0 oy
557 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından

Hatta 3 u bile istiyorum ama hiç cesaretim yok bi tanesiyle zor baş ediyorum ama görüncede böyle kalabalık çoluk çocuk öyle özeniyorum ki diyorum millet nasıl dayanıyor nasıl yapıyor yetişiyor bende mi sorun ? 

Evet bekarligimda aşırı rahat yaşadım sifir sorumluluk ve evlendikten sonra bi evi çekip çevirme ve sonrasında  çocuk sorumluluğu coook ağır geldi ki 3 seneyi devirdigimiz halde hala evlilikte bu yönden çok zorlanırım hani öyleki eşimi çok sevmeme rağmen bukadar sorumluluğun ağır geleceğini bilsem evlenmezdim sevgili kalırdık bile diyebilirim.  Ama çok çocuklu olma isteğime karşı koyamıyorum buna rağmen:) benim gibi olanları göreyim?

15 Cevaplar

+1 oy
(1,077 puan) tarafından
Bende öyleyim, eşimle beraber 2. Çocuğu düşünmüyoruz en çokta ben. Ama bazen görüyorum eltimin mesela 4 çocuğu var öyle neşeli güzel bir tablo oluyor ki özeniyorum. İşin aslı bence rahat bir insan olmaktan geçiyor ki ben h rahat birisi değilimdir o yüzden cesaretim yok olacağını da sanmıyorum. Bir de kızım kolikti ilk 2 buçuk 3 ay çok sıkıntı oldu şimdi geçti şükür ama eşimle düşünüyoruz tekrar başa sarma fikri çok korkunç:D
(248 puan) tarafından
Benim bebegimde öyleydi kolik mi ararsin 7 aya yakın şiddetli meme reddimi ararsın hepsi mevcuttu :) ona rağmen bu isteğe karşı koyamıyorum dediğin doğru rahat olacaksın ama bende olamıyorum kötülüklerden koruyabilecekmiyim ona iyi anne olabilecekmiyim hep bunlar kafamda
(391 puan) tarafından
Biz de ikinciyi düşünmüyoruz Allah olmayana versin bu devirde çok zor çocuk büyütmek maddi manevi
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Post uste cikkk
0 oy
tarafından

3 evladım var çok şükür sende yap kız :D

(248 puan) tarafından
Allah bağışlasın
Işte damda korktuğum konu bu dediğin
Ben mutlu anne mutlu çocuk yetiştirir düşüncesindeyim ben ezelden beri uykuyu aşırı seven çabuk sinirlenen bi insanım ama konu kızım olunca aman kalbini kırmayayım aman sesim yüksek çıkmasın die içinde volkan koparken kendimi dizginlemek çok yoruyor beni haliyle bu 2 çocukta ya patlarsam da üzersem onları endişesi bendeki
tarafından
Benim 2 yaş olcak aralarında pes peşe mı olmuş oluyor zorlanirmiyim acaba seninde ilk çocuklar aralarında 3 yaş olmuş.
Craving benimki plansizdi çok korkuyorum
tarafından
Korkma canim Rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü vermez biraz zorlanabilirsin yalan yok ama 2 yaş ta cok küçük sayilmaz en azindan buyuk bebegin kendini ifade edebilir
tarafından
Allah razı olsun cnm
tarafından
Amin canım Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah
0 oy
tarafından
Yap kız yap istiyen herkes yapsın :))
(248 puan) tarafından
Ama o sabirda versin Rabbim ki emanetlerine güzel bakalım yoksa ondan yapamıyorum:))(
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bakabiliyorsan neden olmasın benim iki tane var dahada istemem rabbim olmayana versin benim bu ikisine güzel gelecek kurmam lazım fazla olunca imkan zor oluyor
(248 puan) tarafından
Maddi anlamsa diyorsan hani çok şükür almayada damlar gerektiği gibi bakarız ama benim ondan ziyade sağlıklı şekilde bakabilirmiyim atiyorum ben çocuğuma bağırmamak sesimi yukseltmemek için okadar kasıyorum ki kendimi yada onu kırmamak için üzülmesin psikolojisi etkilenmesin bu yıpratıyor beni daha çok aşırı inceliyorum herşeyi oyuzden
0 oy
(177 puan) tarafından
Kalabalik aileyi seviyorum bende bekarken de 3 e kadar istiyordum ama kızım 14.5 aylik vd cok yaramaz kırıp dökme meraklısı 2. yi istiyorum ama gözüm yemiyor suan
(248 puan) tarafından
Benimde 16 aylık benim yaşımda geçiyor yaptım yaptım oda baskı ustumde yavrumu tek bırakmaya gönlüm zaten hiç razı değil
(177 puan) tarafından
Allaha sukur yaşla bir sıkıntım yok ama tiroid hastasi oldum ilk hamileligimde o yuzden hastaneye cok gittim o yuzden korkuyorum açıkçası
0 oy
tarafından
2 tane evladım var çok şükür hayalim hep 3 çocuktu bende  kalabalık aile seviyorum da işte 3. Ye cesaretim yok gibi şimdi 
(248 puan) tarafından
Maşallah yine 2 yi yapmışsın ne guzel
0 oy
tarafından

Zamanla olur bacim acelen yok 

tarafından
Kac yasinda sin ki
(248 puan) tarafından
Ay ne olur çok şaşırıp beni üzme ama 35 :))))
tarafından
Hee geciyormus gercekten  :-)))
Saka saka bebegin biraz buyusun o zaman Allah nasip ederse olur ablam 43 yasinda dogurdu
(248 puan) tarafından
Ya ablan idolüm ozaman :)))
tarafından
Ahahh olabilir  :D
0 oy
(895 puan) tarafından
Yasin kac cnm
(248 puan) tarafından
Moralimi bozma ama 35 :)))))))))
(895 puan) tarafından
Yok cnm niye morelin bozulsun kucuksen acele etme dicektim.ama fazlada bekleme niye korkuyrsnki.bakarsin tabiki.bagirmadan olmuyo cnm malesef
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Beeeennn. İstiyorum 3 tane çocuğumuz olsun ama oğlum öyle zor ki diğer ik çocukta böyle olursa sıyırırım diye düşünüyorum Allah byuktur hele oğlumu büyüteyim :D
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Hep hayalım 4 cocuk simdi 2. Ye hamileyim kardeş çok güzel bişey tabi simdi 4 cocuk hemen degil 23 yasındayım bi 35 imde felan 2 tane daha istiyorum tabi nasip. Bizimde bi akraba var 4 cocuklu en kucugu liseyegidiyo oyle bi kaytatıyolarki bi gör ev şen şakrak hep hayalimde o var 
0 oy
tarafından
Kendini maddi manevi hazır hissediyorsan yap tabiki 
0 oy
(78 puan) tarafından
Sorumluluk beraberinde mutluluk getiriyor ama  hele de evladın sorumluluğu benim 5 yaşında oğlumm var ilinciyi doğuralı 4 ay oldu eşim hiç ilgilenmezdi evle filan oğlumun banyonu giyimi vs.. şimdi ikinci olunca biriyle o ilgileniyor biriyle ben iyi ki yapmısım eşim bulaşık dahi yıkamaya başladı yani o kadar. 
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Hiç senın gibi değilm bacımm :) 
0 oy
(6,833 puan) tarafından
Aslinda cok guzel olur kalabalik vıcır vıcır evi doldurur ama bende senin gbi pek dusunmuyorum rahatligima duskunum 1 tane oglum var ona bile cok sabirsizim bazen yani 

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 1,186 göst.
3 Ağustos 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 157 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 798 göst.
0 oy
24 cevap 533 göst.

381,038 soru