0 oy
591 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar geçen hafta teysem(55) ve kızı (34) covid 19 testleri pozitif çıktı ve herkese verilen ilk gün 8 tablet içilen ilaçtan reçete edilip eve gönderdiler.

Teyzem ilacı içmeyi reddetti

Kuzenimse düzenli bir şekilde hapı içmeye başladı.

İlk gün ikisinin de sıkıntısı baş ağrısı iken , kuzenim nefes alamamaya ve atesten dolayı havale nöbeti geçirmeye başladı.

Teyzem hafif bir grip gibi geçiriyor ve dün kızının baskısı ile 3 tablet hap içmiş.

1 saat sonra ateş , kalpte ritim bozukluğu ve daha bir çok şikayet ortaya çıkmış 

Bugun durumu iyi.

Demek istedigim şey,normal şartlarda günde 16 tablet ilac içseniz intihar sayıp midenizi yıkarlar.İlacin prospektusunu okuyunca yan etkilerinde solunum sıkıntısı,kalp krizi ve bir çok durum var. 

Dünyadaki ilk salgın bu değil son da olmayacak.Arastiralim...

19 Cevaplar

0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bizim bi tanidik da o ilaci içti korona gecti ama akciğerlerine pihti atmis ilac yuzunden
tarafından
Ölümlerin yüksek oranı ilaçtan kaynaklı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben bizzat kendim yaşadım benim bağırsaklarıma yara yaptı o ilaçlar sakin içmesinler sakin 
tarafından
Sağlık bakanlığı da bunu biliyor
Yaşlı nüfus ne yapsın onların hiç direnci yok
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Herkesin bünyesi de bir değil onu da baz alalım. Ilaç kullanma taraftarı değilim savunmuyorum. Ama çare tek oysa eğer, kullanılması gerek. Ama insan kendini biliyorsa, ilaçsızda atlatabilir.
0 oy
(3,535 puan) tarafından
Kalp rahatsızlığım  var ritim bozukluğu taşikardim de mevcut desene korona olsam o ilacı kullansam daha da kötü hale gelicem :/
tarafından
Ritim bozukluğu olana vermiyolar filyasyon ekibi sordu bana rahatsızlığın var mı diye var diyince ilacı vermedi bana yan etki olarak çarpıntı yapıyomus
tarafından
Kronik kalp hastası teyzeme verdiler...
(3,535 puan) tarafından
Saçmalık bu işte bana kalp hastalığımdan ötürü basit grip ilacını bile yasaklarken doktor ilginç gerçekten
tarafından
Kayınpeder de kullanıyo şuan onun da kalp hastalığı var geçen sene tansiyon gözüne vurdu hatta kısmı felç oldu ama şuan ilaç bisey yapmadı her bünye bir değil bence
0 oy
tarafından
Bir tanıdığımız kovid i atlatıp kalp krizinden öldü geçmişinde kalp rahatsızlığı olanlarda zaten bu içilen ilaç kalp yetmezliği kalp krizi sonucu ölüme yol açıyormuş benim ablamda da kalp ritim bozukluğu var bunu söyleyince eve gelen görevliler kaldır at sakin içme bu ilacı demişler var bir oyunda sebep olanın sebebi olsun inşallah ne diyim 
tarafından
Amin.Biraz basiretli bakmak lazım olaylara
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bukadar yan etkisi var neden verıolar bu ılacları
tarafından
Aslında herkes bunu sorguluyor...
0 oy
tarafından
Ben kullanmadım esimin arkadasi icti cok uyku yapıyo dedi benim 5.gün çok agirslastim nefes darlığım çok oldu ve hala devam ediyo konuşmaya halim yoktu benim kayınpeder virüs şuan ilacı kullanıyo o benden iyi sesi bize geliyo herkes de aynı etkiyi yapmıyo yani 
0 oy
tarafından
kayın validem yürüyerek girdi hastaneye cenazesi cikti 66 yaşındaydı.eltim ve görümcem ilaçları kullandılar görümcem de kronik guatr eltimde düzelmeyen bağırsak sorunu oldu.buyuk abimizin testi bi negatif bi pozitif çıktı durdu. Ve biz ayni yerdeydik cenazede bize bulasmadi kaynanama kayın pederim baktı ona bulasmadi.cetrefilli işler 
tarafından
Valla ne demek istediğini anlamıyorum ne demelere çalışıyorsun sen açık konuş lütfen
tarafından
Gayet açık konuşuyorum aslında neyi tam olarak anlamadin
tarafından
sürü psikolojisi denilmiyor canim buna deneme yanılma yoluyla öğrenme psikolojisi
tarafından
İnsanlar sağlık konusunda deneme aracı kılınamaz.
tarafından
Ogrenilegelen kurallar bunlar . Hipokrat yemini gibi  :) lafta kalan
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Aynn cnm teyze kizim pozitifti ve hic bir sikateyi yoktu ki burnu bile akmiyordu ama ilac verdiler ilaci aldimi sarhos gbi oluyordu resmen ilac semptomlari ortaya cikartiyordu
tarafından
Öyle oluyor maalesef
(3,392 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun artik ensemizde rabbim korktugumuzdan emin eylesin
tarafından
Amin âmin
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Aynwn öyle 

Eltım ve kaynım da öyle oldular 

Eltım ilaç kullandı ölümden döndü resmen 
tarafından
Sorumlulara hesap sorsak toplum sağlığını tehlikeye atmaktan bize dava açarlar...
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yani icmesinler mi ilaclari 

Her ilacın yan etkisi var verilen ilaçlar akciğere indiyse ağır olablio c vitamini falanla gecmio ciğere inen virüs 

Kafa karıştırmak iyi değil bence 
tarafından
Diğer yorumları da okumani öneririm.
0 oy
(359 puan) tarafından
Benim abim ozel bi hastanede pandemi bolumunde calsiyor insanlarin cogunun covidden degil ilaclardan öldugunu testlerin gribe duyarli oldugunu soyluyor doktorlarda bunu biliyorlarmis zaten kendiside oldu covid ama ilac kullanmadi oyle bi soguk alginligi gibi gecirdi ama dunya saglik orgutu ne soylerse onlarda onu yapmak zorundalarmis
tarafından
Maalesef öyle sağlığımizi Dünya sağlık örgütunun eline vermisiz.Ki DSÖ ilaç firmaları ile anlaşmalı olduğu kanıtlanmış bir oluşum.Her sene tansiyon ve şeker değerlerini ilaç firmalarına para kazandırma amacıyla değiştiriyorlar
tarafından
Dünya sağlık örgütü öl dese ölecek miyiz bu ne saçmalık
tarafından
Neden her yorumuma atlıyorsun ki Kendi gorusumu söylüyorum seni etkileyen ne
0 oy
tarafından

Bilerek öldürüyorlar insanları gibi diyorsun yani

tarafından
Ben sorgulama yeteneğimi kaybetmedim çok şükür konuşmak istemiyorsan seni zorlayamam ama böyle olmaz kuranın sadece mealine bakarak hüküm vermek bana doğru gelmiyor her işin bir ehli vardır.
(3,535 puan) tarafından
Yaralı neden böyle fevri çıkışlar veriyorsun kalp hastalığı olanlara kullanılmaması gereken ilaç bile bile neden verilir?

Bana basit bir grip ilacını bile doktorum kullanamazsın kalp ritmine etkisi oluyor demesine rağmen nasıl onlar kalbe olan etkiyi bile bile kullan korona ilacını diyebiliyorlar bu bes belli öldürmeye teşebbüs değilde ne?
tarafından
Ben öldürmeye teşebbüs ediyorlar ya da etmiyorlar demiyorum mealde yazana cevap verdim hem doktor size ilaçları verirken kalp rahatsızlığınız olduğunu bile bile mı verdi?
(3,535 puan) tarafından
Bana ilaç veren olmadı şükür yakalanmadım koronaya kalp doktorum ritim bozukluğunu artıracağını bildiği için grip olmamaya dikkat et grip ilaçları kullanamazsın dedi sebeb ritim bozukluğuna etki korona ilaçlarını ise kalp ritmini bozduğu biline biline kalp hastalarına vermeleri yukarda yorumlarda vermişler hep onu anlatmaya çalışıyorum bu öldürmek değilde ne
tarafından
Bunun vebalini verenler versin bisey diyemeyeceğim..
Ama ben kimseye ithamda bulunamam çünkü kim bilir neler dönüyor her şey medyaya yansimior bizim haberimiz olmadan. O yüzden çok bilgim olmadığından yorum yapamıyorum.
Benim gördüğüm sağlık bakanı elinden geldiğince hassas davranmaya çalışıyor.
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Annem ilacı kullandı hastanelik oldu kardeşim kullandı evde ayakta atlattı bu ilaçla değil bünyeyle alakalı insanları yanlış yönlendirmeyin
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Zaten verilen sıtma tedavisi için olan ilaçlar eşimde kullandı ilaç sayesinde yedi içti yoksa yetmiyordu eşime yaradı bazılarına yaramıyor işte yan etkileri ağır 

Hastanede ölenlerin çoğu zaten ağır ontibiyotuk ve ilaçlar yüzünden ölüyor 
Bir tanıdık korona için hasteneye yatmıştı 27btane ilaç verdiler ilk gün sonra düşürdüler dediler eşimin amcasıysa çok iyiydi birden ölüm haberi geldi doktor rutin ilaçlarını vermeyi kesmiş adamda şeker tansiyon astım hep varmış birden adam oldu ilaçları kesince hastaneden çıkartmak istedi yengesigil çıkartmadılar bunları kullanması lazim yoksa ölür  yengesi dedi adam da vefat etti 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bende içmem herhalde Allah'ım korusun 
0 oy
(10,344 puan) tarafından
Bu bünye ile ilgili bir durum bence vebaldir yapmayın. Ağır seyreden bir tabloda ilaç tek çare olabilir 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bu ilacı kullanan herkes ağır geçiriyor arkadaşlar bende vitamin dışında hiç bir ilaç kullanmadım kaynanam kullandı sapasağlam belirtisi olmayan kadın süründü hastanelerde atlatabildi solunum sıkıntısından dolayı halbuki belirti bile yokken. Ben ilaç kullanmadım ayakta bildiğin grip gibi atlattim cikaraştirdim. 
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Yaa aslında bu ilaç işini bende duydum ama kimseye söyleyemiyorum annem astım hastası babam kayınvalidem ve kayinpederimde bütün kronik rahatsızlıklar mevcut babam ve annem çalışıyor her an covid olabilirler çok korkuyorum ama ilaçları kullanmayın desem Allah korusun birşey olsa bu vebal ve vicdan azabiyla 40 güne çıkamam kahrımdan kullanin desem bu kadar fazla ilaci hangi bünye kaldırır yine aynı durum bilmiyorum yaa çok şaibeli bir durum çocuklarda etkilenmeye başladı artık Allah hepimizin yardımcısı olsun evlatlarımız korusun :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
29 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
15 cevap 569 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 283 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Dilancann (2,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 266 göst.