0 oy
529 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bugun yine eskilerden konuştuk eşimle flört zamanlarimiz daha:)onun iş dışı benim okul dışı bütün boş zamanlarımızda görüşürdük. İş ve okul dışında da sürekli mesajlasirdik birbirimizi tanımak için sohbet ederdik vs.<3

Eşim ailesinin ilk torunu anneannesi polis akademisini kazaninca dedesinin ucu altından antika dolma kalemini ona hediye ediyor hatta diğer kuzenleri kıskançlık yapıp tavir almışlar. Dedesi bankada memurmuş o yıllarda onada o kalemi banka hediye etmiş üstün hizmetinden dolayı. 
Malesef eşim akademide kalemi kaybediyor. 1 hafta sonra anneannesinin vefat haberini alıyor bu olay onu cok sarsıyor tabi. 
Bunu anlattığında yılbaşına 1ay filan kalmıştı. Gidip bi dolma kalem seti aldım yılbaşı hediyesi olarak dolma kalemin ucunu altın alacak param yoktu o zamanlar öğrenciydim bi aylik bursumun yarısını harcadım altın alamadim ama altın kaplama yaptırdim. :)
Eşimde bana yılbaşı icin cüzdan almıştı hahahsjdjhs :D
Benim bu jestimden sonra benimle evlenmeye karar veriyor. <3
Yılbaşından 3 ay sonrada evlenme teklifi etmişti :)
Dolma kalem seti ve cuzdan hala duruyor. :) <3

25 Cevaplar

0 oy
(5,319 puan) tarafından
Biz görücü usulü evlendik gördü beğendi aldı :D hikayesi yok
tarafından
Demi ama
(5,319 puan) tarafından
Aynen öyle:)
-Reklam-
0 oy
(484 puan) tarafından
İlk görüşte karar vermiştim oda ayni şeyi düşünmüş öyle jest mimik gerek kalmadi ikimizde birbirimizi görür görmez ben bu adamla kadinla evlenicem demisiz :D
0 oy
tarafından
Görücü usulü evlendik istemeye geldiler konuştuk tamam dedik ve evlendik bitti :D 
0 oy
tarafından
Yaa hikayenize bayıldım Allah mutluluğunuzu daim etsin,  keşke kalem kaybolmasaymis  muhtemelen çalınmıştır :( 
tarafından
Bnde öyle dedim çalınmıştır kesin :(
0 oy
tarafından
O önceden görmüş sormuş soruşturmus ama beni birkaç kişi olumsuz konuşmuş bu aldırış etmemiş hatta yemekhanede o zamanlar şeker kullanıyordum çaya şeker katmadsn almışım bana 3şeker alman lazım demisti bende sapikmisin lan demiştim onun bu hoşuna gitmiş sonra gerçekten sapiklik yaptı :D 
0 oy
(453 puan) tarafından
Hikayeniz güzelmiş bende esimin değilde benim karar vermemi anlatıyım ben 20 yaşındaydım ve evlenmeyi asla düşünmüyordum hatta ilerde evlensem bile anne olmak için evlenirim sadece diordum ama bi gün esim annesi ve teyzesi bize geldi daha öncesi de vardı uzun anlatmayım neyse teyzesi gençler yanliz konuşsun dedi biz odaya geçtik tabi benim kafada evlenmek olmadığı için netim esim anlatıyor kendini ben hiç dinlemiyorum meğer yazik garibim soyliceklerini ezberlemiş keske dinleseydim :) bi anda ben evlenmeyi düşünmüyorum dedim esim bozuldu odadan çıktı teyzesi noldu beğenmedin mi erken geldin dedi eşimde " begemsem nolcak kiz istemiyor " dedi abii ben bunu duyunca bir etkilendim onlar evden çıkınca küçük kuzenimle numaramı gonderdim zaten bende etkilenmiştim çok yakışıklıydı  ama evlilik düşünmediğim için reddetmiştim neyse biz sevgili olduk ve bir kaç ay sonra evlenme teklifi aldım suan 6 senidir evliyiz 3 cocuk sahibiyiz 

Eşime sorduğumda ilk çok güzeldin hatun der sonra düşünce yapın cok iyiydi anlayislisin yumuşak kaplisin aileme karşı da çok saygiliydin der yani böyle hikayemiz :)
tarafından
Sizinde hikayeniz güzelmiş bence :)
O duyguyu hissetmissiniz demekki esiniz gidince icinize dokunmuş.
(453 puan) tarafından
Yaa hemde nasıl hala bazen bana bu cümleyi kurar heyecanlanirim o anki gibi 3 evladım var ama bazen o zamanlara gidince eşime olan hislerim o ana dönüyor çok heyecanlanıyorum:)
0 oy
(986 puan) tarafından

Ben eşimin çocukluk aşkıyım.bnle evleneceğini biliyormuş.:D

tarafından
Ayni mahalledeydiniz yani :)
(986 puan) tarafından
Hayır akrabayiz ama çok küçükken onlar gurbet e gittiler,bn onu hiç hatırlamıyorum bile:)
Büyüdük tatile geldi beni gördü tekrar aşık oldu.hikaye uzun aslında.okul bitmeden evlendik:)))
0 oy
(2,612 puan) tarafından
Görücü usulü konuştuk  bgendik 4 yıldır evliyim 16 aylık kızımız var ❤️
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşim beni görünce çok beğenmiş hatta benim resmimi hergun PC de açar bakarmis çok güzel kız diye çalışma arkadaşı  dedi, baya bir peşimden koştu benimle tanışmak için araya arkadaslar falan soktu beni ikna etmek için neyse ben üniversite okuyordum o da üniversitenin Hastanesi'nde  kendisi memurdu zaten neyse biz sevgili olduk evlenirmisin benimle bak evleneceksin diyip duruyordu ama ilk bulusmadan itibaren her bulusmasmada ben ciddiye almıyordum 4-5 ay sonunda benim Ankara'da sınavım vardı esimim memleketi aslen Ankara o götürdü beni sınava ,orda arkadaşlarına da demiş biz evleneceğiz diye çok şaşırdılar çünkü bir arkadaşı 10 yıldır sevgilisi vardı kız Nişan söz vs istiyordu o arkadaşı sürekli kaçıyordu nasıl ya dedi 4-5 ayda nasıl böyle karar aldıniz eşimde onu görünce ben anladım evleneceğim kız olduğunu dedi neyse sonra Nişan bir yıl sonra düğün yaptık kısacası tanistik 7-8 ay içinde nişanlandık eşim çok çabaladı ilk görünce benimle evlenmeyi kafaya koymuş o resminde öyle masum güzel bakıyorsun ki der bu sevilir dedim o günden sonra senden vazgeçemedim der kendiside baya yakışıklıdirda canım şans işte eşim bana aşık oldu bende tanışınca ona 
0 oy
tarafından
İlk konuşmamızda msn den gece geç olmuştu sabah işe gidiceksin yat artık dedim diye ben bu kızla evlenicem demiş. Bende ilk buluşmamızda daha yeni ayrılmış iki ayrı yöne otobüs duraklarına yürüken beni aramış ben seni daha şimdiden özledim demişti o zaman anlamıştım evleneceğimi 
0 oy
(487 puan) tarafından
Aynı iş yerine birer gün arayla baslamisiz.o dukkna geldiginde ben onu müşteri sandım beni görünce dili tutuldu sanki konuşamadı saçmaladı:) ben eski sevgilimden ayrılmış fakat henüz unutamamistim onunda yakasını bırakmayan bi eski sevgilisi vardı çok uzun sürmeden aynı yerde çalıştığınız için numaramı falan aldı yazdı çizgi aradı ben seninle evlenicem dedi yavaş dedim bak görürsün sana herşeyi unutturucam seviyorum alcam seni dedi öyle başladı birşeyler ama baştan hiç ciddi değildim.kahvede anımı yakaladı gitti ben kardeşini seviyorum abi dedi annemle lokantada oturuyorduk pat diye geldi yanımıza annemin elini öptü ben ciddiyim dedi bir şekilde aileye girdi ve dediğini yaptı.17. senemizdeyiz 2 evladımız var çok şükür:) aslında çok maceralı bir hikaye çalıştığımız yer mafyaciilar çıktı vs :) çok badereler atlattık ama kısa anlatmaya çalıştım.
0 oy
(3,244 puan) tarafından

Biz taraf genelde yakın uzak akrabadan kız alır veririz. 

Eşime annesinin dayısının torununu demişler. Eşim evlenirim, ama kız evde annemin yanında bırakıb giderim evden demiş:blink:
Başka şehirden birini göstermişler. Uni 1 sınıfmış. Ben ordan buraya sık sık gelib gidemem demiş:ermm:
Beni demişler haber gönderin demiş:D
Ama 1 sene öncesinde dedemin cenazesinde görmüş, selam vermiş, yarfım amaclı şunu alın, bunu verin, teşekkür ederim dimiş. Hiç cevab vermemişim. Etkilenmiş o zamandan:angel::angel::angel:
(3,244 puan) tarafından
Eşimin babasıyla benim babam teyze oğulları, kuzenler.
0 oy
(11,268 puan) tarafından

Bilmem hiç sormadım ama sevgiliyken bi gun polisin birine evlencem diyodu arabada oturuyorduk oraya da tekin olmayan insanlar geliyormuş ne bilelim yoklamaya geldiler  :D 

Bizim hızlı gelişti evlilik hiç de aklıma gelmedi sormak :D

0 oy
(1,777 puan) tarafından

Beni sosyal medyada görmüş instagramda, bekarken profilimde Açıktı, ben bu kızla evlenicem demiş, sonra bana yazdı falan konuştuk, 2 hafta sonrada emniyetten izin alıp 3 günlük yanıma geldi sonra nasıl olmuşsa kendimi evlenmiş bir vaziyette ve 2 bebeyle buldum :D

0 oy
tarafından
Çok naif bir hikayeymiş. Benim eşim de çok aşık oldum kaçarım yoktu der hep ama hikayesi uzun ☺
0 oy
(598 puan) tarafından
Daha beni görür görmez ben bu kızla evlencem demiş kuzenleri de o kız sana bakmaz o kız okuyo demiş eşim de bak görürsünüz ben o kızı alcam evlencem demiş sonra peşimde koştu baya en son konuşmaya başladık falan filan
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Anasından çıkar çıkmaz düşünmüş olmali yoksa 1. Sinifta yanasip en yakın arkadaşım olup lisede sevgili olduktan sonra okul bitince evlenmenin baska bı açıklaması olamaz 
0 oy
tarafından
Akşam bende sorayim bakalım ne diyecek 
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Biz beraber çalışıyorduk bunun anası gelip giderdi yanına arada o demiş yanında ne kadar güzel bir kız var onu al işte diye anası sokmuş beni aklına.
0 oy
(1,736 puan) tarafından
İlk gördüğünde "evleneceğim kız"  demiş. Bende ilk gördüğümde inşallah bi daha mesaj falan atmaz demiştim :) :) :) 

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 702 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Tuesdayy (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 500 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Planks (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 863 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 548 göst.