0 oy
533 göst.
Aile kategorisinde (96 puan) tarafından
Eşim ben 4 aylık hamileyken yurtdışına gitti. Normalde doğum zamanı yanimda olacaktı ama virüs nedeniyle yurtdışı uçuşları kapandı 8 ay boyunca sürdü. Şuan uçuşlar kısmi açık ama eşim yurtdışında kefilinin gözünde gözbebeği şuan. Kefiline yeni bir iş yeri açmada yardım ediyor. O iş yerini açtıktan sonra turkiyeye gelecek. Ama ha bir 10 gün sonra açacaz deyip deyip geçiştiriyor. Hayatta biraz fedakarlık yapmamız lazım diyor. Çok şükür orada işler yolunda diye beni teselli ediyor . 11 ay oldu eşimi görmedim daha çocuğunu görmedi. Ama ben eşime öyle bir şey söylemeliyim ki yada bazı konuşmalarda yada buraya geldiğinde bahsettiği fedakarlıktan bir şeyler yapmalıyım ki beni anlasin.  Umarım anlatabilsimidir . Ne yapabilirim bunun için 

19 Cevaplar

+10 oy
(3,232 puan) tarafından
Sizi yokluğuyla korkutamaz olmuş. Siz de onu. Evli olmanın, bebek sahibi olmanın ne anlamı var. Bi kere nasıl çocuğunu görmeden dayanabildi ki. Burası çok ilginç geldi bana. Orda bi düzeni var ve sizinle bunu bozmak istemiyor maalesef. Bence çaba göstermeyin. Sizi görmek için o fırsat oluştursun. Erkeğin görevi sadece para kazanmak olsaydı bu ülkede kimse babadan yana bu kadar dertli olmazdı. 

Bu zamana kadar çocuğumu ve beni görmeyen bundan sonra da bensiz yaşayabilir. Kimse vazgeçilmez değildir. 
(306 puan) tarafından
Çok haklısınn al sana benden ++++
(3,232 puan) tarafından
Teşekkürler
Haklı değil hep mutlu olsa keşke tüm anneler ve bebekler.
(306 puan) tarafından
Keşke canım keşke...
-Reklam-
+5 oy
(64 puan) tarafından
Bence bir mesaj at sana en büyük fedakarlığı senden giderek yapmalıyım yaz yolla büyük rest olur 
+3 oy
(790 puan) tarafından
benm babamda yıllar önce anneme öyle demişti yurt dışımdaydı çocuklar için fedakarlık yap bilmem ne falan snra adam orada başkasıyla berabermş getirdi evlendi annemden zorla boşandı işim cok iyi dye diye meğer baska seyler karstrmş bence sende pek inanma bu muhabbetlere
+1 oy
tarafından
Kendini kes adam anlamayacaksa anlamaz 
+1 oy
(2,628 puan) tarafından
Benim esim sehir bile degistiremez birak  ülkeyi  valla büyük  sabır ☺️ 

Parası  pulu yere batsın  Gözüm  hergün  onu görmeli ❤
(2,628 puan) tarafından
Napim canim gerçekler ☺️
0 oy
(1,635 puan) tarafından
İşler çok iyi ve kazanç varsa uçuşlar açıldığı zaman gelip bi kaç gün bebeğini karısını görüp dönebilirdi.

Eşin bi işler karıştırıyo olabilir mi
(96 puan) tarafından
Işte eşim öyle bir şey istemiyor şuan diğer iş yeri için işi öğrettiği adamlar var onları bırakamıyor.  Esimi konumdan takip ediyorum :)))
(1,635 puan) tarafından
Valla istese gelirdi ama neyse.
Hangi ülkede eşin
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Eşim gelince oğluşuna bak oluşum bu baban fedarlık öğretmeni şimdi bana fedakarlığı öğretmeye gelmiş de yani ben öyle derdim :D

0 oy
(1,043 puan) tarafından
Çocuğunu bile daha görmeyen bir baba bana fedakarlıktan bahsedemez sen o olayı çok yanlış anlamışsın diyeceksin canım...
(96 puan) tarafından
Çocuğuna bana ıyi bir gelecek sağlamak için fedakarlık yapıyor şuan o bunu böyle koymuş kafasina
(1,043 puan) tarafından
Valla canım çocuğun geleceği anne babasıyla vakit geçirerek iyi olur çevremde bunun çok iyi örnekleri var babası oran var diyip duruyor ama çocuk her gün göz yaşı döküyor çünkü evde huzur yok babayı göremiyor ki
0 oy
(305 puan) tarafından
Fedakarlık eşe ve evlada hasret yapılacaksa yemisim böyle fedakarlığı sanki bana dönmemek için bahane arıyormuş gibi geldi benim kocam yapsa aynı şeyi o ülkeyi yikarim başına bosarim anında 11 ay az bir süre değil ve dahada iş yeri açacak kaç ay daha sürecek acaba bu fedakârlık?
0 oy
(119,071 puan) tarafından
Eşin hangi ülkede âuan uçuşlar var turkiyeye uçuşlar 8 ay kapali kalmadi 4 ay kapiydi snr haziranda acildi
0 oy
(22 puan) tarafından
Valla fedakarlik boyutunda sen kendine düşeni yapmışsın  hamilelik  boyunca tek basina kalarak . Bende 4. Ayimdan beri esimden ayri geciriyorm hamileligi oldukca zor kaldi ki sen dogumu da tek  basina yapmışsın yani fedakarlik adina kendine  düşeni  yapmışsın  madem yapilmasi gereken fedakarlik varsa sira esinde birazda onun  biseyler yapmasi lazm
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ne kadar yazık.. sen ne dersen boş ki . Fedakarlığı iki taraf yapmalı sadece kadın değil .. kim  bilir hamileyken me sıkıntıları esin yokken çektin.. lohusalık öyle.. bebeğin doğmuş ama hala da yok .. kendisi düşünüp gelmeli.. 11 ay ne demek ya? Hiç mi özlemez bir insan ? Sende takma . Odur seni takmıyor. Tamam belki mecbur iş sonuçta ama en azından bir kaç gün karısına çocuğuna ayırsın.

.
0 oy
(617 puan) tarafından
Yorumlara baktım canım hiç iç açıcı değil bence kötü düşünme anneler babalar gibi değil anne ta karnindayken hisseder bebeğini ama maalesef babalar kucağına alınca hissederler bu duyguyu yani genel olarak söylüyorum inşallah tez vakitte gelir kocan bebeğini kucağına alı
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bu saatten sonra  anlamaz  ne yaparsan  yap  bu nasıl  babaki  çocuğunu  görmeden durabiliyor  dikkat  et canım  da gelirken başkasını getirmesin allah korusun 
0 oy
tarafından
Daha çocuğunu görmemiş ne fedakarlığı acaba bu fedakarlık çok başka şey eşin yanlış anlamış 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ay cok zor bi durum evladini görmeden nsl durdu seni görmeden.. kafamda deli sorular. 
0 oy
(10,204 puan) tarafından
Bekar hayatı maalesef ki güzel gelıyor eşine canım bu  fedakarlık değil senin buna tahammül etmen fedakarlık olmuş bence i. Sizsiz olabiliyorsa sen de onsuz olmaz deme kaç ay olmuş evladı olalı bu çok saçma
0 oy
(302 puan) tarafından
uzun süredir görmüyor ve cocugumu da hic görmediyse bundan sonrada hşc gelmesin görmesin boşanıncad para vercek nasılsa gerek varmı böle yaşamaya ben istemezdim eger öle bişy yapsın direk arar sölerdim beni be cocgumu düşünmüyor görmek istemiyorsan bundan sonrada görmene gerek yok babasız dogdu cocugum babasız büyütürm ben derdim 
0 oy
(945 puan) tarafından
Herkes de kafanı bulandıracak şeyler yazmış ama, bence ekonominin kötü olduğu bu zaman da eşin haklı olabilir. Bazen bazı zorluklara böyle böyle katlanmak gerekir. Eminim eşiniz yurt dışındayken siz ve çocuğunuz maddi olarak daha rahatsınızdır. Benim kadar kötümser bir insan olamaz belki ama, ülkenin hali ortada, o adam da belki orda 3 kuruş fazla biriktireyim dönünce bir iş yaparım diye düşünüyor olabilir. Siz de konımunuzda haklısınız, ama virüs varken de çıkıp gelmesi hiç sağlıklı değil bence. Eşinizi en iyisi siz tanırsınız, güveniyorsanız kasmayın bence. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 5,448 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 530 göst.
8 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 496 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,755 göst.