0 oy
658 göst.
Diğer kategorisinde (6,827 puan) tarafından
3 saat oldu bi acim bakim dedim süt oylece duruyor yogurt olmamis ki napcam simdi cok uzuldum birde annemlerdeyim annemin sutunu yapmistim ayip oldu valla 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
En fazla 4 saatte mayalaniyor . Her hafta kendim mayaliyorum 4 saat sonra açıyorum. (Tutmadiysa fırını ısıt içine koy 10 dk sonra cikartip tekrar sar . )
-Reklam-
0 oy
(406 puan) tarafından
6 saatte mayalanır diye biliyorum ılık bi yerde bezle ört canım
0 oy
tarafından
Sogumuş mu süt eğer sogumus ise bir su kaynat koy içine ısınsın biraz 3 saatte değil bazı yoğurt 4  5 saate anca tutar soğuk mayalamissan biraz
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bn 7 saat bekletiyom hic ellemeden bide soguk mayaladysan ondan tutmamistr canm 
0 oy
tarafından
Erken açmışsın ben 24 saat sonra açıyorum o zamana kadar hiç ellemiyorum mayalanmış oluyur 
0 oy
(580 puan) tarafından
3 saatte yoğurt mayalanmaz. Ben akşamdan ılık süte mayalıyorum iyice sarıp sarmalayıp sabaha kadar bekletiyorum sonra da buzdolabına koyuyorum
0 oy
tarafından
3 saat çok erken bir süre ben gece 12 de mayaladim geçen gün sabah 7 de açtım 2 saat öyle yerinde durdu hiç içinden almadım sonra buzdolabına koydum 3-4 saat de dolapta durdu sonra aldım için den öyle yedik yani yaptıktan sonra ya akşam yada ertesi gün yeriz biz deyse şu gibu oluyor tutmuyor benim yaptığım gibi dene çok güzel.tutar
0 oy
tarafından
Ben 6 saat mayali sonra dolaba kaldiriyorum 1 gumde oyle kaliyo
0 oy
(702 puan) tarafından
En az 7 saat sarili bekletmelisin sonrada buzdolabina koy hic dokunmadan yogurda 5 saatte orda beklesin
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Tekrar sar 1 2 saat sonra aç kaynar su dolu bir legenin içine oturt yoğurdu 1 saat de öyle dursun sonra dolaba kaldir ertesi gün bozarsin benim de ilki çok cıvık görünüyordu ama tutmuştu yine de ertesi gün anlarsın tuttugunu
0 oy
(460 puan) tarafından

3 saatte yoğurt olmaz. Ayrıca ben de yapamıyorum yoğurt. Eşim yapıyor. :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 362 göst.
7 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minik oglusum1 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 225 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 469 göst.
14 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 480 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu

379,685 soru

11,365,696 cevap

34,845 kullanıcı