0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (6,812 puan) tarafından
3 saat oldu bi acim bakim dedim süt oylece duruyor yogurt olmamis ki napcam simdi cok uzuldum birde annemlerdeyim annemin sutunu yapmistim ayip oldu valla 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 saatte maya tutmazki ztn 1 gun fln bekliceksin
(13,202 puan) tarafından
Kışın bulunduğumuz şehir soğuk ne kadar petek yanında da olsa tutmuyor mecbur süre uzuyor bizim de.
(6,812 puan) tarafından
Kafamı iyice karistirdiniz kizlar 4 mu 6 veya 7 mi yoksa 1 gün mu karar verin suan 4 saat oldu benimki
tarafından
6 7 saat canım
(263 puan) tarafından
Bir gün çok fazla canım ya hiç duymadım :)) dün mayaladım 5 saatte oldu. Bir güne ekşir o.
(13,202 puan) tarafından
6 7 saat canım açınca anlaşılır zaten
-Reklam-
0 oy
(530 puan) tarafından
Üzerine sofra filan koydun mu birde 3 saat daha yeni 
(6,812 puan) tarafından
Evet 2 sofra bezi 2 tand kalın bisey koydum
(530 puan) tarafından
Olmazsa fırında da yapıyorlar mayalanması hızlı olsun diye
(6,812 puan) tarafından
Dur bakalim bi sekildee kurtarcam
0 oy
(225 puan) tarafından
Sar canım yoğurdu ısı kaybetmesin birde tutmadysa 2 3 saat daha bekleyebiliriz her zaman mayalayanin bile arada tutmadığı olur
(6,812 puan) tarafından
Tamm canim iyice sardim sarmaladim bakalim beklemedeyim
0 oy
(2,590 puan) tarafından
3saatte yogurt olmaz ki guzelce saracaksin 4 5 saat disarda bekliycek sonra dolaba koyacaksin ertesi gun olur yani aksamdan dolaba koyuyorum sabaha oluyo
(6,812 puan) tarafından
Beklemedeyim canim acmiyorum ozamn ilk deneyimim
(2,590 puan) tarafından
Aynen canim bekle :)
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bende utturamamistim tutma yerleri metal olan tenceeeme koyup fırında bildiğin iki saat pişirdim veeee mükemmel bir yoğurt oldu
(6,812 puan) tarafından
Vallla bende tencereyi aldim 1 dakika ocagin uzerinde ttuttum dur bakalim
0 oy
tarafından
Canım ben de ilk defa yoğurt yapınca yapamadım tutmadı. Ama sonraları çok güzel oldu hevesin kırılmasın. Bir de sütle de alakalı olabilir. Ben akşam mayalar 11 12de. Sabah erkenden açarım 3 saat çok erken. Bir de annem köyden süt getirmişti normalde burda sütçü gelir ondan alirim anneminj getirdiği süt 12saat durdu anca mayalandi 
(6,812 puan) tarafından
Bekliyorum canim ozamn aksaam 7 gbi acarim artik
0 oy
tarafından
Eğer tutmazsa bi daha isit tekrar dene ve iyice sar sarmala 3 saat içinde de tutmaz asla ben akşamdan mayalar sabah dolaba koyarım köyde komşulardan süt alıp kendim mayalarım hep
(6,812 puan) tarafından
Isittim koydum cnim dedigin gbi ama cok ısıtmadim
0 oy
(10,219 puan) tarafından
Ben yapıp 50 derecede ısttığım fırına ağzı açık atıyorum durun kapağını 6-8 saat açmıyorum sonra yine ağzı açık dolapta 6 ya da 8 saat beklıyo böyle dene bi de
0 oy
(913 puan) tarafından
Hala su gbiyse hic kıvam almadiysa boşalt tencereye kaynat bı taşım daha neyde yapiosun kavanozda mi doldur yine kavanozlara yada tenceredeyse bekle ilinmasini parmağını sok 7 ye kdar yavaşça say dayanabilcegin isidaysa eğer mayala sar battaniyeye 4 saat tut öylece sonra kıvamı koyu degilse bile buzdolabına kaldr sogudukca kıvamı koyulasiyor zaten dursun sabaha kdar mis
(913 puan) tarafından
4 saatten fzla dsarda durunca eksiyor tadı fazla dsarda kalmamali
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Kız fırıni iyice isit sonrada at içine yarım saat sonra çıkar oldu bitti denedim oluyorrr
(6,812 puan) tarafından
Fırin acik mi kalcak
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Kiz 3saatte tutmZki annem sabh mayalardi aksam ellemeden dolaba koyardi direk bnde denicem bakalim ek gidaya az kaldi
(6,812 puan) tarafından
Valla bu benim ilk denemem di esim hep sut alayim yap derdi bu saatten sonra bunu duysa demez
(3,053 puan) tarafından
Bişey olmaz kuzum ya benimki hep sulu kalir yeniyor bı şekilde dedimi uygula bence
0 oy
(44,603 puan) tarafından
6 saat mayalandiriyorum  sonra dolaba koyuyorum agzi acik sekikde daha guzel tutuyo ole
(6,812 puan) tarafından
Tamm canim suan 4 saat oldu
0 oy
(263 puan) tarafından
5 saatte tutuyor benim. Sıcaklığı iyi ayarlayamamışsın demekki. Soğuk mayalamışsın. 
(6,812 puan) tarafından
Olabilir canim bi terettut etmistim zatdn soguk mu falan diye
0 oy
tarafından
1gece beklet canım o zaman tutar 
(6,812 puan) tarafından
Buzdolabinda mi
tarafından
Hayır canım normal üstü örtülü bir şekilde
0 oy
(2,679 puan) tarafından
3 saatte zaten tutmaz ama süt gibi de Durmaz birazcık yoğunlaşması gerekirdi keşke hiç açmasaydım üzerine onu 8 saat kadar üzerine hiç açmadan bekletmek gerekiyor ben de daha dün akşam mayaladım hep kendim yaparım yoğurdumu gayette taş gibi tutmuş bıçakla kesin sen kesilecek durumda iyice kaynatmak da marifet kaynadıktan sonra bir 5 dakika kadar karıştıracak sanki içindeki su iyice buharlaşmayacak ondan sonra parmağını içine da aldırdığında parmağını yakmayacak sıcaklıkta olduğundan mayala ya caksın ve ağzını kapatmadan önce kapakla mayaladığım kapının arasına bir tülbent koyacaksın ki mayalanırken oluşan suyu da o tülbent çeksin 8 saat beklettikten sonra da hemen dolaba koymayacaksın üzerine açık bir saat beklet edeceksin dışarıda sonra dolaba koyacaksın üstünü açtığın gibi dolaba koyarsan bu sefer yoğurdun ekşi olur mutlaka dene bunu sonuçtan memnun kalacağına inanıyorum
(6,812 puan) tarafından
Denicem canim ama cok uzun uzun yaa
(2,679 puan) tarafından
Ugrasmazsan olmaz ki canım emek verilmeden hiç hir şey güzel olmaz ki zaten
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Kuzu erken kırmışsn sen
(6,812 puan) tarafından
Son 1 saati kaldi bekliyroum bakalim
0 oy
(3,078 puan) tarafından
5 6 saatte anca tutar canım 
(6,812 puan) tarafından
Saol canim yorumun icin
0 oy
(24 puan) tarafından
Canım ben şu şekilde yapıyorum birgun sende dene çok begeneceksin

Sütü pisiriyorum ve kapatyorm altını parmağımı yakmaya ak kıvama gelince   1 litrelik cam kavanozlara sütü paylastryorm ve ikişer tatlı kaşığı yogur ilave edip hafif karıştırıp fırını 50derecede 5 dk istiyorm

Daha sonra fırına kavanozlara siralyorm üzerine temiz bir tülbent örtüp kapaklarını sıkmadan üzerine brakiyorm. Fırının o güzel sıcaklığı taş gibi yapıyor yoğurdu kavanozu ters çevir akmaz bile taş gibi inan. Ve maximum 4 saatte oluyor yoğurdu sonra ağızlarini kapatıp dolaba koyuyorum 
(6,812 puan) tarafından
Saol canim denicem tariflerinizi
0 oy
(119,125 puan) tarafından
Kiz firini isit tencereyi firinin icinde beklet9
(6,812 puan) tarafından
Firini degilde tencereyi isittim bakalim
0 oy
tarafından
Cnm bir leğenin içine sıcak su koy mayaladığın sütü tenceresi ile birlikte içine koy üstünü ört mayalanır inşallah 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 361 göst.
7 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minik oglusum1 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 225 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 468 göst.
14 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 478 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu

378,208 soru

11,319,694 cevap

34,765 kullanıcı