0 oy
575 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
5 yıldır eşimin ailesiyle oturdum.kaynana kayinbaba ama hep cok saygılı sevgili oldum herkes cok iyi gelin çok iyi bakıyor diye söylüyor etraftan. ama gel gör ki tahammül sınırlarım tükendi. Herkesin bi müdahale bi laf sokma. Evim yokmuş gibi muamele göstermeleri. Sehir dışından kardesim geliyor bir kez olsun evime giremiyor kuzenler kardeslerim ailem hep kaynana kayinbaba aman rahatsiz olmasin. Ama bu kez is öyle bir noktaya geldiki eşimi sakin olmaya zorlayamiyorum asla. Benim babam sehir dışından araba aldi gidip getirwmiyor işyeri izin vermemis eşim ben giderim dedi çok kızdım biliyorum ailesi sorun cikartacak çünkü.  Arayip anne babasina dedi 2 günlüğüne sehir disina gidiyorum sanki 5 yasindaki cocuk kiyametleri koparttilar vay efendim gidersen bu eve birdaha giremezsin evi arabayi birak benim işte calisma defol git. Esimin cok zoruna gitti asla sen karisma evi ayıracam dedi yeter artik bir hayatimiz yok. Cok korkuyorum ama sifir para sıfır eşya hayat cok pahali nasil yeni bir hayat kurabilirim bir çocuğum var hamileyim her muayene 500 gidiyor riskli gebelik kira nasil altindan kalkariz. Bu ev bu mallar sizin dedi hep ama bi gezmemiz eglenmemiz yok hemen ev benim evim olayina dönüyor iş. Kocam asla geri adim atmiyor napacagim hic bilmiyorum

16 Cevaplar

+2 oy
(2,009 puan) tarafından
Hic korkma kuzum Allahim yardim eder cok yiycegine az yersin yeri gelir et yersin yeri gelir makarna en azindan kafan rahat olur
-Reklam-
+1 oy
(286 puan) tarafından
Ya napacaksin canım herkes nasıl idare ediyorsa sende öyle edersin sürekli birilerinin emrinin altında olmaktansa çocuk gibi sinirlenince benim evim benim arabam diyorsa kendi evine çıkman saha iyi ben senin yerinde olsam eşimin arkasında dururum
+1 oy
(954 puan) tarafından
Bir az zor bir süreç geçireceksiniz ama zamanla toparlanirsiniz bence esin doğru yapıyor arkasında dur bi plan yapın ikinci el eşyada bile dursaniz kendi eviniz olsun bence
+1 oy
(5,913 puan) tarafından
Allah yardim eder kafani koyacagin bir yastik corbani pisirecegin bir tenceren olsun gerisini yavas yavas yaparsiniz annemler ayrildginda hicbirseyleri yokmus babam gitmis kucuk bir tup kucuk bir tencere almis onla idare etmisler 2kucuk cocukla 
0 oy
tarafından
Esyali evlerden tutun  canım biraz birikimde yaparsınız o arada  Allah  sağlık mutluluk versin geriside olur elbet siz omuz omuza verdikten sonra  üstesinden gelemeyeceginiz şey yok 
0 oy
tarafından
Emin ol evi ayırmak daha iyi. Olur her şeyin lüksüne değil uygununa gidin bi yıl zorlanırsınız sonra alışırsınız geçer merak etme 
0 oy
(13,797 puan) tarafından
Sakin korkma , kocan ikna olmuşken sende cesaretlendir ve ayir evini. Ben ablamdan biliyorum kac kere ev ayirmaya calıstılar , kayinbabasi defalarca evden kovdu. Ev ayıracaklari zaman kaynanasi intihar ederim falan diye bunlari tehdit etti ayıramadilar ve çoooook pişmanlar. 
0 oy
tarafından
Rabbim bir kolayını verir canım çok fazla yardım sever insan var bulunduğunuz yerde yardım dernekleri vardır bir şekilde ev kurulur  ev kurana allah yardım eder tasalanma sen
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Eşinin  arkasında  dur  canım  ewli çocuklu  adamın  aile  tarafından azarlnmasini  kaldıramaz ilk  başta  zorluk  cekersiniz  ama sonra  dersin  bu zamana  kadar  niye  ayrılmamışız hakkınızda  hayırlısı  
0 oy
tarafından
Allah verir kolaylığını yuvanizi kuracaksınız eksiklere çok takılma herşey zamanla olur böyle düşün çocukların ihtiyaçlarını gör eşya bi şekil olur. Ev ev üstüne olmuyor. Onları çekeceğine borç derdi çek daha iyi.
0 oy
(143 puan) tarafından
Canm  sifir  esya  alman  sartl  degil  bnde  2 bucuk sene  1  oturdum   afyondan  izmire  tasindik  sonra   cunku esim  ailesinden  bikmisti  uzmanlik sinavlarima  girdi  cok  sukur  kazandi  . .  Esylai  1  arti 1  eve  girdik  1 oglum var bnde  2.ye  hamileyim  bugun yarin  dogum olck bkliom  allah bi yer  kalatiosa bin yer  acio merak  etme  sen ..
(1,755 puan) tarafından
Cok dua edin neolur rabbim hayirli kapi acsin
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız kocan kendi çıkmak istiyor daha ne istiyorsun. Onun dışında zamanla herşey olur sıkıntı yapma. Kardeşin ailen rahat rahat gelir gider sana da. 
(1,755 puan) tarafından
Öyle ama ev iş esya sıfır destek nerden iş bulacak eşim nasil kira eşya 2 çocuk zor bi durum ya. 5 yıl emek verdim sonucu böyle olmamaliydi
(13,202 puan) tarafından
Hepsi olur canım sen elini azıcık ateşin altına sokmaya korkuyorsun inan öyle daha çok huzurun olur. Bak altı üst oturuyoruz onla bile olmuyor konuşmuyorum kaynanayla annemler geldi doğuma da insanların yüzüne kapıyı kapattı yukarı çıktı arkasını döndü. Huzurum kalmadı.
0 oy
(95 puan) tarafından
Allah yardımviniz olsun korkma en azindan kafan rahat olur 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Acil ihtiyacın olan şeyeler alırsın herşeyin tam olmasada olur  yeterki kafan rahat olsun şimdiden birikime baska istersen yine ne toplarsan
0 oy
tarafından
valla bi kuru ekmek ye huzurun olsun kocan arkanda işte daha ne istiyorsun qüle oynaya cık allah rızkınızı verir bende ayrı eve cıkacakken eşimin ailesi biz size bişi almayız bizim paramız yok dedi eşim 3 ay maasına dokunmadı kirayı öyle tuttuk altınlarım vardı daha 8 aylık qelinken hepsini bozdum beyaz esya koltuk televizyon hersey aldım valla sonra kaynanam qitti kendine yatak aldı koltuk takımı aldı masa sandalye aldı desim hani paranız yoktu e biz borç yaptk dedim banada borç yaoabilirdiniz neyse dedi kayınbaban emekli olsun sana bi bilezik yapsın daha emekli olcak kalsın dedim sizden bişi istemiyorm kavqa ede ede cıktık bende hep diyodum iyi olsun ama olmayınca olmuyo valla afedersin ama sıçan yaranıyo simdi bana cıt diyemiyorlar önceden hep aqlardım simdi eşim arkamda sükür ben ne dersem o artık cünkü benim evim benim düzenim benim kararım cok zenqinler olmasa yok derim ama varkwn yokluk qördüm oqlum oldu eşim bi işe qirdi 5 bin maas ayakkabı cekleri 6 ayda bir erzak paketi rabnim rızkımızı oqlumuz olunca verdi şimdi biz onlardan zenqiniz 
(1,755 puan) tarafından
Ya eşimin ailesi çok çok  zengin. Ama işin kötüsü eşim onlarin işinde çalışıyor oda elden giderse nerde bu koronada iş bulacak kira verecek eşya alacak okadar cikmazdayim ki. Eşim çok grurlu eğer evi ayırırsa tek kuruş istmez onlardan böyle kavga gürültü ayrılınca da onlarda vermez zaten. 5 yıl çektim sonu böyle olmamaliydi cok canim yanıyor emeklerim çöp oldu
0 oy
(22 puan) tarafından
Illa ki hersey luks olmak zorunda  degil canm ilk etapta gider ikinci  el temiz  esya alirsin sonra sonra  yeniler  degistirir düzenini  kurarsın. Allah yuva kurana yardm eder 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 142 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde eda93... (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 668 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,406 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 857 göst.
11 Aralık 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,406 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 253 göst.