0 oy
1,070 göst.
Diğer kategorisinde (1,451 puan) tarafından
Kızlar sorum yukarda evin çocukların mazraflarından hariç size harçlık verirmi kocalarınız bnimki bu zamana kadar istemiyordum borçlarımız vardı anca yetiyordu aldı maaş bugun dedim bana maaşta ayrıyette harçlık verirmisin dedim napıcan zaten bi ihtiyacın oldugunda istiyosun veriyorum dedi ama bn arkamda biraz para olsun canımın istegine harcayayım diyorum sizinkiler verirmi ev mutfak çocuk masrafları dışında

52 Cevaplar

+1 oy
(4,152 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evin masarafi market pazar hersey esim yapar bn karismam bakkaldan ekmek almayi bilee. Aylik bna 200 verr onuda bn kiyafet falan ole harcarim. 
(1,451 puan) tarafından
İşte bnüm demek istedigimde bu
(4,152 puan) tarafından
Ama 10 yillik evliyim daha bir yildir bu sekilde.
-Reklam-
+1 oy
(193 puan) tarafından
Neden eşinizden bekliyorsunuz ki kendiniz çalışıp kazanın. 
(783 puan) tarafından
Kız üşenmeden herkese cevap verdinmi  :))
(1,451 puan) tarafından
Bu postu açan bnim cnm evet dogru söylüyorsun hiç bi kadın kissnin eline bakmamalı kndi çalışıp kazanmalı bunu bnde çok isterdim ama hem bi meslegim yok yapacak hem eşimde istemiyor çalışmamı bnde diyorum madem çalışmamı istemiyorsan bana harçlıkda vermelisin degilmi
(48,370 puan) tarafından
sakin ol kiz ☺️
(229 puan) tarafından
Benimde zoruma gidiyor eşimin eline bakmak  uzun yılalar çalıştım ama şimdi kızıma bakacak kimsem.yok kimseye güvenemem de bırakayım.
(210 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum, hele ki evlendikten sonra isini birakanlari hic anlamiyorum, evimin hanfendisi olucam hayalleriyle boyle cocuk gibi harclik istemek zorunda kalirsiniz iste.
+1 oy
(262 puan) tarafından
Bu soruyu görünce çalıştığım için ve kimseye muhtaç kalmadigim için bir kere daha şükrettim Allahım emeklerimin karşılığını sukurler olsun vermiş tüm çalışmak isteyen atanmak isteyen herkese Allah yardım etsin 
(1,451 puan) tarafından
En iyisi kndi ayaklatın üzerinde durmaktır cnm ama hayat bazen herkese aynı şansı vermiyor mecbur birilerinin eline bakıyoruz
(2,014 puan) tarafından
Bende aynı şekilde düşündüm, bi kadın kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Yarın bi gün adam çekip gitse elinde hiç bişey olmadan ortada kalan kadınla dolu her yer. Ve mecburiyetten boşanamıyolarda. O yüzden yeni nesil anneleri lütfen kız çocuklarınızı okutun, bir meslek sahibi olsunlar ve hiç bi erkeğin eline bakmak zorunda kalmasınlar.
+1 oy
(263 puan) tarafından
Ikimiz de maas aliyoruz paralar ortak bi yerde durur benim hesapta. Pek de harcamam ben para evin her seyini esim aliyo. Harclik da istemem cunku paralar zaten bende :) 
+1 oy
(7,118 puan) tarafından

Harçlık nedir yaa :D cocuk muyuz da harçlık verecekler :) kendi birikimim de var ekstradan para verir misin demem.  Kartı alır gider çekerim.  Ayrıca bunu erkek düşünüp, istemeden vermeli.

0 oy
tarafından
Adam maaşını elime verir kira ve fatura parasını alır kendinede harçlık alır gerisi bende kalır 
(1,451 puan) tarafından
Bnimkide öyle yapar ama o para evindir ortak paramızdır bn kndim istedigim gbi harcayacagım hesabını vermicem bi harçlık istiyorum
tarafından
Ben zaten hesap vermem ki sadece alırım ve sırf ne tepki verecek diye gidip gösteririm bir kez olsun izin almadım paralar benim elimdedir eşim bir kez olsun hesap sormaz para lazım olursa bana harçlık ver der bende veririm o kadar
(1,451 puan) tarafından
Bana ne kadar kaldı evde de bnde şunu şunu aldım şu kadar kaldı derim allah var kızmaz niye harcadın ettin diye ama ne aldın der
0 oy
tarafından
Öyle ayrıyeten harçlık vermez ama ne zaman para lazım dersem hemen verir saolsun 
(1,451 puan) tarafından
Bnmkide öyle ama bazı arkadaşlarımdan duyuyorum ayrıyette harçlık veriyorlarmiş
tarafından
İyide ne gerek varki zaten ne istesem alıyorum hiç yok demiyor
(1,451 puan) tarafından
Ya öyle ama hep ondan şunu şunu alıcam para ver demektense diyorum arkamda bi param olsun ne alıcamı söylemeden gidip alım diyorum
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Hem kredi kartı var hem de nakit verir hiç sormaz ne yaptın ne ettin diye 
(1,451 puan) tarafından
Bnmkide verir kredi kartını ve nakit ama ne aldıgımı ne ettigimi tek tek söylerim bnde istiyorum ki ayrıyetten. Bi param olsun
(12,852 puan) tarafından
Yok hayatta sormaz bende söylemem tabiki az bı miktar da olsa kenarda olsun
Benim mesala 5 çeyrek 1 gram altın
2000 e yakın da param var elbet lazım olacağı gün olur yani
0 oy
tarafından
Ne kadar borcumuz olursa olsun bin tlye yakin hep bırakırım evde başta esimde o paradan al diyip duruyordu ama cok tepki verdim o yüzden alıştı artik erkekleri zorlamak lazim yoksa vermezler 
(1,451 puan) tarafından
Bnde istiyorum evdeki paradan harca diyor ama bn kndime ait olsun istiyorum canım ne almak istiyorsa onu almak isyorum naptımı ne ettimi söylemeden
tarafından
Valla onlar cani ne isterse alirlar bizimde hakkımız var sonuçta ama onlar ne eksiğin var ki derler
(1,451 puan) tarafından
Aynn öyle ve ufak tefek şeyler için para istemek istemiyorum yanımda kndi param olsun ekstradan şeylere kullanım istiyorum
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Verir ev ihtiyacı mutfak çocuk giyim masrafı hariç harçlık olur yanında dursun canın ne istiyor ise alırsn der 
(1,451 puan) tarafından
İşte bnimde istedigim bu ama bişey alıcam diye istedigin zaman zaten veriyorum diyor
(3,750 puan) tarafından
Sende bişi alcam de, al yanında dursun cnm
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Maaşını istesem verir bilir çünkü evimiz için napiosam yaparım 

Birikim de ben takip ederim ama kimseyle eşini kıyas etme

Herkesin karakteri farklı .eşinde öyle görmüş demekki yeterki kötü alışkanlığı olmasın evinin ihtiyacını görsün az versin çok versin harçlık herkes farklı
(1,451 puan) tarafından
Yoo allah var tüm maşını getirir bnle beraber sayar şu şuranın şu buranın ayırır kalanını eve bırakır lazım olursa al der ama bilmiyorum o evin parasıdır nereye verdigimi naptımı söylerim ama bn arkamda bi param olsun istiyorum istedgimi ona sormadan almak istiyorum
(4,962 puan) tarafından
Çok şey yapmamak lazm canım şükret çok güzel alışkanlık daha ne olsun bence bu anlatimina göre istediğini alsan kocan bisye demez
(1,451 puan) tarafından
Yok cnm bişey demez ama bazen ufak tefek şeyler için ondan istemek yada eve bıraktıgı paraya dokunmak istemiyorum ekstradan şeyler için yani kndim param olsa ondan alsam diyorum
(4,962 puan) tarafından
İnşallah olur canm en güzeli zaten kadinin da calisiyo olması
0 oy
tarafından
Biz birlik oturuyoruz paramız bir tabi harçlık istiyorum veriyor çocuklarda veriyor 5 10 lira onlarında alıyorum cnmin istediği birşey varsa almam için 
(1,451 puan) tarafından
Biz ayrıyız o yüzden bana diyor paranın hepsi evde zaten yanında diyor ama bn ufak tefek canımın istediklerini almak için istiyorum ayrıyetten
tarafından
Hakkindir cnm tabiki
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Verir canim her masindan 1500 verir  .yinden ihdiyacin olursa yine verir
(1,451 puan) tarafından
Bana da maaştan kalan parayı verir evde dursun ihtiyacın olursa al der ama bn onu fuzili ihtiyaçlarım için ellemem ayrıyetten 50 100 tl versin bn o dan harcayım istiyorum
0 oy
(129 puan) tarafından
Vermez mi günde 5 TL tost ayran için. 
(1,451 puan) tarafından
Oda iyimiş :)
0 oy
(75 puan) tarafından
Tabiki verir hic parasız kalmam sağolsun hep verir
(1,451 puan) tarafından
Saolsun bnide hiç evde parasız bırakmaz ama bn ekstradan şeyler için istiyorum
(75 puan) tarafından
Söyle o zaman yetmiyo diye canm
(1,451 puan) tarafından
Ya mesela ev bi dekarasyo ürünü görüyorum begeniyorum eşime söylesem gerrksiz görecek o yüzden bnim ayrı param olsa sormadan alırım
0 oy
(598 puan) tarafından
Verir ama borç olduğu zaman epey vermedi bende kıyamadım
(1,451 puan) tarafından
3 senelik evliyiz borcumuz vardı bu zamana kadar hiç istemedim ama artık şükür durumumuz iyi
0 oy
(317 puan) tarafından
Bi miktar verir sonra geri ister banka niyetine kullanıyor beni 

Ne anladım ben bu işten 
(1,451 puan) tarafından
Seninkide başka di degişikmiş :)
0 oy
tarafından
Verir çok şükür zaten her istediğimi alıyor
(1,451 puan) tarafından
Bnmkide her istedimi alır ama bn herşeyi ona söylemektense o bana ayrı bi harçlık versin canımın istedigini alıyım istiyorum
tarafından
Tabi oda öyle
0 oy
(3,079 puan) tarafından
Paralar bende lazım oldukça harcıyorum 
(1,451 puan) tarafından
Bnim eşimde eve bana bırakır lazımsa harca der ama genelde temel ihtiyaçlar için harca der ufak tefek ekstra şeyleri erteler hep bnde istiyorumki bnim param olsun onları onla alayım
(3,079 puan) tarafından
Onlardan harca canım sonuçta senin de çok ihtiyacın oluyor eşimin ihtiyacı olursa ben veririm :)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hayır vermez evimizin oğlumuzun ve benim bütün, istediklerimizi alır zaten gereksiz bence alıyorsa ztn daha ne için isteyim ki
(1,451 puan) tarafından
Evin ve bizim temel ihtiyaçlarımızı alır ufak tefek seyleri erteler hep bnde ihtiyacımız dışında eve bi dekarasyon ürünü olsun hoşuma giden başka bişey olsun onları almak için biriktirmek istiyorum

İlgili sorular

0 oy
69 cevap 681 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 1,337 göst.
22 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 0852 (742 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 287 göst.
20 Kasım 2023 Aile kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 620 göst.