0 oy
554 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar 4 bin lira maaş alıyoruz 1.500 tl ödememiz var 2 ay sonra bitiyor. 2000 tlde kredi kartı borcu vardı. 3.500 tl bize kalıyordu 500 tl. Eşimde dedi ki kredi kartı hem paramızı bereketsizlestiriyor hemde maaş yatar yatmaz para bitiyor bana 2 tane çeyrek ver kredi kartını kapatayım bu ay biraz zorlanırız ama bi sonraki ay rahat ederiz dedi bende verdim bakalım bu ay sonunu nasıl getireceğiz....asgari ucretle nasil geciniyorsunuz biz mi biyerde yanlis yapiyoruz anlamadim

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eşine katılıyorum. Hayırlısı olsun insaAllah
-Reklam-
+1 oy
(119,340 puan) tarafından
Hayirlisi olsun canindan önemlimi altin me zaman olsa alinir
tarafından
Kız ne biliyim eşim imam durumumuz Allaha şükür iyi kendi yağımızda kavruluyoruz ama esim fırsatım olsa durmadan yurt dışına giderim diyo
Yaa burdaki para turkiyede 10 a katliyo ama burda ayni sadece elektronik falan ucuz valla ev kirasi en az 900 euro belcikada asgari ucret 1500 euro gecinmek zor yaa her yer aymi 1 sene az uz biriktirip turkiyeye gidiyon
tarafından
Siz ne zaman gelmeyi düşünüyorsunuz ?
Esim bura dogumlu eskisrhirde evimiz var kredisi daha 3 sene snr bitcek bitince dönme ihtimalimiz vsr
tarafından
Gurbet zordur eminim
+1 oy
(924 puan) tarafından
İnşallah rahatlarsıniz canım 
tarafından
InsAllah yaa niye bu kadar daraldık bilmiyoruz
(924 puan) tarafından
Bu zamanda daralmayan yok canım sıkma canını Allah bereket versin inşallah
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Esin haklı bencede

tarafından
Bencede haklı ama ayın sonunu düşündükçe bunalıyorum
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Zorluk cekiosam o kenardaki altin ne gune duruor vermekle iyi yapmissin 
tarafından
Yani zor günler için yaptık o altınları haklısın
0 oy
tarafından
Ne kadar gelirse o kadar gidiyor valla 
tarafından
Hayat ne kadar pahali...
0 oy
(260 puan) tarafından
Allah bereket versin canım şuan çeyrek altın ne kadar fiyatı ? 
tarafından
750 civarı
0 oy
tarafından
Altı ustu iki ceyrek degil mi canım.hem evlisiniz senin benim mi olur ortak olur her sey zaten sizi dusundugu icin oyle yapmis insallah bereketlenir bundan sonra
tarafından
Senin benim yok ama ayın sonuna ne yapacağız bilmiyoruz
tarafından
Rabbim bir kapi acar insallah
0 oy
tarafından
Kartı sıfırlayın iptal ederse iyi yapmışsın 
tarafından
Öyle yaptı maaştan ödedi kartı kapattı hemen ama altınları bozdurmadı eğer ihtiyaç olursa bozduracak
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kredi kartı kullanmıyoruz, ne varsa onu kullanıyoruz yoksa kullanmıyoruz yani. Pek özel bir alışverişimiz falan yok herşeyi en uygun şekilde alıyoruz. 
tarafından
En güzeli zaten o
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Krediden canım o yüzden para yetmiyor bereketsiz oluyor 2 tane çeyrekten ne olacak alırsınız bir iki maaşla tek o haram borç kapansında
tarafından
Canım kredi değil kredi kartı aylık ordan harcıyoruz faize girmeden vakti geldiğinde hemen ödüyorduk ama yinede banka da dondugu icin esimin ici rahat değildi Allaha şükür biticek artik
(2,055 puan) tarafından
Canım farketmiyor onlarda cüzi miktarda ek ücret alıyor bankanın herşeyinde var işte bir bereketsizlik iyi etmişsin en güzeli peşin Kendi paranla almak yapmak
0 oy
(174 puan) tarafından
Bizde çok istedik eşimle biraz birikmişimiz olsada şu kredi kartını kapatalım diye yapamadık bizde albaraka dan faizsiz kredi kartı aldık biraz daha olsa bereket oldu keşke onuda kullanmasak ama mecbur kaldık 
tarafından
Mecbur olunca insanın eli kolu bağlanıyor
0 oy
(193 puan) tarafından
Tek kişinin geliriyle geçinilir mi bu devirde? Bizim eve aylık 11 bin giriyor nereye gittiğini anlamıyoruz. Gerçi şu an ben izindeyim, maaş almıyorum ama birikimim vardı. Bebek zaten masraflı oluyor. Evin ihtiyaçları, eşimin arabasının giderleri, benim arabanın giderleri, faturalar, mutfak alışverişi. Öbür ay sigortası yenilenecek mesela arabanın, oysa uzun zamandır binmiyorum bile. Demem o ki oturduğun yerden gidiyor para. Doktora gitsek ilaçlarla birlikte bir ton para harcayıp geliyoruz. Hele bir de sigara kullanılıyorsa yetmez canım. 
tarafından
Valla yetmiyro benim atanmama en az 1 sene var daha bide artanabilirsem yaniiiii eşim birde okuyor şu an çocuk yok bakalım Allah büyüktür
(193 puan) tarafından
Aynen canım, inşallah atanırsın. Öğretmen misin sen de? Hayat çok pahalı. Dün çocuğa demir takviyesi sipariş ettim, 60 TL. Daha bir ay önce 50'ye almıştım. Bir fatura geliyor gözlerime inanamıyorum. İkimiz de çalışıyoruz, farklı farklı giyinmek de gerekiyor tabi. Bir alışverişe gitsek maaşın yarısını bırakıp geliyoruz zaten.
tarafından
Ilahiyat mezunuyum canım. Bakalım ne olacak eşim bu sene uzaktan eğitim seneye örgüne geçecek tayin istiyoruz onun için uğraşıyoruz ben burda göreve başlarsam 5 sene hiçbir yere gidemiyorum bakalım nolcak Allah büyüktür
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Rahat gecer insalalh 
tarafından
InsAllah
0 oy
tarafından
2 ay sık dışını canım ödemeler bitince 4000 yeter allahın izniyle iyi yapmışsın vermişsin canım 
tarafından
InsAllah canim
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın bende 4 tane verdim kredi kartini hep benim doğumuma kızım küvezde kaldı ona harcadı ne canımdan ne kocamdan kıymetli değiller canı sağolsun o çalışıyor yine yaparız 
tarafından
Aynen öyle canım onlarda bizim icin ugrasiyor
0 oy
(16,504 puan) tarafından
İnşaAllah tekrar alır sana canım 
tarafından
InsAllah canim
0 oy
tarafından
Ah ah 2 altınım olsada bende versem de bi nefes alsak 
tarafından
Ayyy Canım Allah yardımcınız olsun keşke zengin olsam herkese yardım edebilsem

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 828 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
+1 oy
43 cevap 1,291 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 387 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
+1 oy
47 cevap 621 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (478 puan) tarafından soruldu

380,071 soru

11,377,533 cevap

34,864 kullanıcı

...