0 oy
876 göst.
Diğer kategorisinde (153 puan) tarafından
Kaç gündür gözüme uyku girmemiş kızlarımı sırf düzene sokacam diye geçen gece saat 4 te uyudum namaza kalkıp daha uyumadım eşim ise akşam 11 de uyudu onu çok seviyorum aslında kötülemek de istemiyorum dunyanın en iyi insanı diyebilirim beni çok kısıtlıyor herşeyime  karışıyor ama eşim sonuçta olabilir böyle şeyler. Uykusu yokken dizisi yokken tel ile oynamazsa yardım eder bana ama kaç gündür uyumamama rağmen kızlarımı saat 8 de uyandırma ma rağmen yine uyutmak bu saati buldu ama nasıl uyuttum savura savura bağıra bağıra o kadar agliyorlar ki uykuları var aslında ama direniyorlar eşim de yanıbaşımda  uyuyor belki tüm mahalle duydu bağrışlarımızı ama duymak mı istemiyor yoksa gerçekten uyuyormu inan bilmiyorum cinnet geçirdim onu tutuyorum o ağlıyor sesleri hala beynimin içinde yankılanıyor tuttum ikisinin kolundan sinirlenip diğer odaya gittim onlar da korktu tabi ağlayıp durdular sonra eşim geldi birini alıp götürdü uyuttu kızlar belki iyi anne değilim diye yargılayacaksınız haklisiniz ama o kadar zorlaniyorum ki sadece eşim başta bana yardımcı olsaydı uyutsaydık bunların hiçbirini yaşamıyacak tik zaten uykuları vardı. Kızını uyuttuktan sonra gelip iyimisin bile demedi yine vurdu kafayı uyudu bende girdim banyoya sac bırakmadım kafamda ama eşime inat değil sadece kızlarıma kötü davrandıgım için kızlar ben hiç iyi değilim kızlarımdan olmasa öldürürdüm kendimi nefret ediyorum kimsesiz olmaktan burdan da ayrılıyorum artık kızlar uygulamayı silecem tamamen hayatın tokadı ni yemiş gibi içime kapanmak kimse ile konuşmak bile istemiyorum sizler beni anlarsınız diye son bir defa size içimi dökeyim dedim çok güzel insanlar var burda hepiniz hakkınızı helal edin  

16 Cevaplar

+1 oy
(373 puan) tarafından
Canım böylw yaparak kendini hasta edersin zararın sadece ominiklerle sana olur ne kocanada nede bie başkasına 
(153 puan) tarafından
Ya kimse beni anlamıyor eşimin işi de zor ona da yüklenmek istemiyorum ama ben onun umrunda değilim hasta olsam ölüm döşeğinde olsam yine de uğraşım bitmiyor korona oldum 2 gün çok fenaydım o halde bile tüm eve ben baktım kimsenin ne aradığı var ne sorduğu eşim de anlayıp teselli etmeyince daha çok sinirleniyorum canım ben çok uykusuzum bugün beni idare et dese her gece ederim ama vurup kafayı uyuyor bende insanım çıkıp hava bile alamıyorum kapıda boğuldum artık
(373 puan) tarafından
Haklısın sana cok hak veriyorum ama işte böylw içine kapanırsan hasta falan olursun eşini karsına al konuş anlayışlı biriyse annen falan nerde
(153 puan) tarafından
Gurbetteyim canm. Çok denedim konustugum gün iyi olmaya çalışıyor konuşmamı unutunca yine aynı
(373 puan) tarafından
Ah gurbetlik ne zor :( kuzum ne diyim rabbim yardımcın olsun bi an önce büyüsün minikler sende kendine dikkay et hiçbişeyi içine atma
-Reklam-
+1 oy
(2,009 puan) tarafından
Hangimiz dort dortluguz hepimiz ayniyiz biz hic mi bagirmiyoruz bebelere bizim eslerde ayni inan ki derim bak die ben calisiyom senin gibi evde öğlene kadar uyumuyorum diyo erkek milleti laf anlatamazsin sabah tarlaya mi gitcen acele isin mi var birak canlari sağolsun uyurlar sabahta gec kalkarlar sende uykunu almis olursun uzme kendini yipratma bu kadar sen kendine yaparsin ne yaparsan kimseye bisey olmaz 
(153 puan) tarafından
Uyku sorun degilki benim için o kadar seviyorum ki eşimi ona karşı çok fedakar davranıyorum ama ne sevgimin karşılığını nede fedakarlığın karşılığını alıyorum
(2,009 puan) tarafından
Konus esinle en iyi anliyacak olan kisi o bi problemmi var ogren
+1 oy
(322 puan) tarafından
Allah kolaylık versin 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Yapma kuzum Allah yardımcın olsun bebeklerin küçük sanırım ben bile zorlanıyorum 

Çok normal daralman 

Geçici bir süreç ama sen içine arıyorsun belliki niye eşine kalk ve adam tek başıma mi yaptım bunları sende el at desene 

Birraz yük bindir evdeki sinintiyi anlasın sen iyice bunalmisisin kuzum 

Rabb'im gönlüne ferahlık versin inşallah ❤️
(153 puan) tarafından
Sağol canm ya işi zor diye erkenden uyusun istiyorum bazen en azından uykusunu alır. Ama bazen kızlarım o kadar agliyorlar ki artık o ağlamalarına gelemiyorum komşular bile kapıma geliyor seslerinden uyuyamıyoruz diye ama eşim yanıbaşımızda uykusunun derdinde. Sadece çok zorlandığımı gördüğü zamnlar etsin istiyorum 7 24 yardim etsin demiyorum o kadar ağladım ki gözüm görmüyor vücüdüm karıncalanıp kitleniyor 1 yıl oldu ciddi birşey diye korkuyorum da Ama hastaneye bile gidemiyorum kızlarımı bırakacak kimsem yok diye
(12,264 puan) tarafından
Gurbette misin kuzum
Yoksa ailen ile kotumusun
Kuzum kocani düşünme hala onu düşünüyorsun ama o seni pekte umursamıyor açıkçası
O haline acıması lazım
Sen Sabah polis geldi kapıya komşular şikayet etmiş de
Bende çocuklar durmuyor kimsem yok deyince polis de kocan yokmu yardımcı olsun dedi de
Biraz silkele canım onu
Sen daha çok üzülür sun
Kendine Zarar kuzum bu şekilde çocuklara faydalı olamazsın
Kocadan destek Alman lazım
(153 puan) tarafından
Yorumun için çok sağol canım anlayısın icin bazıları yazıyı okur yazıda bırakırlar çok rahat cevap verirler ne var bunda diye herkesin hayat şartları bir değil dünyada bi ikizleri olan ben değilim tabi ama herkesin eşi dostu akrabası var. O olmasa bile parası var ama bizde kıtkanaatız Butun zorluğu geçtim hastalanıyorum önüne bi tabak yemek koyan olmuyor . Neyse canım hesabımı nasıl silebilirim bi bilgin varmı yoksa direk uygulamayı mı kaldırayım
(12,264 puan) tarafından
Sıkma kuzum bgitmek zorunda değilsin bir süre girme şuan kötü hissediyor sun
O yüzden silicem diyorsun
Aç şimdi bir bakara suresi dinle içine ferahlık gelecek farkı göreceksin
İki oğlumun arasında 19 ay var ikiz gibi büyüdüler hergun ağladım hergun
O kötü zamanda ben çocuklar la crbellesirken
Aldatmış beni ölü gibi olmuştum yemek yiyemiyordum artık
Ama şimdi biri 9 diğeri 8 yaşında
Zaman kuzum zamanla herşey düzelir ama sen adamı düşünmekten vazgeç önce kendini önce sen olmalısın hayatının merkezin de başkası değil sen eşini kendinden öte de görüyorsun
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Eşinle otur güzelce konuş. Bebeklerimiz zor bebekler uykuları problem. Biliyorum senin işinde zor ama benim 2 çocukla daha zor. Bebişleri uyutalım öyle uyu. Çünkü uykusuz kaldıkça iyice hırçın ve huzursuz oluyorlar. Onlar huzurlu olursa bende daha huzurlu ve dinç olurum lütfen birazda beni düşün de.

Mesela tek çocuklu yakınlarınızdan bahset onlar bile bi çocukla çok zorlanıyo ya ben napayım de.

Yada senin gibi zorlanan yada zorlanmış biriyle görüştür eşini o anlatırsa daha etkili olur belki.
0 oy
tarafından
Cnm benim inanki. Benim kocam da umursamaz çocuk yanında patlasa elini atmaz bende isterdim elini uzatsın ama yapmıyor ve boş ver kimse için değmez çocukları nı düşün RABBIM YARDIMCIN olur elbet dert etme dua et sadece 
0 oy
(2 puan) tarafından
Offf offf cnm benim durumum daha fenaa bende gurbeteim hoş annem bana 1 saatlik yol burada ama her zaman gidip gelinmiyor kayınvalidem kayınpederim kayınçom bir evdeyiz her gün ben evi topluyorum yemek yapıyorum masaya koyup kaldırıyorum çoça bakıyorum eşim yan gelip yatıyor biraz çoçukla ilgilen diyorum sen ne yapıyorsun diyor sanki ben yan gelip yatıyorum bıktım artık zitmetci gibiyim evde anneme gidip 1 hafta kaldım eşim bana bağırdı onun annesi yemek iş yapıyormuş işe gidiyormuş yoruluyormuş bide eve gelip iş yemekmi yapsaymış bir elimde oğlum bir elimle yemek yapıyorum brakıp gitsem diyorum bazen çoçum öksüz kalmasın diye katlanıyorum 
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Niye kötü insan, kötü anne olasınız ki. Her günümüz her anımız bir değil. İstemesek de çocuklara bağırabiliyoruz veya kötü davranabiluyoruz. Din bile bizim yorulup kötü şeyler söyleyeceğimizi hesaba katmış olacak ki annelerin bedduası tutmaz. Babalarınki tutar. 

Eşiniz iyi tutmuş kendini. Tabiki kalkıp yardım edecek. Bu bi fedakarlık değil. Babalık, eşlik. Orada haklısınız. 

Lakin kendinize zarar vermek olmaz. Mümkünse destek alın. Eşinizle de bunu konuşun. Konuşmazsak olmaz. İletişim her şeydir. Gitmeyin dertleşiriz burda:) 
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Ahh be gülüm benm oğlum öyle bir.bebek ti ki sülale açıyordu bana her gören nasıl oğlan düzeldimi inadı diyordu mahallede o ağlayan çocuğun annesi senmisin diyorlardı öyle bir evlâydı töbe yarabbi evlat değil yılan doğurdum sanki diyordum artık bnm eşim birde vardiyalı çalışıyor ev desen kutu gibi çit dese yatak orasından duyuluyor gelince yatardı bnm.ki bir başlardı ağlamaya sussun diye ter dökerdim bazen kalkıp ne ağlıyo bu bukadar diye birde bana kızıyordu sanki ben aglatiyomusum gibi her ağladığında yine kızacak diye ter döküyordum seninki yine duymamazlıktan geliyormuş o da birşey birde agliyorlar diye kızsa daha kotu olacak bunlar kimse 4 4luk olmuyor ki malesef kendini paralama 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Anneliği mi sorgulama canım geçen geç uyumuyor diye 2 aylık bebeme bağırdım eşim de uyuyor sözde normalde çocuk bitaraflarini yırtar kalkmaz bağırdığımi duyunca kalmış bana bağırıyor 2 aylık çocuk ne anlar da bağırıp korkuyuyosun diyor beni azarladı baya yeter be dedim çok biliyosun al kendin sustur uyut dedim gözlerim yanıyor artık dedim napti geri uyudu analık babalık gibi değil senin de dediğin gibi sonradan vicdan azabı çektim derdi olmasa ağlamaz Di siye 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Psikoljk destek almalısınız
0 oy
(406 puan) tarafından
Sana kafa dinlemek çok iyi gelicektir inşAllah canım çık dolaş alışveriş yap kendine biraz dışarda yemek ye kızlarınıda al mis gibi bi kafa dağıt Allahım yardım etsin depresyona girmişsin sen
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım sakın gitme bu platfotmdan. Saç kesmek ciddi bir yardım çığlığı aslında. Acilen bir yardım alman lazım. Bunu kendin için ve bebeklerin için yapman şart. Bak ne kadar güzel anlatmışsın biz yeri gelince tek bebekle uğraşamıyoruz sen ne kadar güçlü bir kadınsın ikisini büyütebiliyorsun. Kapatma kendini. Kapandığın için böyle oluyor zaten. Lütfen ama lütfen yardım al. Sana inanıyorum çünkü sen annesin!
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım bizde insanız yani heralde böyle sinir krizleri yaşayabiliriz keşke eşin daha cok destek olsa sana. Ben bazen tek çocugumu uyuturken of puf edip ağlıyorum sonra ona ofladım allahım sen affet diye. Bu günler geçecek ve cocuklarına bu yaşına geri gelmeyecek sakin olarak her anın tadını cıkarmalısın yoksa hasta olur hayattan zevk alamazsın. 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kız ben senin  yerinde  olsam eşime  bir tane  çakırdım  kalk yardım  et diye  .. allhtan öyle  biri  değil  her koşulda yardım eder allha şükür. kimse  de seni  yargılayamaz canım  hangimiz  dört dörtlük  ki benimde  bagirdigim  oluyor  kızıma  sonra  senin  gibi  kendime kızıyorum napiyorum diye  ama insan  öyle  bunalıyor ki ne yaptığının  farkında bile olmuyor  birde  sende  ikitane  warmis allah yardım etsin  
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Erkekler vurdum duymaz olurlar takı sen karşına alıp konuşana kadar neden konuşmayı denemiyorsun boyle yaparak kendine zarar veriyorsun çocuklarını dusun

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,625 göst.
2 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 531 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Emine sinan (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 815 göst.
2 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 205 göst.