0 oy
378 göst.
Aile kategorisinde (112 puan) tarafından
Kizlar meraba ya bişey daniscam size. Oğlum 1 buçuk yaşında bazen demiyimde hergun mesela bişey oluyo hayır yapma dediğimde sinirlenip kafasını ya yere ya kapıya ya duvara vuruyo sonra açıldığını anlayıp ağlayarak gelip bana sarılıyor. Bu kafasını vurma sebebi ne olabilir. Hani hergun kendime söz veriyorum çocuğuma hayır demicem diye ama hani o dayanamadigimiz nokta olur ya sabır çizgisi o aşıyo ve ağzımdan çıkıyor. Napicami bilmiyorum

11 Cevaplar

0 oy
(119,338 puan) tarafından
Ahaaan az once bu basini vurma olayini arastirdim ama merakim gitmedi bekliyim surda
(112 puan) tarafından
Sizinkidemi öyle
Benimki 10 aylik olcak ama 2 gundur bana kafa atiyo
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından

2 yaş  sendromuna  hosgeldiniz  benimki de fayanslara  kafa atıyor :woot:

Hatice slm naber nassin benim baby boy 10 aylik olcak ama bana kafa atiyo 2 gundur
(112 puan) tarafından
Ciddimisin :) he 2 yaş sendromu dedikleri böyle biseymi ya :)
(4,875 puan) tarafından
Iyiyim sevdacm  sen nasılsın.  
Senin ki Belçika bebesi  herseyi  bekle :))
Maşallah  büyüttün  bebişi.

Ercey evet canim bu ve buna benzer şeyler  saç  çekme dislerini  sıkma  ellerini  yumruk yapıp kafayı da sallıyor  görsen  bu seni dövecek dersin  hayırlısıyla  geçmesini bekliyorum
iyim bende haticem
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cocuguna hayir demen lazm zatn cnm..hayırı bilmeli..ama hayir dedikten sonra bi yere vurmasını engellemek icim dikkatini dagitabilirsin..baska bi seye dikkatink verirse belki yapmaz..cocuk sinirlari olmasini sever..her seye evet denmesi de cocugu rahatsız eder..
(112 puan) tarafından
Yok onu yapiyorum zaten canım kafasını vurduğunda bak şunla oynayalım mı diyip oyaliyorum ama çok üzülüyorum ya
(3,901 puan) tarafından
Vurmadan iste dikkatini dagitmak.gerek bnce..vurduktan sonra aslında sana sarilip aglamasi guzel cbki duygularini yasayabiliyo..ama amac vurmadan hayiri ögretmek..
(112 puan) tarafından
İşte onu nasıl yapicam hiç bilmiyorum çok arsız ya
(3,901 puan) tarafından
Ona neden hayir dediginizi anlatsaniz anlar mi ki..ya da ciddem hayir demeniz gereken bir sey mi..bn 8.aydam itibaren cidden oma zarar verebilcek seylere hayir diyorum cogu zamm anliyo hatta kendi eliyle hayir yapyo ama bazm de tepki veriyo ama geri dönmüyorum yoksa kafasi karisir bu hayir mi degil mi diye..sizinki de tepkisini bu sekilde veriyo belli ki..
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Benimki 16 aylık kendini yere atıp bağırıyor ama yinede istediğini yapmıyorum yaparsam onu pekiştiririm çünkü
(112 puan) tarafından
Keşke bizimki de bagirsa da kafayı vurmasa ya :(
(1,794 puan) tarafından
Görmezden gel canım öyle yapınca ilgilenme bir süre bakalım devam edecek mi
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi şuan iki buçuk yaşında geçti şükür
(112 puan) tarafından
Nasıl geçti bilgi verirmisin lütfen
(1,331 puan) tarafından
İki yaş sendromu oluyor bn çok ağlıyorum artık napicam nasıl baş edicem diye öyle kendi kendine geçti zamanla bn sadece hırçın ve sınırlı olduğunda iantlastiginda kucagaima alıp sarılıyorum konusiyodum onunla sakinlesiyodu ama başka zaman tekrr aynı sekidle oluyordu takı zamnla buyuyene kadar şimdi biraz daha iyi ama şimdide duymuyor :D sinirlenmiyor ama duymuyor umursamıyor benimki
0 oy
(2,533 puan) tarafından
Ya benim oğlum da 10 aylık eliyle kafasına vuruyor ellerini yumruk yapıp gözüne falan da vuruyor gülerek yapıyor bazen bunu yapma hayır diyorum ama anlamıyor ki neden yapıyor acaba 
0 oy
(426 puan) tarafından
Benim oğlum 10 buçuk aylık sinirlenince kendini ısırıyor:)
0 oy
tarafından
Hoşgeldin aramızda ..benim oğlumda öyleydi cnm..ilgilenme vurduğunda ben görmezden geliyodum..dikkatini başka yöne çekiyodum..hayır dediğin için tepki gosteriyo .mvurmasina tepki gosterdigin içinde zafer kazanmış oluyo tekrarliyo..mesela şimdi 3 yaşında kendisine vurmuyo ma ktuktan aşağı atlicam diye tehtit ediyo..atla diyorum vazgeciyo..oyuncaklarını atiyo bnde her attığında topluyorum kaldırıyorum bir gün oyuncaksiz kaliyo..böyle böyle azaldı..ama hala yapar arada. ..düşünme köşesine.koyuyorum arada ..kontrolü onlara vermeyin.yoksa kullanacakları yerleri çok iyi biliyorlar cimcimeler.
0 oy
tarafından
2 yaş sendromuna girmiş kız benim bebe de 21 aylık yerlere atıyo kendini nerde olursa olsun kafası vuruyo sonra iki saat ağlıyo ama gözün de zerre yaş yok bunun seninle ilgisi yok yani sendromlular
0 oy
tarafından
Benim ki de öyle güm güm yere kafa atıyor sinirlenince Bi atak dönemi sanırım 
0 oy
(96 puan) tarafından
Ayy cnm bni anlatmissin resmen bnm kzimda aynisi yapiyo hatta daha beter sinirli kendini skıp titriyor kendini yere atiyor kafasini nere olursa vuruyor bu ara cok yapmaya basladi.. herseyi denedim yine ayni psikoluga goturcm en sonn.... ailedende kaynakli olabilir cektiyse kardesimde ole yapardi kucukken bilmiyorum hic deli ediyo beni bazen..

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 324 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 348 göst.
26 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 391 göst.
0 oy
61 cevap 2,124 göst.
9 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu