0 oy
695 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından
Yaptirmasak ne olur fiyatlar çok pahallı ya tamam cocuklarimiz önemlı ama şu dönemde bir doza 300  400 tl vermek ? Yaptirmayanlar bi sorun yasadınız mi pişmanligınız var mı

24 Cevaplar

0 oy
(402 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
çok gerekli birşey olsaydı devlet yapardı diye düşünüyorum  çok şükür kızım 11 aylık hiçbirşey olmadi yaptırmadık diye pişman değilim Rabbim pişman ettirmesin derdi veren dermanıda verir inşallah 

Ayrıca aşılar bi yerden sonra etkisini kaybediyor zaten öyle biliyorum ben
(660 puan) tarafından
Bende oyle duşunuyorum aslinda
-Reklam-
+2 oy
(7,441 puan) tarafından
Tam bu dönemde önemli aslında ülkeye giren çıkan bellisiz hastalıkların nerden kimden geldiği bellisiz senin için söylemiyorum herşeye bulmak istediğimizde parayı buluyoruz çocuk daha önemli 
(660 puan) tarafından
Tbi ki haklısin cnm bisey diyemiyorum
+1 oy
tarafından
Ben yaptırmadım 17 aylık hiç hastaneye hastalanıp gittiğimizi bilmem 
+1 oy
tarafından
Ben yaptırmadım canım çok şükür şimdilik pişmanlığın yok
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Yaptirmiycam. Onu

0 oy
(3,750 puan) tarafından
Özel olanı yapmadım çok şükür Bi sorun olmadı şimdiye kadar canm 
(660 puan) tarafından
Her doktor önermiyo mesela bizim doktor parali olan herseyi yaptirmam gerektigini soyluyo
tarafından
Fakirin vay haline . Cok pahali ozel asilar
(660 puan) tarafından
Aynen oyle .1 doz 400 diyolar tumu dese hadi anlarm da
tarafından
Ben yeri geliyo 500 lirayla evi gecindirmek zorunda kaliyorum insanlari yoluyolar boyle .  50 100 olsa bi sekilde yapilir ama fiyatlar cok ucuk maalesef
(660 puan) tarafından
Öyle valla cnm
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım en küçük kardesim 1.5 yasinda o zaman böyle şeyler yoktu yeni yani ki bence gerek yok pişmanda degilim
(660 puan) tarafından
5 yaşında ogluma yaptırmadım  bi sorun olmadi ama doktor illa yaptır diyo rotayi yaptirmadik simdide menejiti yaptirin diyo ama cok pahalli ya
tarafından
Bazı doktorlarda yaptırmayın diyo canım bizim doktor bu cocuk illaki ateşine çıkar ishalde olur demişti asi hafifletilmiş bence gereksiz yani bunlar zaten olucaksa asiya niye para vereninki ateş düşürücü de ayni işlevi gorur
Istersen başka bi doktora daha daniş hatta numarasını vereyim
B doktor var sorularına yardimci oluyo
(660 puan) tarafından
Doktordan cok memnunuz ama parali olan herşeyi yaptırmamazi istiyo
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Bizde yapmadık bida yei hastalikmi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende yaptırmadım 7 aylık oldu çok şükür hiç bi sorunu yok pişmanda değilim bizim doktorumuz da mutlaka yaptırın illa olsun demedi ben söylemekle hükümlüyüm yaptırıp yaptırmamak size kalmış dedi bizde yaptirmadik
(660 puan) tarafından
Ay amin cnm inslh ya cok saol
(9,626 puan) tarafından
Sende sağol canım benim sıkma sen canını ve doktorun yaptığı baskı sende pişmanlık etkisi bırakmasın yoksa bebeğine her baktığında acaba bise olurmu korkusuyla geçirirsin günlerini o yüzden düşünme öyle elbet vardır bunda da bi hayır
(660 puan) tarafından
Gercekten de oyle oluyo ilk cocugumda boyle bisey duymadim bilmiyorum da ikinci cocugum oldu ama ayni ilk gbi oglumda bu kdar tecrubesizlik yasamadim 5 senede neler degişmis boyle diyorum .
Aralari 5 yaş
(9,626 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bagislasin acılarını göstermesin inşallah..düşün  yani bizim zamanımızda bile yoktu biz 6 kardeşiz hiç birimizde o aşılar yok mesela
(660 puan) tarafından
Cok sukur yasiyoruz :D
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Bende hic yaptırmadım kizim için Allaha şükür şu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadık kizim suan 10 aylık 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Yaptırmadım çok şükür birşey olmadı asi konusunda aslinda onem verir yaptiririm ama rota asisini yaptirmadim
(48,634 puan) tarafından
mensnjiti yaptırdın mi kuzum
(9,651 puan) tarafından
Yok balim yaptırmadım zehraya 4 yaşında alerji dr sı dedi yaptır diye aldık ama grip aşısı falan derken eczane de bekliyordu en son..
0 oy
tarafından
Ben yaptırdım çok şükür ona göre bütçe ayirdim önceden 
(660 puan) tarafından
Keske ayırsaydık cnm ama su dönemde herşeye zam geldi
tarafından
Ben mesela doğduğunda rota aşısı için oğluma takılan altınlardan ayirmistim o an bizim de çok durumumuz yoktu. Menenjit i de 13 aylıkken yaptırdık her ay 100 tl şeklinde biriktirerek ayırmış olduk ben sağlık konularında çok takıntılıyım eşimin başının etini yedim eşim yaptıralım dedi ona rağmen her gün onaylattim :)
(660 puan) tarafından
Ah su korona olmasaydi taki takicaklar var ama kimseyi kabul etmiyorum aslinda takı takcaklardan birini çagirsam asi paralari çıkar
tarafından
Kuzum korona da sıkıntı benim oğlum 2 yaşına girecek o zaman korona yoktu rahattım ama şu an öyle değil maalesef. Şu an olsa ben de kabul etmezdim kimseyi kabul etmemekte haklısın bütçen müsait değilse yapacak bir şey yok aşılar da çok pahalı..
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Kaç aylıkken vuruluyor canım 
(3,276 puan) tarafından
Bizim ebe bize bir şey demedi 6 aylıkken oldu birde 9 aylıkken 1 yaş aşısı var bu ay ne aşısı oluyor canım bu
(660 puan) tarafından
Menenjit asisi cnm 1 yaşta da yapıliyomus galba
(3,276 puan) tarafından
Ebeye soruyum bir kötü oldum ya aklımdan çıkmaz şimdi bu
(660 puan) tarafından
Cnm herkes farkli konusuyo yada uygulamalar farkli sizin zamani olsaydi şoylerdi merk etme
(3,276 puan) tarafından
Konuşayım bakayim birnebeyle
0 oy
tarafından
Yaptırmadık bi sorunumuz yok 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Ne aşı sı kaç aylıkken yapılıyo 
(660 puan) tarafından
Rota, menenjit vs. Rota 3 aylikken menenjitte 7 aylıkken falan
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Rotavirüs aşısını yaptırdım.Arkadaşımın oğlu yakalanmıştı onu öyle görünce çok korktum çok zor geçirdi o yüzden yaptırdım.
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Yaptirmadik insallah bi sorun olmaz cevremde de yaptiran kimseyi gormedim ben 
(660 puan) tarafından
Benim çevremde de yok
0 oy
tarafından
Ben Rota aşısı yaptırdım. Menenjit aşıları çok pahalı olduğu için 1 yaş sonrası sadece 1 doz Nimenrix 2 yaş sonrası Bexsero yaptıracam 
(660 puan) tarafından
Onlar pahalli ya hastane kagit verdi yaziyo
tarafından
Pahalı olduğu için en az dozla yaptıracam yapacak bişey yok ortalık hastalık kaynıyor ben tedbirimi alayım da. Çok şükür eşim çalışıyor öyle böyle yettiriyoruz
(660 puan) tarafından
Allah bereket versin cnm
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Biz borç alarak yaptırdik rotavirus aşısını. Çünkü yeğenlerim oldu ve nasıl olduklarını ben gördüm kendi cocugumun da böyle olma ihtimalini düşünecegime veririm parasını korusun bebeğimi. 9 Aralık'ta 2.doz var onun için para biriktirdim
0 oy
tarafından
Ben menenjiti yaptırmadım doktor onermedi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 306 göst.
4 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miglena (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 315 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 204 göst.
28 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asmnnn (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 278 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,251 soru

11,352,160 cevap

34,823 kullanıcı

...