0 oy
500 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bazen çok bunalıyorum temizlikti  yemekti bulaşık bide rahatsız oluyorum pis evden takıntılıyım 6 buçuk aylık hamileyim.ve artık yetişemiyorum bazen cabuk yoruluyorum ne bilim bi yardımını bekliyorum ama yapmıyor eşşek gibi çalışıyorum zaten diyor bende  8  saat çalısıp herşey önüme gelsin istiyorum ama olmuyor onla tartışmamak için burda dertlesmek istedim burnumun direği sızlıyor ağlamamak içiin kendimi zor tutuyorum bunaldım 

15 Cevaplar

0 oy
(250 puan) tarafından
Bizde de ayni sorun var ve oglum 20 aylik hic yerinde durmuyor ama yapacak bişey yok
tarafından
Ayaklarımın ne kadar ağrıdığını görüyor hala Her şeyi ayağına bekliyorum kırmayım diye içime atiyorum resmen
(250 puan) tarafından
Atma icine canm gerekince soyle cocugu tek yapmadın bn söylüyorum valla al şimdi de söyledim salonu topla gel diye inşallah toplar :-)
-Reklam-
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Yanlız değilsin canım benimkide yardım etmez bende bazen sinir oluyorum
tarafından
Bizler onların her konuda düşünüyoruz ama haketmiyolar
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Takıntılarından vazgeçmeye bak o zaman canım. Çünkü kendini yıpratırsın sadece. Dinlene dinlene yap, koşturan yok arkandan ayrıca. Sakin ol huzurlu ol. Sen kendine ne kadar dikkatli davranırsan, eşin de o kadar dikkatli davranır. Sen harvurup harman savurursan eşinde der ki yapiyor nasil olsa bana gerek yok... 
tarafından
Kesinlikle öyle yapıyor iyice şikayetlenmeye başladım.bende
(2,633 puan) tarafından
Bir gün yemek yapma, bir günde temizlik yapma eş geç senden kıymetli mi? Geçen gün başım patlıyor ağrıdan yemek dahi yiyemedim. Dedim sen ye kaldır ben yatıcam çünkü berbat haldeyim. Kaldırmış, ustumu de örtmüş sağ olsun.
0 oy
(402 puan) tarafından
o zaman takıntınızı bi kenraa bırakıp eşiniz gibi rahat davranın bakalım ne kadar dayanacak yani hamilesiniz bide neden kendinizi zorluyorsunuz  o kadar benim eşim de bana o gün ufak bir yardımda bulunmazsa gözüne sokar gibi hiçbirşey yapmıyorum sadece kızımla ilgileniyorum tabi o hemen anlıyor kalkıp yardım ediyor sonuçta ev ikimizin kirleten ikimiz olduğumuz için temizliğinde de yardim etsin yapsın demiyorum yardım etsin öyle ufacık ucundan nolacak ölürler mi sanki kısasa kısas bu kadar netimmm
tarafından
Ben yapamıyorum ya duramıyorum yapmayinca temizlik yapa yapa erkenden dogurcam valla
(402 puan) tarafından
valla bazen erkeği terbiye etmek için yapmam dediginiz şeyleri yapacaksınız yoksa yıpranan hep kadın olur naçizane fikrim bu sadece görevimiz temizlik yemek değil kadınlara bu reva mı sizce
tarafından
Bilmiyorum ya yapmasam bi laf desem  tartışma tatsızlık çıkcak valla oğlum olcak inşallah öyle yetiştirmicem ya
0 oy
(148 puan) tarafından
Sen bir taneyi hamile ikenden dert yanıyorsun bnde iki tane oğlan var koronadan karantidayz ve bütün gün ya oturuyor ya yatıyor hiç birşey yapmıyo birde öyle iken bana laf söylüyor sürekli yaptığımı beğenmiyo napcami şaşırdım iyice haline şükret bence beterin beteri var 
tarafından
Valla Allah yardımcımız olsun ne bilim insan hamileyken biseyler bekliyor ya
(148 puan) tarafından
Cnm ben 2.hamileligimde çalışıyordum 5te eve geliyordum yemek bulaşık sil süpür tabi evde bı tanede çocuk onunla.oyna ayaklar davul oluyordu inan akşam misafir vardı gece doğuma gittim gitmeden önce de bulaşık yıkadım banyo yaptm banyoyu temizledim agrimla öyle gittim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım 
0 oy
tarafından
Benimde eşim hicbirseyime yardım etmedi etmezse soylemedimde bı yardım beklemiyorum şahsen onun yapacağı seyirde begenmezdim zaten ne gerek var bu kadın tutarsın dip köşe temizler yani ben kendi evimi her hafta dip köşe temizlerdim doğuma 3 gün kala temizlik yaptık oh yeter hem hamileliğin riskli değilse sürekli yatmak iyi bişey değil biraz hareket edeceksin yani ben her işimi yapiyodum hatta cam balkon falan haftada temizlerdim  hamileyken çok takintiliydim eve yani sürekli temizlik yapardım evde eşim kızarsın bı dinlen artık diye şimdi çocuk var ikinci çocuğu istiyorum gene ona bisy demem şahsen yapan erkekler var ama kendi isteğiyle yapsın  yaparsa ben yap demem 
0 oy
tarafından
Valla bacım ben doğuma gitmeden önce koltuğun arkasını siliyodum eşim de ay bi kere sofrayı topliyim demedi virüs oldum ben o akdar zorlandı ki sorma mutfağa bi gittim her yer her yerde öyle kabullendim artık napalım
tarafından
Bazen bn böyle kendimi yırtarken kendime zarar verip vicdanı rahatsız olsun diyorum ama bebeğime kiyamam
tarafından
Ben erken doğum yaptım yeri silerken belime ağrı girmişti acaba doğuruyorum mu dedim eşime oda yok yeri siliyosun ya ondandır diyodu 2 gün sonra doğuma gittim ama hakkını yemiyim saat kaç olursa olsun istediğimi gider alırdı
tarafından
Oda öyle alır yedirir içirir ama halden anlamaz at gözlüğü var babası da aynı zaten o adam konuştu mu bn odayı terkediyorum
tarafından
Yetiştirme tarzı işte bizim ki de öyle kayınpeder kadınları köpek gibi görür kadın çalışmaz ev işi yapar yaptığınız surda iki yemek temizlik ona da ses etmeyin der cahillik eşime de suç bulmuyorum anası babası böyle yetiştirmiş oğluma ben mesela 2 yaşın da öğretiyorum çoğu şeyi sen erkeksin ne yapıyosun diyolar
0 oy
(5 puan) tarafından
Canım erkeklerin hepsi aynı 8  10 saat çalışıyorlar ben çok yorgunum işten geldim sen evde keyif yapıyorsun diyorlar. Benim eşimde çok dağınık iki kızım var biri daha 6 aylık ve bi de dükkanımız var hergün dükkana gidiyorum iki çocukla ve saolsun hiç yardım edeyim yazıktır demiyor daha da bi işi eksik yapsam başlıyor bana saydırmaya bigün çok fena patlıyacam ama bakalım ne zaman 
tarafından
Nankörler ay sinirlerim bozuluyor bende şuan sürat aşıyorum ama onlarda onu anlıcak incelik yok
(5 puan) tarafından
Sorma ya inan bıktırdı artık beni
0 oy
(1,517 puan) tarafından
İçine atman çok yanlış bunu dile getirmeli tavrını belli etmelisin. Yeri gelince vücudum ağrıyor. Ayağım ağrıyor iyi değilim de. Bn hep öyle yaptım yoksa asla düşünmezler düşüncesizler bnmde hiç yardım etmezdi ay uy bilerek kendimi  yapar öyle ancak ona yaptırırdim
0 oy
tarafından
Sizinki yine iyi canm.ben ondan fazla calisiyorum uzerine butun isleri ve bebegimede ben bakiyorum adam sabaha kadar oturup aksama kadar uyuyo.yanliz degilsin
tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(632 puan) tarafından
Ben hamile.olimca sağolsun esim bana yardim.ederdi simdi bebek doğdu yardimm etmezki

2 daka bebeyi tut geliyorum.diyorum.bi baktim çabuk gel diyor))ama Allah var kayinvaldem yardım ediuor
0 oy
(121 puan) tarafından
Etmezler benimki de etmiyor üstelik ben bide çalışıyordum hamileyken. Yardım eden kocalar var yok değil ama imreniyorum sadece onların eşlerine 
tarafından
Bende valla kahvesini kendi yapan adamlar var
(121 puan) tarafından
Yatana kadar 30 kere kahve yapıyorum
0 oy
(391 puan) tarafından
Çok şaşırdım bu eşlere ya yardım etmek değil ki bu kullandıkları evi temizlemek ,içecekleri çayı demlemek, çocuklarına babalık yapmak. Allah razı olsın benim eşim her işimi yapar 
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Canım o kadar haklısın ki bende neredeyse sekiz aylık gebeyim hiç birseye yardım etmez. Belim cıkıyor iş yaparken birde hala gebe degil gibi iş yemek filan bekliyor. 
tarafından
Demi ya

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 281 göst.
0 oy
7 cevap 379 göst.
15 Mart 2020 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 566 göst.
21 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ✨MeRvE✨ (389 puan) tarafından soruldu
0 oy