktoruna sorabilirsin o seni yonlendirir. Bazi doktorlar pek önermiyorlar durumuna gore. Benimki yaptir veya yaptirma demedi bana birakti ben de yaptirmadim.

(386 puan) tarafından
Gerçekten mi canım ya aynen bende doktoruma sorduktan sonra karar vereyim inşallah çok sağol

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 90 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yasmin65 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 111 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hatice topal (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 97 göst.
17 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrv37 (3,211 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ceylancan (1,426 puan) tarafından soruldu

377,844 soru

11,309,446 cevap

34,741 kullanıcı

...