0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Bir akrabam coronali oldugunu bilmeden baska bi akrabama misafirlige gitmis. Ve o misafirlige gittigi evdeki yasli ve hasta dede coronadan vefat etti.. Cunku o kisiden bulasti... Evden, hatta odasindan bile cikmayan bir yasliydi.. Allah hic birimizi boyle biseye vesile kilmasin... Sanirim ben boyle biseyin vicdan azabiyla yasayamazdim.. Lutfen dikkat edelim misafirlikleri keselim en azindan.. Ayip olur diye dusunup evlerimize de kabul etmeyelim.. ..

9 Cevaplar

+3 oy
(25,224 puan) tarafından
İşte burda bile misafirim var menü ne yapayım diye post açıyorlarya o lara gelen misafir belki birgün sana bana bulaştıracak onlara bşy olmayacak bize olacak o kişilere ibret olsun işte hakkımı helal etmiyorum...
(1,325 puan) tarafından
Annem nerdeyse dibimde oturuyor, 3 ay oldu görmeyeli. Milletimiz maalesef genelleme yapmayım ama cahil kesim çok fazla cnm. Haklısın
(25,224 puan) tarafından
Evet genelleme değil ihtiyacım varsa bende çıkıyorum dışarı ama millete gidip gelmiyorum evime dışardan biryek kocam girip çıkıyo  kayınvaldeme gidiyordum orayı da kestim
-Reklam-
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Malesef kimse kimseyi düşünmüyor canim ben annemlere bile gitmeye korkuyorum dedem var diye evden çıkamadığım halde sonuçta eşim çalışıyor dışarı ile temasi cok fazla
0 oy
(121 puan) tarafından
Iyi o bilmeden gitmis canim benim dayim korona oldugunu bile bile kimseye solememis ananeme dedeme gitmis elini opmus sarilmis bi ewlat nasil yapar anne babasina bilmiyorun 88 90 yasinda insanlar akillari fikirleri mirasta :/
(14,035 puan) tarafından
Ohaaaaa kasten yapmış inanmıyorum yaa bu nasıl bir vicdan
(121 puan) tarafından
Aynen oyle :/
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Canım çok haklısın ama bizim insanimizin dusuncesizligi yüzünden başa döndük burda bile hala misafirim gelcek ne yemek yapıyım dye soran var 
0 oy
(924 puan) tarafından
Valla canım kaynanam kardeşinin oğlunun düğününe gitcek direk benim eve gelecek el yıkayan birileri değiller bugün eşim konuşacak inşallah gel.ezker düğüne giderseniz bize gelmeyin diyecek benim üç tane çocuk çocuklarımı düşünüyorum 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bırak misafirliği anneme babama gitmem. Onlar da gelmez zaten. Misafirin gönlünü yapma vaktinde değiliz su an. Ciddi tedbirler alınması lazım ama işte..  Gerçi burada da bazıları misafir kabul edip,  menu soruyorlar. " Emin olduğum birisi "diyor bir de. Allah öylelerine akıl fikir versin.  Kendi canlarini tehlikeye atan o beyinsizler, kul hakkına da giriyorlar. 
(25,224 puan) tarafından
Emin oldugum ne demek ya ne cahillik bu insan virüs olup olmadıgından nasıl emin olabilir ne biçim insanlar böyleleri yüzünden bitmiyor işte ben çift maske siparlik eldiven ile dışarı çıkıyorsam maskesiz insanlara hakkım haram olsun
(7,118 puan) tarafından
Sorma. Virus boyle insanlar yüzünden kontrole alınamıyor. Avrupa da en çok vaka olan ülke Türkiye.
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Allah ıslah etsin hala geziyorlar dün annemim amcasinin  eşi yaşlıy di  koronadan vefat etti kadıncağız köyde yaşıyordu şehirden gelen çocuklarından bulaştı kimse hala akıllanmiyor hala misafir derdindeler hakkımı helal etmiyorum kapı kapı gezene başıboş sokaklarda gezenlere
0 oy
(13,099 puan) tarafından

Yengemin babasına da genç birinden bulaştı şimdi yoğun bakımda :(

Zaten hep ziyaretlerden bulaşıyor , gezmeler bitmedikçe virüs de BITMEYECEK..

0 oy
tarafından
Arkadaşın teki de cinsiyet partisi yapacakmış. Bizler evlerde oturalım onlar keyiflerine baksın. Olan bize oluyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 802 göst.
10 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde 2 paşa annesi ♡♡ (458 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 190 göst.
22 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El1997 (1,920 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 732 göst.
27 Eylül 2020 Aile kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 175 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,097 cevap

34,944 kullanıcı

...