0 oy
813 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (68 puan) tarafından
Dogumdan sonra kabızlık yaşadınızmı 3 ay oldu dogum yapalı ve kabızlık sorunum var geçmedi bi turlu 

13 Cevaplar

0 oy
(545 puan) tarafından
Yok yaşamadım canim bindoktora gorun istersen dogumdan sonra buyuk tuvalette sorun yasanmasi beklenmio cunku belki baskidan dolayi bagirsak tembelligi baslamistir onlemini alirsan gecer gecmis olsun
(68 puan) tarafından
Acıkcası doktora gitmeye korkuyorum ama gitmem lazm normaldr diye dusundm ama 3 aydr gecmedi ya ağlıyorum resmen aklım gidiyo tuvalete gitcm diye. Saol canm
(545 puan) tarafından
Ah kuzum cok gecmis olsun kayisi hosafi falan yiyip ishal yapcaj seyler yiyip yuruyuse cik hergun belki faydasi olur allah yardimcin olsun.
(68 puan) tarafından
Meyve suyu hep iciyorum ama bide yuruyusu deneyim ya. Amiin insallah kuzm tsk ederm
(75 puan) tarafından
Ben canım benim hemoroid var tuvalete giderken ağlıyorum resmen doktora gittim fitil krem verdi bana
(68 puan) tarafından
Ya benm hic bi sıkıntm yoktu dogumdan sonra boyle oldum
-Reklam-
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Kabızlık değil de canım ishal olmuştu bendede 3 ay sürdü ya :(
(68 puan) tarafından
Hm afedersn ama kanıyo artk yani cok zor ya
(2,423 puan) tarafından
Bi durup veriyolar o geciriyo duphalac  diye bi sorsana
(68 puan) tarafından
Tamam kuzum eşim gelsinde bi gidiyim soruyum bakalm
0 oy
(280 puan) tarafından
Uc ay kadar degil de 1 ay falan yasadim kendiliginden gecti sonra 
(68 puan) tarafından
O zman benimki anormal bi durum geçmek bilmedi cünki
0 oy
(197 puan) tarafından
Evet canm oluyor sut olduğu  icin bol bol sivi tuket ve bence bi eczaneye git sana jel verirler rahat cikarsn kardesimm de  5 aylik oldu bebegi helede oyle  kayisi hoşafı  ye yagli seyler ye ama cok yağli olmasin bebeginde ihsal.  Olurur kayisi meyve suyu ic 
(68 puan) tarafından
Hep sulu şeyler yiyorum canm meyve suyuda cok icerm. Eczaneye gidip ne dicem kabızlık için jel mi dicem. Bebegm de ishal onunkide gecmek bilmedi anlamadm yani
(197 puan) tarafından
Deki yeni dogum yapism lavaboya cikamiyom bana ona gure bi ilac yada jel ver zatn aliskinlat cok kisi oyle yaptigi icin biliyorlr artik anliyorlr
(68 puan) tarafından
Tamam canm cok tsk ederm bi soruyum bakalm bide onu deneyim
0 oy
tarafından
Geçer canım Allahın izniyle bizler süt olsun diye tıka basa yiyoruz. Ondan kabızlık oluyo. Bu aydan sonra toparlanırsın artık... Komposto tarzı şeyler ye kayısı çayı süt hurma ve bol bol su için faydasını göreceksiniz Allah şifa versin 
(68 puan) tarafından
Aynen canm bebege faydasi olsun diye herseyi yiyoruz sonucu bu. İnsallah gecer kuzum ya gercekten cok zor. Hurma yiyim bide hosaf su falan çok içiyorm ama bide onu deneyim saol canm benm
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Yaşadım 1 hafta sürdu cok sükür kuru kayisi ve incir al dogra onları hoşaf kaynat iç canm ertesi gün hicbiseyin kalmaz hem süt yapar bebişe
(68 puan) tarafından
Tamam kuzm onu deneyim bide cok tesekkur ederm insallah gecerde kurtulurum
(3,798 puan) tarafından
Ben öyle kurtuldum canm insallah sanada faydasi olur cok şeker atma zaten kayisiyla incir şekerli canm
(68 puan) tarafından
Tamam canm kesinlikle deniyecem insallah olurda bu çileden kurtulurum
0 oy
tarafından

Malesef evet :ermm: benimde 40 gün oldu hala devam

(68 puan) tarafından
Napacaz boyle ya gercektn canm yanio artk normal dogummu yaptn canm sen
tarafından
Hayir sezaryen oldum. Bi de evde yalnzim bebegim devamli uyaniyo oyle devamli kalaniyorum ki tuvalette. Tam giriyorum agliyo.
(68 puan) tarafından
Yanlz daha zor ya tam rahatliyosn bakmssn bebek agliyo bu seferde. Oyle olunca daha kotu agrin oluyo daha cok canin yaniyo
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Canım bende öyleydim hala öyleyim 1 haftadır çekiyorum ve daha doğum yapmadım denemediğim krem kalmadı. Dr bi fitil ve krem verdi günde 1 defa bide ben kantoron yağı kullanıyorum hangisi rahatlattı bilmiyorum hafifledi ama geçmedi geçiyor inşallah ağrı sizi kanama zonklama hepsi var bende
(68 puan) tarafından
Ben gidemedm iste canm korkuyorum ya. Aynen bendede hepsi var canm yanio resmen. Peki dr gecer bununla dedimi yoksa rahatlatirmi dedi
(6,136 puan) tarafından
Dogumdan sonra geçer dedi anca
(68 puan) tarafından
Dogumdan sonrada gecmiyo malesef
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Yaşamazmoyım bide makatta çatlak var ağlayarak çıkıyorum tuvaletten kanıyo falan çok kötüyüm 50 gün oldu doğuralı 1 aydır böyleyim kabız olmasam pek acımıyo ama kabızlıktan kurtulamıyorum
(68 puan) tarafından
Aynen ya çok kotu durum
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ahh yasadim hala yasiyorum duzenli su ic bende kayisi suyuda cok icerdim her gun 

Bide sebi kabiz yapmicak seyler ye ben 2 ay patates yemedim mesela suan bile yersem bol su icerim bide sakın tuvaletini tutma o zamanda kotu oluyosun
(68 puan) tarafından
Patates gaz mi yapiyo?  Bazen tutuyorum o zaman iyice kotu oluyo ya  artk ne yiyecegmi sasrdm canm ya hersey gaz yapiyo.
(2,484 puan) tarafından
Patates kabiz yapar canim
Ye herseyden 3 aylik olmus ama ben rezene icerdim ardindan 1 bardak sonra bol kimyon tuket bide bebegin gazi olursa ben bebek yagini karnina surup masaj yapiyodum
Bebegim 3 aylikti ben kuru fasulye yiyiyodum valla cok severim
(68 puan) tarafından
Bilmiyodm canm patateside cok severm ama artk yersemde bol su icerm yada rezene. Çok sükür bebegmde gaz problemimiz yok kuzum herseyi yiyorum ama tam tersi bana gaz ve kabız yapıyo rezene içtm bu sure biraktm sonra kimyonunda tadi bi acayip geldi kullanamadm ama artk mecburen rezeneye ve kimyon kullanmaya devam etcem.s
0 oy
(277 puan) tarafından

Nerdeyse 3 ay oldu doğum yapalı aynı sıkıntı bende de var canım.geçer diye bekliyorum bakalim.afedersiniz bi giriyorum daha çıkamıyorum eşimden çekinir oldum artık.:(

(68 puan) tarafından
Aynen saatlerce bekliyorum ya artk alsti bizimkiler bsey demiyo once soruyolardi bseymi oldu die :( çok kotu bi durum canm ya insallah geceer
0 oy
tarafından
Ilk 3 gün yaşadım ondan sonra çok iyisin şükür. Sürekli kayısı tuketiyordum çok iyi geldi 
(68 puan) tarafından
Artk bende hoşafıni ve normal yiyecem ya napym care arıyorum artk
0 oy
(1 puan) tarafından
Canım benim ilk dogumda oldu fazla ikinmaktan basur oldu dOktor a git sana fitil versin o geçiriyor bol bol sıcak suya otur sonra kabiz olmamaya dikkat et 
(68 puan) tarafından
Aynen basur bendede olms dogumda. Korkuyorum gitmeye ama mecburen gitcem artk canm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 491 göst.
11 Aralık 2020 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,012 göst.
0 oy
11 cevap 316 göst.
29 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 584 göst.
12 saat önce Diğer kategorisinde Hilay (326 puan) tarafından soruldu