0 oy
767 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
40 hafta oldum doktora gittim bugün en fazla 1 hafta daha bekleyebiliriz sonra müdahale ile doğum başlatiriz dedi. Suni sancidan çok ama çok korkuyorum suni sanci sonrası sezeryan olma ihtimali de var. doğumu doğal yol ile nasıl başlayabilirm. Merdiven hurma sıcak su meeryem ana otu bitki çayları denedim olmuyor hala da yapıyorum rutin haline getirdm. Ama başka ne yapabilirim lütfen :(

23 Cevaplar

+1 oy
(6,204 puan) tarafından
Acilman yoksa bu yaptıkların bir işe yaramaz zaten ve herkes vajinal doğum yapmaz.Normal doğum diye bir şey yok.Onemlinolan bebeğin doğması hangi yolla doğduğu degil.Bitki çayı danicme bebeğe zarar verirsin
tarafından
İlk kızımı vajinal doğum yaptım şuan ikinciye hamileyim ve suni sancidan da sezeryandan da korkuyorum o yüzden çabalıyorm:(
(6,204 puan) tarafından
Korkma hiç gerek yok.Sezeryanda önemli olan sürekli yurumek.,sezeryan olursan yatarsan zaten geç iyilesirsin.O yüzden boşuna kendini üzme.Onemli olan bebeğin saglikli dogmasi
tarafından
Elbette tabiki çok teşekkür ederim
(6,204 puan) tarafından
Sancin bugün de olur yarında çok kafana takma daha da stres olursun
-Reklam-
+1 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm niye bu kadar stres yapıyorsun ki mercimek tanesi kadar kucuk bir et parcasini Rabbim el ayak can veriyorsa zamanı geldiginde hayırlı sekilde kucaginada vericek onu kucagina aldiginda hicbir aciyi hatirlamicaksin bile 
tarafından
Bende bilmiyorum çok garip bir korku çöktü üzerime istemsiz bir şekilde oluyor gerçekten
(5,272 puan) tarafından
Veveseye gelme kuzum bende 40 +5 de dogum yaptm iki gun boyunca bekledim acilma olmadi sezeryan oldu o kadar korkulucak birsey yok emin ol normal dogumda daha cabuk ayaklaniyorsun tek fark bu yani
tarafından
İnşallah hayırlı doğum nasip olur o zman teşekkür ederim :)
(5,272 puan) tarafından
InşAllah canm saglikla gelsin :)
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Senın saydıklarını bılıom bende 

Rabbım hayırlı doğum nasıp etsin cnm 
tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum 
tarafından
Teşekkür ederim :( cümlemizin inşallah
0 oy
(477 puan) tarafından
Üzülme cnm hayirlisi olsun inşaallah en kısa zamanda sağlıkla al kucağına plates yap sicak suya otur çömelme hareketi yap 
tarafından
Sürekli yapıyorum bunları ama olmuyor
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Herseyi akışına birak saglikla gelir insaallah
tarafından
Bu işin akışı bitti galiba :D üzüntümden güldüm :D
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Meryem Ana otunu sanci verildiğinde koyuyorsun suya kuzum 
tarafından
iki tane aldım birini deneyim dedim ama olmadı sancım gelince diğerini koycam artık inşallah
(4,853 puan) tarafından
Hayırlısıyla kurtulursun insallah sağlıcakla kavus bebeğine
0 oy
(4,911 puan) tarafından

Niye ağlıyorsun ki

Saçma yani

Dua et

tarafından
Umarım bir gün Sizin korkularınız hakkında (saçma) diye bahsedilmez
(4,911 puan) tarafından
Bende korktum ama ağlamaktan içim çıkmadı tevekkül etmek varken telaş edene şaşarım
tarafından
Peki..
0 oy
(536 puan) tarafından
Eşinle ilişkiye girebilirsin canım 
tarafından
Deneyeceğim teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sakin ol ağlama bu şekilde doğum yapan bir çok kadın var. Düşünme bunları. Allah yardımcın olsun.  Hem suni den sonra sezeryan olacağını nerden biliyorsun
tarafından
Açılma olmayabiliyormus diye bilmiyorm umarım yanlış biliyorumdur
tarafından
Kimse bilemez bunu. Tabiki ihtimal var ama olacak diye bisey yok. Normal sancılara açılma olmayabiliyor. Bazen suni verilince daha hızlı açılma oluyor. Belki suni ye gerek bile kalmaz. Doktor bana 3 gün sonra gel suni verecek dedi 2 gün sonra kendi sancım başladı. Belli olmaz yani
tarafından
Ayy umarım inşallah inşallah teşekkür ederim çok
tarafından
Rica ederim. Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah canım hakkında hayırlısı olsun 
tarafından
Aminnn teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bol bol yürüyüş yap bana çok iyi geldi sabahına dogurdum
tarafından
Gerçekten miii
tarafından
Banada dedi doktor biraz daha bekliyelim o kadar uzun yürüdüm sabah gine gidip hastane sezaryan isticektim çok kızmıştım doktor yataktan kalkar kalkmaz suyum geldi sabah doğum başladı sabret yürüyüş yap inşallah sanada iyi gelir
tarafından
Çok teşekkür ederim ciddi bir mesafe yürüme kat edeceğim
0 oy
tarafından
Öncelikle germe kendini vaktini saatini bekliyor o ben 41+3 te normal doğurdum üstelik 3800 dogdu kizim. Cok yürü bende bi gün 4 saat yürüdüm gecesine suyum geldi seni çok iyi anlıyorum ve suni sanci verildi korkma dogumda rabbim yardim ediyor 
tarafından
Gerçekten miii ben gidiyormmmm yürümeye :D
tarafından
gerçekten:)) ama oyle az uz degil yavaş yavaş arada 5 er dakika dinlenerek yürü:)) merdiven de  çıktım evi komple girgir yapip sildim yere kibrit çöpü atip topladım da nafile vakti saati gelmeden olmuyo benim yürüyüş bahanem oldu :))
tarafından
Ayy evet bunlarin hepsini günlük olarak yapmaya başlamıştım bende 37 haftadan beri. Ama gerçekten bir vakti var o vakit dolmadan ne yaparsak yapalım demekki ... :(
tarafından
Aynen ha bide skuat da yaptim :)) hepsini bosver yürü en güzel doğum destekçisi yürümek Rabbim kurtarsın canim
tarafından
Aminn cümlemizi inşallah :) çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bnm görümce 40+6 da doğurdu 
tarafından
İnşallah bende doğrurum :)
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Suni sancıdan neden bu kadar korkuyorsun ki, belli ki etrafında duyduğun şeyler korkutmuş kendi sancınla doğursan da illa ki zorluğu olacak. Sezaryan da öyle. Doğum bu yani mucize. Candan can doğuyor kolay değil bence akışına bırak sakın ol
tarafından
İnsanı çatlama dercesine falan getiriyormus normal sancidan binlerce kat daha acılı bir sürecmis o yüzden ciddi anlamda korkuyorum
(4,725 puan) tarafından
Valla ben kendi sancısıyla doğum yapaninda güle oynaya yaptığını sanmıyorum. Herkesin acı eşiği farklıdır bence bu kadar telaş yapma
tarafından
Doğru evet çok haklı bir söz
0 oy
(660 puan) tarafından
Cnm hç korkma bol bol dua et 2 dogumumu da suni sancıyla yaptm ve çok kolay geçti
tarafından
Çatlama derecesine falan getiriyormus öyle bir şey yok mu yani. Ölümden ölüm beğenmek olarak duydum heo
(660 puan) tarafından
Benim çok kolay oldu cnm kışiden kisiye gore degisir kendi sancısiyla bile dogum yapamayanlar var sen zor dogum yaptim diyenleri dinleyip morelini bozma dogum bu elbet zor olcak ama inslh benim ki gbi bi dogumun olur  cnm
tarafından
Aminnn inşallah teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Suni sancidan korkma canım kendini sezeryana hazırlama en azından o an acını çekersin 
tarafından
Evet doğru aslında
0 oy
(4,647 puan) tarafından
Canım göğüs ucunla oynasana doğumu tetikliyormuş sakın sağma sadece masaj yap 
tarafından
Aa bilmiyordum bunu
(4,647 puan) tarafından
Cnm dene Van doğum yaparken hastanede 1 kadın yanımda erken doğum yapmış dr ne yaptın dedi oda dedi ben sezeryan olacağım için hemen sütüm gelmez biri bana demiş ki şimdiden sütünü sağ doğum yapınca hemen sütün olsun dr sakın öyle şeyler yapmayın doğumu tetikliyor biz önceden masaj öneriyordu doğumu tetiklediği için önermiyoz artık dedi
tarafından
İnanılmaz mutluyum şuan :)
(4,647 puan) tarafından
Yüce rabbim yardımcın olsun inşallah cnm mutlu ol inşallah doğurdum postunu okuruz
tarafından
Aminn inşallah cümlemizin umarım :)
0 oy
(118,981 puan) tarafından
Ananas suyu ic ananas ye acilma yapiyo
tarafından
Bunu da bilmiyordummm
0 oy
(22 puan) tarafından

Bu duayi oku canim suya okuyup icmen gerek

image

tarafından