0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından

Kızlar 25 yaşındayım 22 aylık kızım var zor.bir bebek doğduğundan  beri gece uyumaz yemek işi sıkıntılı bana çok düşkün ama bu aralar bir kardeş yapma.dusuncesi girdi aklıma 3  4 ay sonra hamile kalsam aralarında tam 3 yas olacak ama kafamda deli sorular kızım zor bebek te olunca çok sıkıntı yaşar miyim.acaba diyorum  sonra birde şu şekilde düşünüyorum şuanda hiçbir düzenim kendi hayatim uykum hicbirseyim yok birtane daha olsun oda kizimla.buyur gider diyorum yani kafam.çok karıştı 3 yas arası olan anneler yorum yapabilir mi nasıl zorluklar oluyor tavsiye eder misiniz :)

Birde korkum hamileligimde çok zor geçmişti 9 ay boyunca kustum 7 aylik olana kadar mutfağa bile giremedim öyle olursam kızıma nasıl bakarım diyorum falan filannn  yorumları bekliyorum:)

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
2.cocuk yok senden de büyüğüm.kizimda 1 yaşında bekle derim egerki 3.cocuk düşünmüyorsan.cok zor olur.
(492 puan) tarafından
Düşünüyordum 4 bile ama kızım olduktan sonra gözüm korktu 2 yeter:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ilk cocugumla ikinci çocuğum arasında üç buçuk yas var çok memnun oldum o yüzden üçüncüyü de ikinciyi arasında üç yaş olarak ayarlayıp yaptım bende 25 yaşındayım iki.ay sonra üçüncüyü doğurcam ve bağlattır cam ilk çocuğum sekiz yaşında 
(492 puan) tarafından
O maşallah erken evlenmişsin baya ozaman :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Asla asla ve asla dusuncen kardes gibi buyusunler ama oyle olmuyor psikolojik acidan cok fazla yipranirsin,kendine zaman ayiramazsin İkinci bebegin sakin olacaginin garantisi kimse vermez ya da ilk kizin zor bir bebekse kiskanclik yapip,bebege ya da esylaarina zarar verebilir.Bunlari gectim kizin bebek dogana kadar uyumlu bir bebek olmazsa ikinciye zaman ayiramazsin onun pesinden kosmaktan daha yasin cok genc 35-40yasinda degilsin sonucta
(492 puan) tarafından
Mesela dışarıda bebek görsün çok.seviyor seviniyor oynamak istiyor ama bizi kıskanabilir tabiki benimde kafamda çok sorular oluştu şuan da asla kendime zamanım yok zaten aslına bakarsak anca yeni yeni kızımı alıp tek başıma.dışarı çıkmaya başladım vu rahata alışırsam sonra çok zor mu  gelir diye de düşünüyorum
(6,203 puan) tarafından
Aksine bu rahata alis,kizini buyut.Soyle dusun kizin 6-7 yasinda olunca kardesinin yaninda dur su isimi yapayim diyebileceksin ya da salla geliyorum vs.Kucukken de yapar evet ama zarar verebilir
(492 puan) tarafından
Birde cevremde herkes daha küçük çocuğun tam senden ilgi bekleyecegi zaman ikinci olursa ona ilgi gösteremezsin yazık olur çocuğa.diye tepki veriyor
(6,203 puan) tarafından
Evet biraz haklilar cunku gercekten kucun senin suan kizinla beraber cikip gezme,eglenme zamanin
(492 puan) tarafından
Düşünüyorum baya heralde aralarında bir 4 yaş olması ideal gibi en azından kızım kendini tamamen ifade ediyor olur anlar kardeş ne demek birde eşim severken var sadece onun haricinde uykuya düşkün çok destek olmaz sanırım.cok.zorlanirim kızım kendini toparlamadan olursa :(
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Valla yenidoğan bebek bende özledim ama kızıma bakıyorum, kendime bakıyorum o cesareti zerre göremiyorum. En ideal zaman ilk çocuğun büyüdüğü, kendini ifade edebildiği hatta belki kreşe vs başladığı yaş bence. Kardeş kardeşe büyümeleri zor çünkü çok da yakın değil yaş aralıkları bilemiyorum. Ben olsam düşünmezdim 
(492 puan) tarafından
Rahata alışırsam tekrar yapmaya cesaret edebilir  miyim  acaba bilmiyorum şuanda asla kendi hayatim yok daha yeni yeni tek başıma kızımla dışarı çıkabiliyorum:(
(4,725 puan) tarafından
Ömür geçiyor canım yaaa ☺️
Rahata bizimde ihtiyacımız var.
Hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Araları yakın olsun aynı kategoride oynasınlar diye yaptım gitti ben :D 20 aylıktı araları 28 ay olacak inşallah.. tek çocuk kalmayacaktı yaşım olmuş 27 ..Allah yardım eder inşallah :D
(492 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum işte ama benim tek sıkıntı kızımın aşırı huysuz ve bana düşkün olması acaba düzelir mi diyorum yada daha mi kötüye gider
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Her hamilelik farkli cnm.
0 oy
(11,060 puan) tarafından

1i de zor 5i de zor. Hayırlısı olsun hakkında. Benimkilerin arası tam 2 yaş, rahatladım tam derken hamileyim yine başa sardık, bu da küçükle arası 3e yakın olacak.  Azcik çıldırıyor insan ama olsun iyi ki varlar :D

(11,060 puan) tarafından
Vala büyük melek gibiydi ondan iyi çocuk yoktu son bikaç ay önceye kadar. İkinci tam fırlama eziyet oldu resmen bana, hâlâ yoruyor ama önceye göre çok daha iyi. Şimdi hamilelikten galiba çok fenayım sinir tavan tahammül sıfır, halim yok, canım bişey istemiyor. Zor oluyor çocuklarla ilgilenmek yalan yok. Ama sağolsun eşim evdeyken destek oluyor.
Canım psikolojik olarak hazırım diyorsan başla çalışmalara  :) eşin de destekçin olursa her türlü idare edersin
(492 puan) tarafından
Ya cevremde herkes daha küçük çocuğun tam.sana ihtiyacı olduğu zaman diğeri olunca onunla ilgilenemezsin yazık olur çocuğa diye tepki veriyorlar oluyor mu gerçekten boyle
(11,060 puan) tarafından
Hamileliğin ilerleyişine bağlı biraz ve bebeğin yenidoğan döneminde evet zor oluyor. 2-3 Ay zor ama sonra düzen oturuyor alışıyorsun. He bence 5 yaş da olsa arası yine zor orası ayrı. İki şekilde de kârları var ama sen kendi psikolojine göre karar vereceksin canım. İçinden nasıl geliyorsa öyle yap. Herkesin çocukları, yaşam koşulları, tahammül sınırları vs. Aynı değil ki millete göre karar veresin :)
(492 puan) tarafından
Doğru istiyorum istemesine ama eşim sagolsun aşırı uykucu sadece severken ortada tüm yük üzerimde heralde yine de aralarında bir  4 yas olması iyi olacak en azından kızım kendini tamamen ifade ediyor olabilir
(11,060 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkınızda:)
0 oy
tarafından
Kafayı yemek istiyorsan yaparsın :D
(44,603 puan) tarafından
Allah seni yaa:D
(492 puan) tarafından
Yaa olabilir evet :)
0 oy
(14,030 puan) tarafından
2.cocuk düşüncesi beni korkutuyor hiç cesaret edemiyorum oğlum 15 aylık senin kızın gibi çok zor bir bebek bence biraz daha bekle 3 yaş az bana göre en az 5 yaş 
(492 puan) tarafından
Ya 5 yaşında tam okul zamanı ilgi gerekiyor ya yine hamileleigim kötü geçerse diyorum ikinciside kızım gibi olursa ilk kızıma asla zaman ayıramam boşlarım gibi geliyor
0 oy
(44,603 puan) tarafından
25 yaşındayken ikinciye hamileydim ama kızımda  o zaman 4 yaşındaydı şimdi 27 yim oğlumda 17 aylık oldu bile kızın zor bı bebekse sanada duskunse biraz bekle en azinda bı sene daha mesala 3 yaşındayken hamile olsan doğana kadar kızımda nerdeyse 4 olur hiç zorlanmazsin kızının bilinci biraz daha yerinde olur
(492 puan) tarafından
Öylemi dersiniz valla heralde karar veremeyeceğim bi anlık deli cesaretiyle olursa olacak heralde:)
(44,603 puan) tarafından
Sen bilirsin bakacak büyütecek olan sensin:)
(492 puan) tarafından
Ya yaşayan olarak çevremdeki herkes daha kızın küçük tam sana ihtiyacı olduğu zaman diğeri olunca onunla ilgilenemezsin yazık olur çocuğa diye tepki veriyorlar oluyormu gerçekten boyle
(44,603 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ben kızım 4 yaşındayken istedim o yüzden zorluk çekmedim
(492 puan) tarafından
Aynı yaşi söylüyorlar bana da 3 yaşındayken hamile kalsan doğduğunda 4 yaşında olur kendini ifade eder rahatca daha kolay olur diyorlar
0 oy
(82 puan) tarafından

Benim 2 çocugum yok ama yorum yaoıcam içimden geldi :D çümkim benim kocam da istio.. Geçenlerde saliha erdimin bi sohbetini dinledim çocuk hqkkında dio ki o cocugu Allah verio o çocuk senin drgil ki seninmiş gibi davranasın Allah veriosa sabrını da rızkını da o veririlm önce Allah bakar cocuguna dio :angel: benimde kafam cok karışık hakkımızda hayırlısı cnm söyleyeceklerim bu kadar :D

(492 puan) tarafından
Haha çok.sagol canım:)
(1,034 puan) tarafından
Aynen öyle canım ben 36 yaşında3 Cocuga hamile kaldım oglum 17 kızım 10 yaşındaydı tek sefer bi kaza oldu tatildeydik hafta sonu ertesi gün hapıda alamadım hamile kaldım herkes isteyerek mi oldu dedim rabbim istemiş vermiş ben istemiyom nasıl derim haşa biz emanetciyiz rabbim layık gördü vermiş niye istemeyim demi
(82 puan) tarafından
Aynen öyle hayırlı olsun gözünüz aydın
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Oğlum 23 aylık olacak ve ben 36+4 hamileyim ilk gebelikte yaşamadığım tüm aksilikleri yaşadım bu gebelikte yetişmeye çalışıyorsun ama ne kadar yetişebilirsin iki tane kucak çocuğuna? Bizim planlı bir gebelik değildi supriz oldu ve ben öğrendiğim gibi ağlamaya başladım oğluma nasıl yeteceğim iki kucak çocuğu diye ki benim çocuğum da öyle huysuz uyumsuz uykusuz bir çocuk olmamasına rağmen karalar bağlıyorum bence biraz daha süre ver hem kendine hem çocuğuna hemde doğacak çocuğuna 
0 oy
(192 puan) tarafından
Bende 24 yasindayim 5 yasinda kizim var suan ikinciye hamileyim bende hep erteledim fena rahatliga alistim napicam bilmiyorum suanki aklim olsaydi seninki gibi yapardim vallahi 
0 oy
tarafından
düzenlendi
Kizzz caninmi sıkılıyor senin bence bekle biraz dahaaa erken ilk oğlumla ikinci oğlum arası 4 buçuk yaş iyi yani ama pek beraber oyun oynayamadilar bebek büyüyüp yetisene kadar ilk oğlum kalem kağıt dersler başladı şimdi bı kızım var yedi aylık ilk oğlum 20 yaşında ikinci 15 yani 3 çocuğumu çok bekledim ama her hamileliğim dinlenerek geçti şimdi biraz zorlanıyorum 15 seneden sonra ama iyiki beklemiştim diyorum çünkü her çocuk aynı şekilde izlenmesi hak ediyo her bebeğimi aynı heycanla bekledim çok şükür ilk gibi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 611 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Neslihanemretpkts_ (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 741 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde meryemcknn (2,667 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 266 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 680 göst.
29 Kasım 2020 Aile kategorisinde Hudam (660 puan) tarafından soruldu

379,546 soru

11,362,063 cevap

34,839 kullanıcı