0 oy
548 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar dün post açmıştım bilenler var bugün mutfağa gidiyodum kaynanam dedi ki kızım fasulye koy da haşlansın dedi ben de yok koyamam ben yemek yapmayı bilmiyormuşum dedim o da e ben demedim kızım sana dedi biliyom anne ben zaten barışa kızıyom niye böyle diyo dedim anlattım ona hepsini aynı yemeği evde yapınca beğenmiyor eltime gidiyoruz orda da ben yapıyorum o yaptı sanıp ellerine sağlık diyo dedim her gün evim tertemiz olur iki üç çeşit yemek olur bi gün eksik olursa sen pissin yemek yapmıyon der dedim senin benden güzel yemek yapceğin ortada zaten 40 yıllık evlisin ben daha üç dört yıldır evliyim dedim e orası doğru ama senin yemeklerin de çok güzel ben hep derim bi sen bi de Gülsüm var bizim akraba onun yemeği güzel evi temiz derim dedi sağolsun işte anne değer bilmiyo dedim geçen gün hamur işi yaptım kaynanam bayıldı ben hamuru böyle yapamıyom sen nasıl yapıyon falan dedi eşim diyo ki niye şöyle yapmadın onu söyledim hep bi kusur arıyo bende dedim hiç bişey demedi kadın babası da öyle eşimin çünkü o da çok çekmiş bu durumdan şimdi eşim tavırlı biraz ben de üzüldüm dün söylediğime bilmiyorum ne yapsam

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bu arada sonra o fasulyeyi koydum ocağa sadece ona anlatmak için dedim öyle o da biliyo zaten kaynanama ayıp etme gibi bi durum yok 
-Reklam-
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Kaynanan hiçbişi demedı mi ümmüş 

Ama bırak eşini takma sen 
tarafından
Yok kuzum haklısın kızım söylemesini bilmiyo o boşver babası da aynı onun dedi
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Yemekleri başına çal ben sinirlendim birda
tarafından
En son o olacak canım
0 oy
(5,005 puan) tarafından
Hiç üzülme esin hak etmiş. Biraz hanımlarının kıymetini bilsinler. Ben öyle ahım şahım yemekler yapamam hele hamur işi asla benim eşimde baktım başta söyleniyor tavrımı aldım şimdi ne yapsam yiyor beğenmezse kendi yapar yer hizmetçi değiliz. Şükür etsinler 
tarafından
Kız geçen gün mantarlı pide yaptım mantar kaynanama dokanıyo midesi bulanıyo diye ıspanaklı yaptım yanında bi de poğaça yaptım kaşarlı sucuklu vs tepsi tepsi her yer doldu sofraya oturduk daha yemeden neden patetesli yapmadın diyo eşim. Kaynım da dönmüş onların yöresel yemeği var şemşamuk diyolar o yok mu hani diyo. Ben o saate kadar uğraştım çocuğu uyuttum kaynanam da uyudu tek başıma yaptım demediler ellerime sağlık güzel olmuş diye eksik aradılar
(5,005 puan) tarafından
Eşin yüzünden böyle oluyor o laf söyleyince kayninda atlıyor yapma yemek falan kendileri yapıp yesinler
tarafından
Aynen öyle canım yapmadım zaten
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Ayy öyle eşim olsa yumurta bile kırıvermem kok yesin derim eşim hic eline sağlık demez huyu değil ama geçip elestirmezde milletin yemeğine güzelde de demez valla isin zor bence yemek yapma sen esinede aklı başına gelsin
tarafından
Yapmadım zaten bugün annesi yaptı kuzım
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ne olursa olsun anlatmakla cok iyi etmişsin. Eger kayınvaliden sana rol yapmadıysa eşini bir kıyıya cekecektir. Bir azar işitsin bakalım annesinden
tarafından
Bilmiyorum kuzum yalnız kalırsa uyarır bence de
(10,978 puan) tarafından
İnsanın boyle olmamıs diyince yada bir bahane bulunca sofrada kasıkla agzına vurası geliyor
tarafından
Aynen öyle canım değil kaşıkla tabağı kafasına dökesim geliyo
0 oy
tarafından
Bence bilerek yapıyo esin neden böyle insan karısına demez sürekli ,herşey zamanla olur kimse anasının karnın da ögrenmiyo herşeyi yaptıkları çok ayıp babam hep derdi kötü olsa da güzel olmuş derdi hevesin kırılmasın kötü dersem bidaha yapmazsın derdi çok doğru bi sözmüs insana bisey diyince yapasın da gelmiyo hevesin kaciyo 
tarafından
Kuzum zaten güzel yemeklerim herkes beğenir kaynanam öyle herkesin yemeğini yiyen biri değildir o bile güzel der yemeğime eşim bana inadına yapıyo

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 388 göst.
30 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 530 göst.
0 oy
34 cevap 1,023 göst.
17 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,302 soru

11,414,637 cevap

34,962 kullanıcı