0 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde (1,137 puan) tarafından

image

suraya bakın kizlar kabarmiyor deliricem önceden tek kabartma tozu kullanırdım şimdi iki paket kabartma tozu ekledim yine kabarmadi niye yaw niyeeeee

16 Cevaplar

+1 oy
(12,773 puan) tarafından
Yumurta oda sıcaklığında süt ılık olsun yumurta ve şeker iyice cirp sonra diğer malzemeler ekle 2 kabartma tozu ile gayet iyi kabariyo 

Ama kişinin eline de bağlı bazı insanın kabarmas 
(1,137 puan) tarafından
Ben bu kadar uğraşmıyorsum ya ondan kabarmiyor
(12,773 puan) tarafından
Aynen onemseme biraz :)
-Reklam-
+1 oy
(1,186 puan) tarafından
Canimben yaparken muhakka hep ilik yaparim yumurtayi  hamur kabartma tozu ve karbonat katarim biraz altini margarinle yaglarim kalibi firininisiyirim. Koydujtan sonra 20dakika acmam
+1 oy
(153 puan) tarafından

Süt ve yumurta Oda sıcaklığında oluyo demi bide yumurta ve şekeri iyce cirpiyorsan kabarmasi lazim kabarmiyorsa demkki fırında sıkıntı vardr canım.

0 oy
(912 puan) tarafından
Bütün malzemeler mutlaka oda sicakliginda olmasi lazim canim. Kek piserken de ilk yarim saat asla acma fırının kapağını. Ben hep oyle yapiyorum keklerim de hep cok guzel kabarır. Ayrica tek kabartma tozuyla yapiyorum.
0 oy
(3,079 puan) tarafından
Oda sıcaklığında olsunlar canım bide yumurta ile şekeri çok çırp 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Önemli püf noktaları

Yumurta ve şeker çok çırpılır hatta varsa çırpma Makinesi ile elde çırpılınca kabarmıyor 

2.kopuren yumurta söndürülmeden kat malzeme

3.2kabattma tozu ve ve ve en önemlisi ilk pişme süresi içinde hiç açma fırını o zmn gider söner ne kadar sürede pişiyor ise pişme süresi az kalınca son dklar acicaksn
0 oy
tarafından
Fırîndan kaynaklı da olabilir davul fırınlar da kek güzel pişmiyor benim ki de öyle 
0 oy
(280 puan) tarafından
Fırından olmasn
0 oy
tarafından
Yumurta ve sekeri beyaz kopuk olana kadar cok hizli cirpmak gerek canm 
0 oy
(27,177 puan) tarafından

Benim yaptığımdan dene on numere olur

3 tane yumurtayı güzelce çırp 

Sonra 1 su bardağı şeker  tozunu kat iyice ondala cirp

Sonra 1 su bardağı sıvı yağıda ekle onuda karıştır iyice çırp.

1 tane sade maden suyunu ekle

Onuda karıştır 3 dkka kesinlike karıştır 

2 kabartma tozu 1 vanilya ekle  ve goz kararı unu ekle cok katı etme  

Kek kalıbını güzelce yağla harcı dok önceden ısıtılmış 180  dercede ici pişene kadar pişir fırını açma pişene kadar kabardiktan sonra  kurdanla bak pismismi 

Eğer pişmişse kalibtan çıkarma direk 15 20 dk dinlendir o sekil sonra çıkar.

Inan cok guzel oluyor 

(1,137 puan) tarafından
Nen bu kadar uğraşmıyorum ondan kabarmiyor demwkki tarif olarak alıyorum canım tazdiklarini :)
(27,177 puan) tarafından
Kesin dene benimde kabarmazdı ama bu tarif cok guzel oluyor kaynım yediğinde hazır alınmış sanmıştı:)
(800 puan) tarafından
Süt veye yoğurt girmiyor mu
(27,177 puan) tarafından
Hayir girmiyoe
0 oy
(22,072 puan) tarafından

Valla benim tarif hep nettir

3 yumurta 

1 su bardagi seker iyice beyazlayana kadar cirp

1 su bardagi yag 

1 su bardagi süt ekle iyice cirp

4 yemek kasigi kakao 

1 paket kabartma tozu 

1 paket vanilya ekle iyice cirp

Son olarak 1 bucuk su bardagi un ekle kekin hamuru sert olmasin o yuzden unu az atiyorum ben daha yumuşak  kek oluo 

170" pişir alt üst ayarda
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Doğru düzgün çırpmam bile kalıptan tasar benim kekim kalıpla alakalı canm.cok yayvan kalıp kullanma
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım en güzel püf nokta unu  kabartma tozu nu ve vanilyayı bir defa da ele çok güzel şişer ve tepsiyi fırına atmadan önce bi kaç sefer yere vur baloncuklar paylaşın on num olur
0 oy
(2,793 puan) tarafından
Sana soylıyım niye yumurta ve şekeri iyice çırpmak gerek 2 katına kabarana kadar.

Ve fırını kek pişene kadar asla açma 
0 oy
(535 puan) tarafından
Fırının ısısı çoksa hızlı pişiriyor kabarmıyor dereceli firinsa 170 derecede pişir orta gözünde 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Cok iyi cirp canim malzemelride onden cikar oda sicakliginda olsun birde kabartma.t.dokunce  uzuerine 2  3 damla limon damlat kopurur o boyle keki ozaman daha guzel kabartiyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
15 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,674 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 159 göst.
29 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,674 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 158 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde _Emine_ (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 249 göst.
18 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,674 puan) tarafından soruldu

374,664 soru

11,206,655 cevap

34,509 kullanıcı

...